Anka F.

Score: 0 Registrován od: 22.05.11, naposledy on-line 23.3.20 08:30
Počet příspěvků v diskuzích: 215
Hodnocení uživatele: 2788 406
 
Anka F.
215 příspěvků 24.2.19 11:44

@xSx Moje zkušenost je z hlubokého pravěku 90. let minulého století…, Takže hodně mimo váš čas a prostor :-) Je zvláštní, jak jsem si byla tehdy jistá, podobně jako Lorens, že po svatbě nám to bude klapat a přítel to „ustojí“. Když tak o tom přemýšlím, asi to byla podvědomá touha po jakési samostatnosti a hledání míry vlastní svobody, kterou jsem doma nezažila. A možná bych tehdy společně nechtěla bydlet ani v rámci jednoho města. Bylo mi sice 24 let, takže míň než Lilith 91, ale v té době to byl věk, kdy většina žen už byla vdaná a mela děti. (Když se mi v necelých 29 letech narodila dcera, byla jsem v porodnici nejstarší prvorodička… )
Ačkoliv jsem dost konzervativní clovek a věřím třeba na přirozené rozdělení mužských a ženských rolí, mám pochopení i pro to, že k určitému věku patří hledání, získávání zkušeností, riskování, menší míra zodpovědnosti atd. Pokud se partner po 5 mesicich zdráhá bydlet společně, nezdá se mi to tak nepřiměřené.
Omlouvám se za diakritiku, píšu z mobilu.

Diskuzní téma - Bydlet s přáteli nebo bydlet za vyšší nájem?
Anka F.
215 příspěvků 18.2.19 23:10

@xSx
Důvodů, proč jsme se nesestehovali bylo víc, nejdůležitější z nich byl, že jsme bydleli každý v jiném městě. Pritel by musel změnit zaměstnání (na rok) a ja jsem, upřímně řečeno, ještě nechtěla řešit žádné vážné a dospělé věci jako je pronájem bydlení, zařizování bytu (navíc jen dočasné) aj. Navíc jsem studovala a neměla peníze, takže by mne musel přítel sponzorovat, což jsem nechtěla (bydlela jsem velmi levně s kamarádkou). Zní to asi sobecky, ale chtěla jsem bezstarostně dostudovat. Možná jsem se podvědomě bála i toho, že můj introvertní přítel v cizím městě nikoho nezná, jenom mně, což je přece jenom svazující. To, že jsem možná riskovala náš vztah, jsem si uvědomila až mnohem později …
Ale přesto si myslím, že věta „ještě se na to necítím …“ (na společné bydlení, na svatbu …) neznamená vždycky nezájem nebo zbabělost.

Diskuzní téma - Bydlet s přáteli nebo bydlet za vyšší nájem?
Anka F.
215 příspěvků 17.2.19 22:05

@lilith91
užijte si, že máte kde bydlet, že nájem není vysoký, že spolubydlící jsou milí a zatím si šetřete. Příležitostně se třeba podívejte, jestli se někde nevyskytl byt snů a pokud ne, ještě to pár měsíců zkuste vydržet ( na jaře bude líp :-))
V podobné situaci jako jste vy, byl před mnoha lety můj přítel, on se chtěl sestěhovat, já ne. Bylo mi 25 let, znali jsme se 1 rok, dodělávala jsem Vš a i když jsem ho milovala, bydlet jsem s ním v té době nechtěla. Přitom jsem věděla, že s ním chci zůstat a chci si ho vzít - ale ne hned. Po mých studiích jsme se vzali a jsme spolu pořád … :-)

Diskuzní téma - Bydlet s přáteli nebo bydlet za vyšší nájem?
Anka F.
215 příspěvků 22.1.19 14:21

@Blanka
Nerouhejte se - miluje vás!

Diskuzní téma - Jak naznačujete chlapovi, co chcete?
Anka F.
215 příspěvků 23.9.18 10:30

Krásné! A rovné! Super :-)

Diskuzní téma - Bydlení
Anka F.
215 příspěvků 7.1.17 09:35

@KoraKora Škoda, že vám za tuhle neomalenost nemůžu dát víc červených ramínek.

Diskuzní téma - Pro lidi, co tápou v modě
Anka F.
215 příspěvků 23.12.16 12:22

@Dony Rafin
Doporučuju kurs „jak porozumět psanému textu pro začátečníky“

blue 0015 se svěří, že má postavu typu hruška, se kterou není spokojená, i když se snaží zdravě jíst a cvičit a vy jí sdělíte, že by udělala lépe, kdyby cvičila

blue 0015 požádá o RADU s oblečením, protože se jí nelíbí, co nosí a neví, jak se oblékat pěkněji a moderněji a vy jí „PORADÍTE“ konstatováním, že má zcela nevkusné, „důchodcovské“ oblečení a nemá vkus na modernější kousky

Ještě byste mohl přidat, že dělá velkou chybu, že nevyrostla a má výšku jen 154 cm :-)

Zkuste nějakou konstruktivní radu, pošlete inspirativní fotku, konstruktivní mužský pohled na tenhle problém může být zajímavý.

Diskuzní téma - Malá postava s výraznými křivkami
Anka F.
215 příspěvků 19.12.16 11:20

@weruberu
Proč by to nebylo na mini?! Já teda vidím štíhlé kotníky a krásně tvarovaná lýtka.

Diskuzní téma - Pro lidi, co tápou v modě
Anka F.
215 příspěvků 14.12.16 22:03

@blue0015
Mě se na Vás ty černobílé proužkované šaty DOCELA líbí, ale dělají neplechu, způsobenou Vaší malou postavou:

 • vršek je do pasu trochu dlouhý, takže mění proporce těla ve Váš neprospěch, navíc se mi zdá lehce nakrabacený ( povytahovala jste ho trochu nahoru?), výsledkem je, že máte pasouvou linii kousek pod pasem
 • dlouhé rukávy nelichotivě rozšířily paže (vypadaly by mnohem lépe, kdyby byly na tělo a v délce k zápěstí)
 • obtažený zadek mě nijak neruší, ale možná že má Jordaan pravdu, že je tam trochu míň materiálu; nicméně si myslím, že důvodem je hlavně to, že v místech Vašich hýždí a boků jsou šaty tvarovány na přechod od pasu k bokům, protože se při konstruování střihu počítalo s ženou cca 170-175 cm vysokou, která má boky a zadek zákonitě níž než my, co neměříme ani těch 160 cm.
 • pokud šaty nejsou drahé, líbí se Vám a máte někoho, kdo by Vám je upravil, je možné je relativně jednoduše zkrátit v ramenních švech (o cca 2 cm), je to malý kousek, ale dělá divy. Bohužel tahle úprava obnáší i úpravu rukávů, což prodražuje cenu práce
 • DRW měla dobrý nápad s těmi zavinovacími šaty (stačí i zavinovací efekt), myslím, že to by Vám slušelo; koupila jsem si jedny úpletové zavinovací šaty předloni v Marks&Spencer a kupodivu stačilo zkrátit délku a nemusela jsem řešit ostatní problémy s nepadnoucími záševky aj.
 • jo a ještě jedna poznámka k těm „nesedícím“ košilím, ty košile pnou kvůli tomu, že vůči konstrukci střihu máte kratší proporce - Vaše prsa jsou výš než prsní záševky (tedy nejširší místo) na košili, podobně Vaše boky jsou výš než střihové rozšíření na košili, kdybyste si na ramena dala dvoucentimetrové vycpávky, viděla byste rozdíl. Navíc Vás asi táhnou i průramky, že? No, vypasovaná košile je taky můj dlouholetý sen…

Příspěvek upraven 14.12.16 v 23:41

Diskuzní téma - Malá postava s výraznými křivkami
Anka F.
215 příspěvků 13.12.16 23:57

@blue0015
Pár postřehů:

 • máte pěkně souměrnou a pevnou postavu (ne každý musí chrastit kostmi :-) )
 • jste mladá a hezká
 • podpatky jsou vítaný pomocník
 • zvýrazněte to, co se vám na Vašem těle líbí, vypasovaným střihem
 • pokud chcete nosit volný vršek, je dobré zkombinovat ho s dobře vypasovaným „spodkem“ a naopak
 • někdy pomůže (třeba i jako psychická podpora :-) ) dobré stahovací prádlo
 • dobře padnoucí sako na svou postavu v České republice nekoupíte
 • obléknout Váš i můj typ postavy (mám podobnou výšku, ale menší „šířku“) bude asi celoživotní námaha
 • pokud nevíte, co chcete a zatím pouze hledáte, kupujte ve výprodejích a šaty (halenky, saka) si nechte upravit, nejjednodušší (a nejlevnější) je patrně „zkrácení“ v ramenních švech (nicméně na tuto úpravu nejsou vhodné oděvy s jakýmkoliv límcem nebo „fazonou“)
 • pokud narazíte na „zimní“ šaty vhodné pro Vaši/naši výšku dejte mi prosím vědět :-)
Diskuzní téma - Malá postava s výraznými křivkami
Anka F.
215 příspěvků 11.12.16 23:56

@aopelske
Jste sólista nebo jste jeden z orchestru a není Vás moc vidět? Pokud nestačí přidaná spodní vrstva z funkčního prádla, doporučuju vzít s sebou věci na převlečení do tašky. Nicméně ve většině našich kostelů se v zimě i na běžné mše temperuje a na koncerty se pro platící diváky přitápí často víc. Takže se první zeptejte faráře či kostelníka, tomu pak přizpůsobte svoje oblečení. Není moc kostelů, kde je těsně nad nulou.
Když je opravdu zima, tak podobné situace řeším pohorkama, lyžařskýma podkolenkama a několika spodníma vrstvama. Když se přes to obleče slušný kabát a hezká šála, nikoho to neurazí. Nicméně je pravda, že se na mě a moje pohorky v kostele nikdo nedívá :-)

Diskuzní téma - Společenské oblečení ve velké zimě
Anka F.
215 příspěvků 5.12.16 11:06

@Oveeec A možná se zakladatelka ani nesměje, protože přihlášená byla naposledy 28.11., tak si myslím, že diskusi nijak intenzivně nesleduje a problém obezity u mládeže ji až tolik netrápí… :-)

Diskuzní téma - Tlustí teenageři - Je tohle normální?
Anka F.
215 příspěvků 4.12.16 14:08

@Oveeec
Zakladatelka vlákna není skutečná. Registrovala se 12.11., napsala pár příspěvků, aby to nevypadalo divně a ještě stejný den se stihla projet tramvají a svěřit se nám. Vzhledem ke šroubovanému stylu si myslím, že je to vymyšlená historka.

opraven překlep

Příspěvek upraven 05.12.16 v 10:59

Diskuzní téma - Tlustí teenageři - Je tohle normální?
Anka F.
215 příspěvků 27.11.16 09:24

@pidlooka
Tělovik na našem maloměstě vypadá dost podobně, jak u vás „za vašich“let…

Diskuzní téma - Tlustí teenageři - Je tohle normální?
Anka F.
215 příspěvků 17.11.16 14:43

@Pinot Noir
Přidávám se k ostatním a taky moc gratuluju, rozhodně to je to nejlepší kousek, který jste měla kdy na sobě! :-)

Diskuzní téma - Co jsem měl/a dnes na sobě
Anka F.
215 příspěvků 17.11.16 14:25

@andano
Ano, bonbóny ve školce - to je překvápko, že? U nás bylo ještě o to větší, že školka mých dětí se prezentovala jako školka se „ZDRAVOU“ stravou, posléze jsem pochopila, že tím mysleli ty tři ovesné vločky, které přidávali do polévek…

Diskuzní téma - Tlustí teenageři - Je tohle normální?
Anka F.
215 příspěvků 17.11.16 13:43

@ Veronika P

Se zpožděním přidávám osobní zkušenost:
Obě moje dcery se přibližně ve stejném období jako Vaše „zakulatily“, starší z toho vyrostla kolem 11 let, takže ve 13 byla zcela ok, dnes má BMS 22; mladší teenagerka měla nadváhu déle, ale nyní (15) má BMS cca 23,7 a stále se snižuje.
(Životní styl a průběh řešení problémů byl v naší rodině podobný, jen jsme vynechali ty psychology :-)
Po svých zkušenostech z dětství, kdy mi dokonalá a štíhlá maminka říkala „holčičko, tohle by jsi neměla jíst, abys NEBYLA TLUSTÁ“, si celý život myslím, že v zásadě tlustá jsem, ačkoliv mám BMS taky v normě, aktuálně cca 23 a bývalo to i lepší.
Programově jsem si pak zakázala, taková varování a doporučování aplikovat na děti. Ne vždy se to samozřejmě povedlo, zvlášť na kolektivních akcích a často na horách, kde se jiné děti cpaly jako by týden nejedly a naše se chtěly pochopitelně přidat, protože takové pochoutky byly doma vzácností.
Protože starší dcera pak v jednom školním roce prošla něčím, co silně připomínalo ppp ( a patrně souviselo s problémy ve školním kolektivu), jsem ještě více zastánce toho, že mírná nadváha je milionkrát lepší než anorexie a podobné ppp.
To totiž neuděláte absolutně nic, celé to je děsivé a děsivé je vědomí, že možnost, jak tuto věc vlastními silami ovlivnit je naprosto minimální. A když si přiznáte, že opravdu potřebujete odbornou pomoc, že láskyplné chystání jakéhokoliv jídla v ideální čas, za ideální atmosféry u stolu, nestačí, dozvíte se, že musíte čekat NĚKOLIK měsíců, protože odborníků na tuto problematiku v dětském věku je minimum a všichni jsou pochopitelně zavaleni jinými případy.
U nás asi nakonec nejvíc pomohl vzor z rodiny, všichni se v rámci možností nějak rekreačně hýbeme a relativně zdravě jíme.
A taky si myslím, že pomáhá, když se jídlo a váha neustále neřeší jako naléhavý problém.
Ono to půjde, jen třeba ne hned, ale určitě se to se spraví!

Opraven překlep.

Příspěvek upraven 17.11.16 v 14:28

Diskuzní téma - Tlustí teenageři - Je tohle normální?
Anka F.
215 příspěvků 15.11.16 22:23

@Giuli
Co bych dala za to, být za mlada (a jednou i „za stara“) tak ošklivá jako Meryl Streepová!

Diskuzní téma - Tlustí teenageři - Je tohle normální?
Anka F.
215 příspěvků 13.11.16 10:49

@Giuli A vy že nesledujete Star Dance?
To je momentka ze včerejšího tanečního vystoupení, šaty jsou kostým na scénický tanec.

Diskuzní téma - Pekelné celebrity
Anka F.
215 příspěvků 16.10.16 18:47

@LorelaiH. Super čas! Gratuluju :-)

Diskuzní téma - Co jsem měl/a dnes na sobě

Zobrazit všechny příspěvky uživatele Anka F. »

Napsat uživateli Anka F. zprávu   Přidat uživatele Anka F. do přátel

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek