HonzaMayer

Score: 0 Registrován od: 07.07.16, naposledy on-line 25.7.16 19:24
Počet příspěvků v diskuzích: 2 Praha
Hodnocení uživatele: 49 3
 
HonzaMayer
2 příspěvky 7.7.16 04:50
Detail

Ještě jen přikládám fotku, jak bych si ho představoval v detailu.

Diskuzní téma - Zásnubák - vhodnost
HonzaMayer
2 příspěvky 7.7.16 00:13
Zásnubák - vhodnost

Už asi čtvrtý den v kuse řeším zásnubní prsten (upřímně už si s tím dost ukrajuju z času, kdy bych měl pracovat, ale kupodivu mě to začalo docela bavit).
Z českých obchodů jsem prošel snad úplně všechny (internetové) od těch největších až po ty úplně nejmenší, nakonec jsem se dostal až k českým designerům, jako je třeba Hanuš Lamr apod. A pak jsem se dostal i k Londýnským designerům a vůbec jsem se do toho tak strašně zamotal, že jsem začal mít tak specifickou představu, až jsem si prsten sám nakreslil, jenže je tak specifický a nevšední, až se bojím, aby se vůbec na zásnuby hodil. A zde bych potřeboval vaši radu (nejlépe žen).

Abych vás zasvětil do situace -
Jsme velmi mladý, lehce alternativní pár takových přírodních intelektuálů (to znamená že máme rádi dobrodružné výlety stopem po evropě se spaním ve špíně pod širákem, ale zároveň doma chodíme každý týden do divadla, občas na opery, výstavy apod)
O tom, že chci požádat o ruku se ví, akorát se neví kdy přesně a jak. A moje milá mi jednou trochu pod vlivem alkoholu začala ze srandy ukazovat, jaký prsteny se jí fakt nelíbí. A jaké ano. Rozhodně nechce nic obřího, nepotřebuje žádný drahý kamen, ani obří diamant, nejradši by něco minimalistického, klidně jen obroučku bez ničeho, nebo s něčím malým, vkusným. Rozhodně žádný z těch futuristických designů, které jsou teď v módě (viz přidaný obrázek masivního prstenu z bílého zlata). Říkala, že jí klidně stačí co nejjednodušší prsten třeba odněkud ze zastavárny, že na tom zas tolik nezáleží, naopak by měl ten prsten alespoň nějaký příběh (to jen abych vám přiblížil, jak zhruba přemýšlí).

Pak narazila na google obrázcích na nějaký prsten s luční květinou a vykřikla „Jo, Karle, kup mi prsten s kytkou!“.

Vypadal ale jako kdybych ho koupil na pouti a nevím, jestli to říkala jen ze srandy pod rouškou alkoholu, nebo ne.

Každopádně jsem hledal prsteny s kytkou. Všechny vypadají buď jak pro britskou královnu s květem nějaké obří růže a když hledám s milým jednoduchým lučním kvítím, tak zase vypadají trochu infantilně, jak prsten pro dvanáctileté dítě a rozhodně ne jako zásnubák. Mojí milé by to asi bylo jedno, ale já bych nerad, aby si z toho třeba ostatní dělali srandu, nebo měli sem tam nějaké nevhodné připomínky, aby se z toho necítila špatně a nemrzelo jí to a netrápila se pak tím, že by se styděla ten prsten nosit (ale bála se mi to říct apod.).

Zkoušel jsem navrhnout co nejminimalističtější prsten s jednoduchou, ale malou luční květinou. Zavrhl jsem jakýkoliv briliant a nechal bych si jej vyrobit na zakázku jen ze žlutého a bílého zlata. Bílé zlato by se použilo na okvětní lístky. V podstatě to vyhovuje požadavkům, které kdysi pronesla. Je to minimalistické, jednoduché, milé a navíc i s příběhem emoticon.

Jenže - ženy. Vy „normálnější“ ženy. Nepřišlo by vám to třeba trochu infantilní? Zvlášť, kdybyste to měli mít na ruce třeba i v pozdějším věku? Přijde vám to vůbec vhodné jako zásnubní prsten? Já už viděl od nejrůznějších designerů tak prapodivné prsteny, že už ani nemám soudnost, zda-li se to na zásnubák hodí, nebo ne. Kdybyste takový prsten dostali, styděli byste se za něj. Případně, kdybyste se s námi jako s párem někdy v budoucnu setkali, neříkali byste si potají „co to má ta holka za divný zásnubák“?

Fakt nechci, aby z toho měla špatný pocit, nebo aby se jí lidi za zády smáli. Kdyžtak prostě sáhnu po nějaké tenké obroučce s kamínkem, čímž nic nezkazím.

Můj návrh je také v příloze (ten prsten na malíčku).

Děkuji opravdu mi to moc pomůže a omlouvám se za tak dlouhý text.

Diskuzní téma - Zásnubák - vhodnost

Zobrazit všechny příspěvky uživatele HonzaMayer »

Napsat uživateli HonzaMayer zprávu   Přidat uživatele HonzaMayer do přátel

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek