JUBA

Score: 0 Registrován od: 01.12.15, naposledy on-line 27.6.19 16:35
Počet příspěvků v diskuzích: 111 Praha
Hodnocení uživatele: 769 158
 

Jak vypadá módní deziluze

24.5.19 08:23

No jo, to máte pravdu. Tak pardon. Ale jestli ono to nebude tím, že článek nestojí za nic, kdežto debata nad nářečím je zajímavější... Zobrazit komentář »

Jak vypadá módní deziluze

23.5.19 09:49

Dovolte nesouhlasit u nás doma se slovní spojení nastrojit se ve smyslu obléci se používalo vždycky, bylo to jak v dobrém (nastrojila se do divadla) ale i v hanlivém (nastrojená jak za kašpara). Na moravské vystrojit se reaguji nepochopením, jsem zvyklá na české nastrojení. Stejně tak jsem nechápala moravské je nažraný nebo je nažratý ve smyslu je opilý. Když jsem to slyšela prvně, myslela jsem si, že se dotyčný prostě přejedl, přecpal. Nebo když kamarádka vyprávěla, jak pracovala na úpravě zahrady a vzala si kotouč. Sakra jakej kotouč to jako kotoučovou pilu? Ne, vážení, ona si prostě vzala kolečko, oby ty hromady hlíny odvezla... Zobrazit komentář »

Špatná velikost podprsenky škodí postavě i zdraví

2.5.19 08:11

Reaguji na poznámku o tom, že počítadlo Astratexu Vám doporučilo větší košíček a menší objem. Já to s Astratexem ještě nezkusila, ale stejnou zkušenost jsem udělala v Praze v jednom značkovém obchodě, kde se mi prodavačka věnovala, skoro celou hodinu, zamítla zcela mé požadavky na číslo prádla a vnutila mi hejno podprsenek v menším objemu a s větším košíčkem. Pomohla mi si je obléci, tedy hlavně zapnout, porovnat se v nich a nakonec jsem tam odtud odcházela o pěkných pár tisíc lehčí, za to obtížena dobře padnoucím prádlem. Objem drží (pravda, špíčky a faldíčky se vyskytují) a kozénky, jak ta paní prodavačka poprsí nazývala, odolává gravitaci, nerozlézá se nikam a sedí na místech, kam švadlena umístila záševky a ramínka mi nedevastují ramena. Všechny podprsenky jsou na tři háčky, prádlo je z pořádného německého materiálu a jsem spokojena. Zobrazit komentář »

Pomoc! Partner se obléká fakt příšerně

17.4.19 12:03

Nevěšte hlavu, to přijde! Na podvanáctý se to určitě jednoznačně projeví (chichi)... Zobrazit komentář »

Pomoc! Partner se obléká fakt příšerně

16.4.19 14:53

Vy musíte mít záviděníhodnou schopnost vybírat si ty samé typy mužů nebo aby to znělo lépe: Vy musíte mít nějakou schopnost, jak zaujmout ty samé typy mužů, ne? Já si myslím už leta, že ženy si většinou vybírají opakovaně ty samé typy chlapů a naopak, u mužů to platí taky a ještě se do toho lehce přimíchá vize maminky, chichi... Na tom není nic špatného, naopak, ale fascinuje mne to. Zobrazit komentář »

Tříčtvrťáky jsou zpátky, toužím zpět po chladu

11.4.19 09:03

očekávala jsem, že autor článku bude reagovat na přímo položený dotaz Co je vlastně tak špatného na kalhotách se zkrácenou délkou. Já jsem to z jeho článku nepochopila a vlastně to nechápu pořád. Můžete, pane autore Matouši, odpovědět? Zobrazit komentář »

Tříčtvrťáky jsou zpátky, toužím zpět po chladu

5.4.19 14:30

No dobrá, autore, tak jste zkritizoval tříčtvrťáky, což zřejmě zahrnuje VŠECHNY druhy zkrácených kalhot, soudím tak podle doprovodných fotek. A PROČ že jsou tak špatné? Vám neslušej´? Co je špatně na 1. fotce pána na kraji moře? Měl by mít dlouhé kalhoty v tomto prostředí? nebo naopak krátké pod zadek? Chápu, že na obchodní pracovní společenské příležitosti vč. kulturních akcí je to nevhodný oděv. Ale na výlety, na procházku, na dovolenou a další volnočasové příležitosti je to vhodné, podle počasí samozřejmě. Prosím vysvětlete mi, co je na zkrácené délce kalhot tak špatné? Zobrazit komentář »

Proč si přeju ponožky k Vánocům

20.12.18 09:10

Zdravím, to jo, tenhle problém stejných ponožek jiných majitelů... Kdysi jsem do gumičky manželových ponožek vyšívala barevnou značku, aby se to nepletlo. Rozlišovače ponožek znám, ono stačí použít dobrý kolíček na prádlo. Zásadní problém tkví v tom aspoň u nás to tak bylo přesvědčit majitele ponožek, aby je před odložením do koše na špinavé prádlo sepnul. Zobrazit komentář »

Maxi šála: Proč ji opravdu nosíme

14.12.18 14:03

Ano, určitě lepší článeček než minule. Škoda, že k němu nejsou fotky těch osob, o kterých se tam píše. Bez těch fotek to vypadá jen jako slohové cvičení. Zobrazit komentář »

Znamení zvěrokruhu v oblečení, sedí na vás?

12.12.18 11:43

Chybně jsem klikla na červené ramínko, pardon, naopak jsem chtěla vyjádřit souhlas. No ale ruka rychlejší myšlenky... Zobrazit komentář »

Zpomalili jsme na SLOU days

4.12.18 09:59

Záševky, sestro... Záševky!! Zobrazit komentář »

Věci po ex: Jak muži přicházejí o oblečení

30.10.18 14:53

NO jo, romantika... I po letech mi po jednom EX zbyl kapesník... Ano, staré pánské košile, s vyhrnutými rukávy, používám na práci třeba při natírání plotu a zahradního nábytku se uplatnily ideálně. Zobrazit komentář »

Jak adresa rozhoduje o šatníku

10.10.18 15:17

ANO, na tom NĚCO je, rozumná úvaha. A naopak, že... Na chatě vyběhneme do krámu v montérkách, v pracovních kalhotech ze zahrady, ale místní sousedka se vždycky převlíkne, chichi... Když ji bereme na nákupy autem do blízkého městečka, my jedeme jak pracující, ona podle místních poměrů za dámu. Zobrazit komentář »

Můj kontroverzní šatník, který zeje prázdnotou

1.10.18 12:29

PROČ?? milá redakce, co jsme provedly, že nám servíruješ toto?! Vše kritické, co lze slušně říci, již tu bylo napsáno. O ničem mizernou češtinou mimo českou realitu protiřečení. Fakt by to nešlo jinak? Třeba vrátit se k původnímu záměru MP, najít nějaké nelichotivé fotečky nebo odkazy na jiné hrůzy? Něco k pobavení? Něco ku vzdělání a rozšíření obzorů? Zobrazit komentář »

Nastává doba temna. Doba punčoch

5.9.18 14:50

@Sosake Z českých dodavatelů stále existuje firma MOVIA nebo NOVIA, původně Elite, má to továrnu v Krásné Lípě (pod Šluknovských výběžkem) a nabízí punčocháče i pro vyšší postavy, nevím přesně jestli 180 cm nebo i vyšší. Problém je ve výběru, ten je fakt mizerný, starobylé barvy a lesk, ale aspoň něco... No a taky maj´ pánské i dámské i dětské ponožky, tam je výběr docela široký a ceny naopak velice nízké, když bych to porovnala třeba s Prahou. Tak jedině udělat si výlet na Pravčickou bránu a v sobotu dopoledne, když mají otevřeno, se tam podívat, chichi... Zobrazit komentář »

Nastává doba temna. Doba punčoch

5.9.18 13:23

No hezky jsme se rozpovídali(ly) nad osobní úvahou autorky, vlastně nad článkem o ničem. Já osobně jsem kouzlu punčocháčů podlehla až ve vyšším věku, kdy jsem objevila šaty a sako pro každodenní nošení. Ale trvalo mi, než jsem přišla na to, že šaty nejsou jen letí a vlněné... Zobrazit komentář »

Daniel z Dnes nosím: Jsme domovem influencerů

16.8.18 16:16

Influencer VLIVÁK. (Podle vzoru divák). Ale ten vlivník něco jako plivník je taky moc pěknej... Jenže celý ten článek mne úplně vyděsil, protože nějak nechápu PROČ proboha zrovna tohle, tady a teď. Zobrazit komentář »

Brýle dnešní doby: Mé obroučkové trápení

8.8.18 11:37

Mám ozkoušeno: do auta, za šera, za svítání, za deště či mlhy BRÝLE O ČTVRT DIOPTRIE SILNĚJŠÍ, u někoho možná i o půl... Brýle bydlí v autě, popř. se stěhují s paničkou do jiného auta, za volantem je nasadím při zhoršené viditelnosti (tedy pro mne zhoršené) a mám jistotu, že mi nesplyne silnice se zdí domu, jak se mi jednou ke zděšení celé posádky stalo. Doporučila mi to paní doktorka a moc mi to vyhovuje. No a obroučky u těhle brýlí na noční vidění řeším jen v tom smyslu, že mi musejí perfektně sedět na nose a jak v nich vypadám, to je mu šumák. Zobrazit komentář »

Baculky poráží andílky: Kila mohou do reklam

27.6.18 11:00

ANO. U mne 1, co se týče tématu. Jo. Ostatně co mi jinak zbývá, do velikosti 36 jsem dorostla někdy ve 12 letech... Zobrazit komentář »

Františka Čížková: Ignorace etikety je v ČR tristní

25.6.18 11:18

už zase? Je mi líto, ale neměla byste nejdřív vydechnoutnadechnout a pak psát? Máte to zapořebí? Zobrazit komentář »

Odvrácená strana módy: Trh s falešným zbožím

5.6.18 15:31

Dobrá, vážená p. Paris, jen klid. Já se slušně zeptala, tak nač ty emoce? Rozumím, že nábytek lze přeci vybírat podle katalogu a není nutné chodit do prodejny, chápu... Lidé tam chodí a zevlují, no to se v obchoďácích stává, poměrně běžně. Najdeje i v KIKA a Scontu, ale tam nechcete, páchne tam lepidlo na nábytek. Jinak proti IKEA nemáte nic nechvalného, nábytek je cítit lepidlem, je tam moc lidí a ti navíc zevlují a pak si dají masové koule a jsou spokojení to je tedy PECKA, FUJ. Možná lépe volit výrazy, vážená p. Paris? Zobrazit komentář »

Odvrácená strana módy: Trh s falešným zbožím

4.6.18 11:34

Pro Paris: tak jo mám to chápat tak, že Vám na IKEA vadí nacistický původ již nežijícího zakladatele? Tak jo, samozřejmě, je to Váš názor a já ho respektuji. A je ještě něco, proč je IKEA nechvalně známá? Píšete, že to tam páchne jste zřejmě citlivá na lepidla z nábytku, jo... A to jenom v IKEA nebo Vám to páchne i v jiných nábytkových nabídkých, třeba v XXLutz nebo Sconto nebo KIKA? Nebo Vám tam páchne ten restaurační občerstvovací provoz? A páchne Vám to jenom tam? Prosím o vysvětlení, když jste tu IKEA tak hezky označila. Zobrazit komentář »

Odvrácená strana módy: Trh s falešným zbožím

1.6.18 10:34

Ano taky se chci zeptat, proč je IKEA nechvalně známá. Je známá jako obchod s levným nábytkem určitého typu a vším ostatním k tomu. Proč je to NECHVALNĚ? Mimochodem myslíte, že třeba XXLutz je chvalnější? My jsme si zrovna v tomhle drahém obchodě vybrali záclony a závěsy a jejich ušití... No za to, co jsme nakonec s velkým zdržením dostali, nám dali 50% slevu a už nás tam nikdo neuvidí. Zobrazit komentář »

Blogerka Mámou stylově:V tramvaji si představuji, jak ženu obléknout lichotivěji

3.1.18 12:21

Přeju té paní, aby jí její práce dobře živila a ať si užije vysněný dárek, a aby ho měla kam nosit. Do Stromovky nebo na Petřín na vycházku to asi nebude... Článek mi připadá dost plochý a vo ničem, pardon za ten výraz, ale nějak se mi sem hodil. A aby mne to nalákalo na panin blog, to tedy ani náhodou. Naštěstí nejsem cílová skupina pro podobné módní a stylové blogy, dáli se to tak označit. A asi už nejsem ani cílová skupina pro Módní peklo. Ráda jsem si četla články Ady na MP, inspirovalo mne to k některým zákrokům ve skříni, líbily se mi fotky mých mizerně oblečených spoluobčanů a bavila se nad kritikou věcí na Fleru. Ale ty časy se změnily. No tak asi sbohem, ne? Zobrazit komentář »

VOGUE: Do historie a zase zpátky

10.11.17 11:00

Díky, rozšířily jste mi jazykový obzor. Zobrazit komentář »

VOGUE: Do historie a zase zpátky

8.11.17 09:00

Jsem neználek: jak se vlastně VOGUE správně vyslovuje? Předpokládám, že jinak v anglicky mluvících zemích a jinak ve Francii. Tak jak napište mi to, prosím. A jak v ČR? Dík. Zobrazit komentář »

Czech Fashionisto's Diary: Nikdo nechce číst, že je buran

15.8.17 14:05

Chmmm, takový přeelegantněný chlapík. No tak jo, když se v tom nachází, proč ne, pokud ho to těší. Jsem ráda, že se můj muž, který by nikdy nešel do divadla v nějakých volnočasových úborech, stará o sebe tak, že mi to nepřipadá přehnané. Zobrazit komentář »

Zara žere těla

19.7.17 13:37

JOJ to je pěkné, díky že si s tím Andrea dala tu práci a my se tomu teďka smějeme. Ale vážně PROČ SE PROBOHA TAKOVÝHLE HADRY VYRÁBĚJÍ? Vždyť to si nekoupí nikdo, kdo nejde na maškarní. Tedy ZARA, tos mne zklamala. Zobrazit komentář »

Šaty, nebo kostým? Správné oblečení pro maminku na svatbě

19.6.17 12:11

@kolúch JO! To bude přesně to pravé, a s chutí nad tím budeme diskutovat, chichi. Zobrazit komentář »

Šaty, nebo kostým? Správné oblečení pro maminku na svatbě

16.6.17 12:56

Můj soukromý dojem je, že prsíčka se ňadrům neříká proto, že je to zaměnitelné s něčím z jídelníčku nebo nabídky v chladicím pultu... Ale jak kde tuhle jsem si zkoušela prádlo v dražší prodejně (v Praze) a prodavačka mi radila Ty kozénky si tam pořádně porovnejte... Zobrazit komentář »

Šaty, nebo kostým? Správné oblečení pro maminku na svatbě

16.6.17 11:46

No ano jsou tu lidé hubení (to je moderní a zdravé), lidé silnější (to už je horší) a lidé tlustí (to by být nemělo, leč je). Ženy mají břicha vystouplá až měchovitá a zadky kulaté až macaté. A ba dokonce špekaté! No a co taky se musejí oblékat a pokud možno tak, aby na ně nebyl vysloveně nehezký pohled. Že se to opisuje výrazem bříško a zadeček, to je takové krejčovský zvyk co vás na tom tak trápí? Proč vám to vadí? Máte bytostnou potřebu říkat těm okolo, co vybočují z Vašich estetickým norem, nehezkou pravdu do očí? Nechci se vás dotknout, není to jedovatost, jen prostá zvědavost a touha vědět PROČ VÁM TO VADÍ, když se nehezké věci opisují tak, aby se dotyčný tlouštík nehanbil a necítil ponížen. Máte potřebu pravdivě nazvývat VŠECHNO kolem sebe nebo se to týká jen této oblasti? Odpovězte mi, prosím. Zobrazit komentář »

Postřehy z konfekce: Rozpárané kalhoty a extravagantní maloměsto

15.6.17 09:34

ANO, je to tak, sportovní oblečení se tu prodává jen v běžných z mého pohledu malých velikostech, třeba softshelku ve velikosti 48 nebo 50 nekoupíte. PROČ? A když jsem si kupovala oblečení na kolo, musela jsem si vzít 2xl pánské, což znamená že rukávy jsem měla u kolen, potřebovaly zkrátit, naštěstí jsem si to spíchla na stroji, sice to vypadá děsně, protože tyhle materiály si v běžnou singrovkou nepomohou, ale mám funkční triko jako hubeňouři. Prý se ale třeba hnedle v Drážďanech dá koupit sportovní oblečení i na velké postavy, nemá s tím někdo zkušenost? Zobrazit komentář »

Růžová je zženštilá a zelená pro citlivky. Co dělají barvy v naší hlavě?

24.5.17 15:37

Škoda dobrého tématu kdybych to uměla, tak bych si moc ráda s takovým tématem pohrála. Ale já jsem jen prostý konzument, nikoliv kreativec. Není tu někdo, kdo by o barvách opravdu něco zajímavého napsal? Kdo o tom ví a podělí se a pobaví a poučí? Kdysi jsem zašla k vizážistce, je to už víc jak 20 let, mj. dostala vějíř barev, které bych měla nosit a poslechla jsem jí a přešla z nenápadných zemitých barev na barvy jasné, studené a objevila kouzlo hladkých lesků, zahodila chlupaté svetry, vyházela ze skříně všechny folkórní beztvaré sukně a hazuky a objevila městský styl, který i ve větší (velké) velikosti vypadá přijatelně. A vím, že jsou barvy, ve kterých bych neměla ležet ani v rakvi a že jsou barvy, které potřebuji blízko obličeje a naopak které si nesmím pustit k tělu, tedy neoddělit od obličeje šálou nebo sakem. JÓ to je věda, taková barvologie. Zobrazit komentář »

Luxusní Fler: Když nevíte, co s penězi...

3.4.17 10:54

A to se mi líbí, pobavilo mne to. Nebyly by zas nějaké fotky ze života? Zobrazit komentář »

Zdůrazní prsa, ale i nedostatky. Rolák v hlavní roli

8.3.17 08:55

Dobře napsané, čtivé, u mne: ANO. Zobrazit komentář »

DIY: Jak vyrobit kožený náramek

16.11.16 09:06

Zajímavé... Kdyby mi bylo tak 17 23, asi bych si to zkusila. Teď už to desetiletí není můj styl. Zobrazit komentář »

Napsat uživateli JUBA zprávu   Přidat uživatele JUBA do přátel

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek