JarkaJ

Registrován od: 08.01.14, naposledy on-line dnes v 09:26
Počet příspěvků v diskusích: 604 Praha
Hodnocení uživatele: 8142 1466
 

Papírové tašky a jiné ekologické blbosti v módě

19.02.19 11:57

@Paris1789 Já mám kostýmky z PF 10. rokem (a nosím je), takže pokud v nich přijdu do obchodu, je mi jasné, že žádná prodavačka je nemůže pamatovat :) Myslím, že jsem na dobré cestě s hromaděním oblečení, nikdy jsem nenakupovala impulsivně a hodně věcí najednou. Spíš jsem sháněla něco konkrétního, podobného, když dosloužilo staré. Poslední dobou zas vytahuji a zařazuji starší věci a zrovna dnes ráno jsem si říkala: Vždyť já vlastně momentálně nic nepotřebuju. Spíš ráda prohlížím nové věci a když si něco koupím, tak pro radost,že se mi to moc líbí, třeba něco takového ještě nemám a budu v tom vypadat jinak. Hadrovou tašku nosím už dlouho, igelitky mi nevadily, ale nemám ráda ty tvrdé papírové tašky vypadají sice luxusně, ale většinou se na další použití nehodí, jsou neskladné a s reklamním nápisem. Zobrazit komentář »

Znamení zvěrokruhu v oblečení, sedí na vás?

07.12.18 09:38

Nepochopila jsem smysl článku, škoda času. Jakože někdo nabízí oblečení podle horoskopu, že to existuje a nic víc. Tak obchodníci se snaží nalákat na kdejaké nesmysly. Nedokážu si ale představit nikoho, kdo by si vybíral pro sebe oblečení podle horoskopu nebo že bych šla s obrázkem červeného svetru a sháněla ten s květinou? Zobrazit komentář »

Věci po ex: Jak muži přicházejí o oblečení

30.10.18 12:00

@Josefka také se ptám, komu je to určeno a co si z toho mám vzít pro sebe. Skutečně si Adéla myslí, že po 35 letech manželství mám ve skříni schované svršky po ex :)? Ani manželovy věci nenosím, nějak mě nenapadá důvod. Pokud bych chtěla třeba bílou pánskou košili, tak si ji koupím rovnou pro sebe. Svršky po ex to je snad jen téma do komedie, ne? Třeba v Ženách v pokušení. A ještě jedna humorná scénka z rodiny, kdysi před lety: Muž třídil nějaké oblečení a nabídl mi památeční šusťákovou bundu na běžky (červená s kapsou uprostřed, málokdo pamatuje). Zkusila jsem ji, necítila se pohodlně, byla mi malá v ramenou. Tak co prý Kristýna (náctiletá dcera) zkusila a konstatovala, že je jí malá v ramenou :) Tak jsme se dobře pobavili. Zobrazit komentář »

Jak adresa rozhoduje o šatníku

11.10.18 12:35

@Adrifinel Dobře, máte nějakou konkrétní špatnou zkušenost s pracovním zařazením. Ale zkuste si z toho vytrhnout pouze oblečení žen Bulharek. Bylo něčím charakteristické, směšné nebo výstřední, že Vám záleželo na tom, aby si Vás s nimi nespletli? Jinak jakýkoliv dělníci, nejen kopáči všech národností, chodí v montérkách do krámu i v Praze. Zobrazit komentář »

Jak adresa rozhoduje o šatníku

11.10.18 09:59

@Andyhana ale to Vás zdrbnou kolegyně i v Praze, i tady chodíte do práce, třeba do menších, konzervativních kolektivů. Přejedete do práce a je po anonymitě a extravaganci. Nebo potkáte sousedy v domě. Ale na procházku městem je fakt, že se můžete odvázat. Zkuste to ale i ve svém městě musíte si položit otázku, zda Vám vůbec záleží na tom, co si o Vás myslí ten či ten, jestli není důležitější nosit, co se mi líbí, pokud ty pohledy ustojíte, oni si zvyknou. Několik let jsem nosila vlasy na ježka co já si vyslechla jen v práci. Takže na některé věci Praha opravdu vliv nemá. Zobrazit komentář »

Jak adresa rozhoduje o šatníku

10.10.18 11:34

Tak já moc nesouhlasím s tím, jak jsou odlišné čtvrti v Praze (možná připouštím rozdíl, pokud bych bydlela v centru nebo na Malé Straně) a ani bych tak nezobecňovala. Já se spíš nerozpakuji vyjít naprosto v příšerném oblečení, pokud jdu se psem. Ale zas naproti jdeme hned do lesa, tak je to adekvátní. Ale dříve, v 80. letech mi dělalo problém se nápadně obléknout na maloměstě (takové to: jestli mě někdo potká, co tomu řeknou lidi), když jsem jela za manželem do Prahy. V Praze se nikdo nepodivoval ani nepohoršoval. Zobrazit komentář »

Letní kousky, které můžete nosit i v zimě

05.10.18 10:00

@Adrifinel To je fakt, my jsme se snažily a radily, seč nám síly stačily, a jeden článek to všechno zazdil :) Zobrazit komentář »

Letní kousky, které můžete nosit i v zimě

04.10.18 17:08

@matkaspratka Už se vidím, jak pobíhám v plavkách a svetru bez zad po kanceláři :) Tedy větší blbost jsem snad na MP ještě nečetla. Ale slečna redaktorka má uvedeno v popisu o sobě: Módu bere jako nekonečné maškarní, takže to věc vysvětluje. Zobrazit komentář »

Letní kousky, které můžete nosit i v zimě

04.10.18 12:01

Adélo, já nosím taky plavky, zimě navzdory. Ale každý týden do venkovního bazénu :) Zobrazit komentář »

Můj kontroverzní šatník, který zeje prázdnotou

27.09.18 10:17

@zuzulique Naprosto přesně jste to pojmenovala a vystihla. Vyhazování a minimalizace je poslední dobou opravdu in. Občas je dobré nechat nějaký ten nesmysl s příběhem ve skříni, aby se nad tím vnučka po letech pobavila nebo to dokonce vzala na sebe. A kde by se potom braly všechny ty vintage kousky, když my nic neschováme? A minimum oblečení a jen to nejlepší, jak píše Kamila, to prostě nemůžu dodržet ani při nejlepší vůli. Můj okruh zájmů a aktivit je dost široký, takže vždycky se užijí starší věci do lesa se psem, na turistiku, na sport, na cestování … A že mi všechno nesluší a v minulosti jsem koupila třeba nevhodnou barvu, to vám garantuju :) Ale nějak se z toho nehroutím. Zobrazit komentář »

Nastává doba temna. Doba punčoch

03.09.18 17:06

Adélo, pokud neumíte nosit punčochy/ punčocháče Vy, tak to neznamená, že jsou nepřítelem všech žen. A pokud je to pro Vás takové utrpení, nikdo Vás do toho nenutí a dál si noste flitry a roztrhané džínsy, kšandy i záclonu. Zobrazit komentář »

Plavky 2018: Tropy a prsa v ananasech

29.05.18 10:38

Jsou to hrůzy, ale kde to vůbec prodávají? Letos po delší době jedeme k moři, tak jsem kupovala 2 dvoudílné plavky v běžných řetězcích Marks a Spencer decentní modrobílé a v CA sice s exotickým rostlinstvem, ale stále vkusné. Hlavně pohlížím na praktickou stránku vzadu na zapínání a ramínka (nebo za krk)a dobře padnoucí kalhotky. Plavky využiju ale i k českým rybníkům a celoročně pak do venkovního bazénu. A pak samozřejmě sportovní plavky ve sportu pro mě není problém sehnat plavky. Zobrazit komentář »

Vyměňte staré za mladé 1.

05.11.15 12:29

Podle rozboru článku, co všechno vypadá babkovsky, infantilně, neelegantně bych asi měla zalézt ale jo, s některými věcmi souhlasím, ale nic nelze takhle zobecňovat, což platí v módě dvojnásob. Třeba mám ráda manšestr jako materiál a jedno dobře padnoucí sako vyloženě miluju. Nosím brože ve tvaru hmyzu (motýl, vážka, pavouk, cikády skoro sbírka) nebo ptáčky. Svého času jsem ujížděla na vzorovaných punčocháčích, přišly mi originální ještě občas něco nosím, už jen k hladkým černým pleteným šatům. Nikdy se mi nelíbily špičaté boty. Pásek přes nárt taky potřebuju, na rychlou chůzi po Praze pohodlné a praktické, boty se nevyzouvají a prsty je nemusí přidržovat. Někdy není problém ani tak podpatek u lodiček jako hluboké vykrojení. Zobrazit komentář »

Páteční momentky 2

27.10.15 17:28

Tak nad staromladou studentkou je diskuse nekonečná, ale já bych se chtěla zeptat, zda někdo máte tu knížku a zda opravdu stojí za to. Cena kolem 1100 Kč, půjdu si ji prohlédnout, pokud budou mít výtisk k nahlédnutí. Zobrazit komentář »

Pomněnková nekolekce

03.09.15 09:49

TO je všechno tak strašné, neuvěřitelná drzost, co se dá všechno prodávat. Ale hlavně jak vůbec někdo dokáže vymyslet tak strašidelné kombinace. Není ta modelka přímo Pomněnková tvořilka? Zobrazit komentář »

Proč mít rád české návrháře

02.04.15 12:34

@kolúch Vždyť nepíšu jen věk, ale věk spolu s nemodelkovskými mírami. Vyšší (ale hlavně štíhlá) šedesátnice, proč ne. Zobrazit komentář »

Proč mít rád české návrháře

02.04.15 09:38

@Mishule_obecna Mně vadí gumáky jakékoliv, natož špičaté, ale o ty tady přece vůbec nejde. Zobrazit komentář »

Proč mít rád české návrháře

02.04.15 09:35

@hanka.huskova To je výstižné, a ještě mě napadlo, že minimalismus si mohou dovolit spíš hezké (nebo alespoň zajímavé, výrazné) typy, kdy osobnost sama o sobě upoutá pozornost a jednoduchý model ji jen podtrhne. Kdyby si to vzala na sebe nějaká méně hezká nebo spíše nenápadná, nevýrazná dívka, asi by ji to úplně srazilo. To samé věk: nedovedu si v podobných modelech představit starší paní s nemodelkovskými mírami. span classsmallPříspěvek upraven 02.04.15 v 09:36/span Zobrazit komentář »

Proč mít rád české návrháře

01.04.15 15:45

Bohužel je to přesně ten styl, který já vůbec neumím nosit, i kdybych chtěla. Některé minimalistické, rovné modely mě zaujmou i v konfekci (třeba Zara), ale nikdy jsem si nic ani nezkusila, asi to vůbec neodpovídá mému založení. Já jsem tak na první dva modely, ale kdybych si vzala na sebe model Chatty nebo od Lukáše Macháčka (které se mi docela líbí a považuji za nositelné), vypadala bych v tom asi podivně možná nesoulad mezi oblečením a typem nositelky. Asi bych to měla aspoň vyzkoušet... Máte to také tak? Jinak souhlasím s tím, že by se měla více prezentovat zdařilá tvorba českých návrhářů i výrobců. Zobrazit komentář »

Stará/mladá: elegantní šaty

21.01.15 09:30

@Ewynka Zavinovací zkuste u Marks a Spencer, v každé kolekci je několik zavinovacích většinou z tenčí úpletové látky a v různých vzorech (méně či více vydařených)vzorech. Jen nevím, u jejich šatů mi pas nevyjde do pasu, ale výše. Na tom ztroskotaly několikery. Zobrazit komentář »

Stará/mladá: elegantní šaty

19.01.15 17:39

@cameira Už i v PF se opakují, šaty většinou pouzdrové v délce těsně nad kolena a sukně úzké v téže délce. Můj muž nesnáší délku sukní těsně nad kolena (mně by nevadila), také Vám ostatním přijde nějak neslušivá? (tedy za předpokladu, že nohy jsou dobré). Zobrazit komentář »

Stará/mladá: elegantní šaty

19.01.15 17:30

@jessicaggg Ale Vámi vybrané šaty jsou společenské, krajkové, lesklé a krátké, ale myslím, že Ada měla na mysli elegantní šaty pro mladé třeba na denní nošení do práce, kde se to vyžaduje. A to z Vašich ukázek nejsou ani jedny. Zobrazit komentář »

Vysoká cena levné módy

23.07.14 11:42

@Kralovna Bitche Díky za odkaz, kouknu v klidu doma na celé, ale podle ukázek se obávám, že to na mnohé z nás může působit dost depresivně (nekoupím si na sebe v dohledné době ani hadr), asi mi to vezme zbytky iluzi o charitě i mé milované Africe. :( Zobrazit komentář »

Vysoká cena levné módy

22.07.14 13:16

@ETE ad Vietnamci x značkové obchody. Záleží, v kterém značkovém obchodě Vaše kolegyně objevila šaty shodné s těmi u Vietnamců. Pokud to nebyl řetězec, ale tzv. butik, kterých bylo hojně zejména v 90.letech, tak jsem přesvědčená, že v těchto buticích se prodávají hlavně levné dovezené hadříky z Polska, od Vietnamců a podobného původu, samozřejmě se značnou butikovou přirážkou. Zobrazit komentář »

Vysoká cena levné módy

22.07.14 13:08

Výborný článek, konečně něco k zamyšlení. Pokaždé, když přijdu do přeplněného obchodu, napadne mě, zda se to všechno prodá, proč se toho vůbec tolik vyrábí, kdo to koupí, co se stane s neprodaným. Pamatuji jiné doby (je mi 50), kdy se některé věci těžko sháněly, šaty do tanečních výhradně šily, oblečení se upravovalo, dědilo, ale hlavně sloužilo a unosilo. (Doufám, že mě hned neobviníte z volání po starých časech:) Ani dnes nemám přeplněnou skříň a další oblečení zbytečně nekupuji. Pracuji v centru Prahy, po obchodech ale chodím ráda. Nechápu kolegyně, jak stále něco donášejí ze slev, slevy mě snad dokonce odrazují. Jsem v tomhle asi divná, já naopak vyhlížím nové kolekce. @Brunhilde k oblečení v Pietru Filipi jsem celkem jejich příznivec, ale poslední dobou mě již několikátá kolekce zklamala: neforemná, beztvará trika, spíše sešité obdélníky, střihy sukní většinou na jedno brdo (úzké pouzdrové nad kolena), některé vzory dost hrozné. Ale klasické kostýmky a hlavně společenskou módu mají opravdu krásné. Postupně mám od nich několik kostýmků, u jednoho jarního (drobná šedomodrá kostička) se materiál tak strašně mačká, bohužel se mi tak líbil střih, že jsem tuto závadu neprokoukla. Hodně se mi osvědčily jejich úpletové věci šaty, svetr, roláčky. Ty jsou i za přijatelnou cenu. Těším se vždy na novou kolekci, pár novinek se už objevilo na stránkách, ale opět černé kostýmky. Zobrazit komentář »

MFF Karlovy Vary 2014

07.07.14 12:25

Ada mě psaním komerčních a dle mého velmi slabých, povrchních sloupků do MF zklamala, tento článek v podstatě supluje bleskovou Františku a zde ho shledávám poněkud zbytečným. Zobrazit komentář »

60+ - a co teď? Díl 1.

04.07.14 10:51

Vše tak nějak platí i pro mladší, ALE: většinou platí asi pro aktivní, štíhlé, zaměstnané ženy. Fotky tedy nejsou vybrány vhodně, proč to Ada prezentuje na vysokých, mladých a (až na 3 obrázky) velmi štíhlých modelkách? Problém je, že v 60+ hodně žen přibere, navíc nerovnoměrně, problémy jsou s klouby u palců, což omezuje výběr bot, někdo je v důchodu nebo má před důchodem a příležitostí k nošení ubývají. Podstatnou roli hraje i změna finanční situace, atd. Vidím to na své rodině mamince je 70+, zakulatila se, je doma, zahrádka, nákup, sem tam návštěva a na malém městě nakupují u Vietnamců. Ale není to hrůza, maminka vypadá a obléká se docela normálně :) Když ji chci někam vytáhnout a obléknout, argumentuje, kam já bych to nosila. Navíc móda a paráda jí nějak není vlastní, starší lidi mívají často jiné priority. Já to neobhajuji, není to správné, ale bohužel popisuji častou realitu. Zobrazit komentář »

Móda v ulicích protektorátu: recenze knihy

19.03.14 10:16

K tématu retromilovnic: Víte, že existuje obchod s názvem První republika? Před pár lety byly v Praze 3, pak jeden zrušili, zbývá 1 na Starém městě a 1 v OC Letňany. Dodavatelem oblečení byla hlavně dánská značka NOA NOA, viz www.noanoa.dk, teď se sortiment obchodu podle mého velmi zhoršil a promísil s dalšími značkami, navíc lze oblečení s retro vizáží občas dostat i v různých řetězcích. Od NOA NOA jsem si před pár lety koupila zimní kabát sametový starorůžový se stříbrnou výšivkou (velmi oblíbený, občas mi ho pochválí i cizí lidi nebo prodavačky, což potěší), zajímavě květované letní šaty a mačkaný retro kabátek se šůskem. Zobrazit komentář »

Móda v ulicích protektorátu: recenze knihy

19.03.14 10:04

Těší mě, že jsem tip na knihu zde uvedla jako první, ale v sekci Z lásky módní knihomolce, kde nebyl už 2 roky pohyb :), tak přidávám i sem: Mám slabost pro módu První republiky, filmy pro pamětníky a retro vůbec, tak pro podobně založené přidávám tip: Móda v ulicích protektorátu – vyšla před Vánoci, výborně napsaná, pojednává nejen o módě, střizích, ale o módě a životním stylu v době protektorátu ve všech souvislostech – nutnost přešívání, přídělový systém, péče o děti, oblečení podle příležitostí. Doplněna bohatě obrázky a fotografiemi. Mám i další knihy o módě tohoto období (jedna též slovenská Móda na Slovensku v období PR), ale protože teď neznám přesné názvy a autory, tak příště. Spousta věcí – elegance a inspirace se dá převzít i do dnešní doby, zvlášť pokud to správně uchopí takové milovnice módy jako jsou v pekle. :) Zobrazit komentář »

Z lásky módní knihomolce

19.02.14 11:35

Mám slabost pro módu První republiky, filmy pro pamětníky a retro vůbec, tak pro podobně založené přidávám tip: Móda v ulicích protektorátu vyšla před Vánoci, výborně napsaná, pojednává nejen o módě, střizích, ale o módě a životním stylu v době protektorátu ve všech souvislostech nutnost přešívání, přídělový systém, péče o děti, oblečení podle příležitostí. Doplněna bohatě obrázky a fotografiemi. Mám i další knihy o módě tohoto období (jedna též slovenská Móda na Slovensku v období PR), ale protože teď neznám přesné názvy a autory, tak příště. Spousta věcí elegance a inspirace se dá převzít i do dnešní doby, zvlášť pokud to správně uchopí takové milovnice módy jako jsou v pekle. :) Zobrazit komentář »

Napsat uživateli JarkaJ zprávu   Přidat uživatele JarkaJ do přátel

Poslední článek:
Shopping v cizině: Jak se obléknout za západní valuty

Autor: Matouš

Vyrážíte na nákupy do Primarku nebo si z každé dovolené přivezete... Celý článek