AnaKarenina

Score: 0 Registrován od: 13.01.14, naposledy on-line 5.11.19 08:45
Počet příspěvků v diskuzích: 450 Brno
Hodnocení uživatele: 4690 1312
 
AnaKarenina
450 příspěvků 12.9.15 21:48
Barvení na studený , ale ne tmavý odstín. Zkušenosti

Dobrý den, ráda bych otevřela téma barvení vlasů se specifickým dotazem, jsem si jistá, že řada z Vás řeší podobné dilema. Typově jsem studené léto tmavost vlasů 7. To znamená, že jakýkoliv teplý odstín na vlasech, mi velmi nelichotí. Po konzultaci u typoložky taky vím, jaké pigmenty bych měla v barvě mít a jakým se vyhnout, takže teorii ovládám na 1. Ale v praxi čelím nepříjemnému problému, že se mi všechny barvy vymívají do zrzava, což je opravdu nehezké. Moje kadeřnice používá barvy od Welly, zkusila jsem i odstín 7.1 ( což je vlastně jen přidaný šedý pigment). Po nabarvení to ušlo, vymývá se opět do zrzava. Zkusila jsem dokonce barvu 7.11 od odnože Lorealu, což měla být hluboká plavá a opět ten samý problém. Tigi 6.1 vyloženě fiasko. Podle mojí kadeřnice, mám asi ve vlasech nějaký teplý pigment a Wella je podle ní nejlepší, ale já to nechci jen tak lehce vzdát. Hrozně ráda bych si nechala vlastní barvu, ale mám opravdu dost „prokvetlé“ vlasy a ve 33 letech napůl šedivá chodit nehodlám. Další variantou je pak studený blond melír, který mi asi jako jediný chytá opravdu studeně, ale zase přeci jen nechci vlasy tak ničit a ani image odbarvené blondýnky mi prostě není pocitově blízká (Ted rozhodně nechci urazit blondýnky, jenom prostě já se v tom necítím).
Zkusili jste ještě nějaké jiné barvy od jiných značek a měli jste úspěch? Klidně můžou být i dražší, však ani nepočítám se zázrakem od barvy z drogerky, ale já prostě nic dalšího neznám. Myslím, že mnoho žen řeší podobné dilema. Je opravdu těžké najít barvu, která není moc tmavá, moc světlá a nevymívá se do zrz. Navíc člověk ani experimentovat bez doporučení nechce a vzorníky jsou opravdu jen orientační. A přitom internet je plný fotek přesně takových barev, jakou by si člověk přál :-). Říkala jsem si, že když dáme dohromady naše zkušenosti, třeba to někomu z nás pomůže. Je mi jasný, že každýmu stejně barva chytne jinak, ale dochází mně inspirace, co zkusit, aby to byla barva kvalitní a nenapáchala ještě víc škody než ta Wella :-)

Diskuzní téma - Barvení na studený , ale ne tmavý odstín. Zkušenosti
AnaKarenina
450 příspěvků 19.8.14 10:02

Dámy, přidávám jednu svoji oblíbenkyni a dodávám obligátní „tak bych chtěla vypadat“ :

http://www.super.cz/…koberce.html

Diskuzní téma - Jak se vyrovnáváte se stárnutím?
AnaKarenina
450 příspěvků 17.8.14 09:30

@Giulietta,

Marína je krásná a ty ruce jí nahodou dodávají šmrnc.

Diskuzní téma - Jak se vyrovnáváte se stárnutím?
AnaKarenina
450 příspěvků 16.8.14 08:50

Přidávám se k těm, kteří zaznamenali změnu chování zdravotnického personálu (hlavně v porodnici) po tom, co zjistili, že titul mám. Bohužel, do té doby jsem ho nikdy nikde neuváděla a nepoužívala. Snad se přístup do budoucna změní. :-).

Diskuzní téma - Jak se vyrovnáváte se stárnutím?
AnaKarenina
450 příspěvků 14.8.14 08:10

@valery,

chápu, že to měl být vtip, legraci rozumím. Já osobně navíc ještě s vlastním stárnutím nebojuji, jen mě toto téma odjakživa zajímá. Ale obávám se, že právě i kvůli podobným vtipům jaký jste napsala společnost jedná se zralými/starými lidmi tak, jak jedná a je to podle mě něco, na co opravdu nemůžeme být hrdí.(Nebo jsou tyto vtipy naopak důsledek toho jak ke starším přistupujeme?)
Zamestnavatelé váhají zaměstnat člověka který má 50 + let, automaticky se předpokládá, že bude pomalý, pořád nemocný, konkurence neschopný. Odmítáme vidět přirozenou krásu žen, kterým je 50/60 let, přitom když na sebe nerezignují ony jsou opravdu krásné, jen tento typ krásy nejsme schopni docenit.
Kvůli těmto důvodům se mi Váš vtip opravdu vtipný nezdá.

Diskuzní téma - Jak se vyrovnáváte se stárnutím?
AnaKarenina
450 příspěvků 13.8.14 09:29

@Jana,

v tom případě se zkuste zeptat manžela, jestli by něco podobného taky třeba neocenil (samozřejmě bavíme se o soukromém intimním životě páru). Možná budete překvapená, že by ten Váš na venek kravaták ocenil nejen takové fotografie, ale třeba i to, kdybyste se sama v podobnou nevkusnou až lehkou dívčinu za dvěřmi ložnice přestrojila.
Znáte takovéto hloupé tvrzení o tom, že muž chce aby se žena chovala ve společnosti jako dáma a v ložnici jako prostitutka? Tak toto tvrzení je naprosto pravdivé :-D.

Diskuzní téma - Jak se vyrovnáváte se stárnutím?
AnaKarenina
450 příspěvků 10.8.14 14:04

„jo, tohle smysl má. Focení sebe sama v pěti různých pozicích a se záběry na detaily kabelky / bot / levého ucha pro smysl nemá, je to jeden z koníčků, které beru na vědomí, ale osobně je nechápu.“

@stricc,

tak to se shodnem.

Diskuzní téma - Jak se vyrovnáváte se stárnutím?
AnaKarenina
450 příspěvků 10.8.14 14:03

K tomu fotografování vlastních výrobků. Taky maluju a kreslím a svoje výtvory si taky fotím do portfolia. Mám vystudovaný výtvatrný obor a řekla bych že mezi mými kolegy je to už poměrně běžné si takové portfolio dělat. Ono to hodně souvisí s digitálním fotoaparátem a technologiemi, které máme k dispozici. Když jsem byla malá, fotilo se pořád ještě na film a každé vyplýtvané fotografie bylo škoda. Kdyby se tak fotilo pořád, tak by mě ani nanapadlo fotit si například svetry, které upletu. To bych si rozhodně schovávala na fotky dětí, max nějakou tu rodinnou. Ale s digitálním fotoaparátem, mně manžel udělá několik záběrů, nejpovedější z nich si uložím, ostatní smažu - no prostě pohoda.

Příspěvek upraven 10.08.14 v 14:05

Diskuzní téma - Jak se vyrovnáváte se stárnutím?
AnaKarenina
450 příspěvků 10.8.14 13:52

@stricc,

já bych sem taky vlastní fotku nikdy nedala. Manžel mě občes popichuje, že mně to sluší a zajímalo by ho jak bych u zdejšího publika pochodila. Za sebe musím říct, že bych unesla jakoukoliv kritiku, dospělý člověk ví, že se nemůže líbit každému. Ale mám syna a kvůli němu bych ani svoji fotku na veřejný web nikdy nedala. Vadilo by mi, kdyby za pár let až bude umět číst, ale rozum z toho mít ještě nebude našel fotku svojí mamky a pod ní různé negativní komentáře. Nebo hůř, aby to objevil někdo z jeho spolužáků a pak se mu ve škole posmívali.
Jinak já osobně se taky fotit jen tak v oblěčení (abych ukázala jak mně to sluší) nenechávám, ale fotky z různých událostí pořizujeme (a nemusí to být jen něco velkého jako třeba svatba, ale klidně i návštěva ZOO, rodinná oslava atd. Prostě zaznamenáváme jak jde čas)
A vlastně napadlo mě, že když si něco ušiju nebo upletu, tak poprosím manžela, aby mě vyfotil, ale tady je zas můj motiv zaznamenat výrobek ( pro vlastní potřebu) a na těle vypadá prostě líp než na věšáku. Ale nikde tyto fotky neprezentuju, je to jen takové moje vlastní soukromé portfolio.

Diskuzní téma - Jak se vyrovnáváte se stárnutím?
AnaKarenina
450 příspěvků 10.8.14 10:41

@Jana,
pokud Vaše kamarádka tyto fotky má jako soukromý dárek pro manžela a nikomu jinému by je nikdy neukázala ( a taky předpokládám, že on ji miluje přesně takovou jaká ona je, protože si ji takovou vybral a štíhlejší/vkusnější by nechtěl) pak mně to přijde naprosto v pořádku. Naopak si myslím, že by tento dárek mohl být docela dobře oceněný a je jedno, jestli jsou fotky objektivně vkusné či ne.
Ale nechápu, proč je Vaše známá ukazuje Vám nebo komukoliv jinému. To už mně teda normální nepřijde. Je to prostě soukromá partnerská záležitost.

Diskuzní téma - Jak se vyrovnáváte se stárnutím?
AnaKarenina
450 příspěvků 10.8.14 10:37

@stricc,

asi jde o to, že k rodinným fotkám nemáte žádný vztah. To není špatný, já chápu, že je tak někdo nastavený a nic mu tato záliba neříká. To je naprosto v pořádku. Já to mám ale úplně opačně. Už od mala si je prohlížím a vracím se k nim. Nejem svoje, ale i rodičů, prarodičů atd. Od jakživa mě zajímala rodinná historie a z nějakého důvodu jsem potřebovala k těm historkám doplnit i obličeje („jak vypadala babička za mlada?“)
Z tohoto důvodu mně nepřijde nic špatného na focení sebe sama. Ne že by šlo jen o zachování dalším generacím, ale prohlížim si i fotky z doby před deseti lety, z dětství, ze svatby. Vždycky se mi vybaví i to, jak jsme se tehdy měli, co jsme prožívali, jak jsme se cítili. Mohla bych si to vybavit i bez fotek, ale v hloubi duše vím, že bez fotek bych si na to dobu třeba ani nevzpomněla. Navíc kvůli paměti, která nás nutí zapomínat, bych si obličeje vybavila leda tak rozmazané.
Tím Vás nepřemlouvám, abyste svůj názor přehodnotila, bud máme pro rodinnou fotografii vášen nebo ne. Jen vysvětluju, že pro někoho to smysl má. A já jsem jedna z těchto osob :-D.

Diskuzní téma - Jak se vyrovnáváte se stárnutím?
AnaKarenina
450 příspěvků 9.8.14 10:39

@Potrefenáhusa,

no jo, ale když on pes/kočka a dítě je sakra rozdíl, pokud mluvíme o veřejném webu. Tam bych nikdy nedala ani fotku sebe, natož pak svého dítěte.
Pokud jde ale o FB, kde mám skutečně omezený počet lidí, které fotku mohou vidět, jsem mírnější ( samozřejmě jsou to lidi, které znám X let a u kterých věřím, že mé fotky nebudou sdílet dál atd - i když spálit se můžete vždy, to je jasný)
A nešlo primárně mi o lidi, kteří na FB fotky sebe sama nikdy nedávali. To respektuju. Ale mám kamarádky, které před dítětem FB zásobovali svými fotofrafiemi pravidelně a po narození dítěte začali přidávat jen jeho fotky - za to však v míře více než přijatelné. Já mám taky dítě, taky mně přijde nejroztomilejší na světě, ale nějaké poslední zbytky příčetnosti mně našeptávají, že postovat jeho 5 až 10 fotek každý druhé den je ujetý :-D (a že by to nemuselo zrovna všechny zajímat)
Tak mě občas zajímá motiv těchto matek, protože předtím jsem je považovala za zcela normální.

Diskuzní téma - Jak se vyrovnáváte se stárnutím?
AnaKarenina
450 příspěvků 9.8.14 10:28

@arpa,
k tomu že Vy si na fotce připadáte hloupě a ostaní Vás chválí dodám historku. Mám známou, která právě nesenese žádné profi fotky, protože jí přijde trapné, vypadat na fotce záměrně lépe než ve skutečnosti. Její manžel má navíc focení jak koníček, naneštěstí si sice koupil drahý foták a vše poctivě studuje, ale nějak zapomněl zohlednit jednu maličkost. A sice to, že je sice fajn, když okolí focené osoby vypadá super, zlatý řez je taky príma, ale hlavně jde o tu focenou osobu. Nevím jak to dokáže, ale osoby na jeho fotkách vypadají oproti skutečnosti tluště, staře a někdy dokáže vyčarovat i neexistující podbradek. :-D
Moje známá pak zásobí FB těmito fotkami aniž by věděla, že na nich vlastně taky nevypadá tak, jak ve skutečnosti :-D. Nicméně všichni jí je velice chválí, protože asi nikdo nechce upřimně napsat, že na nich vypadá blbě.
Takže pointa - podle mě se to stalo už asi každému, že na fotce vypadal blbě, ale okolí mu ji velice chválilo. Myslím, že za tím stojí právě ty rozpaky říct dotyčnému, že ta fotka je příšerná, i když je to paradoxně to, co by dotyčný slyšel nejraději :-)

Diskuzní téma - Jak se vyrovnáváte se stárnutím?
AnaKarenina
450 příspěvků 9.8.14 10:18

Já osobně mám zatím „profi“ fotky jen ze svatby (to asi každý), fotky s erotickým nádechem či těhotenským břichem mě nelákají, ale asi si nechám udělat rodinné (když je ten syn tak strašně roztomilej:-)).
Přiznám se, že u profi fotek mých vrstevnic, mě motiv zachycení uvadajícího mládí doted nenapadl, asi proto, že sama podobnými pocity netrpím, tak z nich nepodezírám ani svoje známe (ale možné je všechno, jiným do hlavy nevidíme). A taky je fakt, že jsem viděla převážně jen ty s dětmi a tam jsem si pomyslela, že se dotyčná chce pochlubit jaké má hezké děti a jaká je pěkná mamina. Osobně mi to přijde sympatičtější, než takový ten jev, kdy holka porodí a začne FB zásobovat pouze fotkami svého dítěte (zato však v hojné míře) jakoby ona sama přestala existovat. Jakoby najednou bylo sebestředný (nebo co) dát na svůj vlastní profil i svoji fotku, když ted má dítě :-)
U fotek a la modelka pak asi záleží na konkrétním případě, ale obecně mě to nevadí. Vždyt i v časopisech jsou ty fotky retušované, vyfotoshopované a osobu na nich bychom v reálu nejspíš nepoznali. Jen nás to neštve, protože ji osobně neznáme, tak nemáme srovnání. Já osobně to beru spíš jako hru, nadsázku, možná tak trochu umění,(v případě, že výsledek je podařený, samozřejmě i zde platí všeho s mírou).
Jinak se mi vybavilo, jak jsem už jako dítě milovala fotografie a chtěla vidět, jak moje babička vypadala jako mladá. Samozřejmě nic moc jsem nenašla kromě svatební fotky. Taky si pamatuju, že z nějakého důvodu pro mě bylo hrozně důležité, aby vypadala jako princezna. Kdyby tenkrát babička měla nějaké vyfotoshopované fotky, byla bych nadmíru spokojená :-D :-D. Tak třeba nakonec i tyto produkty budou časem k něčemu dobré :-D.
Takže za mě obecně ano (z principu mně to neva), ale dodávám, že vždy záleží na konkrétním případě. Třeba já říkám ano, protože jsem viděla jen podařený kusy a někdo z vás zase kritizuje, protože viděl jen nezdařený výtvory.

Diskuzní téma - Jak se vyrovnáváte se stárnutím?
AnaKarenina
450 příspěvků 7.8.14 14:26

@Kokoska1,

tak problém yourcandy tady byl už rozpitvaný natolik, že jsem se už k němu nechtěla vracet, ale jen za sebe dodám: Moje komentáře nebyly o tom, že by měl partner hrát roli tlumočníka a své matce jen odpapouškovat to, co mu nadiktovala žena. Moje pointa byla ta, že ve fungujícím vztahu by měli partneři být ideálně bud za jedno a nebo v soukromí mezi sebou najít kompromis (o tom partnertví z velké části taky je) a na venek pak vystupovat jednotně. Pokud jeden z páru je dlouhodobě s něčím nespokojen a tento problém chce řešit, ale ten druhý to odmítá, něco je zkrátka špatně (Prostě tím dává najevo, že jsou mu pocity toho druhého jedno). Samozřejmě, pokud mají na věc diametrálně odlišný názor, funkční řešení je kompromis.

Příspěvek upraven 07.08.14 v 14:29

Diskuzní téma - Jak se vyrovnáváte se stárnutím?
AnaKarenina
450 příspěvků 7.8.14 14:15

@Zebra,

já zase na křívé zuby, ty ale naštěstí srovnala rovnátka a vetší nos mám taky, s tím ale hodlám dožít až do konce :-D

Diskuzní téma - Jak se vyrovnáváte se stárnutím?
AnaKarenina
450 příspěvků 7.8.14 12:51

@yourcandy,

ještě k Vašemu komentáři o tom, že na základě toho, že jste hezká tchýně usoudila, že nic neumíte - Tak tohle přesně nesnáším, předpoklad, že hezká žena musí být zároven neschopná, hloupá atd. Nechápu, kde se v lidem tento předsudek bere a přijde mně, že je poměrně častý. Pamatuji si, jak o jedné mojí atraktivní kamarádce kdysi kdosi prohlásil, že je to hezká nádoba, ve které nic není. Ten dotyčný ji ovšem neznal. Tato moje kamarádka vystudovala vysokou, pracovala, ted je na mateřské dovolené s dvěma dětmi, takže si myslím, že toho dokázala poměrně dost :-).

Diskuzní téma - Jak se vyrovnáváte se stárnutím?
AnaKarenina
450 příspěvků 6.8.14 14:47

„@Tebah“:

blbě jsem to napsala, ale souhlasím s Vámi. My prostě s úklidem/nákupem atd jedeme půl napůl.
Oba pracujeme, oba máme dítě, tak mi to přijde logické a spravedlivé a stejně to mezi námi bylo i když jsme dítě ještě neměli.
Spíš jsem chtěla napsat, že uklízíme ( takový ten větší úklid včetně podlah, naleštění linky atd) většinou cca jendou týdně a že kdybych chtěla tuto proceduru absolvovat každý den, nenašla bych pochopení a to ani za předpokladu, že bych to pojala jako solovou akci :-D.

Jinak k tomuto tématu mně jednou docela dorazila právě tchýně ( kterou jinak mám úpřimně ráda, jak jsem tu již mnohokrát zminovala) Řekla něco ve smyslu, že jako její generace, když byla mladá byla vedena k samostatnosti, tzn. o dítě a domácnost se postarat. že jako ona kdyby požadovala od manžela pomoc s úklidem, tak by si připadala jako neschopná…No poměrně to ve mně vřelo, nevím jestli je spíš vtipný nebo smutný udělat ze sebe dobrovolně služku/otroka a ještě se utěšovat tím, jak jsem vlastně samostatná. Ale já jsem hold stará feministka no :-)

Příspěvek upraven 06.08.14 v 15:04

Diskuzní téma - Jak se vyrovnáváte se stárnutím?
AnaKarenina
450 příspěvků 6.8.14 14:34

@Doudou,

můj manžel mi dal jasně najevo, že je mu mnohem milejší pohodářka, která má radost ze života, čas na hru s naším synem nebo na večeři v restauraci s manželem a nějaké to smítko neřeší, než hospodynka, která má sice pořád navařeno a naklizeno, ale na zábavu nemá čas a je vystresovaná pokud doma není všechno naleštěný.
Slyšela jsem taky, že tento názor není u mužů zcela ojedinělý.
Jinak je fakt, že můj muž mi s domácností pomáhá a do úklidu se zapojuje, takže nemám pocit, že jsem na všechno sama, ale na druhou stranu, kdybych po něm chtěla, aby myl podlahu každý den, tak by se na to mohl vykašlat, podle něj to prostě není potřeba :-D
No vzhledem k tomu, že máme pejska, jsem jednu dobu měla opravdu tendenci každý den tu podlahu mýt (já sama samozřejmě) a to se právě setkalo s vlnou nevole, kterou popisuji v odstavci 1. Takže jsem na " vždy naklizeno a navařeno" rezignovala a užívám si občasných obědů/večeří v restauracích a na občasné smítko na podlaze jsem povznesená :-D.

Diskuzní téma - Jak se vyrovnáváte se stárnutím?
AnaKarenina
450 příspěvků 6.8.14 13:54

@ Františka, yourcandy,

moje pointa byla spíš v tom, že je asi něco špatně, když se snacha stresuje z návštěvy tchýně. Můj tchán/tchyně taky předem volají, než se staví, neohlášená někdy spíš přijede moje mamka kvůli něčemu " na otočku", ale ta vůbec nečeká, že bych jí dávala řízky. Navíc ty já na večeři nikdy nedělám, jím většinou zeleninový salát po řízcích bych se za chvíli neunesla :-D. (Myšleno jako vtip na odlehčenou, ne útočně). Chleba jí většinou na večeři můj manžel, proto jsem psala že bych nabídla chleba, případně ten salát, prostě to co večeříme my, ale fakt je, že teplé večeře nedělám a vidím že si tím poměrně usnadnuji život ( taky myšleno jako vtip :-))

A ted odbočím od tématu, který už i tak odbočil od původního vyrovnávání se se stárnutím - Mám pocit, že my Češky pořád ještě dáváme příliš velkou hodnotu tomu mít vždy „navařeno a naklizeno“. Neříkám, že bychom se měli doma brodit v odpadcích, ale všeho s mírou :-)

Diskuzní téma - Jak se vyrovnáváte se stárnutím?

Zobrazit všechny příspěvky uživatele AnaKarenina »

Napsat uživateli AnaKarenina zprávu   Přidat uživatele AnaKarenina do přátel

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek