bao-baba

Ikonka uživatele bao-baba
Score: 0 Registrován od: 12.09.18, naposledy on-line včera v 21:01
Počet příspěvků v diskuzích: 1410
Hodnocení uživatele: 18012 1035
 

Jak vypadá módní deziluze

18.5.19 07:08

@dagur Pokud nejsou články plné zjevných hrubek, tak mě neznalost češtiny tolik netrápí, obvykle je píší amatéři. Češtinu doopravdy umí málo lidí, i lidé pera nebo učitelé českého jazyka tápou (nejsem profesionál, zrovna přemýšlím, jestli je správně tápou, nebo tápají :) ). U tohoto článku se mi zdá, že je jaksi prázdný, hluchý, nebo jak se říká o ničem, přitom autorka by podle profilu mohla napsat mnoho zajímavého. Zobrazit komentář »

Proč velké módní značky najednou milují sekáče

27.4.19 10:47

Průsak zboží z řetězců do secondhandů bohužel znamená, že se tam objeví stále více hadrů na jedno použití, což vlastně jde proti trendu udržitelnosti. Průhledně tenká žvýkací trika z bavlny s hrdou nálepkou BIO to nezachrání. Text se mi líbí, ale dovolím si poznamenat, že mě poněkud bije do očí časté opakování slova sekáčové v textu psaném spisovným jazykem. Také pro slovo trendsetter neznám český jednoslovní ekvivalent, nicméně udavač trendů je trochu komický. Zobrazit komentář »

Shopping v cizině: Jak se obléknout za západní valuty

24.4.19 07:41

Zhruba jednou za rok si zajedu něco dokoupit do Drážďan, z Prahy jsou to necelé dvě hodiny cesty. Německé střihy dobře sedí na mou postavu a i když obchody, kde mají GW a Taifun tady jsou také, tak v Německu je pochopitelně pestřejší výběr, stejně jako bot. Je to prostě větší trh než naše země s 10 miliony obyvatel. Ceny se tady a tam liší málo. K Barceloně: byli jsme tam za krásami města, nic na sebe jsme tam nekupovali, ale na obchod s botami, které jsou na obrázku v článku, jsme narazili v uličkách u La Rambla. Měli tam snad třicet různých barev. Úžasné. Zobrazit komentář »

Tříčtvrťáky jsou zpátky, toužím zpět po chladu

6.4.19 09:38

@Paris1789 Jak jste psala... záleží na stylu. Měla jsem na mysli takové ty vietnamské tříčtvrťáky. Pravda ovšem je, že culottes také nejsou moje krevní skupina. Zobrazit komentář »

Tříčtvrťáky jsou zpátky, toužím zpět po chladu

5.4.19 10:19

Jako u všeho záleží na stylu, kam se tříčtvrťáky nosí, jakou mají šířku a délku ve vztahu k proporcím postavy. Nejhnusnější jsou širokánské nohavice s kapsami v délce cca 20 cm nad kotníky. Ty milují nejen pánové (zhusta typ umaštěný strýc), ale také velmi tělnaté dámy ve věku okolo sedmdesátky, které je doplňují tílky bez rukávů. Ale tyhle tříčtvrťáky nejsou marné: span classsmallPříspěvek upraven 05.04.19 v 10:21/span Zobrazit komentář »

10 důvodů, proč nenakupuji v Primarku

19.3.19 16:57

Je tu ještě důvod č. 11: V některých britských obchodech zrušil Primark oddělené kabinky pro muže a pro ženy a zavedl genderově neutrální šatny. Pokud si dobře vzpomínám, tak mají společné šatny i v M&S na Pankráci. Vzhledem k tomu, že kabinky nejdou zamykat, je to dost nepříjemné, zvlášť když by si člověk zkoušel spodní prádlo. Zobrazit komentář »

Jaká matka, taková dcera: Jak nezdědit špatný vkus

13.3.19 14:42

@Paris1789 Moje řeč, MK kabelky jsou nudné, ba z velké části babské Zobrazit komentář »

Jaká matka, taková dcera: Jak nezdědit špatný vkus

10.3.19 21:44

Netušila jsem, že pro napsání článečku na diskuzní fórum o módě je nutné se kvalifikovat četbou Dostojevského či Kafky. Nemám v oblibě WOW!!! styl jásání nad každou pitominou, ale přece jen to tu není jazykový koutek, takže nějaká ta ulítlá čárka v souvětí snad není taková tragédie (není to taková hrubá chiba, to bi bilo teprf fauxpas). Zobrazit komentář »

Jaká matka, taková dcera: Jak nezdědit špatný vkus

8.3.19 20:35

Občas kupuji holčičí oblečení a nabídka je hrůzná. Většina věcí má na sobě Ledové království, jednorožce, flitry a blýskavé kamínky, převládá řvavě růžová. Kolikrát mě napadlo, jak se budou ty holčičky oblékat, až vyrostou. Jestlipak je budeme dávat na Peklo v českých ulicich? Zobrazit komentář »

Jak jsem vyrostla z pubertálních nákupů

23.10.18 19:37

V M&S mívali v devadesátých letech krásné a kvalitní věci. Tehdy byla velká prodejna Na Příkopech v Praze, pamatuji se, že jsem si tam koupila hedvábný svetr. V posledních letech kvalita materiálů, a to bohužel i dražší konfekce, strmě klesá. Látky jsou spíše hadry. Když vidím na stojanech různé hnusokrimpleny a polyesterové záclonoviny ze sedmdesátek a řídké úplety, které se žmolkují už v prodejně, dělá se mi mdlo. Zobrazit komentář »

Napsat uživateli bao-baba zprávu   Přidat uživatele bao-baba do přátel

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek