Ascari

Ikonka uživatele Ascari
Registrován od: 14.02.13, naposledy on-line 28.10.16 19:48
Počet příspěvků v diskusích: 315 Brno
Hodnocení uživatele: 3985 1673
 

Podzimní útok pletacích jehel z Fleru

28.10.16 19:48

Jestli si někdo napíše do profilu, že studoval postgraduál na průmyslovce, je u mě velikášský magor s psychiatrickou diagnózou. Zobrazit komentář »

Podzimní útok pletacích jehel z Fleru

28.10.16 19:42

Doneslo se mi od kolegů z Brna, že Andrea hledá autor(k)y na tento web na brněnské žurně. No nevím :D ale kdokoliv se z FSS přihlásí, bude určitě lepší. Zobrazit komentář »

Podzimní útok pletacích jehel z Fleru

28.10.16 19:40

Kde je tam ta hrubka? Velké V není povinné. Zobrazit komentář »

Podzimní útok pletacích jehel z Fleru

26.10.16 12:46

Znáte to pravidlo bláznům se neodporuje? Vždycky se mi vybaví, když vidím něco podobného. Malé dítě namaluje tužkou kostrbatý kruh, donese to mamince, maminka pochválí... Ale v první třídě se už okřikuje špatné držení tužky a přetahování přes linku v písance. Takže v těchto případech buď kdysi dávno selhaly matky... nebo si dámy na stará kolena začaly lhát do kapsy a kamarádky jim pochlebují. Nechci sexistit, ale s rukodělnými výrobky podobné kvality by naprostá většina chlapů dávno sekla, protože by jim 3 z 5 kamarádů řekla od plic, co si o tom myslí, a v každé větě by bylo jedno dobře míněné slovo po. Zobrazit komentář »

Boty pro frajera

20.9.16 13:45

Jestli zase hodláte do pánské módy tahat přízemní a povrchní biologii (dvoumetrový udělaný chlap, mě ten chlap v navy obleku přitahuje víc), tak to dělejte i v dámské módě (když neukážu kozy, nebudu nikoho přitahovat). Mně vadí ten schizofrenní model, kdy se žena obléká hlavně podle sebe, ale současně by byla ráda, kdyby se muži oblékali tak, aby se líbili jí. Ano, chlapi to možná dělají taky, ale aspoň o tom nepíšou módní blogísky. Mně to jen dokazuje, že ženy mají potřebu oblékání muže (potenciálního partnera) řešit víc než muži u žen. Kdyby podobně laděné články psali muži se zaměřením na ženy, tak diskutující ženy v komentářích roztrhají autora zaživa. Zobrazit komentář »

Svatební trendy

1.9.16 17:34

Vy chcete tancovat na The Look? Vždyť je to v taktu neslučitelném s párovým tancem, pokud nechcete vyloženě skákat nahorudolů jako na koncertě. :D Zobrazit komentář »

Svatební trendy

30.8.16 22:32

V Brně má pár solidních kusů třeba salon na Úvozu (http://www.salonsedm.cz/shop/?c3). Neřeším materiál, jen náhledy/fotky. Manželka měla šaty šité podle nějakého jejich vzoru, který už tam nevidím. Jinak souhlasím s výše uvedeným, že fotky v tomto článku nejsou zrovna pro průměrné postavy a už vůbec pro ty atypické typu 165cm/120kg (viz příspěvek někde výše) nebo 170cm/55kg/prsa po tátovi, jejichž majitelky (světe, div se) si taky někdo občas chce vzít. Kim Kardashianové byly ty její úžasný šaty celkem k ničemu, když se s basketbalistou Humphriesem rozvedla po měsíci a půl. :D Zobrazit komentář »

Co nosí opravdový frajer!

30.8.16 22:00

Já jsem svůj typ nikdy neměl, každá moje partnerka byla vždy úplně jiná. Rozhodně nemám A PRIORI nastaveno nic jako ženskou má být za co chytit. Ano, je mi jasné, že to je elementární biologie, ale tato elementární biologie je řekněme regulovatelná, protože každý jí přikládá jinou důležitost. Danny DeVito má metr padesát, Seth Green o něco málo víc. Vídám spousty párů, kde on má 65 kg a ona nějakých 90 kg. Když se páry rozvádí kvůli neshodám, hádkám a elementární neschopnosti spolu vyjít, už je jim ta mužná hruď a velký kozy nanic. Já jsem si manželku vybral podle neskutečných vlatností, a když jsme se poznali, neměla ideální váhu podle různých měřítek (BMI atd.). Ale asi jsem jeden z mála, který nezastává názor žena má být/mít to a to. Zobrazit komentář »

Co nosí opravdový frajer!

30.8.16 21:52

Děkuji, že jste mi podpořila relevanci mého názoru a dotyčného termínu. :D Zobrazit komentář »

Tour de salon - svatební šaty a jiné dorty

28.8.16 23:02

Jedna věc se ale musí nechat. Konečně aspoň trošku novinařina, a dokonce investigativní. Fotky z akce a citace dotyčných, které nevěděly, že mluví s novinářkami. :D Zobrazit komentář »

Co nosí opravdový frajer!

28.8.16 22:54

Ne, to je užaslá poznámka ze všech nejužaslejších, že nějaká povrchní kráva hodnotí kvalitu muže podle toho, jestli to jenení kus chlapa vyjádřeno v kilogramech. Jestli totiž tady někdo přijme tezi, že tzv. nohy jako párátka nerovná se chlap, tak jsme na absolutním začátku celé debaty, kdo může nebo nemůže za to, jak vypadá. A zopakuji názor, že autorky tezí typu správný chlap má jako chlap i měřit/vážit jsou povrchní krávy. span classsmallPříspěvek upraven 28.08.16 v 22:56/span Zobrazit komentář »

Co nosí opravdový frajer!

25.8.16 08:53

Co proboha znamená muž má něco vážit? Zobrazit komentář »

V teplácích na molo: Seznamte se s athleisure

16.8.16 23:19

Zajímavé, žádné fotky mužů. A přitom spousta mužů nosí k šusťákovým soupravám černé polobotky, ti styloví navíc ještě s košilí, už od devadesátek. :D Pokud jde o slečnu v černém z první čtveřice, takhle se oblékají mnohé brněnské Cejlačky. Zobrazit komentář »

Jak se (ne)oblékat jako turista

21.7.16 18:42

Ani já jsem nedal červené. :) Jasně, tele nedělá dobrého fotografa, hlavní je vnímavost, načasování, cit, světlo atd... Ale co tak znám od HCB, tak jeho kompozice jsou dělané na to sklo, které měl. Kdyby měl fotit sport, přistávající letadlo nebo orla sedícího na vrcholku smrku v Alpách :), asi by mu to nevyšlo. Proto lidi tahají teleobjektiv. Zobrazit komentář »

Jak se (ne)oblékat jako turista

21.7.16 18:37

Ale jistě, všechno je každýho věc. I oblečení do opery, boty, účesy, ponožky... ale i tak se o nich na Pekle diskutuje. :) Zobrazit komentář »

Jak se (ne)oblékat jako turista

21.7.16 10:33

Já bych se bál mít skla a tělo ve stejném batohu jako nějakou svačinu, vodu, kosmetiku atd... Kdežto slečna výše to podala tak, že si vezme zrcadlovku se seťákem, a to jí stačí. span classsmallPříspěvek upraven 21.07.16 v 10:34/span Zobrazit komentář »

Jak se (ne)oblékat jako turista

21.7.16 10:19

Protože teleobjektiv dělá kompozičně úúúúúplně jiné fotky než nějaký setový objektiv, který máte nasazený (1855, řekněme). Pokud chcete přemýšlet o tom, CO fotíte a JAK to fotíte, potřebujete teleobjektiv. Ten vám něco vytáhne a rozmázne pozadí, atd. Pokud vám má foťák jen nahradit oči (vyfotím si, co jsem viděla), nepotřebujete zrcadlovku vůbec. Zobrazit komentář »

Jak se (ne)oblékat jako turista

21.7.16 10:15

Nezlobte se na mě, ale pokud někdo vrazí zrcadlovku do batohu k ostatním věcem, aniž by ještě dodal, že k ní přidá teleobjektiv a clonu, tak ji nepotřebuje. Fakt ne. Podívejte se na lepší kompakty se srovnatelnými objektivy, často mají srovnatelné rozpětí a světelnost. Pokud někdo umí dělat pořádné fotky zrcadlovkou, má na ni samotnou brašnu/batoh se vším potřebným. Zrcadlovka vražená v batohu u makeupu je kompakt. Jinak ten batoh narvaný jako KPZka je fakt trochu přes čáru. Tahat celý den parfém, pomádu, pinzetu a náplasti? Spousta těch kosmetických nutností je podle mě jen posedlost. Zobrazit komentář »

Případ napraveného ajťáka

1.7.16 10:16

Výborný článek a super nákup. Ale i tak mám dojem, že těch kombinací zase až tolik není, když třeba uvážíme počasí, míru formálnosti ten či onen den (pracovní schůzka vs. celý den za stolem) atd. Hodně by mě zajímal názor zde přítomných pekelnic na četnost střídání oblečení. Jestli má chlap tři hezké/kvalitní svetry z Peeku, tak to prostě na podzim vychází tak, že během jednoho týdne si některý vezme dvakrát, byť s jinou košilí (jestli je to véčko). Je to ještě OK, nebo už ne? Já mám třeba podzimních svetrů použitelných do práce pět (z toho čtyři z Peeku, různé značky), ale i tak mám často dojem typu tenhle jsem měl před třemi dny, to je moc brzo. Zobrazit komentář »

Plavky 2016: Proč se snad letos radši koupat nahá

22.6.16 21:27

Jako by ty ženy s bílými vzory na jinak opáleném těle pocházely z oblastí, kde se plavky (vrchní díly) na pláži nesmějí sundávat (byť by byly sebemenší, ale zákon je zákon viz Kalifornie, až na výjimky), a ony teď dopadly takto. Ať mi nikdo netvrdí, že žena, která se v těchto plavkách nehybně vystavuje slunci (cíleně opaluje), si tohle neuvědomí, ještě než si je poprvé oblékne. Tyhle umělecké kreace jsem viděl na kočenkách u hotelových bazénů, protože plní společenskou funkci, asi jako večerní šaty. Tentokrát souhlasím s titulkem: raději nahá. Ale jak píšu, mikrotanga naplňují literu zákona, vyhlášek a pravidel hotelových areálů. Na členitých plážích v Chorvatsku, kde to nikoho neohromí, půjde snad většina do naha. Zobrazit komentář »

Sexy nevěst(k)a?

22.6.16 09:38

Ostudu pro koho? Pro ty dva? Nebo pro ty svíčkové báby, že tohle by tedy nemělo být, protože je to v rozporu s jejich hodnotami? Zatímco ve fundamentalistické společnosti se řeší čistota nevěsty, já jsem svého času řešil možnost svatebního obřadu snoubenci a svědci na pláži v Austrálii. Ženich lehký (tenký, světlý...) oblek, nevěsta lehké světlé šaty, a tehdejší konzul Vít Kolář (exnovinář). Svatba je o tom, co chtějí ti dva. Jestli někdo má potřebu to řešit víc než dvě vteřiny, asi by na té svatbě neměl být. Kdybych já měl řešit, jak udělat svatbu, abych udělal radost babičkám z vesnice (které jsem neměl), musel bych se po týdnu plánování zastřelit. Zobrazit komentář »

Sexy nevěst(k)a?

19.6.16 13:53

Harim: Opakuju, že ten vámi zmiňovaný koncept čistoty je dnes mimo věřící páry totálně přežitý. Dnes se o vstupu čisté ženy do manželství nic nepředpokládá. Průměrná nevěsta stihla dva sexuální partnery, možná víc, a s novomanželem už žije, platí hypo a bydlí x let. Berou se proto, že se mají rádi, takže nějaká univerzální křesťanská pravidla jsou absurdní. Zobrazit komentář »

Sexy nevěst(k)a?

16.6.16 09:31

Ach jo. 1) Takové šaty vás nemají co pohoršovat. To je emoce, na kterou absolutně nemáte právo. Kdybych já řekl, že mě pohoršují vaše vlasy a že byste se měla ostříhat dohola, taky byste se divila, co se starám o vaše vlasy. 2) To samé se symbolem čistoty. Sorry, ale s tím jděte fakt někam. Už snad nejsme v době, kdy se nevěsta stěhovala od rodičů rovnou k ženichovi. Lidi spolu chodí, souloží a bydlí i dlouhé roky, než se nakonec vezmou, často i kolem třicítky, tak fakt nevím, od čeho chcete odvozovat tu čistotu. Váš styl uvažování má hodně společného s militantními islamisty. Zobrazit komentář »

Sexy nevěst(k)a?

16.6.16 09:22

Klasika je spíš váš příspěvek. To se jako nemá psát o módě pro ideální postavy jen proto, že si nějaká většina žen nemůže dovolit to nosit? Nevím, odkud jste si vycucala to půlprocento, přehánění pro efekt vám moc nejde. O módě pro ideální (bezchybné, atd.) postavy se bude psát stejně, jako ji tyto ženy budou nosit na ulici, kde je každý vidí. Anebo byste snad zrušila tyto články a zakázala těm ženám chodit ven? Zobrazit komentář »

Basic šatník je zlo

15.6.16 13:09

Takže vy odmítnete zakázku kvůli oblečení, protože se nemůžete obléci podle sebe? No potěš. Dress code je u profi fotografů naprosto běžná věc: i na tiskovku na Hradě je to v pozvánce přesně napsáno. Oblékat se univerzálně bych ještě chápal u fotografa v redakci, který jde ráno do práce a neví, co přes den bude dělat. Ale když vím PŘEDEM, kam jdu, tak trvat na svém ošuntělém ohozu typu rybářská vesta může jen primitiv. Zobrazit komentář »

Obroučky, které padnou: Jaké brýle sednou vašemu obličeji?

7.6.16 19:12

Tento článek přichází v době, kdy ženy úmyslně nosí ugly brýle s čirými skly vyloženě jako doplněk. Znám jednu krásnou blondýnku, která schválně nosí velké brýle s tlustými obroučkami, za které se moje generace (1976) spolužačkám smála a vymýšlela přezdívky. Evidentně tyhle obroučky nosí schválně i slečny, které mají půlky dioptrie a v pohodě by mohly mít tenčené plastové vrtané, ze kterých jsou vidět jen nožičky (nebo ručičky?) a ta spojka na kořeni nosu. Podle mě obecně ty ugly brýle vypadají dobře na jedné ze sta. Co to má být? Nějaký štít proti chlapům a světu? Nebo signál typu jestli tě zajímá víc tělo než mozek, nejsem pro tebe? Ještě bych chápal obroučky v barvách ladících k oblečení, ale pochybuji, že si někdo koupí dioptrické, tuplem bifokální, brýle za tisíce v několika provedeních... Zobrazit komentář »

Tipy pro malé ženy: Véčkové výstřihy a kalhoty do pasu

31.5.16 23:31

Ne že bych obhajoval autorku, to ani omylem, jsou všechny děsné, ale s těmi PostIt papírky jste vedle, takhle se články do médií fakt nepíšou. Možná do nějakých (vašich) prezentací na školení a jiných publikací, ale do novin fakt ne. A sem už vůbec ne, tohle jsou SEO texty, ne publicistika. (EDIT: co je aj i jo?) span classsmallPříspěvek upraven 31.05.16 v 23:33/span Zobrazit komentář »

Tipy pro malé ženy: Véčkové výstřihy a kalhoty do pasu

31.5.16 23:26

Kdyby jen to. Tady je dokonce adminka nadřízenou editora. Zobrazit komentář »

Kanye v supermarketu

30.5.16 12:52

Ta hromadná fotka z mola (třetí shora) je jak z nějakého filmu o postapokalyptické společnosti, kde z podzemí na světlo vylezou ti zbývající šťastlivci, kteří to přežili. Děs a hrůza. Zobrazit komentář »

Outfity na schůzku, které vás nepřipraví o pohodlí

4.5.16 17:43

V titulku je schůzka, ale hned vzápětí se dozvím, že to vlastně může být s přítelem nebo i kamarádkou, ale pak už to není schůzka. Opět článek o ničem, jakési univerzální nesmysly o tom, co si obléct ven. Pardon, ale mně tyhle rady připadají jako rady pro blbky, které se hlavně potřebují líbit samy sobě, jak ten outfit hezky vychytaly. I tak pochybuju, že by si slečna Petrušová, která je u zahrádky na fotce vpravo, vzala jen barevné psaníčko. Nic triviálnějšího, jako že z chození jsou puchýře a na puchýře jsou náplasti, jsem tady už dlouho neviděl. Blogerka 9to5chic žije v SF, což je někde úplně jinde ve smyslu počasí a jeho proměnlivosti. Já třeba identitu některých autorek/adminek znám, viděl jsem jejich životopisy, a nedivím se ničemu. Zobrazit komentář »

Hezké kabelky z Fler aneb když snaha o originalitu nezabije vkus

30.4.16 08:27

To jako vážně srovnáváte nadšené tvořilky (tu dobré, tu bez soudnosti) s FIRMOU, která má kamenné obchody? Ta podle mě na Fler už navíc ani nepatří. Anebo když už, tak nepatří do článků typu Však ten Fler není jen samá hrůza. Zobrazit komentář »

To vážně neexistuje elegantní batoh?

21.4.16 07:59

Já nemám problém vzít si v obchodě tu igelitku. :D Třeba v Tesku tu velkou. Když jdu z práce jen s placatou taškou na notebook, v druhé ruce pak nesu tu igelitku. Kdyby Tesko dávalo velké papírové, bral bych velké papírové. I v Sexu ve městě tamní hrdinky nosí domů nákupy, ale musí je svírat na hrudi právě ve výše zmíněné papírové tašce. Zobrazit komentář »

To vážně neexistuje elegantní batoh?

20.4.16 09:05

Ad deset knih Já vím, že to je asi slovní obrat pro efekt, ale to se dnes ještě nosí do školy víc než jedna kniha, kterou třeba student(ka) chce číst během pauz ve studovně? Já jsem končil (VŠ) v roce 2004, dávno před tablety, ale víc než jednu knihu (v zavazadle u sebe) jsem měl jen při psaní diplomky. Ani na gymplu (1518) snad dnes děcka nepotřebují ve škole učebnice, ne? Naprostá většina skupin studentek, které ráno vídám, čítá ty s turistickým batohem i jiné s kabelkou sladěnou s outfitem nošenou na pahýlu, ve které A4ková bichle určitě není. Jinak z dřívějších diskuzí vidím, jak jsou dámy náročné. :D Některé chtějí (a nosí) kabelky, kam po cestě z práce ještě mohou dát nákup. Moje bývalá takhle vždycky do té své kabelky cpala jogurty, pečivo, mléko, zeleninu atd. Protože kabelka a igelitka, to je teprve peklo. span classsmallPříspěvek upraven 20.04.16 v 09:07/span Zobrazit komentář »

Kabelka z Fleru aneb vem si radši igelitku

14.4.16 09:01

Máte relativně malou slovní zásobu (na člověka, jenž by se bůhvíproč chtěl živit psaním), vaše práce s jazykem je neobratná, často nectíte elementární pravidla větné stavby, ignorujete interpunkci… A jako autorka prostě nezaujmete. Tady je problém v tom, že Andrea a Josefina (Wichsová) mají nulovou novinářskou motivaci. Jsou to projektové manažerky, jak se dá vyčíst z jejich profilů na LinkedIn (takže nic tajného, stačí hledat) a jejich úkolem není dobře psát, ale monetizovat. Obávám se, že rady Andree, jak lépe psát, jsou/budou neefektivní. Ona bude hodnocena podle čtenosti/návštěvnosti, prokliků atd. A pracuje do výše svého platu a talentu pro psaní. A přinejmenším Josefina má i jiný zdroj obživy, takže tak. Zobrazit komentář »

Kabelka z Fleru aneb vem si radši igelitku

13.4.16 08:38

Aneb unikátní dárek pro fetišist(k)y... když si uvědomí, že zejména ty kabelky na dvou fotkách zcela nahoře někdo nosil na těle. :D A pozor, kritizovat autorku tady nesmíme, Josefina to zase promaže, protože to porušuje pravidla. Zobrazit komentář »

Nenápadné hvězdy

4.4.16 14:38

Emma Smetana má francouzské vazby/kořeny a tuším i občanství, chodila tam do školy, atd. Zatímco zcela cizí ženská příjmení se přechylují, aniž by se majitelek kdokoliv ptal, tak v češtině existuje určitý institut přání nositelky, např. z důvodu rodinné tradice nebo rozhodnutí jedno z dvojslovného příjmení nepřechylovat. Jsou vlastně dvě možnost: buď to o nositelce víme, a tak budeme prostě říkat paní Kovář ve všech pádech, anebo je to Kovářová, jako naprostá většina populace. Já bych slečně Emmě její příjmení Smetana rozhodně neskloňoval, už proto, že nositelem pádu je křestní jméno, případně jiné uvozující podstatné jméno (slečna). A jelikož v běžné mluvě to jméno padne JEDNOU, a pak už je jasné, o kom je řeč, nevidím v tom problém (instr. sg. s Emmou Smetana). Jinak si ale myslím, že pokud si slečna, která je dosud ová, vezme manželovo české příjmení bez ová a své opustí, aniž by měla vážný důvod (stěhování do zahraničí), něco s ní není v pořádku. span classsmallPříspěvek upraven 04.04.16 v 14:39/span Zobrazit komentář »

Porno pro pořádkumilovné: Jak skladovat šperky

3.4.16 19:08

Tohle jsou podle mě rady pro teenky. To mi nevykládejte, že nějaká dospělá žena má tyhle věcičky (pardon, je to bižuterie, takže věcičky) vystavené v ložnici. Jestli ano, tak to by si tam manžel měl mít možnost vystavit angličáky. Co je moc, to je moc. Takže vystlané boxy bude mít dospělá žena, která nechce plevelit ložnici, kdežto teenka si vystaví flašku od Finlandie a na to navěsí cetky z toho růžového obchodu. Opět udělej si sám. Hrůza a nevkus. Na druhou stranu to možná beru trochu subjektivně, protože manželka je doktorka a ve všední dny nenosí ani snubák. span classsmallPříspěvek upraven 03.04.16 v 19:09/span Zobrazit komentář »

Nenápadné hvězdy

1.4.16 17:19

Protože čeština prostě přechyluje, mimo jiné kvůli skloňování, protože v některých pádech už to prostě nedáte. Jenže u cizích příjmení zakončených na a je nepřechylování tolerováno víc než u jiných zakončení. MAFRA má jazykovou příručku, podle které se prostě přechyluje a skloňuje, s výjimkou zavedených velkých jmen typu Piaf. A jelikož Ada píše i do printu, tak přechyluje. Ale pozor, tím odvádíme diskuzi od tématu, to slečna Wichsová nemá ráda. Takže nás možná brzo smázne. Zpět k módě. span classsmallPříspěvek upraven 01.04.16 v 17:20/span Zobrazit komentář »

Nenápadné hvězdy

1.4.16 17:08

Budu za hnidopicha, ale v té tabulce v prvním odkazu (doména. fm) je odhadem (rychlým pohledem) šest chyb. span classsmallPříspěvek upraven 01.04.16 v 17:09/span Zobrazit komentář »

Napsat uživateli Ascari zprávu   Přidat uživatele Ascari do přátel

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek