brontos

Score: 0 Registrován od: 16.04.13, naposledy on-line 24.4.13 09:50
Počet příspěvků v diskuzích: 8 Radnice
Hodnocení uživatele: 15 4
 
brontos
8 příspěvků 19.4.13 18:06

@žahavá kopřiva - Změna od stereotypu je určitě žádoucí. Poněkud nechápu souvislost s „vlkem“. Intertrigo se vyskytuje převážně v místech zapaření, což právě díky volné sukni nevzniká v takové míře, jako v uzavřených kalhotách. Samozřejmě silnější lidé s převislými kožními záhyby budou mít problémy i kdyby chodili nazí. U žen můžou těsné kalhoty být posléze příčinou nepříjemné jeansitis. A k hábitu - společnost není zatím srovnaná se sukněmi, takže hábity určitě příjdou, ale mnohem později.

Diskuzní téma - Pánové v sukni? Možná normální budoucnost?
brontos
8 příspěvků 19.4.13 12:23

@žahavá kopřiva - omluvu beru - ne jen pro sebe, já jsem zvyklý, ale hlavně pro ostatní zmatené dušičky, které se mohly houpat na vážkách pochybností. END.

Diskuzní téma - Pánové v sukni? Možná normální budoucnost?
brontos
8 příspěvků 19.4.13 11:11

@žahavá kopřiva - OK - ne všechny žerty a jejich dopady jsou pouze úsměvné. pěkný den.

Diskuzní téma - Pánové v sukni? Možná normální budoucnost?
brontos
8 příspěvků 19.4.13 10:03

@NicoleK - pěkný den, chlapec na fotu má pěkný styl (i když některé detaily nejsou vidět). Vypadá to, že má v sobě zakořeněny i jiné kulturní pohledy, než jen místní české… -Pozor na souhlas se zveřejněním bez korekce od všech osob na fotce-

Diskuzní téma - Pánové v sukni? Možná normální budoucnost?
brontos
8 příspěvků 19.4.13 09:42

@žahavá kopřiva - opravdu zajímavý odkaz na bulvár. Čím víc lidí, tím víc myšlenek a také hňupovin, které dokáží vymyslet. Číňanům se to asi líbí.
Ale zde opět klasická ukázka toho, jak se odpůrci snaží spojováním našeho tématu s nesouvisejícím a z našeho českého pohledu úchylným jednáním, zesměšnit naši snahu.
Homo sapiens si díky svému „rozumu“ vymyslel spoustu různých úchylek a deviací, přinášejících svému „majiteli“ rozličné druhy uspokojení. Naprostá většina z nich však s kulturou odívání nemá nic společného.
Nikomu nic nevnucuji a nemám patent na rozum. Avšak každý má nárok na svůj názor. Ale podobné spojování témat nesvědčí o kvalitních myšlenkových pochodech autora.

Diskuzní téma - Pánové v sukni? Možná normální budoucnost?
brontos
8 příspěvků 19.4.13 08:18

@Jirkátor To je pravda s tím Václavákem. I když si myslím, že chodský kroj ve Skotsku by nevyvolal tak záporné reakce, jako jsou postoje českých lidí na pány v sukních.

Diskuzní téma - Pánové v sukni? Možná normální budoucnost?
brontos
8 příspěvků 17.4.13 11:39

@Jirkátor pěkný den - ano, Skot v chodském kroji uprostřed Václaváku je opravdu pro někoho bizardní představa (i když se asi těžko pozná, že je to Skot, pokud nepromluví a kolemjdoucí by čekali nějaké folklorní představení).
A poznámky kolegů? Pouze zakrývají vlastní stud a nedostatek sebevědomí. Ale v hloubi jejich duše se pohnou ledy. Existují (bohužel ne u nás) i kiltům podobné pracovní oděvy se spoustou kapes na drobné pracovní předměty a pohodlnost a volnost v nich je při většině činností netušená. Samozřejmě se nehodí pro všechny práce, proto také vznikly v minulosti kalhoty, aby chránily nohy. Ale třeba pro práci v kanceláři by sukně byla určitě mnohem pohodlnější, než zapařené kalhoty. Šťouralové hned namítnou „to by byl ozón“, ale děsně se pletou. Pokud pokožka může dýchat, nemůže se zapařit a při rozkladu potu „ozonovat“. Ale nemyslím si, že by „kravaťáci“ teď hned navlíkli sukně. Na to je ještě doba příliš mladá.
Je jasné, že jakákoliv odlišnost od stereotypu láká pohledy a někdy i poznámky.
Bohužel křiklouni, sukni na muži, posouvají do úrovně travesti a homosexuálů. A to je jejich nejsilnější zbraň, protože toto spojení většina populace chápe jako něco negativního. Přitom je to nesmysl. Staly se snad z žen lesby, když si oblékly kalhoty? Nebo mužatky? Pěkně tvarovaná ženská postava ve slim jeans je hodně sexy. No a pánové si mají obléci pouze kalhoty? Muž v riflové kapsáčové sukni není přece nahý, aby vzbuzoval nějaké pohoršení. V midi a maxi délce má na sobě stejně nebo víc textilu než v nějakých bermudách. I v mini je plocha „pokrytí“ větší, nebo adekvátní kraťasům.
Všechno je to opravdu jen o myšlení. Nejde o život. Představte si třeba někoho slavného, jak na něj lidé „čumí“ a obtěžují ho. A žije.

Diskuzní téma - Pánové v sukni? Možná normální budoucnost?
brontos
8 příspěvků 16.4.13 12:55

@chekotay zdravím - Všechno je to o hlavě. Málokdo je ochoten měnit zažité zvyky a(staro)nové věci nepřijímá. Je pohodlnější a pro mnohé líbivější, v zákrytu uniformního davu kritizovat, či posouvat hladinu pohledu do roviny úchylek. Pod tlakem těchto „kritiků“ někteří míň odvážnější používají „pomocné berličky“ stylu odkazů na slavné osobnosti, nebo snaha o kombinaci skotského a „českého“ stylu. Ale skotský kilt je národním krojem, tak jako jsou kroje slovenské, moravské, nebo české. Kroje, jako takové, patří ke kultuře příslušného národa. Proč se tedy v česku oblékat do skotského kiltu? Sukně a suknice byly od nepaměti součástí pánského šatníku. V osmnáctém století převážila uniformní společnost a příklad a výchova se do generací hluboko zaryly. Tak hluboko, že většina společnosti dnes odmítá nové věci přijmout bez problémů. Proto jsou propagátory používány ony „berličky“. A přitom by bylo pro muže normálnější a mnohem zdravější nošení jakékoliv sukně. Protože prosazování pouze kiltu je zase jen směr k normalizaci a uniformitě. Ženy si z „pánského“ šatníku osvojily téměř vše. Také ony měly ze začátky problémy, že si např. oblékly kalhoty, kravatu… Ale postupně si společnost zvykla. Je paradox, že vzhledem k fiziologii, jsou kalhoty pro ženy mnohem logičtější oblečení, než pro muže. Kalhoty v místě největšího vrstvení a prošití, přece vytváří potencionální „lis na křapky“. Naštěstí se na módních přehlídkách stále více objevují na mužských modelech normálně nositelné sukně - od max po mini. Můj názor: Sukně pro muže ano. 100%. A nečeřím jen vodu - sám nosím midi i mini na veřejnosti. Není nad pohodlí. A „vtipálkové“?? V podstatě mi posilují odolnost a sebevědomí. Jsou to jen výkřiky z pralesa.

Diskuzní téma - Pánové v sukni? Možná normální budoucnost?

Zobrazit všechny příspěvky uživatele brontos »

Napsat uživateli brontos zprávu   Přidat uživatele brontos do přátel

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek