benyka

Registrován od: 30.05.13, naposledy on-line dnes v 17:47
Počet příspěvků v diskusích: 6720 Brno
Hodnocení uživatele: 84682 22009
 

Stylistka radí: Jak zakrýt bříško a boky?

23.01.19 19:18

Na to stačí rovný pytel tak akorát široký přepásaný kolem boků. Věřte, že vím, o čem mluvím. :) Jenomže ono to zrovna dneska není v módě, takže všichni, X neX, musejí do šatiček v pase upnutých s nabíranou sukní, a přes to prostě vlak nejede. Zobrazit komentář »

Stylistka radí: Jak zakrýt bříško a boky?

22.01.19 23:30

Musím říct, že mě naštval už úvod článku: Řešíme sice postavu typu jablko (jinak řečeno O) ale chceme vytvořit postavu přesýpacích hodin do tvaru X. ...A a to jako proč? Stylista má být od toho, aby koukatelně a nositelně oblékl jakoukoli postavu, ne aby oblékl postavu O tak, aby co nejvíc vypadala jako postava X. Běžte se bodnout. Ty růžovo fialové šatičky jsou obojí jedním slovem otřesné. Zobrazit komentář »

Češi a obleky: Proč plesová sezóna bolí

05.01.19 16:14

Dámy, ale uznejte, že dlouhé plesové šaty bez rukávů v libovolné barvě a provedení dle vlastního vkusu jsou pro nás při tanci po všech stránkách dost velká výhoda. Nezávidím mužům předpisový oblek na ples a přála bych jim v tomto ohledu podstatně větší svobodu. Zobrazit komentář »

Jak fungují slevy (a obchody bohatnou)

03.01.19 18:05

@Yello Mám taky jeden důkladný zářez. V červnu jsem koupila šaty za 4,5 tisíce, v září je vyprodávali za 700. To asi do smrti nezapomenu. :) Zobrazit komentář »

Měkouši aneb Vánoční danajské dary

23.12.18 17:20

Mám takový naivní dotaz: Kdy a kam se nosí svetr s vypleteným vánočním motivem? (Teď mají takových svršků i spodků všude plno, a nejen pro předškolní děti.) Dovedu si v tom představit nanejvýš recesistické Vánoce přeložené na Ledové muže. Zobrazit komentář »

Jak fungují slevy (a obchody bohatnou)

21.12.18 08:56

O.K. Není to lehké a je to možná čím dál těžší. Ale kdyby se jim to nevyplatilo, tak by dělali něco jiného. Nechce se mi ale uvěřit, že se jim to vyplatí jenom když vyvolávají umělé vlny fingovanými slevovými akcemi. Zobrazit komentář »

Jak fungují slevy (a obchody bohatnou)

20.12.18 21:50

Jestli by měla EU něco zakázat, tak ostentativní předem ohlášené slevové akce. A to na základě pochopitelného předpokladu, že vyhlašovat dopředu, že zítra tohle zboží prodá za polovinu, může jenom podvodník, který dodnes lidi sprostě okrádal. Zobrazit komentář »

Zpomalili jsme na SLOU days

06.12.18 15:14

Ještě že existují takové osvěžující případy jako je @dajakbol jinak bychom se tou módou (libovolné rychlosti) nechali vymýt dočista dočista. :) Zobrazit komentář »

Zpomalili jsme na SLOU days

06.12.18 13:13

@Karin Asi určitě. Ale proč to neříct na rovinu? (Protože by to pak nikoho nezajímalo.) :) Zobrazit komentář »

Zpomalili jsme na SLOU days

06.12.18 00:04

Udržitelná móda je absurdní slovní spojení. Móda jako taková nemá jiný smysl než neudržitelnost. Zobrazit komentář »

Mami, fakt dík aneb Pekla dětských šatníků

18.11.18 16:45

Nejpekelnější byly asi tak v šesti letech bleděmodré silonové šaty, ve kterých jsem byla jedinkrát u babičky na pouti, zato celý den. Romantická volánková a mašličková blbost v několika vrstvách, potila jsem se v tom jako v igelitce, a mám podezření, že to byl zrovna ten případ, kdy mě večer (ještě tam) museli balit do mokrého prostěradla, protože jsem najednou, nikdo neví proč, měla horečku 39,5°C. Zobrazit komentář »

ZIMA SE BLÍŽÍ: Sezóna buřtokabátů je tady!

14.11.18 10:22

Není rozpor. Důležité mi připadá, aby si pro to naše pestré počasí mohl každý dopřát přiměřený sortiment svršků. Pokud má někdo jen na jeden buřtokabát, který nosí od října do dubna, tak je to spíš smutné než pohoršující. Zobrazit komentář »

ZIMA SE BLÍŽÍ: Sezóna buřtokabátů je tady!

13.11.18 23:13

A jaký je v tom háček? Dost lidí bydlí ve městech, takže na krutou zimu je potřeba méně vyloženě zimních kabátů. Proto se prodávají většinou kabáty přechodné. Kdo chce kvůli těm pár dnům mrazů udržovat v pohotovosti přírodní kožich, nebo si nechat ušít speciálně zateplený vlněný kabát na míru, nikdo mu v tom určitě nebrání. Já prostě dávám přednost pratelnému a bezproblémovému buřtokabátu, pokud možno s kapucí lemovanou kožešinou, protože je (speciálně ve městě) velmi praktická člověk si neničí účes čepicí nebo kloboukem, v interiéru (tramvaji) se dá kapuce lehce sundat a venku zase zasadit, a kožešina udržuje mikroklima uvnitř. (Mimochodem můj poslední kabát má podíl vlny 58% a dnes mi v něm bylo horko, takže jej hodnotím jako pro moji letošní očekávanou zimu v mém městě, tj. plus mínus 0°C, naprosto optimální.) span classsmallPříspěvek upraven 13.11.18 v 23:16/span Zobrazit komentář »

ZIMA SE BLÍŽÍ: Sezóna buřtokabátů je tady!

13.11.18 16:43

Já žiju celý svůj život v jednom městě. Mám například ve skříni krátký kožich, který jsem před mnoha lety nosila v zimě běžně každodenně do práce, někdy i přes vlněný svetr, ale už mnoho let jej vytáhnu nanejvýš jednou za čas večer do divadla nebo na ples přes nahaté šaty, protože jinak bych se v něm uvařila. Zobrazit komentář »

ZIMA SE BLÍŽÍ: Sezóna buřtokabátů je tady!

12.11.18 20:41

Co je na tom k nepochopení? Dneska, když jsou kabáty třikrát tenčí než v roce 1975, je životní nutností mít v šatníku i péřovku (nebo buřtokabát, jak chcete) na těch pár dní (nebo týdnů podle geografické polohy), kdy zrovna náhodou mrzne. V roce 1975 nenosil žádnou bundu do města nikdo, i když každý bundu v šatníku měl pro případ, že by náhodou jel na pár dní nebo týdnů na lyže. span classsmallPříspěvek upraven 12.11.18 v 20:47/span Zobrazit komentář »

ZIMA SE BLÍŽÍ: Sezóna buřtokabátů je tady!

12.11.18 15:40

No jasně. V pětasedmdesátém bylo v kabátě teplo, protože v zimě přece nebyla tak krutá zima jako letos, to dá rozum. :) A vůbec, kdo vymyslel tu blbost s globálním oteplováním. span classsmallPříspěvek upraven 12.11.18 v 15:55/span Zobrazit komentář »

ZIMA SE BLÍŽÍ: Sezóna buřtokabátů je tady!

12.11.18 10:57

@Karin Jak bych to mohla vědět, pochopitelně. :) Nicméně zimní vlněná látka z mého kabátu z roku 1975 je asi tak třikrát těžší a hutnější než z toho, který jsem si koupila teď naposledy. O flauši ani nemluvě. Zobrazit komentář »

ZIMA SE BLÍŽÍ: Sezóna buřtokabátů je tady!

11.11.18 17:36

Tak jsem se usnesla, že na buřtokabátech s kapucí lemovanou kožešinou mi vlastně vadí jediná věc: Že většinou vypadají jako obrácené naruby. Jinak je to po všech stránkách vymakaný a praktický oděv. Zobrazit komentář »

ZIMA SE BLÍŽÍ: Sezóna buřtokabátů je tady!

10.11.18 13:23

@vlm Ty dnešní teploty jsou spíš na svetrokabát než na buřtokabát. (11°C jsme ulovili o dovolené i loni v červnu, ale nebyli jsme na to vybavení, takže mi bez užitku visí ve skříni jakýsi svetřík z prvního obchodu, na který jsem tam narazila.) Zobrazit komentář »

ZIMA SE BLÍŽÍ: Sezóna buřtokabátů je tady!

09.11.18 19:26

@vlm To je asi jenom pro fajnšmekry, a to já nejsem. Taky mě to celkem dostalo. :) Mně stačí na těch pár dní mrazů letitý buřtokabát, který je prošívaný svisle. Ale jsou roky, kdy na něj vůbec nedojde. Loni třeba jsem ho vytáhla jenom jednou, takže myslím, že mi už do smrti vydrží. Zobrazit komentář »

ZIMA SE BLÍŽÍ: Sezóna buřtokabátů je tady!

09.11.18 18:53

@vlm :) Není. Je to norek za 89 tisíc. Nicméně buřtíky jsou tam taky. Inspiroval mě k tomu krásný kožich (teda spíš podstatně krásnější, řekla bych) v posledním dílu 1. republiky. Zobrazit komentář »

ZIMA SE BLÍŽÍ: Sezóna buřtokabátů je tady!

09.11.18 16:18

Je fakt, že jsou i hezké buřtokabáty. Škoda, že tenhle je nad kolena. I rukávy mohly být delší. Zobrazit komentář »

ZIMA SE BLÍŽÍ: Sezóna buřtokabátů je tady!

08.11.18 17:48

Při dnešních materiálech, ze kterých se šijí kabáty, je buřtokabát do mrazu životní nezbytnost. Bohužel. Zobrazit komentář »

Jak jsem vyrostla z pubertálních nákupů

20.10.18 08:32

Moc se mi nezamlouvá rozdělování obchodů na pro mladé, pro staré, pro hubené, pro tlusté atp. Když při tomhle dělení přece jenom seberu odvahu a vlezu do New Yorkeru, občas tam i něco koupím. Bez písmenek, samozřejmě. Mám odsud jedny pruhované midišaty jev v té době v jiných obchodech velmi zřídkavý (které, mimochodem, tady měly velký úspěch) a jeden festovní svetrokabát. Teď je právě na něj počasí, safra, kam jsem ho založila. :) Zobrazit komentář »

Polyesterová čistka aneb Genocida mého oblečení

14.10.18 23:29

Myslím, že by nebylo úplně od věci definovat rozdíl mezi pojmy minimální a minimalistický. Zobrazit komentář »

Letní kousky, které můžete nosit i v zimě

09.10.18 22:41

@Adrifinel Já taky ne. Škrtěj. Zobrazit komentář »

Letní kousky, které můžete nosit i v zimě

04.10.18 11:31

@matkaspratka Plavky vcelku jsou celkem lehko řešitelné (teda pokud nejsou s nohavičkou), stačí poodhrnout. Overal by byl horší. Onehdy jsem šla večer odkudsi a slečna pár metrů přede mnou bez rozpaků stáhla jenom džíny (kalhotky ne) a přidřepla nad kanál. Zobrazit komentář »

Letní kousky, které můžete nosit i v zimě

03.10.18 19:11

A to se dozvím teď, když jsem si právě odnesla letní věci do depozitáře a přinesla zimní! Zobrazit komentář »

Můj kontroverzní šatník, který zeje prázdnotou

30.09.18 15:31

Být nezištným dárcem nového oblečení autorce článku, tak se urazím, a příště to radši hodím do kontejneru. Když její šatník zeje prázdnotou, přestože se do něj nové věci neustále valí, nutně to znamená, že je hned posílá dál. Protože nenakupuje, tak jsou to věci darované těmi, o nichž se pohrdavě vyjadřuje, že tráví víkendy v obchodních centrech a chodí si každý měsíc do řetězce pro nové oblečky. Při takovýchto postojích vůči lidem, kteří si svoje oblečení kupují za svoje peníze, by mi připadalo jako naprosté minimum slušnosti to od nich nepřijímat. Zobrazit komentář »

Můj kontroverzní šatník, který zeje prázdnotou

28.09.18 00:08

Občas trávím pár hodin v nákupním centru (většinou v úterý nebo ve čtvrtek), abych zjistila jaký je v módě smysl. Zatím jsem zjistila jediný prodat co nejvíc hader. Zobrazit komentář »

Do deště stylově: A jde to vůbec?

10.09.18 15:22

@Temperance Létající talíř. To mě nenapadlo. :) Zobrazit komentář »

Do deště stylově: A jde to vůbec?

10.09.18 11:55

A hele, ono to existuje. Jenom bych tu obruč dala níž. Zobrazit komentář »

Jak těžce se obléká s výškou 150 cm?

07.09.18 09:23

Shodou okolností jsem předevčírem šla kolem reklamy na obchod s dámskými botami velikosti 33 44. Jejich internetový obchod je www.botypropopelku.cz a kamennou prodejnu mají v Brně na ulici Milady Horákové. span classsmallPříspěvek upraven 07.09.18 v 09:30/span Zobrazit komentář »

Trauma z dětství: Věci na doma, do lesa, k ohni

16.08.18 21:24

Tak jsem vyzpovídala manžela, kde končí ve sběrném dvoře moje vytříděné pytle pro charitu a na hadry, a řekl mi, že ty na hadry se hážou do směsného domovního odpadu. Takže příště už to budu házet rovnou do popelnice. span classsmallPříspěvek upraven 16.08.18 v 21:25/span Zobrazit komentář »

Baculky poráží andílky: Kila mohou do reklam

13.08.18 18:00

@asterah Jo, jo. Nemusíme chodit daleko. Například všichni prodejci konfekce. :) Zobrazit komentář »

Baculky poráží andílky: Kila mohou do reklam

12.08.18 23:31

Mám velikost 44, jsem prostě (retro) macek. Zobrazit komentář »

Mých 7 nejhorších módních přešlapů

03.08.18 12:07

Máte pravdu, že módní přešlap to není. Je to oděvní přešlap vůči mému typu. Od té doby jsem si už nikdy nic s volánky nepořídila a móda nemóda zajela jsem zpět do svých strohých roláků a kalhot pánského typu. Až v poslední době to trošku rozvolňuji směrem k dámské módě, ale na romantiku si dávám zatracený pozor. :) Zobrazit komentář »

Mých 7 nejhorších módních přešlapů

02.08.18 19:04

@Paris1789 Ty vypadají dobře. (A multifokály by se do nich v pohodě vešly.) Zobrazit komentář »

Mých 7 nejhorších módních přešlapů

01.08.18 17:26

Zaujaly mě brýle. Není to tak dávno, co jsem sháněla obroučky s většími očnicemi pro multifokální skla. Nebylo možno. Všechny brýle byly podle momentální módy krásně úzké a hranaté, z toho polovina bez obrouček. Dneska jsou krásné brýle takové, jaké kdysi dostával můj dědeček za 27 korun od pojišťovny. Ale kdo by si to pamatoval, že. Zobrazit komentář »

Mých 7 nejhorších módních přešlapů

29.07.18 15:23

Můj největší přešlap byly dvojdílné šaty z drobně kytičkovaného černého barchetu, v rustikálním stylu, s volánem na sukni, s dlouhými rukávy a s okraji ozdobenými růžovou hadovkou, které jsem si sama ušila (!). Byla jsem v nich mezi lidmi jednou a cítila jsem se naprosto strašně. Střelila jsem je na nejbližší burze za deset korun cikánce, která byla dvakrát širší než já. (Asi si představovala, že s nimi udělá dobrý kšeft). Zobrazit komentář »

Napsat uživateli benyka zprávu   Přidat uživatele benyka do přátel

Poslední článek:
Ponerovi: Značka, která obléká celebrity

Autor: Martina

Sourozenci Jakub a Nikol založili značku PONER, která obléká i... Celý článek