benyka

Registrován od: 30.05.13, naposledy on-line dnes v 00:22
Počet příspěvků v diskusích: 7326 Brno
Hodnocení uživatele: 91707 22663
 
benyka
7326 příspěvků včera v 14:18

@Moir To byla trošku provokace. :-) Rozdíl mezi šperky a nešperky nevidím v ceně ani v materiálu, ale přibližně v tom samém jako rozdíl mezi šaty od krejčího a šaty z konfekce, přičemž se zdaleka nejedná o hodnocení kvality výrobku.

Diskusní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
benyka
7326 příspěvků včera v 14:09

@EllaHolz Za čtyřicet posledních let jsem zažila jednou ledvinovou koliku, kterou rozehnala injekce a dostatek tekutin, a jednou akutní operaci uvízlého kamene, který přirozenou cestou vyndat nešel. Kámen, který mi v ledvině zůstal, už je velký tak, že tohle nehrozí. Vzhledem k tomu, že mi po operaci vznikly srůsty střev (vysvětlení gastgroenterologa), které mě trápí častými a dost krutými bolestmi už patnáct let a řešit se to nedá, zažila bych raději jednou za dvacet let tu ledvinovou koliku nebo operaci. :-) Díky za názor. Chodím na kontroly a poslední lékař vypadá celkem ochotně a zodpovědně. Uvidíme. Tímto bych to téma ukončila. Děkuji všem.

Diskusní téma - Stížnost na cokoliv
benyka
7326 příspěvků 14.09.19 22:13

@Porkpiehat Bať, bať.

Diskusní téma - Stížnost na cokoliv
benyka
7326 příspěvků 14.09.19 22:09

A není lepší nosit šperky? Když už teda…

Diskusní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
benyka
7326 příspěvků 14.09.19 22:03

@Moir Taky mi to tak připadá. Najmě, když ten dotor prohlásil „my to děláme rádi“. Silně podezřelé…

Diskusní téma - Stížnost na cokoliv
benyka
7326 příspěvků 14.09.19 19:50

@giuliettka Jestli se vám líbí a hodí, tak nosit. Myslím, že představa, že se v tom vyzná víc než jeden člověk ze sta, a pravděpodobnost že zrovna s ním se potkáte, je nereálná (teda pokud jenom od rána do večera nevymetáte večírky celebrit focené Bleskem). A kamarádce uděláte radost. :-)

Diskusní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
benyka
7326 příspěvků 14.09.19 18:40

@Dalmitka Jo, a s tím karpálním tunelem mám podobnou zkušenost. Začalo mě to zlobit, když jsem se naučila psát na stroji a psala po večerech dokumenty manželovi. Pak jsem sice přešla na počítač, ale zápěstí mě bolela tak, že jsem je půl roku nosila zavázané pružným obinadlem, a na pravé ruce mě každou chvíli brněla partie od lokte po malíček a půlku prsteníčku, musela jsem vždycky po desti minutách přestat psát a deset minut to rozcvičovat a nechat to vzpamatovat. Přešlo to ze dne na den, když jsme stěhovali skříně. :-) Pak jsem si koupila ergonomickou klávesnici a od té doby je klid.

Diskusní téma - Stížnost na cokoliv
benyka
7326 příspěvků 14.09.19 14:39

@Oveeec Je to taková umělina, sklady drží a při sezení se to nemačká. Ale vybírala jsem kusy, které nebyly moc zmačkané (nejspíš přeleželé) už v obchodě, protože vyžehlit se to asi nedá. Spoléhala jsem na to, že to srovná teplá voda při praní, ale je to tam trošku pořád. Snad časem.

Diskusní téma - Co jsem měl/a dnes na sobě
benyka
7326 příspěvků 14.09.19 13:31

@koritsi To mi připomnělo dámu v dlouhých úzkých černých šatech potácející se včera dopoledne v lodičkách s dvanácticentimetrovými jehlami po kočičích hlavách před nádražím. Doladila to obrovskou naditou igelitkou s egyptskými motivy. Docela by mě zajímalo, odkud nebo kam šla. V zimě by to bylo celkem jasné, stalo se mi kdysi taky, že jsem přišla z plesu domů v deset ráno (no, nestalo se nic zvláštního - přespala jsem u babičky). :-)

Diskusní téma - Pekelné ulice objektivy čtenářů
benyka
7326 příspěvků 14.09.19 13:22

@Dalmitka Přiznám se bez mučení, že se mi tam nechce. Jsem vděčná za ty dny, kdy funguji relativně bez problémů, a obávám se toho, že už jenom narkóza, bůhví jaká strava, léky a ležení na posteli by mi rozhasilo tu pracně vychytávanou rovnováhu. Asi to to riziko nechám spíš na té možnosti „náhlé příhody“ a budu věřit, že k ní nedojde.

Diskusní téma - Stížnost na cokoliv
benyka
7326 příspěvků 13.09.19 18:05

@vlm @Lizbeth Dík za názor. Mám na rozmyšlení ještě půl roku. Kdysi už mi to chtěli rozbíjet ultrazvukem, což ale z kontraindikovaných důvodů nešlo, a řekli, že někdo má docela velký kámen bez problémů až do smrti a zjistí se to až při pitvě. Takže tak nějak bych si to představovala. :-)

Diskusní téma - Stížnost na cokoliv
benyka
7326 příspěvků 13.09.19 17:05

@julie74 No, a přesto jsou doktoři, kteří to tvrdí. Znáte doktora Jana Vojáčka? :-) Po vlastních zkušenostech musím přiznat, že to, co říká, má pro mě hlavu a patu a připadá mi to naprosto jasné, zatímco třeba Jan Hnízdil už to přehání s psychosomatikou.

Diskusní téma - Stížnost na cokoliv
benyka
7326 příspěvků 13.09.19 15:44

Jsem rozpolcená: Ano - ne. Chtějí mi preventivně laparoskopicky vyoperovat ledvinový kámen, který mě nijak nebolí, jenom pomalu roste, protože „by se něco mohlo stát“ a byla by pak nutná otevřená operace, nebo bych přímo přišla o ledvinu. Na jedné straně „by se mohlo (ale nemuselo) něco stát“ a na druhé se „určitě stane invazivní zákrok“. Co byste s tím dělali?

Diskusní téma - Stížnost na cokoliv
benyka
7326 příspěvků 13.09.19 14:24

Vydržela jsem to padesát let, ale teď jsem ráda, že jsem to prokletí plisovaných sukní zlomila. Od té doby, co se trošku ochladilo, jsem z nich nevylezla. Jsou bezvadně pohodlné, nelepí se, přiměřeně vlají a jsou tak akorát dlouhé, abych s nimi v tramvaji nazametala schody.

Diskusní téma - Co jsem měl/a dnes na sobě
benyka
7326 příspěvků 13.09.19 09:35

Tak jsem přišla s hodinkami do opravny s tím, že dlouho nešly a zpožďují se o sedm minut, jestli s tím můžou něco udělat. Paní se tvářila znechuceně, jak je jejím zvykem, a odnesla hodiny do zákulisí k poradě. Za chvíli se vrátila a s týmž výrazem okořeněným dodatkem „to určitě nedáš“ je přisunula po pultu zpátky ke mně. „Chce to generálku, bude to stát pět set, polovinu bereme jako zálohu a trvat to bude měsíc.“ „Tak jo“, řekla jsem a odsunula je zpátky k ní. Tak jsem jsem zvědavá, jestli mi za měsíc vrátí hodinky v původním stavu jako „neopravitelné“, nebo jenom pytlík s hromádkou koleček.

Diskusní téma - Vlákno jen tak pro radost
benyka
7326 příspěvků 12.09.19 16:32

@JarkaJ Asi ji přece jenom ustřihnu, protože to triko je žebrované (asi tak po centimetru a půl). Ani to triko ani já nejsme prostě typ na krajku. Jakoukoli, kdekoli, natož aby čouhala ze svetru. :-)

Diskusní téma - Pekelné celebrity
benyka
7326 příspěvků 12.09.19 16:23

@porjk Nějakou takovou krajku mám na rukávech nového černého roláku. Asi ji teda neustřihnu, třeba si budu taky připadat jako víla. :-)

Diskusní téma - Pekelné celebrity
benyka
7326 příspěvků 12.09.19 16:18

@Matmys Nevěřím, že existuje neviditelná náplast s neviditelným polštářkem, která by zároveň zneviditelnila tu bolístku, kterou kryje. Jedině že by se přizpůsobila barvě kůže jako chameleon, a to si nedovedu představit. (Vím, že náplasti mají různé barvy, ale že by se z nich dalo vybírat jako třeba u makeupu, to se mi nezdá.) Poučte mě, prosím.

Diskusní téma - Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..
benyka
7326 příspěvků 12.09.19 11:48

@bao-baba Ano. Jsou krásné. Hostitelka byla vůbec vysoko nad průměrem, ale zdá se, že si z toho nikdo nic nedělal.

Diskusní téma - Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..
benyka
7326 příspěvků 12.09.19 11:45

@pavka_l Možná spíš stylově provětrám kalhoty „paper bag“, které jsem se zatím odvážila vzít jenom do lesa. :-)

Diskusní téma - Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..

Zobrazit všechny příspěvky uživatele benyka »

Napsat uživateli benyka zprávu   Přidat uživatele benyka do přátel

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek