benyka

Registrován od: 30.05.13, naposledy on-line dnes v 00:46
Počet příspěvků v diskusích: 7494 Brno
Hodnocení uživatele: 93279 22826
 

Špatná velikost podprsenky škodí postavě i zdraví

13.5.19 16:53

@DanielaS Souhlas. Tohle zneužívání rozdílných velikostních tabulek k oblbování zákaznic bych bez milosti nazvala nekalou obchodní praktikou (klamání spotřebitele, resp. uvádění v omyl). span classsmallPříspěvek upraven 13.05.19 v 16:55/span Zobrazit komentář »

REPORTÁŽ: Jak se šije oblečení (nejen) pro surfaře

12.5.19 15:00

No co co co, švec je evidentně samec od švadleny. Zobrazit komentář »

Špatná velikost podprsenky škodí postavě i zdraví

2.5.19 09:27

@JUBA To ale není stejná zkušenost. To, o čem píšu, je, že počitadlo Astratexu mi spočítalo jinou velikost, než velikostní tabulka Astratexu. Podprsenku z Astratexu jako takovou jsem nikdy nezkoušela. Ale tabulku velikostí mají stejnou jako výrobci, od nichž si podprsenky kupuji a sedí mi velikost přesně podle tabulky. Pokud mě někdo tlačí do menšího obvodu, než jaký odpovídá mým mírám podle jeho vlastní velikostní tabulky, budí to ve mně silné podezření, že něco nefunguje, jak má. Zobrazit komentář »

Špatná velikost podprsenky škodí postavě i zdraví

1.5.19 16:13

Zjistila jsem pozoruhodný jev. Astratex mi podle vlastní online kalkulačky nabízí o číslo menší obvod a o dvě písmena větší košíčky než podle vlastní papírové velikostní tabulky. Zobrazit komentář »

Špatná velikost podprsenky škodí postavě i zdraví

30.4.19 17:22

Mám připomínku ke třetímu obrázku z první série. Tyhle buřtíky se nedělají jenom když je obvod malý, ale i když je ušitý z příliš natahovacího materiálu a musejí to vytrhnout pevnější gumičky po krajích. Kdybych si vzala větší obvod, spadlo by to ze mě. Takových podprsenek je valná většina a není to vada zákaznice, že by si nedovedla vybrat správnou velikost. Pevnost základního materiálu obvodu je první, co u nového typu testuji (stačí natáhnout v ruce), a když nevyhoví, ani ho neberu do kabiny. Zobrazit komentář »

Tříčtvrťáky jsou zpátky, toužím zpět po chladu

8.4.19 11:59

@Lucelle Tohle jsou mladí štíhlí kluci oblečení podle všech módních pravidel (uzavřené boty, žádné ponožky, košile s dlouhým vyhrnutým rukávem, kraťasy nad kolena), a není to teda taky nic moc. ...Upřímně řečeno, už dlouho jsem neviděla jakékoli pánské kalhoty (ať krátké, dlouhé, tlusté nebo tenké), v nichž by se mi dotyční páni líbili. Lačním po pozitivních příkladech. :) Zobrazit komentář »

Tříčtvrťáky jsou zpátky, toužím zpět po chladu

7.4.19 15:04

@Lucelle Já adoruji sukně pod kolena, i v dobách kdy se nosí mini. Zabít, ukřižovat, odsoudit na doživotí! :) A inspirace z archivu (https://www.modnipeklo.cz/inspirace/1609/strankovani/4/) span classsmallPříspěvek upraven 07.04.19 v 15:21/span Zobrazit komentář »

Tříčtvrťáky jsou zpátky, toužím zpět po chladu

6.4.19 18:28

Mám jeden konkrétní dotaz: Co si má obléct a obout pětašedesátník v létě na lehkou turistiku po Českém ráji, aby nebudil módní pohoršení? Zobrazit komentář »

Tříčtvrťáky jsou zpátky, toužím zpět po chladu

5.4.19 15:59

@JUBA Na módě je vždycky špatné to, co ještě všichni nevyhodili. Až to udělají, přijde nový trend, který právě toto objeví jako žhavou módní novinku. Zobrazit komentář »

Zženštilost v módě: Když jdou chlapi na nákupy

3.4.19 15:55

@pavka_l ...A dlouhé taky. Trpím, když se dívám na kalhoty moderátorů ČT, a lebedím si u starých filmů a pořadů, kdy byly ve stoji švy i puky samozřejmě rovné odshora až dolů a nikde se nic nekrabatilo. Zdá se mi, že dneska buď nikdo kalhoty ušít neumí, nebo ho ČT z nějakých nepochopitelných důvodů ještě nehledala. Zobrazit komentář »

Dámské body: Sexy top, nebo nepřítel?

27.2.19 21:18

Nějak mi uniká, proč zatím nikdo nenavrhnul, aby ta zapínátka nebyla dole, ale vpředu. Ze stejného důvodu nechápu, proč zkracovače podprsenkových ramínek jsou najednou na zádech (kde je to navíc pod oděvem vidět), když předtím bývala standardně tam, kde si na ně člověk dosáhnul. span classsmallPříspěvek upraven 27.02.19 v 21:21/span Zobrazit komentář »

Módní slovník pro pokročilé

27.2.19 21:08

To máš od Vietnamců? Zobrazit komentář »

Stylistka radí: Jak zakrýt bříško a boky?

23.1.19 19:18

Na to stačí rovný pytel tak akorát široký přepásaný kolem boků. Věřte, že vím, o čem mluvím. :) Jenomže ono to zrovna dneska není v módě, takže všichni, X neX, musejí do šatiček v pase upnutých s nabíranou sukní, a přes to prostě vlak nejede. Zobrazit komentář »

Stylistka radí: Jak zakrýt bříško a boky?

22.1.19 23:30

Musím říct, že mě naštval už úvod článku: Řešíme sice postavu typu jablko (jinak řečeno O) ale chceme vytvořit postavu přesýpacích hodin do tvaru X. ...A a to jako proč? Stylista má být od toho, aby koukatelně a nositelně oblékl jakoukoli postavu, ne aby oblékl postavu O tak, aby co nejvíc vypadala jako postava X. Běžte se bodnout. Ty růžovo fialové šatičky jsou obojí jedním slovem otřesné. Zobrazit komentář »

Češi a obleky: Proč plesová sezóna bolí

5.1.19 16:14

Dámy, ale uznejte, že dlouhé plesové šaty bez rukávů v libovolné barvě a provedení dle vlastního vkusu jsou pro nás při tanci po všech stránkách dost velká výhoda. Nezávidím mužům předpisový oblek na ples a přála bych jim v tomto ohledu podstatně větší svobodu. Zobrazit komentář »

Jak fungují slevy (a obchody bohatnou)

3.1.19 18:05

@Yello Mám taky jeden důkladný zářez. V červnu jsem koupila šaty za 4,5 tisíce, v září je vyprodávali za 700. To asi do smrti nezapomenu. :) Zobrazit komentář »

Měkouši aneb Vánoční danajské dary

23.12.18 17:20

Mám takový naivní dotaz: Kdy a kam se nosí svetr s vypleteným vánočním motivem? (Teď mají takových svršků i spodků všude plno, a nejen pro předškolní děti.) Dovedu si v tom představit nanejvýš recesistické Vánoce přeložené na Ledové muže. Zobrazit komentář »

Jak fungují slevy (a obchody bohatnou)

21.12.18 08:56

O.K. Není to lehké a je to možná čím dál těžší. Ale kdyby se jim to nevyplatilo, tak by dělali něco jiného. Nechce se mi ale uvěřit, že se jim to vyplatí jenom když vyvolávají umělé vlny fingovanými slevovými akcemi. Zobrazit komentář »

Jak fungují slevy (a obchody bohatnou)

20.12.18 21:50

Jestli by měla EU něco zakázat, tak ostentativní předem ohlášené slevové akce. A to na základě pochopitelného předpokladu, že vyhlašovat dopředu, že zítra tohle zboží prodá za polovinu, může jenom podvodník, který dodnes lidi sprostě okrádal. Zobrazit komentář »

Zpomalili jsme na SLOU days

6.12.18 15:14

Ještě že existují takové osvěžující případy jako je @dajakbol jinak bychom se tou módou (libovolné rychlosti) nechali vymýt dočista dočista. :) Zobrazit komentář »

Zpomalili jsme na SLOU days

6.12.18 13:13

@Karin Asi určitě. Ale proč to neříct na rovinu? (Protože by to pak nikoho nezajímalo.) :) Zobrazit komentář »

Zpomalili jsme na SLOU days

6.12.18 00:04

Udržitelná móda je absurdní slovní spojení. Móda jako taková nemá jiný smysl než neudržitelnost. Zobrazit komentář »

Mami, fakt dík aneb Pekla dětských šatníků

18.11.18 16:45

Nejpekelnější byly asi tak v šesti letech bleděmodré silonové šaty, ve kterých jsem byla jedinkrát u babičky na pouti, zato celý den. Romantická volánková a mašličková blbost v několika vrstvách, potila jsem se v tom jako v igelitce, a mám podezření, že to byl zrovna ten případ, kdy mě večer (ještě tam) museli balit do mokrého prostěradla, protože jsem najednou, nikdo neví proč, měla horečku 39,5°C. Zobrazit komentář »

ZIMA SE BLÍŽÍ: Sezóna buřtokabátů je tady!

14.11.18 10:22

Není rozpor. Důležité mi připadá, aby si pro to naše pestré počasí mohl každý dopřát přiměřený sortiment svršků. Pokud má někdo jen na jeden buřtokabát, který nosí od října do dubna, tak je to spíš smutné než pohoršující. Zobrazit komentář »

ZIMA SE BLÍŽÍ: Sezóna buřtokabátů je tady!

13.11.18 23:13

A jaký je v tom háček? Dost lidí bydlí ve městech, takže na krutou zimu je potřeba méně vyloženě zimních kabátů. Proto se prodávají většinou kabáty přechodné. Kdo chce kvůli těm pár dnům mrazů udržovat v pohotovosti přírodní kožich, nebo si nechat ušít speciálně zateplený vlněný kabát na míru, nikdo mu v tom určitě nebrání. Já prostě dávám přednost pratelnému a bezproblémovému buřtokabátu, pokud možno s kapucí lemovanou kožešinou, protože je (speciálně ve městě) velmi praktická člověk si neničí účes čepicí nebo kloboukem, v interiéru (tramvaji) se dá kapuce lehce sundat a venku zase zasadit, a kožešina udržuje mikroklima uvnitř. (Mimochodem můj poslední kabát má podíl vlny 58% a dnes mi v něm bylo horko, takže jej hodnotím jako pro moji letošní očekávanou zimu v mém městě, tj. plus mínus 0°C, naprosto optimální.) span classsmallPříspěvek upraven 13.11.18 v 23:16/span Zobrazit komentář »

ZIMA SE BLÍŽÍ: Sezóna buřtokabátů je tady!

13.11.18 16:43

Já žiju celý svůj život v jednom městě. Mám například ve skříni krátký kožich, který jsem před mnoha lety nosila v zimě běžně každodenně do práce, někdy i přes vlněný svetr, ale už mnoho let jej vytáhnu nanejvýš jednou za čas večer do divadla nebo na ples přes nahaté šaty, protože jinak bych se v něm uvařila. Zobrazit komentář »

ZIMA SE BLÍŽÍ: Sezóna buřtokabátů je tady!

12.11.18 20:41

Co je na tom k nepochopení? Dneska, když jsou kabáty třikrát tenčí než v roce 1975, je životní nutností mít v šatníku i péřovku (nebo buřtokabát, jak chcete) na těch pár dní (nebo týdnů podle geografické polohy), kdy zrovna náhodou mrzne. V roce 1975 nenosil žádnou bundu do města nikdo, i když každý bundu v šatníku měl pro případ, že by náhodou jel na pár dní nebo týdnů na lyže. span classsmallPříspěvek upraven 12.11.18 v 20:47/span Zobrazit komentář »

ZIMA SE BLÍŽÍ: Sezóna buřtokabátů je tady!

12.11.18 15:40

No jasně. V pětasedmdesátém bylo v kabátě teplo, protože v zimě přece nebyla tak krutá zima jako letos, to dá rozum. :) A vůbec, kdo vymyslel tu blbost s globálním oteplováním. span classsmallPříspěvek upraven 12.11.18 v 15:55/span Zobrazit komentář »

ZIMA SE BLÍŽÍ: Sezóna buřtokabátů je tady!

12.11.18 10:57

@Karin Jak bych to mohla vědět, pochopitelně. :) Nicméně zimní vlněná látka z mého kabátu z roku 1975 je asi tak třikrát těžší a hutnější než z toho, který jsem si koupila teď naposledy. O flauši ani nemluvě. Zobrazit komentář »

ZIMA SE BLÍŽÍ: Sezóna buřtokabátů je tady!

11.11.18 17:36

Tak jsem se usnesla, že na buřtokabátech s kapucí lemovanou kožešinou mi vlastně vadí jediná věc: Že většinou vypadají jako obrácené naruby. Jinak je to po všech stránkách vymakaný a praktický oděv. Zobrazit komentář »

ZIMA SE BLÍŽÍ: Sezóna buřtokabátů je tady!

10.11.18 13:23

@vlm Ty dnešní teploty jsou spíš na svetrokabát než na buřtokabát. (11°C jsme ulovili o dovolené i loni v červnu, ale nebyli jsme na to vybavení, takže mi bez užitku visí ve skříni jakýsi svetřík z prvního obchodu, na který jsem tam narazila.) Zobrazit komentář »

ZIMA SE BLÍŽÍ: Sezóna buřtokabátů je tady!

9.11.18 19:26

@vlm To je asi jenom pro fajnšmekry, a to já nejsem. Taky mě to celkem dostalo. :) Mně stačí na těch pár dní mrazů letitý buřtokabát, který je prošívaný svisle. Ale jsou roky, kdy na něj vůbec nedojde. Loni třeba jsem ho vytáhla jenom jednou, takže myslím, že mi už do smrti vydrží. Zobrazit komentář »

ZIMA SE BLÍŽÍ: Sezóna buřtokabátů je tady!

9.11.18 18:53

@vlm :) Není. Je to norek za 89 tisíc. Nicméně buřtíky jsou tam taky. Inspiroval mě k tomu krásný kožich (teda spíš podstatně krásnější, řekla bych) v posledním dílu 1. republiky. Zobrazit komentář »

ZIMA SE BLÍŽÍ: Sezóna buřtokabátů je tady!

9.11.18 16:18

Je fakt, že jsou i hezké buřtokabáty. Škoda, že tenhle je nad kolena. I rukávy mohly být delší. Zobrazit komentář »

ZIMA SE BLÍŽÍ: Sezóna buřtokabátů je tady!

8.11.18 17:48

Při dnešních materiálech, ze kterých se šijí kabáty, je buřtokabát do mrazu životní nezbytnost. Bohužel. Zobrazit komentář »

Jak jsem vyrostla z pubertálních nákupů

20.10.18 08:32

Moc se mi nezamlouvá rozdělování obchodů na pro mladé, pro staré, pro hubené, pro tlusté atp. Když při tomhle dělení přece jenom seberu odvahu a vlezu do New Yorkeru, občas tam i něco koupím. Bez písmenek, samozřejmě. Mám odsud jedny pruhované midišaty jev v té době v jiných obchodech velmi zřídkavý (které, mimochodem, tady měly velký úspěch) a jeden festovní svetrokabát. Teď je právě na něj počasí, safra, kam jsem ho založila. :) Zobrazit komentář »

Polyesterová čistka aneb Genocida mého oblečení

14.10.18 23:29

Myslím, že by nebylo úplně od věci definovat rozdíl mezi pojmy minimální a minimalistický. Zobrazit komentář »

Letní kousky, které můžete nosit i v zimě

9.10.18 22:41

@Adrifinel Já taky ne. Škrtěj. Zobrazit komentář »

Letní kousky, které můžete nosit i v zimě

4.10.18 11:31

@matkaspratka Plavky vcelku jsou celkem lehko řešitelné (teda pokud nejsou s nohavičkou), stačí poodhrnout. Overal by byl horší. Onehdy jsem šla večer odkudsi a slečna pár metrů přede mnou bez rozpaků stáhla jenom džíny (kalhotky ne) a přidřepla nad kanál. Zobrazit komentář »

Letní kousky, které můžete nosit i v zimě

3.10.18 19:11

A to se dozvím teď, když jsem si právě odnesla letní věci do depozitáře a přinesla zimní! Zobrazit komentář »

Napsat uživateli benyka zprávu   Přidat uživatele benyka do přátel

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek