Jirina1

Score: 0 Registrován od: 26.03.07, naposledy on-line 17.11.16 09:51
Počet příspěvků v diskuzích: 43
Hodnocení uživatele: 501 79
 
Jirina1
43 příspěvků 10.11.16 12:50

Jako manželka muže, který odmítá nosit jakoukoliv tašku, a tudíž má jednak neustále na zadku a na bocích boule způsobené velkou peněženkou, balíčky kapesníků, klíči a různými jinými nezbytnostmi, jednak má neustále rozdrbané kapsy, které pak spravuji, bych ocenila JAKOUKOLIV tašku, včetně buzertašky. Znám několik starších mužů, kteří ji, v trošku lepším provedení, stále nosí.

Diskuzní téma - Co jsem měl/a dnes na sobě
Jirina1
43 příspěvků 25.1.15 22:08

@Bugatti Mně se to moc líbí, ale záleží na nositelce a na příležitosti.

Diskuzní téma - Šperky a bižuterie
Jirina1
43 příspěvků 2.8.13 22:40

Jak kdy. Konkrétně dneska asi tak na osmdesát. Včera jsem frajerka vyrazila na večírek v botách na dost vysokém podpatku, půl večera protancovala… a dnes cítím následky. Jsem nepoučitelná, při nejbližší vhodné příležitost dopadnu stejně… :-(

Diskuzní téma - Na kolik se cítíte?
Jirina1
43 příspěvků 1.3.13 23:26

@Hed Jsi moc šikovná, tohle ti moc sluší.

Diskuzní téma - Co jsem měl/a dnes na sobě
Jirina1
43 příspěvků 19.2.13 13:55

Nejlépe to okomentoval pán slovy, že manželka je trošku korpulentnější, tak prý nosi toto: http://www.easytoys.cz/…original.jpg

Diskuzní téma - "Neviditelné" kalhotky Stanga
Jirina1
43 příspěvků 19.2.13 13:42

Také sháním nějaké boty na dovolenou spojenou se spoustou chození po historických památkách. Preferovala bych s maličkým klínkem, v úplně placatých botách mne bolí nohy. A raději zavřenou špici, nemám ráda kaminky a prach na nohách. Předloni jsem si takové koupila, bohužel po dvou obutích jsem je šla reklamovat. Reklamaci mi uznali bez problémů, chtěli mi je vyměnit za jiné, což jsem odmítla s tím, že už jim nedůvěřuji. A jiné podobného typu ve vyhovující barvě už tam neměli.

Diskuzní téma - Ven s dětmi-trekové sandály a žabky k šatům
Jirina1
43 příspěvků 23.12.12 17:08

@system_error Těmi vlastnoručně vyrobenými dárky myslím domácí marmelády, čatní, vlastnoručně usušené bylinkové směsi ze zahrádky, domácí vaječný likér pro téměř devadesátiletou pratetičku (má ráda lžičku vaječňáku do nedělního kafíčka a vydrží jí až do dalších vánoc).
Od předškolních a mladších školních dětí ráda dostávám obrázky v rámečku, máme dlouhou chodbu do zahrady, kde je vystavuji; děti z toho mají radost.

Diskuzní téma - Jaké dárky nechápete?
Jirina1
43 příspěvků 23.12.12 14:32

Dát peníze na charitu jako dárek mi připadá velmi divné, pokud to nebylo vysloveně přání obdarovaného. Mnoho různých charit je velmi neprůhledných a jistojistě na svůj provoz spotřebovávají dost značnou část toho, co vyberou. Dříve, než bych věnovala částku větší než pár desetikorun, určitě bych si ověřila, kam peníze jdou. Vzhledem k tomu, že naše rodina v posledních letech musela využít různých sociálních služeb v souvislosti s péči o seniory, tyto služby jsou nedostatkové a nedoceněné, věnujeme každoročně určitou částku právě těmto organizacím, protože je známe zevnitř, víme, že se tam o nemocné seniory dobře starají a že peníze, které dostanou, účelně využijí.
Někdo tu už zmínil vlastnoručně vyráběné dárky. Vyrábíte? Dáváte? Já ano. Vedle koupeného dárku dávám každému malý vlastnoručně vyrobený dárek. Sama je také ráda dostávám, takový dárek potěší nejvíc.

Diskuzní téma - Jaké dárky nechápete?
Jirina1
43 příspěvků 20.12.12 20:43

Pro mne je nejlepší dárek lístek do divadla/na koncert. Rodina jde na jistotu a prakticky vždycky vyberou zajímavé představení. Navíc si mohou podle momentální finanční situace vybrat, zda koupí levné lístky do třetího pořadí, dražší do prvního nebo se k výjimečné příležitosti rodina složí na drahý lístek do Vídeňské opery včetně ubytování v hotelu.
Nezavrhovala bych ale ani praktické dárky, zejména v případě, pokud koupím/dostanu vyšší kvalitu, než by si dotyčný sám dopřál, popřípadě pokud nějak souvisí s jeho/jejími zálibami/koníčky. Před pár lety jsem dostala ryze praktickou věc, šicí stroj, a udělal mi velikou radost. Přišel právě v době, kdy jsem plánovala koupit si nový. Jak dokázal Ježíšek (muž, který si neumí přišít ani knoflík) vybrat ten správný, mi zůstane navždy záhadou.

Diskuzní téma - Jaké dárky nechápete?
Jirina1
43 příspěvků 20.12.12 19:43

@yourcandy Dárky „do výbavy“ jsem začala dostávat, když mi bylo 10. Ona to v té době byla asi nutnost, věci nebyly k dostání a takto rodina dívce nashromáždila nejpotřebnější věci „do začátku“, navíc se většina dívek vdávala kolem 18. nebo 19. roku. Jako dítě jsem to nenáviděla, bratr dostával hračky a v té době nutně také oblečení, já dostala ručníky nebo povlečení „do výbavy“ a svetr, co upletla babička. Babička ale byla neuvěřitelně šikovná, některé její modely by se určitě daly nosit i dnes. Problém byl ovšem v tom, že jsem vždycky všechno dostala o dvě čísla větší, „aby mi to bylo, když vyrostu“. Nevyrostla jsem, bruslařské boty, které jsem dostala ve dvanácti, jsou mi dodnes velké…;-)

Diskuzní téma - Jaké dárky nechápete?
Jirina1
43 příspěvků 20.12.12 17:18

@uu Já jsem věkem cílová skupina takovýchto dárků a upřímně se děsím, že by Ježíška mohlo napadnout něco takového mi nadělit. Z tohoto důvodu před rodinou pečlivě tajím, když mne něco občas trošku bolí.

Diskuzní téma - Jaké dárky nechápete?
Jirina1
43 příspěvků 20.12.12 17:08

@Eila Chraň bože, mít dvě tchýně. Jedna mi úplně stačila!

Diskuzní téma - Měkkouši pod stromečkem
Jirina1
43 příspěvků 20.12.12 17:02

@Dahllie Z toho si nic nedělejte. Moje tchýně neustále chodila s rozbitým deštníkem. Vždy dostala nový v jejích oblíbených barvách… a za pár měsíců opět přišla na návštěvu s rozbitým. V domnění, že jsme koupili nekvalitní, jsme jí příště koupili dražší… a takhle to šlo stále dokola. Když umřela, zbylo po ní asi osm deštníků, nepoužitých a nevybalených. V jejích oblíbených barvách, které v celé rodině nikdo jiný nenosí.

Příspěvek upraven 20.12.12 v 17:12

Diskuzní téma - Jaké dárky nechápete?
Jirina1
43 příspěvků 20.12.12 15:42

Nejraději dávám i dostávám CDčka, knížky, vstupenky do divadla nebo na koncert, poukaz na jídlo v nějaké hodně dobré restauraci. Letos dávám kromě jiného poukaz do restaurace svým dospělým dětem současně s dobropisem na hlídání vnoučat. Vzhledem k tomu, že se jim kvůli malým dětem málokdy podaří někam spolu jít sami, by to mohl být dobrý dárek.
@DanielaS Váš nápad se mi moc líbí; dělám něco podobného, ale jen v malém. Při různých příležitostech dávám jako dárek vlastnoruční marmelády a čatní v pěkně nazdobených obalech. Vzhledem ke kvalitě toho, co se prodává v běžných obchodech, to obdarovaný většinou ocení.

Diskuzní téma - Jaké dárky nechápete?
Jirina1
43 příspěvků 20.12.12 14:55

@bestia Mne by potěšila žehlička jedině v případě, že by dovedla žehlit sama. ;-) Dárky, které mi mají pomoct lépe sloužit rodině nejsou podle mne žádné dárky. Dovedla bych to pochopit snad v případě mladé rodiny, která kdeco potřebuje a nemá dost financí nebo naopak staré babičky, která něco opravdu potřebuje a taková investice je pro ni příliš velká.

Diskuzní téma - Jaké dárky nechápete?
Jirina1
43 příspěvků 20.12.12 14:18

@JarkaJar Pokud obdarovaný rád vaří, je takový dárek naprosto v pořádku. Já dávám synovi, který má vaření jako víkendového koníčka, různá exotická koření, speciální oleje a domácí čatní, speciální marmelády a sušené bylinky. Má z takového dárku větší radost než by měl z drahého svetru, neb kvalitní materiál neumí ocenit a oblečení považuje za pouhou ochranu proti chladu.
Sama ovšem také moc ráda vařím a nějak nejsem schopná rodině vysvětlit, že nepotřebuji novou pánev nebo topinkovač, že bych po těch letech jednou ráda dostala něco zcela neužitečného.

Diskuzní téma - Jaké dárky nechápete?
Jirina1
43 příspěvků 20.12.12 13:43

Dámy, každý dárek si najde svého obdarovaného, kterého potěší. Kdysi dávno jsem dostala od své téměř devadesátileté pratetičky porcelánovou sochu jelena, pronásledovaného smečkou psů. Sběratele porcelánu nebo manželku lovce by to možná potěšilo, pro mne to byl čistokrevný lapač prachu. Tetička nás několikrát ročně navštěvovala, takže jsem neměla to srdce sošky se zbavit. Když tetička umřela, při první příležitosti jsem sošku věnovala do tomboly skautského plesu. A ta soška se k našemu stolu opět vrátila; naštěstí jsem ji nevyhrála já, ale spolutchýně, která z ní měla upřímnou radost a dodnes ji má na chalupě, kam se i dobře hodí.

Diskuzní téma - Jaké dárky nechápete?
Jirina1
43 příspěvků 24.4.12 00:40

Zkuste: Firma:
OPRAVNA ODĚVŮ A SCELOVÁNÍ
Jitka Čechová
Ulice: Tábor 530/48d
Místo: Brno
PSČ: 602 00
Provozní doba: po-čt 9-17.30,pá 9-16.30
Okres: Brno-město
Právní forma: podnikatel se ŽO
Telefon: 549 243 807

Diskuzní téma - Kašmírový svetr
Jirina1
43 příspěvků 22.4.12 11:39
metráž

Největší metráž je obchod Kalců, je čerstvě přestěhovaný na Kobližnou, dole na rožku, myslím, že tam bývala spořitelna. Mají dost velký výběr, bavlnu, viskozu a dokonce i hedvábí, ALE stále převažuje polyester. Dále Kars, jeden obchod mají na Josefské a druhý na Cejlu. Výběr je dost velký, ale bavlny bohužel dost málo. V Králově Poli na Palackého je Marlen, tam je i velký výběr, dost bavlny a nějaké hedvábí. Objevují se nové menší obchodky. Osobně nakupuji metráž raději ve Vídni u Komolky na Mariahilferstrasse, zajedu tam dvakrát ročně a spojím s nějakou kulturou; je tam neuvěřitelný výběr v kvalitách, o kterých nemáme ani tušení, že existují. Vzhledem k tomu, že jsem starší a nepořizuji si módní model na dvě sezóny, vyplatí se mi to.

Diskuzní téma - Oděvní metráže v Brně
Jirina1
43 příspěvků 18.4.12 10:53

Pašmínu lze upevnit na rameni broží, aby neklouzala. Pokud se Vám zdá brož staromódní, tak upevnit nenápadně ze spodní strany umístěnou „sicherkou“.

Diskuzní téma - Jak na konferenci se sádrou

Zobrazit všechny příspěvky uživatele Jirina1 »

Napsat uživateli Jirina1 zprávu   Přidat uživatele Jirina1 do přátel

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek