AnaKarenina

Score: 0 Registrován od: 13.01.14, naposledy on-line 5.11.19 08:45
Počet příspěvků v diskuzích: 450 Brno
Hodnocení uživatele: 4690 1312
 
13.5.16 15:53

Já o žádné takové kulturní zvyklosti nevím, alespon tedy v naší evropské kultuře ne. Zobrazit komentář »

8.2.16 13:58

Já vůbec nechápu, kde se bere představa nebo lépe řečeno definice toho, co je na jakou příležitost overdressed v hlavě průměrného českého člověka, zvlášt, když popisek Po cestáchnecestách Východního Slovenska. je alespon pro mě co se příležitosti týče naprosto obecný. Taky nechápu (ted mluvím obecně, jen mě ta poznámka k tomu přivedla) kdy a kde vzniklo přesvědčení, že rifle a košile (v lepším případě, v tom horším nějaké to lepší tričko a sportovní boty) jsou nejen adekvátní, ale i nejlepší a jedinou volbou při výběru outfitu do práce, k lékaři, večer do restaurace atd. Mohla bych pokračovat a list by to byl dlouhý. Pekelníci jsou vlastně už zvyklí, že podobné outfity musí tolerovat i na akcích typu vítání občánků, dětský maškarní ples, školní akademie atd. Co už ale vůbec nechápu je intolerance k lidem, které to od přírody prostě táhne k elegantnějšímu stylu a kteří se třeba i jen na cestu do práce obléknou tak jako tady pán prostě proto, že to jejich osobnost vyžaduje a taky unese. Všeobecná degradace oblékání nejen v naší kotlině je známá a zatím co, ženě to teda ještě jakžtakž projde, když si místo povinných riflí vezme do restaurace šaty, u mužů to spěje jednoznačně ke komentáři o tom, že je dotyčný prostě overdressed. Rifle a tričko/košile jsou totiž pomalu povinné vždy a všude s výjimkou pohřbů/svateb, kde se teda očeká, že dotyčný opráší stoleté kvádro, aby ukázal, že není buran a ví, jak se obléknout. To si vždycky v duchu říkám, sakra lidi, my taky vydýcháváme váš přístup k zevnějšku nepomlouváme vás za něj, tak vydýchejte prosím nás, i když jsme v menšině. Ne každému se totiž chce strávit celý život v jakési povinné uniformě a ne každá osobnost takový stereotyp snese. Zobrazit komentář »

2.2.16 14:06

Za mě ano. Sice chápu na co tady ostatní naráží, ale na druhou stranu ve srovnání s některými zdějšími milovnicemi retra 50 let mi ta teatrálnost připadá naprosto minimální. V tomto srovnání u mě dojem divadelního či filmového kostýmu nepřevládá. Navíc nevíme jestli to třeba nebyl záměr, neznáme Vaši osobnost a nevíme tedy co unese. Myslím, že v reálu bude záležet právě na tom, jak se Vy sám v outfitu cítíte. Pokud dobře, dovedu si představit, že celkový dojem je potom přesvědčivý a přirozený. Zobrazit komentář »

1.12.15 14:31

Šaty mají zajímavý střih a Vám tlumené barvy jdou. Zobrazit komentář »

12.11.15 20:21

SagaN, může být. Nenapadlo mě to, ale když jsem to podle Vašeho popisu představila na nějaké jiné a jinak stylizované osobě, myslím, že máte pravdu. Zobrazit komentář »

11.11.15 21:52

Na mě nejvíc rušivě působí kanýrky na rukávech. Kdybych měla najít něco pozitivního tak kabelka se mi zdá hodně zajímavá a barevně Vám to sedí mnohem víc, než obvyklé pestré barvy. Zobrazit komentář »

7.11.15 19:53

Střih šatů se mi moc líbí. Zobrazit komentář »

29.10.15 20:00

Mně se to líbí, jednoduchost mám ráda. Je to takové čisté. Navíc ocenuji, že pas je tam, kde být má a ne výš. (A to at už ho tam skutečně máte, nebo jste ho o něco málo posunula. Přesně toto jsem měla na mysli v komentáři pod posledním modelem Klaras point. Pokud je pas položen moc vysoko, výsledný efekt prostě není ženský jako zde) Zobrazit komentář »

27.10.15 14:50

@Phantasy možná máte tak jako já výše položený pas. Je to drobný nedostatek, ale rozhodně je lépe na něj neupozornovat. Obdobný typ šatů takové z nás zbytečně rozšiřuje zrovna tak jako halenky zakasané do širokých sukni atd. Mrkněte sem, jestli se taky uvidíte : http://www.supervizaz.net/blog/akoobliec%C5%A5postavuskr%C3%A1tkymp%C3%A1som a ohledně tohoto typu šatů je dobrý článek tu : http://www.supervizaz.net/blog/pre%C4%8Donenosi%C5%A5mini%C5%A1atyskr%C3%A1tkoutrupovou%C4%8Das%C5%A5ou Zobrazit komentář »

20.10.15 14:14

Já mám k tomuto outfitu taky výhrady, takže potřebu kritiky chápu. Ale tlusté kotníky? Fakt? Roberta má celkově postavu ok a mně je rozhodně mnohem sympatičtější postoj, kdy dotyčná takovou pidi vadu neřeší. Rozhodně víc než kdyby např. celý život nosila jen dlouhé kalhoty, protože by se bála kotníky odhalit. Navíc samozřejmě jediným maskovacím manévrem k sukni by bylo na vadu nestrhávat pozornost nosit tělové lodičky k tělovým punčochám a černé k černým. Což by podle mě teda vůbec nezapadalo do Robertina stylu. A vzhledem k tomu, že se jedná opravdu o drobnost se Robertě nedivím, že tomu boty nepřizpůsobuje. Zobrazit komentář »

15.10.15 14:21

Když se dívám na nositelku její plet a vlasy působí chladným dojmem. Potud růžová OK. K celkovému posouzení zda je barva vhodná i z pohledu sytosti (tmavosti) a jasnosti (kontrastu) bychom potřebovali alespon vidět nositelce do obličeje, což tady není vzhledem k velkým brýlím možné. Je možné, že barva slečnu opravdu přebíjí, ale to vzhledem k poskytnutým fotografiím nemůžeme absolutně tušit a je to zavádějící spekulace. A i tak by pak záleželo na tom jak moc ji přebíjí. Pokud má slečna alespon trochu kontrastu ve tváři, lze příliš jasnou barvu vyvážit např. vhodnou barvou šály, toto je kouzlo kabátů. (Ted ještě obecná poznámka, nemyslím to přímo na mingxing) Podle mě má mnoho Češek problém akceptovat na někom výraznější barvy právě proto, že velké procento Češek patří mezi tlumené typy a sahají (at už vědomě nebo intuitivně) pro tlumených nevýrazných barvách. Velmi častou chybou je potom to, že svému okolí doporučujeme to, co je ideální na nás samotných. Koukala jsem na všechny fotky KatharineFIB a jasně není jich moc, ale takovou tu situaci, kdy výraznější barvy naprosto přebijí nositele tady prostě nevidím. Na to máme na MP jiné experty a ti kupodivu většinou vyváznou bez kritiky, i když připomínají více voskovou figurínu než člověka. Myslím, že hlavní roli v kritice barvy kabátu tady hraje spíš jakýsi předsudek vůči růžové obecně + jasnost barvy. Oba dva důvody, ale vypovídají pouze osobním vkusu daného uživatele. Zobrazit komentář »

15.10.15 10:46

@Jirkátor růžová je barva jako každá jiná a hlavně v našich podmínkách, kde je mezi ženami spousta studených letních a studených zimních typů má růžová mnoho potenciálních nositelek. To, že Vám osobně kabát nelíbí protože je růžový nepovažuji za přínosný komentář. (Přínosné by mohlo být kdybyste třeba poznamenal, že nositelce nesluší daná barva, střih atd.) Zobrazit komentář »

15.10.15 10:38

Ten trenčkot mám taky. Je velmi dobrý pro oba studené a snesl by ho i zimní kontrastní typ. Každá barva má svoji ideální nositelku, Vám (zdá se mě na základě pleti a vlasů, do obličeje nevidím) asi sedne. Negativní komentáře ohledně barvy považuji za irelevantní. Ted ke stylu. Já ho nosím klasicky a jednoduše s šedou šálou do výstřihu. Ale já mám ráda jednoduchost a spíše eleganci. Co se týče Vašeho nakombinování přiznám se, že ho taky nepovažuju za to pravé ořechové, ale možná mě ovlivnuje to, že prostě kombinování tenisek a kabátu jsem nepřišla na chut na nikom a v žádné kombinaci. Takže ani tu Vaši nemohu úplně objektivně zhodnotit. Jediné co bych opravdu vytkla na všech Vašich fotkách, je ofina, která vypadá, že leze do očí. Možná je to jen kombinací s brýlemi, ale není to štastné řešení. Jinak sečteno podtrženo, jste mladá a pokud se v tom cítíte dobře tak proč ne. Za mě zelené. span classsmallPříspěvek upraven 15.10.15 v 14:24/span Zobrazit komentář »

8.10.15 13:48

Za mě ano. Já si pamatuju i časy, kdy bylo hrozně in si na podobné akce vzít rifle a tím ukázat jakej je člověk modní fajnšmekr :). Já osobně když si představím nápln večera se spíš podivuju nad tím názvem Galavečer, než nad vaším outfitem. Ten mně přijde na danou příležitost úplně v pořádku. Spíš bych řekla, že někdo nadhodnotil název akce. Ale toto je můj osobní názor. Zobrazit komentář »

4.10.15 18:52

Hezké, bez výhrad. Zobrazit komentář »

30.9.15 20:37

Souhlas Zobrazit komentář »

30.9.15 20:27

@Ascari jako by to napsal můj manžel :D. Taky si troufnu ještě doplnit, že znám mnoho ( většinou extravagatních) žen, které se zuby nehty brání tuto jednoduchou věc pochopit, nebo lépe řečeno akceptovat. A přitom si pak zoufají, že na slušného chlapa nemůžou narazit a nechápou proč. (Takže jim to, co se mužům líbí není lhostejné, i když nahlas tvrdí opak. A to je pak těžké takové kamarádce radit) Ale to už se posouvám do jiné diskuze, zpět k tématu. @Ipsicat nezoufejte. Vidíte to, v hodnocení Vás peklo rozneslo na kopytech, ale stačí odložit kontroverzní sukni a půlka populace z Vás bude paf :). (PS: Komentář napsán v souvislosti s debatou o mužském vkusu. Není myšlen jako kritika konkrétních osob z Galerie) span classsmallPříspěvek upraven 30.09.15 v 21:05/span Zobrazit komentář »

29.9.15 20:16

Tak tyhle by k tomu byly boží. Zobrazit komentář »

29.9.15 19:55

@Moi bebe, souhlas. To, že jiná realita získala za tento konkrétní příspěvek už 44 zelených vypovídá o tom, že to s tou úrovní čtenářů MP nebude zase až tak valné :) Zobrazit komentář »

29.9.15 13:54

@Ascari Vy jste naprosto typickým zástupcem mužského vkusu ( a nemyslím to vůbec ve zlém. Je dobře, že názory přítomných dam zpěstří sem tam i názor muže). 98% mužů, které znám, by po výmeně sukně outfit Ipsicat naprosto adorovali. 98% mužů, které znám by naprosto zavrhli outfity Roberty či Kaninchenherz a po tom, zda korespondují s povahou nositeky by asi dál nepátrali ( Nebo hůře, usoudili něco o povaze nositelky) Něříkám, že se tento názor slučuje s mým, ale je super, že tady zazněl. Obecně mi tu názory mužů hodně chybí, domnívám se totiž, že hodnocení pod outfity by vypadala úplně jinak a celé diskuze by byly ještě mnohem zajímavější :) Zobrazit komentář »

29.9.15 13:38

Ipsicat postrádá styl a Vy to víte docela jistě, i když vlastně co je to mít styl byste definovat nedokázala. Tak pěkný protimluv jsme tu už dlouho neměli. Zobrazit komentář »

29.9.15 13:24

U té poznámky o maminčině holčičce jsem si říkala to samé. Pro jednou tu máme někoho jehož osobní vkus se neztotožnuje s většinovým vkusem na MP a už se najdou psychologické rozbory o povaze nositelky. Já mám taky různé (negativní) dojmy z různých lidí, kteří přispívají taky do galerie, ale nemám potřebu je ani jim (a už vůbec ne veřejně) sdělovat, protože ty lidi prostě neznám a s největší pravděpodobností je to pouze vliv halo efektu. Navíc se domnívám, že povahové rysy přispěvatelů by neměly být předmětem diskuze. Zobrazit komentář »

25.9.15 13:07

Svetřík se mi náhodou líbí. Nemoderní mi nepřijde ( i když co já vím, já nejsem sledovač posledních trendů :)) a pěkne sedí. Celek nehodnotím, chtěla jsem napsat něco pozitivního. Zobrazit komentář »

24.9.15 14:12

Ty šaty jsou moc hezké. Šedá sluší, což opět ukazuje na to, jaká chyba je stylizace do zrzky. (Zrzavé vlasy sluší teplým typům a těm zase nesluší šedá. Šedá je ideální barva pro letní, speciálně tlumené typy :)) Zobrazit komentář »

1.9.15 09:50

Mně je vcelku jedno jestli vlasy rozpouštěné nebo stažené do ohnu, každopádně takto dlouhé vlasy jednoduše vyčesané a stažené do ohonu rozhodně nejsou žádný složitý účes. Naopak to působí jednoduším a takotým čistým dojmem než vlasy poletující všude kolem. Co se komu líbí víc je pak věc osobního vkusu. Zobrazit komentář »

27.8.15 09:54

Za mě všechno dobrý kromě obuvi. Teda samotné boty nepomlouvám, dovedla bych si je představit s něčím jiným. Ale tento typ šatů a hlavně v této délce potřebuje podpatky. Pokud máte ráda pohodlnost nemusí být zrovna 12 centimetrové, i ty 56 by prokázaly dobrou službu a celek by vypadal hned jinak. Dokonce i klínek bych snesla, prostě za mě placaté boty k tomuto typu šatů a hlavně délce nee. Zobrazit komentář »

27.8.15 09:39

Až na to, že k této délce šatů jsou lodičky ( nebo aspon podpatky) naprosto nezbytné. Jinak to prostě vypadá blbě a ještě to z nositelky dělá opticky proporčně nevyváženého trpaslíka. Prostě experimenty jsou fajn, ale některý věci prostě nejlíp fungují společně. Řízek bude s bramborovým salátem vždycky lepší než s hranolkama a pánský oblek bude vždycky vypadat líp s lakýrkama než s teniskama ( I když si dovedu představit, že se podobný trend objeví :)). Navíc já osobně mám prostě pocit, že za masovým rozšířením balerýn jakož to obuvi tolerované pro společenské události stojí spíš obecně lenost/pohodlnost našeho národa než touha experimentovat. No a k té inspiraci já nevím, ale tento nešvar (nošení placatých bot ke společenským šatům a na společenské události) je v současnosti tak moc rozšířený, že teda nějak nechápu, jak by mě ještě mohl inspirovat. A co se týče barevného provedení bot, tak opět schopnost zkombinovat šaty a boty, které se k sobě naprosto nehodí v poslední době pozoruju tak u 85% českých žen což je jev tak masově rozříšený, že jakoukoliv touhu po originalitě v podstatě popírá :). Prostě i tady si myslím, že pravé důvody budou fakt někde jinde. Z těchto jevů jsem zase nesmírně unavená já a když se najde žena, která se nebojí obout lodičky a která v nich navíc umí chodit, je to pro mě inspirativní zážitek. A jaký zážitek to pak musí být pro muže! :) span classsmallPříspěvek upraven 27.08.15 v 10:08/span Zobrazit komentář »

21.8.15 16:27

Super jako vždycky, jste kočka, jste kočka jste kočka. Zobrazit komentář »

5.8.15 15:02

@stricc ale my jsme zase zpátky u barevné typologie :) Protože právě naprosté potlačení barevnosti způsobuje u Roberty to, co jsem si dovolila zkritizovat. To že neuznáváte barevnou typologii, jste zmínovala už mnohokrát. Kdybyste si o ní něco víc nastudovala, věděla byste že, vůbec nejde o nějaké příkazy toho co nenosit nikdy a toho co naopak nosit vždy. A jinak obecně samozřejme ano, každý si může nosit co chce, máme demokracii. Takže můžete chodit klidně se zelenou hlavou a sprostým nápisem na tričku a nikdo Vám nemůže říct ani popel. Ovšem jestli to bude zároven vkusné a budete působit harmonicky to už je druhá věc. I když to, že byste se zelenou barvou na vlasech byla nepřehlédnutelná a že by Vás po čase lidi na dálku poznávali popřít nemůžu. span classsmallPříspěvek upraven 05.08.15 v 15:24/span Zobrazit komentář »

5.8.15 14:57

@ Chiruzam, já bych to nevyjádřila slovem oblečení, nebo lépe řečeno rozdělila bych to na 1) barevnost 2)střih Co se týče barevnosti je Roberta prostě úplně mimo to je fakt. Nikde není navíc napsané, že člověk musí striktně nosit jen ideální barvy pro svůj barevný typ. Kdo pravidla zná, může si dovolit je porušovat. Nikomu bych nevnucovala nějaké univerzální oblečení, jak jste to asi špatně pochopila. Ale zamyslet se nad tím co mi příroda dala do vínku a zohlednit trochu to při výběru oblečení podle mě vhodné je. A z hlediska barevnosti by to Roberta potřebovala jako sůl. A onu jiskru prostě může mít a bude mít každý, kdo se nesnaží za každou cenu maskovat to, kým doopravdy je. span classsmallPříspěvek upraven 05.08.15 v 15:08/span Zobrazit komentář »

30.7.15 09:03

Povedené a za mě jednoznačně zelené. Zobrazit komentář »

29.7.15 13:05

Krásné a bez chybičky, ale berte mě s rezervou, vzhledem k fotkám, které máte v galerii to totiž vypadá, že máme téměr neli úplně stejný vkus :) Jenom bych spíš jako přátelskou radu (naposledy slibuju) dodala, že ta předchozí barva vlasů byla lepší. Já vím, zrz je zajímavá a je to změna a navíc jste krásná, takže nehezky byste nevypadala ani holohlavá, ale v té předchozí barvě jste zkrátka zářila Vy v této barvě září spíš Vaše vlasy zatímco Váš obličej bledne a ztrácí jiskru. Neberte to jako ostrou nebo dokonce rýpavou kritiku, nerada bych Vás urazila. Navíc už se těším na další modely. Zobrazit komentář »

29.7.15 12:45

@ Fejgele, no právě. Já ty kritizované věci vidím taky, ale nepřijdou mi úplně fatálně pekelné. Ale hlavně 2 věci bych vypíchla : 1) Ve své věkové kategorii ( i když přesný věk neznáme, ale 20 let to asi nebude) je paní prostě na naše poměry nadstandart. To je fakt, i když někdo může namítnout, že by to v hodnocení nemělo hrát roli, nemůžu si pomoct u mě to roli hraje. 2) Nevím, jestli vidíme jen my dvě, ale paní působí v této stylizaci naprosto sebejistě a zároven uvolněně a uvěřitelně. Zkrátka mám pocit, že je to žena, která prostě našla svůj styl a těch ani mezi těmi mladšími zase tolik není. Je to něco, co třeba naprosto postrádám u některých zdejších blogerek, které prostě lítají napříč různými trendy ode zdi ke zdi a nepůsobí ani trochu přesvědčivě Zobrazit komentář »

29.7.15 12:27

@ Enoména, pokud chcete nahradte si slovo souměrně slovem proporčně. Zobrazit komentář »

29.7.15 11:47

@ Koluch, to samé ale můžu napsat já o Vás, že tady něco plošně vnucujete na základě Vašeho osobního vkusu. Můj názor je ale podpořený objektivními argumenty. Délka sukně pod kolena je obecně velmi problematická a vyžaduje vysokou, štíhlou dokonalou postavu a nekonečně dlouhýma nohama, aby nositelce neubližovala. Naopak délka ke kolenům ( nebo těšně nad ně) vytovoří postavu obecně proporčnější a štíhlejší. Hezky je to popsáno v tomto článku a demonstrováno na příkladech. Samozřejmě nic se nesmí přehánět. Pokud se to přežene vznikne onen dojem odrostlé školačky : http://www.supervizaz.net/blog/celebrityatvarpostavyd%C4%BA%C5%BEkasuknevkolekci%C3%A1chvbeckham Pro kolové sukně to platí snad ještě víc. Délku pod kolena obecně nezavrhuju (třeba Nicol Kidman v ní vypadá skvěle, taky má modelkovskou postavu), ale ne každý chce působit dojmem tlustého trpaslíka s krátkýma nohama, takže nevidím důvod proč ji hodnocené paní z obrázku vnucovat. Pokud Vám vadí pas (mně osobně ne) bude to spíš střihem šatů, než délkou, ta by to fakt nespasila. Zobrazit komentář »

27.7.15 13:39

Mně se šaty moc líbí a diblíkovský efekt rozhodně nevytváří, postava vypadá krásně souměrně. Délka paní sedí a není přehnaně krátká a už vůbec ne vulgární. Každy typ postavy i každý člověk má trochu jinou ideální délku sukně a pro všechny to rozhodně není pod kolena. Některé ženy vypadají v délce pod kolena jako tlustý trpaslík a ani podpatky to nezachrání ( Zrovna minulý týden jsem z tohoto důvodu zkracovala jedny šaty s kolovou sukní, po shlédnutí svých fotek mi v tom ani masáž MP nezabránila :) ). Paní nejspíš moc dobře věděla proč volí takovou délku. K ostatním výtkám připouštím, že na těch k makeupu opravdu něco je, co se týče kytky a náhrdelníku, tak tady už je to přinejmenším diskutabilní. Sice to taky není můj styl, přišla bych si už přeplácaně, ale na druhou stranu paní neznám a nevím jak přesvědčivě v reálu působí, do jaké míry to vystijuje ji samotnou i její styl a osobnost, na fotce na mě rozhodně působí příjemně sebevědomně. Prostě za mě je tentokrát kritika hodně hodně přehnaná i na MP. Pamatuju tu mnohem horší modely, které to tolik neschytaly. Zobrazit komentář »

16.7.15 10:26

Vím jak jste to myslela a souhlasím. Zobrazit komentář »

16.7.15 10:26

S kultem mládí se to nemá přehánět, ale v tom smyslu, že nejen ten, kdo je mladý může být krásný. Že i žena zralá či řekněme to na rovinu stará může být naprosto kouzelná a charismatická pokud si udrží životní optimismus, vlastní styl a šmrnc. Že přirozené vrásky jsou víc sexy, než umělé obličeje některých celebrit po plastikách. Potud rozhodně ano. Ale podívejte se na Robertu a pak vedle v galerii na Kláru a upřimně si odpovězte jak na Vás obě působí. Prostě Roberta působí nejen starším dojmem, ale i usedle, a až jakoby těžce, naprosto tam chybí taková ta mladická jiskra (vlastně jakákoliv jiskra, je to prostě drama a zase drama, ale kouzlo se nějak vytratilo) a to podle mě teda škoda pro mladou holku vždycky je. Zobrazit komentář »

16.7.15 10:19

Krásný, úžasný. Já jsem Vám to psala už mnohokrát, ale ze zdejších přispěvatelů jste pro mě nej. Vím, že to souvisí i s osobním vkusem, který máme prostě dost podobný, tak se snažím být i u komentářů k ostatním objektivní, ale tady není opravdu co vytknout. Skvěle padnoucí model na skvělé postavě. Elegantní, ale přitom má šmrnc. Vypadáte jako opravdová dáma, ale přitom Vám oblečení vůbec nepřidává na věku. Prostě super. Zobrazit komentář »

13.7.15 19:49

Všechno super, šaty boty, všechno. A jak už bylo řečeno, kéž by toto byl v našich krajích běžný model na léto. Ale není a podle mě ještě dlooooooho nebude. Vlasy jsou učesané suprově, ale barva Vám opravdu ubrala. To porovnání s předcházejícími fotografiemi mluví za vše. Zobrazit komentář »

Napsat uživateli AnaKarenina zprávu   Přidat uživatele AnaKarenina do přátel

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek