Atlacoya

Motto: Fiat iustitia, pereat mundus.

Ikonka uživatele Atlacoya
Score: 0 Registrován od: 27.11.11, naposledy on-line 15.9.20 08:45
Počet příspěvků v diskuzích: 2790

S každým článkem z ulice čekám, kdy se v něm poznám.

Hodnocení uživatele: 42255 5492
 
Atlacoya
2790 příspěvků 14.9.20 16:29

@Vinca_minor @Porkpiehat Protéza je zubní, značně opotřebena. Myslím, že pro jinou osobu je nepoužitelná.
Je to přeci jen zdravotní pomůcka, tak jestli jsou pro likvidaci nějaká pravidla. Taky se obávám, aby ji z běžného kontejneru někdo nevyndal, ať už pobuda, nebo nudící se mládež, která by ji měla na hraní.

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
Atlacoya
2790 příspěvků 14.9.20 14:54

Kam s protézou?

Vyklízím byt, nepoužité léky jsem odevzdala do lékárny, brýle do charity, ale co s protézou? Hodit ji jen tak do komunálního odpadu se mi trochu příčí.

edit: jedná se o zubní protézu.

Příspěvek upraven 14.09.20 v 16:26

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
Atlacoya
2790 příspěvků 14.7.20 09:04
@Birdonawire píše:
@Atlacoya Primlouvala bych se za zvetseni vystrihu nebo vystrih do V.

Jak se to dělá? K tomuto stylu by se podle mě spíš hodil kulatý výstřih, než V.

Diskuzní téma - Burda - domácí šití
Atlacoya
2790 příspěvků 13.7.20 16:24
@EmilyG. píše:
@Atlacoya mate muj obdiv ze se s tim perete, ale tohle vam krute neslusi, babsky proste.
Dala bych vam volny strih do A, volnejsi delsi rukavky, proste “ cosacke” saty.
Tohle vam strasne ublizuje, je to nemoderni.

Sama bych si tento střih nevybrala, ale je to „úkol“ z knihy šití, tak ho plním. Zkušební model bude na vyhození, na model na čisto mám vybranou jinou látku.
Střihy do A nenosím, spíš styl „fit and flare“, těsný vršek s volnou sukní. Jsem (nadměrné) přesýpací hodiny, pro ty cosacke střihy nehodí.

Důvod proč bych si chtěla někdy být schopná vyrobit šaty sama je následující - momentálně mám čtvery letní šaty. Na 100 % se mi nelíbí ani jedno, ty nejlepší jsou tak na 80 %. Ale vždycky částečně něco plní - ty 80 % nemají barvu, která se mi líbí, ale - jsou z bavlny (většina konfekce je alespoň částečně PES), mají výstřih (konfekce buď výsřtih nemá, nebo ho kvůli mé výšce mám až k pupíku), mají zip na boku a jsou mi pod kolena.

Diskuzní téma - Burda - domácí šití
Atlacoya
2790 příspěvků 13.7.20 16:12
@Vinca_minor píše:
Mně hrozně voní nezapálený tabák. Občas jsem v pokušení si balíček koupit a pak k němu doma čichat :D

Na to jsou nejlepší dýmkové tabáky. Nechápu, proč něco tak voňavého kuřáci zapalují. :D

Diskuzní téma - Stížnost na cokoliv
Atlacoya
2790 příspěvků 11.7.20 11:43
@Puffin píše:
FBA - Full Bust Adjustement. Vím o něm z téhle diskuse, ale zatím jsem ho nikdy nepoužívala.

To, čemu v Burdě říkají něžně „Poněkud větší ňadra“?

Diskuzní téma - Burda - domácí šití
Atlacoya
2790 příspěvků 11.7.20 11:22

@MP blanka @MP blanka Je zkušební. Výprodej posledních metrů, brala jsem to podle materiálu/ceny. Střih obsahuje 1,5 cm přídavku na švy, horní díl můžu vystřihnout znovu.

Jestli to dobře chápu:

ZD - zvětšit /přidat záševky, ale ne na horním dílu, na sukni. Ten přidaný by měl být kratší, ne? Aby se mi do sukně vešel zadek. Živůtek zkrátit.

PD - asi nejdřív přidám rukáv, ať vidím, co to udělá s prostorem nad prsy. Pak povolit v postranních švech, aby to nebylo tak upnuté přes prsa, zvětšit záševky, prodloužit.

Nejsou vidět popisky fotek, první je střih jak je, druhý úpravy podle Blanky (mimo průramku, to až podle rukávu).

Diskuzní téma - Burda - domácí šití
Atlacoya
2790 příspěvků 10.7.20 21:00

@vlm Ano, spojení živůtku a sukně je nad pasem, ale ne přes prsa. Bez úpravy mi z pod živůtku koukala podprsenka, čili když ještě odečtu 1,5 cm na šev, tak by šev vedl kousek od bradavek. Takhle má vypadat dvoubarevná verze.

Diskuzní téma - Burda - domácí šití
Atlacoya
2790 příspěvků 10.7.20 19:19

A takhle to má vypadat.

Diskuzní téma - Burda - domácí šití
Atlacoya
2790 příspěvků 10.7.20 19:18

Můj zkušební model bez zipu (jen sešpendlený) a bez rukávů. Když jsem se do toho soukala tak mi to přišlo fajn, během focení jsem si všimla toho nahrnutí na zádech a při úpravě fotek mi to přijde úplně na vyhození…

Při zkoušení živůtku podle střihu se ukázalo, že mi nekončí v pase, ale tak ve spodní čtvrtině košíčku podprsenky. V místě označeném na střihu jsem přidala 3 cm.

Diskuzní téma - Burda - domácí šití
Atlacoya
2790 příspěvků 8.7.20 12:39

@lindihan Šití krok za krokem od Burdy mám taky, ale chtěla jsem něco, kde jsou „domácí úkoly.“ Koupila jsem si proto knihu Láska na první steh, kde je střihová příloha. Úplně ji doporučit nemůžu - pokyny jsou jednoduché. Tak jednoduché, že si to někdy musím přečíst 3× a pak ještě kouknout do Burdy abych pochopila, co se po mně chce. Fotky jsou moc pěkné, ale za mě by byly lepší nákresy, které jsou srozumitelnější, nebo alespoň šití kontrastní nití, aby bylo vidět, CO se v konkrétním kroku přidalo. Výhoda je, že se vše šije z plátna, tedy žádný „živý“ pružný materiál ke vzteknutí, a s každým dalším úkolem se přidávají nové dovednosti.

Jako první se šije šátek, čili jde čistě o šití rovných stehů.

Úkol č. 2 jsou pyžamové kalhoty, tam už se šijí nějaké obliny a šňůrka na zavázání. Kalhoty jsem zvládla celkem bez problémů a fakt, že mám něco „na sebe“ opravdu potěšil (na rozdíl od jiných knížek, kde se v prvních lekcích šijí tašky a neceséry, které nepotřebuju). (Bez problémů = nevím, za jak dlouho se rozpadnou. Při rozžehlování švů jsem zapomněla, že nitě mám polyesterové a trošku jsem je uškvařila.)

Úkol č. 3 byla áčková sukně, nové dovednosti jsou nažehlování výztuže, skrytý zip a kombinace více velikostí střihu. Tu jsem nezvládla - povedlo se mi při měření přidat si 8 cm v pase, takže mi hodně odstává a skrytý zip není tak docela skrytý. (Dá se to odstávání nějak spravit? Pásek je pevný, udělala jsem v něm „záševky“ tak, aby se nahoře zúžil a směrem dolů rozšířil a nekrabatil sukni. Ven už jsem v ní párkrát šla, když si vezmu triko přes, tak to není vidět.)

Momentálně jsem u lekce č. 4 - šaty. Hlavní úkol naučit se upravit střih na zkušebním modelu, dále záševky a řasení na rukávu.

Lekce 5 je sukně podle vlastního střihu (2 nařasené obdélníky) s kapsami, 6 je halenka a 7 šaty s podšívkou. (Na youtube jsem našla zkušenou švadlenku, která celou knihu prošla za týden. Přehlídka modelů je kolem 21. minuty.)

Na web prosikulky.cz jsem koukala, ale ztratila jsem se u pokynů pro tričko - „tady máte střih. Pak si řekněte, že přes prsa to chcete mít upnuté, tak odečtěte třeba… 3 cm. Přes pas to chcete volné tak přidejte třeba… 1 cm.“ Jako začátečník opravdu nevím, kolik mám kde přidat / ubrat.

Několik známých mi doporučilo web Caramilla , kde je škola šití. V poplatku jsou střihy a výuková videa. Je to hodně cílené na šití pro děti a (nastávající) maminky, navíc v duhových barvách, takže nic pro mě. Ale některé návody jsou tam fajn.

Příspěvek upraven 09.07.20 v 08:20

Diskuzní téma - Burda - domácí šití
Atlacoya
2790 příspěvků 17.6.20 09:08

Na téma „nepoužívejte název výrobce jako obecný pojem, je to porušení copyrightu“ natočilo právní oddělení Velcro píseň . V USA je velcro obecné označení pro suchý zip, podobně chlorox pro libovolné bělidlo (jako u nás SAVO).

Diskuzní téma - Burda - domácí šití
Atlacoya
2790 příspěvků 15.6.20 14:24

Díky za tipy. Byla jsem ve Štěrboholech, protože tam byl Geox i Ecco. Jsem konzervativní, takže jsem chtěla černé, páskové, ne úplně ploché, ale bez výrazného podpatku. V Geoxu měli 3 modely, které odpovídaly zadání, bohužel ve velikosti 38 nebo 39 ani jednu. Podavačky stály před vystavenými botami a debatovaly, to mě od oslovení odradilo.
V Ecco měli jeden model ve velikosti 38, byl mi úzký přes nárt (ani jsem se do nich nesnažila silou nasoukat, abych je nepoškodila). Pak se do prodejny nahrnuli lidé a nebyla šance oslovit obsluhu. Nakoukla jsem do Riekeru (i když mě loni zradil a boty jsem vracela po 3 týdnech, protože se zkrabatila stélka), tam měli jen sportovní nebo červené. Takže mám zatím provizorní, které snad pár týdnů vydrží, než narazím na odpovídající model.

Diskuzní téma - Stížnost na cokoliv
Atlacoya
2790 příspěvků 12.6.20 10:03

@EmilyG. Mají v Praze nějaké obchody? Nebo kde je mají? Boty přes internet kupovat nechci. Díky.

Diskuzní téma - Stížnost na cokoliv
Atlacoya
2790 příspěvků 12.6.20 09:06

Můžu sem dát méně osudovou stížnost?

BOTY! Předpověď říká, že dnes má být 26 stupňů. To už je na sandály, ne? Tak je vyndám a mají puklou podrážku. Proč ty boty nic nevydrží? Nevím, jestli jsem je měla jednu sezonu nebo dvě, ale mám pocit, že vždy když se mění sezona, musím koupit nové, protože ty z loňska jsou nepoužitelné. Kde mám nakoupit, aby ty boty něco vydržely? V lednu jsem kupovala tenisky (reebok), v dubnu je reklamovala…
Jediné boty, které drží, jsou lodičky, protože je obuju 3× do roka.

Diskuzní téma - Stížnost na cokoliv
Atlacoya
2790 příspěvků 9.6.20 10:09
@lorens píše:
Nemám v úmyslu rýt, ale co dlouhodobě nezadané ženy přes třicet? Znám takových dost. Vždy si někoho najdou a za chvíli to krachne. Jsou též podezřelé a pro partnerství nevhodné? Zdá se, že lidí vhodných pro život v páru rapidně ubývá.A co je dlouhodobě?

Taky znám 2 takové. Obě pěkné, s dobrou prací, ale… Ta jedna je - já nevím jak to říct a vyhnout se zkratkám „hysterická“ a „nevidí si do úst“. Během jedné kávičky popsala 2 situace ze svého tehdy aktuálního ne/vztahu:

  • ON se mi ozval jen 3 dny předem, to si jako myslí, že zruším plánované akce?
  • JÁ se mu ozvala, jestli má večer čas a on řekne, že má domluvené něco s kolegy? To jako kvůli MNĚ nemůže zrušit?

A ta druhá je asi jak popisuje @KajčaLiška - nekonečná řada rande, na každém je něco - ten je moc malý, ten je moc mohutný, tomu řídnou vlasy, tamten má ošklivé sako…

Diskuzní téma - Stížnost na cokoliv
Atlacoya
2790 příspěvků 27.5.20 10:55

@giuliettka TO jsou miminka určená k adopci?

Diskuzní téma - Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..
Atlacoya
2790 příspěvků 12.5.20 11:28

Harryho Pottera jsem začala číst když mi bylo asi 13 - 14, předposlední díl v nějakém neoficiálním překladu, který koloval po internetu a poslední v angličtině.
Jako velký literární klenot mi to nepřijde, neustále se tam opakovalo pár frází a obratů. Taky jsem od 5. dílu četla tak nějak povrchně, protože to je hrozně schématické, stejně v 5. kapitole od konce přijde velké odhalení, kterým se celý předchozí děj „zpochybní“.
Nejoblíbenější jsem měla 3. díl, nejhorší část je poslední kapitola 7. dílu. Nemít knížku půjčenou, tak ji snad vytrhnu. Podle mě měl Harry umřít. Tečka. Na to jsem byla z literatury zvyklá, že hrdina ne vždy přežije.
S filmy srovnání nemám, kdysi jsem nějaké viděla, ale ani nevím které. Za mě by se z takové „masy“ textu měl udělat buď seriál, nebo naopak jen jeden díl, pořádně proškrtaný, ale promyšlený. Vzhledem k tomu, že se v průběhu natáčení měnili režiséři, jsou na mě ty filmy příliš nesourodé.

Diskuzní téma - Stížnost na cokoliv
Atlacoya
2790 příspěvků 12.5.20 10:29
@MP Janka píše:Proč? Znám koně, kteří miminka a malé děti milují a chovají se k nim jako k největšímu pokladu. Navíc kůň už bude zvyklý na staršího syna.

Nedávno jsem viděla video, na kterém kůň sežral kuře, takže miminko bych k němu nedávala, co kdyby chtěl ochutnat…

Diskuzní téma - Pekelné celebrity
Atlacoya
2790 příspěvků 12.5.20 10:03

@Birdonawire V pořadu Jídlo s. r.o. prodavač BIO zeleniny zase tvrdil, že řetězce vyžadují plastový obal, který zakryje nedostatky.

Diskuzní téma - Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Zobrazit všechny příspěvky uživatele Atlacoya »

Napsat uživateli Atlacoya zprávu   Přidat uživatele Atlacoya do přátel

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek