Emily.V

Score: 0 Registrován od: 18.05.11, naposledy on-line 13.9.15 23:41
Počet příspěvků v diskuzích: 67
Hodnocení uživatele: 284 56
 
Emily.V
67 příspěvků 5.1.15 12:10

@AH Jestli jsem to dobře pochopila, tak byste cukrárnu chtěla vlastnit a menežovat, ale zákusky by pro vás vyráběl někdo jiný? Protože pokud by šlo o samotné cukrářství, tak nejlepší začátek je začít prostě péct :) pro sebe, pro kamarády, tak dlouho, až to bude dokonalé k prodeji někde v kavárně apod. Mám známé, kteří takhle dodávají dorty do kaváren (i když myslím, že načerno, bez ŽP), vedle toho sice mají další zaměstnání (třeba právě v té kavárně :D ), ale baví je to. A třeba v budoucnu z toho bude něco víc.

Ale jestli chcete menežovat, tak bych si první našla tu cukrářku, co „vaše“ výrobky umí, a můžete to zkusit rozjet jako společný projekt :)

Diskuzní téma - Kde jste skončily, když jste nevěděly, kde chcete pracovat
Emily.V
67 příspěvků 4.1.15 19:12

Ještě jednou hlas z nenalíčené strany: Říkám si, že svůj obličej nosím a vnímám asi hodně jako chlap. Prostě se probudím a vypadám úplně stejně jako v jinou část dne, žádný „ranní ksicht“, který by bylo třeba napravovat. Když v zrcadle vidím pupínek, řeknu si „hm“ a do deseti vteřin na něj zapomenu. Přes den si dělám svou práci a nepřemýšlím nad tím, jestli můj obličej třeba nepřipadá někomu nehezký. Upravenou krásnou ženu na ulici dokážu ocenit, ale nikdy jsem neměla ambice to dělat taky.
A svoji roli v tom hraje i lenost, to uznávám :)

Vzpomněla jsem si na tohle video, co můj chlapský názor dobře shrnuje (s nadsázkou, nic proti nikomu, samozřejmě :)
https://www.youtube.com/watch?…

Diskuzní téma - Život bez líčení
Emily.V
67 příspěvků 3.1.15 20:49

Já tomu celkem rozumím, taky jsem to pro sebe občas řešila, že pokud vůbec nechci používat dekorativní kosmetiku, vyřazuju se například ze spousty zaměstnání, kde je potřeba něco prodávat, reprezentovat apod. A taky o mě nebude mít zájem určitý typ mužů. Prostě jde o ten pocit, že o něco přicházím jen proto, že nedělám to co „všichni“.

A pak mi samozřejmě došlo, že o práci v bance nebo muže, kterému příliš záleží na vzhledu, stejně nestojím. A tím se to vyřešilo :)

Diskuzní téma - Život bez líčení
Emily.V
67 příspěvků 5.5.13 11:39

Díky za tohle vlákno, sama se na kole po městě nepohybuju, ale líbí se mi to. Jenom mě zaujalo téma přileb: já bych sice na kolo bez přilby skoro nesedla (ale jak říkám, nejezdím po městě), ale dřív to takhle nikdo neřešil a nevzpomínám si, že by na kole umíraly masy lidí. Myslím, že pokud cyklista vyhodnotí svoji cestu jako bezpečnou, nemusí to řešit. Náhoda je blbec, ale pokud bych na to měla pořád myslet, musela bych nosit helmu i jako chodec.

Diskuzní téma - Cycle Chic
Emily.V
67 příspěvků 2.1.13 22:15

To jsou opravdu šílené historky, to já za svou největší křivdu (balíček obyčejných těstovin od přítele k narozeninám) můžu být ještě ráda, protože nešlo o zlou vůli, jen o ojedinělou slabou chvilku.

Cenným darům pro děti taky nerozumím. Zlatý prsten ke svým desátým narozeninám od tetičky jsem samozřejmě hned druhý den ztratila, to byl pěkný průšvih. Ale to se mě drží dodnes, nesmím dostat nic zbytečně drahého (nebo to nesmím vůbec používat), protože to do roka a do dne nechtěně ztratím.

Diskuzní téma - Jaké dárky nechápete?
Emily.V
67 příspěvků 13.12.12 07:04

Tak to můj partner na kytky nemyslí a taky se obávám, že je na jejich kupování příliš pragmatický - vyhazovat peníze za něco, co za týden umře. Proto je na mě možná trochu naštvaný, že si kytku koupím v sezóně sama (narcisy na jaře a gladioly na podzim), protože za á utrácím a za bé mu tím jakoby vyčítám, že on mi kytky nekupuje.
O to větší pak byl ale účinek, když mi květinu někde (byť třeba jen na naší vlastní zahradě) utrhl.

To mě dostává k obecné úvaze o symbolice darovaných květin coby zbytečné, ale nadmíru krásné oběti. V nějaké severské legendě vystupuje dívka, která si vezme toho, kdo pro ni zabije nejkrásnější labuť z jezera. Tak s květinami je to podle mě něco podobného. Jasně, můžete přinést živou labuť nebo darovat orchidej v květináči, ale prostě to není ono.

Diskuzní téma - Dámy, dostáváte květiny?
Emily.V
67 příspěvků 10.12.12 22:44

Mám pocit, že podobný příspěvek jsem tady psala už loni, ale při pročítání zdejších příspěvků si pořád říkám, že slavím asi úplně jiné Vánoce. U nás v rodině obvykle každý každému dává jen jeden dárek, spíš v řádu desetikorun a stokorun než tisíců - na větší dary se skládá víc lidí. Prostě hlavně žádný stres, Vánoce mají být symbolické.

A když tady padla otázka, co s nechtěnými dárky - všechny takové dávám zadarmo cizím lidem. Co se hodí, nosím na různé dobročinné bazary, případně nabízím přes inzerci. Nikdy bych dárek nepředala nikomu blízkému, ani bych ho neprodala. Jenom mám radost, že jsem ještě udělala někomu radost =)

Diskuzní téma - Vánoční dárky - inspirace
Emily.V
67 příspěvků 1.7.12 17:44

Taky mám ráda svoji barvu vlasů, ale vždycky když ji mám moc dlouho, přepadne mě chuť na nějaký experiment, kterému neuváženě podlehnu a následují roky odrůstání. Nevím, proč si to dělám =)

Diskuzní téma - Přirozená barva vlasů
Emily.V
67 příspěvků 16.6.12 00:53

Pohřeb mi přijde jako jedna z mála událostí, kdy se klade větší důraz na osobní prožitek než na striktní dodržení etikety. Nedávno jsem byla na rodinném pohřbu, na který přišel bratranec v košili, džínách a slušných sportovních botách. Peklem vychována a ovlivněna jsem v duchu převracela oči v sloup, ale když jsem zjistila, že je smrtí zasažen mnohem víc než já, až jsem se zastyděla, jak chladně a formálně tady tyhle situace beru. Oblečení neoblečení, nezáleží na tom tolik, pokud opravdu truchlíte.

Diskuzní téma - Pohřeb v létě
Emily.V
67 příspěvků 3.6.12 18:17

Obvykle i když na ulici v duchu obdivuji sladěnost některých dívek/dam/pánů, ani mě nenapadne, že bych za nimi měla jít a pochválit je. To spíš když jde o nějakou výjimečnou jednotlivost, botky a podobně. (Zrovna jak to píšu si říkám, že je to ode mě hloupé, protože schopnost sladit celek je mnohem záslužnější než mít dost peněz na krásné doplňky.)
Ale s chválením/nechválením jsem si celkem užila na gymplu, kde jsme měli takovou uzavřenou partu a tyhle věci se tam dost řešily. Když už chválím, musím to myslet vážně, žádné „jé, tobě to dneska ták sluší“ každý druhý den, jak tady někdo psal. A pak přijde do školy kamarádka v hodně výrazné sukni, všichni jí ji dokolečka chválí a pak přijde řada na mě… a já mlčím. Všichni na mě koukají a já nejsem schopná tu pitomou sukni pochválit, protože se mi prostě nelíbí. (Ještěže tyhle teenage problémy už jsou za mnou =)

Diskuzní téma - Chválíte oblečení lidem na ulici?
Emily.V
67 příspěvků 26.5.12 15:52

Já spoléhám na přirozený vzhled, na žádnou zvláštní úpravu vlasů nemám sílu. Mám-li parafrázovat příspěvek nade mnou, „víc jak deset minut bych se s účesem vážně nedělala“. Za ideál považuju střih, se kterým už po umytí není třeba vůbec nic dělat - a předstírám, že takový střih mám (vyrobený svépomocí).
Co používám na vlasy: Avon - řada pro suché vlasy, henna z DMka, nic víc.
Kolik času jim věnuju: jednou za týden umýt a učesat stačí.
(takže tenhle příspěvek může být pro vás i uklidněním, že vždycky je tady někdo líný, kdo věnuje svým vlasům ještě méně pozornosti než vy =)
Spokojenost: velká, v poměru s tím, kolik peněz a energie vlasům věnuju

Zajímalo by mě ale, jestli tady někdo vyřešil problém odstávajících vlásků na temeni hlavy, jak zmiňuje lipo. Možná spíš než gel by pomohl nějaký vosk na vlasy? Já jsem vyzkoušela zatím jen tohle http://www.avon.cz/…-d178104.htm a je to lepší než nic, i když se nebráním jiným doporučením.

Diskuzní téma - Co děláte s vlasama?
Emily.V
67 příspěvků 30.3.12 17:45

Já jsem spokojená se sportovní podprsenkou od Triumphu. Velikostí mají dost, ale obávám se, že nejmenší obvod opravdu 75.

Diskuzní téma - Sportovní podprsenka
Emily.V
67 příspěvků 27.3.12 20:11

U sportovní podprsenky by menší „košíček“ neměl vadit, když jejím účelem je hlavně připlácnout prsa na hrudník =)

Diskuzní téma - Sportovní podprsenka
Emily.V
67 příspěvků 25.3.12 10:46

Olinko, a jak odžmolkováváte kabát? Strojkem?

Diskuzní téma - Jak skladovat zimní oblečení a boty?
Emily.V
67 příspěvků 22.3.12 08:29

Je používání kopyt opravdu přínosné? Nikdy mě nenapadlo je používat a nemám pocit, že by boty byly skladováním nějak poznamenané…

Diskuzní téma - Jak skladovat zimní oblečení a boty?
Emily.V
67 příspěvků 13.3.12 10:13

Božínku, plesnivé oblečení nevídám ani na bezdomovcích…

Diskuzní téma - Boží džíny :-D
Emily.V
67 příspěvků 9.3.12 18:30

„Africe“ se snažím pomáhat tak, abych z toho sama měla radost, to znamená přes fairtrade. Mám své oblíbené (a ověřené, aspoň do té míry, co se z běžně dostupných internetových zdrojů ověřit dá) znáčky čokolády a kávy a z nich si léčím své výčitky svědomí z vykořisťování třetího světa. Myslím si, že to jde celkem v duchu toho, co tady pár lidí píše, že je třeba podporovat hlavně vlastní práci (a tím potažmo i vzdělání).

Diskuzní téma - charita, rozvojová pomoc, fair trade, farmářské trhy apod.
Emily.V
67 příspěvků 9.3.12 17:36

Podle mě si tělo opravdu řekne o to, co potřebuje. Je to taková moje hypotéza (ale prý už zpracovaná i v knihách, jen jsem líná si je dohledávat), že pokud vynecháte nějakou složku jídelníčku (která vám třeba nechutná), začne vám víc chutnat něco komplementárního. A na druhou stranu vám přestane chutnat jídlo, které se s vynechanou složkou nějak vyvažovalo. 

Připadá mi to logické, ale zároveň to jde proti trendu, že jíst je třeba od všeho trochu, i to, co vám nechutná. Máte s takovou změnou chutí na sobě zkušenost? Nebo četli jste o tom něco?

Diskuzní téma - stravování
Emily.V
67 příspěvků 19.2.12 18:28

Asi je to OT, ale když jsme u toho svatebního jídla - máte nějakou zkušenost s bezmasou hostinou? Nebo tohle je věc, ve které musí i nevěsta-vegetariánka ustoupit a hostům dopřát, čeho si žádají? (Samozřejmě v případě, že se nejde do restaurace, kde si dá každý co chce.)

Diskuzní téma - Dress code na svatbě
Emily.V
67 příspěvků 4.2.12 18:00

Tohle dilema znám, ale trápí mě jenom v situacích, když vím, že bych to hezčí oblečení i využila, třeba když se nečekaně oteplí. (Ve chvílích, kdy jsem ráda, že neomrzám i v těch oteplovačkách a péřovce, na eleganci opravdu nemyslím =) Ale pokud je to možné, pro ty nečekané situace s sebou vozím aspoň nějaký univerzálně použitelný slušnější kus oblečení (obvykle teplá úpletová sukně), který mě z té módní depky vytáhne. Zkrátka něco v podobném duchu, jako tady píše hedvika.

Diskuzní téma - Jak nás ovlivňuje oblečení aneb dva týdny pouze ve sportovním...

Zobrazit všechny příspěvky uživatele Emily.V »

Napsat uživateli Emily.V zprávu   Přidat uživatele Emily.V do přátel

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek