Judy24

Ikonka uživatele Judy24
Score: 0 Registrován od: 31.01.10, naposledy on-line dnes v 08:13
Počet příspěvků v diskuzích: 1412 Praha
Hodnocení uživatele: 23561 2036
 
Judy24
1412 příspěvků 21.1.22 11:52
@giuliettka píše:
Keď jeho meno tam je, a kecy čakám len omluvu, tak nech bude aj meno tých žien.

No a když ta jména jsou známá, tak ty ženy všichni drbou, že se chtějí zviditelnit.

@giuliettka píše:
Myslím, že v štáte kde človek musí dokázať, že je nevinný je niečo špatně. Nemalo by byť; že mu musia vinu dokázať oni?

Řada sobě navzájem velmi podobných svědectví pro mě je způsob, jak vinu dokázat. Možná ne před soudem, ale obecně pro mě rozhodně ano. Pokud to tato nová anonymní vyprávěla někomu už tehdy a ti dotyční jsou to schopni potvrdit, tak mně osobně to stačí na to, abych věřila, že to není vymyšlené.

Diskuzní téma - Stížnost na cokoliv
Judy24
1412 příspěvků 6.1.22 11:26
@Paris1789 píše:
@Judy24 tohle klišé už taky slýchám dlouho. Tak ne, obézní lidé jsou obézní hlavně proto, že nemají páru, co mají jíst. Že neumějí vařit. Cuketka měl takový hezký seriál, kde vařil za pár korun, fakt se to dá, jen člověk musí umět chtít se něco naučit.

To je pravda, ale to je zase z velké části otázka vedení v rodině a možností takové věci řešit.
Pocházím z prostředí, které je plné vysokoškoláků, nikdy jsem nebyla bohatá, ale úplně každou korunu také otáčet nemusím. Kdybych musela a snažila se hodně šetřit za jídlo (což bych přesně dělala podle Cuketky, protože ho sleduji), tak by to byl docela velký výdaj mentální energie i času navíc. A to už docela povědomí o zdravé stravě mám, vím o Cuketkovi, atd. To prostě lidé, kteří vyrůstají v rodině s minimální (nebo ne o moc vyšší) mzdou a nižším vzděláním, zpravidla nemají.
Myslím, že to prostě není tak jednoduché.

Diskuzní téma - Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..
Judy24
1412 příspěvků 6.1.22 10:45

@Paris1789 Zas je třeba říct, že z řady levných potravin se tloustne (například ty, co jsou postavené na bílé mouce - těstoviny, bílé pečivo) a zelenina a maso (o které se snad tak obecně uznává, že má tvořit základ zdravé stravy) jsou naopak potraviny dost drahé.
Není to náhoda, že řada chudých je tlustá a naopak bohatí zpravidla nebývají.

Diskuzní téma - Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..
Judy24
1412 příspěvků 5.1.22 09:14

@Ghost B.C. Já se chystám na gymnastiku. Chtěla jsem krasobruslit, to zřejmě nepůjde, tak jsem si řekla, že gymnastika je v Praze reálná a týden na to jsem si ošklivě podvrtla kotník. Takže to bude muset dost počkat.
Ale těším se, že by na tom mohlo být vidět, jak se zlepšuju (nikdy jsem třeba neudělala hvězdu), zároveň je to komplexní sport dobrý na celkovou zdatnost.
Uvidíme, obávám se, že dřív než v září to nedopadne.

Diskuzní téma - Cvičení, hubnutí, zdravý životní styl
Judy24
1412 příspěvků 2.1.22 19:08

@giuliettka Já chápu, jak to myslíte, ale tak to holt je, že si lidé stěžují na to, co se jich samotných nejvíc týká. A většina lidí vidí zblízka, jak trpí jejich mazlíčci, ale ne tolik, jak trpí zvířata v přírodě nebo stájích.

Já jsem v zásadě ráda, že se o tom víc mluví, věřím, že tyhle hlasité stížnosti, a že jich je hodně, přispěly třeba k tomu, že se za to přestávají utrácet veřejné peníze (což jsem dost ráda).

Ale chápu, proč vám to leze na nervy, věřím, že číst neustále podobné fňukání (jakkoli oprávněné) musí být otravné.

Diskuzní téma - Přiznání MP
Judy24
1412 příspěvků 21.12.21 14:45

@Ghost B.C. Já mám k tomu drobnolhaní sklony a je to hrozná věc. Ne tedy z důvodů chlubení se, to není můj případ.
Já si to vypěstovala v dětství, protože u nás ze (zejména s mámou) řešily věci zásadně křikem. A ona je pochopitelně přesvědčená, že když jsme se k něčemu přiznaly, tak to vzala líp, než když to prasklo, ale z mého pohledu to tak vážně nepůsobilo. Myslím, že si to namlouvá, křičela vždycky a hodně. Takže já se naučila dobře lhát a lhát i kvůli blbostem, protože to fakt špatně snáším, když na mě někdo křičí, a protože z mého pohledu se mi to vyplatilo. Máma si taky samozřejmě myslí, že „na všechno se vždycky přijde“, ale nemá pravdu. Spoustu věcí jsem před ní úspěšně utajila.

No a v dospělosti mi to zůstalo. Ten automatický návyk, že rychle zalžu, než přiznat pravdu. Teď už s tím samozřejmě roky bojuju, terapie hodně pomohla, ale ještě třeba předloni se mi stávalo, že jsem to udělala třeba partnerovi a za minutu za ním šla s omluvou. Protože to ze mě vylétlo dřív, než bych se nad tím zamyslela. Samotnou mě to někdy děsilo.

Neomlouvá mě to, i tak je to rozhodně špatně. Berte to jen tak pro zajímavost jako jiný úhel pohledu.

Diskuzní téma - Stížnost na cokoliv
Judy24
1412 příspěvků 16.12.21 18:05

Asi z úpletu spíš. Vidíte - to taky nevím. Ještě, že vás tu mám, moc děkuju. Mně jde o dekor, ne nutně o typ látky, byť bych chtěla, aby byla pyžama pohodlná.
Nastřelila jsem cenu tak absurdně vysoko (viz „nic nevím“), že mi těch nabídek přijde skoro určitě víc.
Tak já bych vás ještě prosím využila.

Diskuzní téma - Burda - domácí šití
Judy24
1412 příspěvků 16.12.21 17:52
@giuliettka píše:
Ona to dieťa chcela preto, že syn jej manžela je homosexuál, tak aby mal ďalšieho hetero syna a množil sa po meči.

Taky jsem zírala. Co to je proboha za důvod? „Chci mít dítě, aby mohlo mít pak další dítě a mělo stejné příjmení.“ Co kdyby to dítě mít další děti nemohlo? Nebo nechtělo?

Ta zpověď o nešťastném osudu malého syna mi nevadí, tam vidím i nějakou hodnotu, minimálně vnímám jako zdravé takové osudy číst, protože si ráda počtu o tom, jak takové věci lidé prožívají, co jim v takových situacích chybí nebo by byli rádi, kdyby ostatní věděli, atd.

Diskuzní téma - Pekelné celebrity
Judy24
1412 příspěvků 16.12.21 13:02

Prosím o radu. Zadala jsem si poptávku na fleru na pyžama na míru a neumím si teď vybrat z nabídek. Mohla bych poprosit o zkouknutí profilů a výrobků? Nemám tak vytrénované oko na to, abych poznala, jak kdo umí šít podle obrázků, nechytím takové ty odfláknuté/nepovedené detaily, o kterých psala dřív Ada. Úplně se tím zase nestresuju, pořád jsou to jen pyžama a ne svatební šaty, ale ráda bych vybrala i tak co nejlépe.
Nabídka 1
Nabídka 1
Nabídka 2
Nabídka 3

Moc děkuji.

Diskuzní téma - Burda - domácí šití
Judy24
1412 příspěvků 5.12.21 17:19

@giuliettka Mixit. :)

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
Judy24
1412 příspěvků 4.12.21 14:49

@Anička dušička Pokud ty počty nemocných dokáží zahltit nemocnice a JIPky tak, že se musí ve velkém omezovat další péče, tak to prostě zásadní je a je potřeba to nějak efektivně řešit. Což očkování umí jako nic jiného. Nemyslím, že řešením je nadimenzovat zdravotnictví tak, že tyto situace (které jsou evidentně extrémně výjimečné) zvládne levou zadní. Už jen finančně to nedává smysl.

A napíchat je potřeba i zdravé, aktivní, v kondici, protože i ti to mohou krásně roznášet mezi lidi, kteří třeba v tak dobrém stavu nejsou, a kteří pak ty nemocnice přeplní, což je nevýhodné a nebezpečné i pro ty, co se podle vás nepotřebují naočkovat. Prostě tady ti zdraví/krásní/hubení nejsou na planetě sami.

Omlouvám se @Paris1789 a spol., že jsem se zase neovládla. No nic, jdu na ten pedagogický oběd.

Diskuzní téma - Stížnost na cokoliv
Judy24
1412 příspěvků 4.12.21 11:01

„Jsem moc spokojená, moc často se mi nestává, abych přišla od kadeřníka a byla opravdu spokojená,“ prozradila Kamila.

Nemůžu si pomoct, mně přijde, že ty vlasy vypadají jako špatná paruka.

Diskuzní téma - Pekelné celebrity
Judy24
1412 příspěvků 4.12.21 07:20

@Anička dušička Ekonomický argument proti očkování mi přijde dost legrační. (Jako ten o tom, jak na těch vakcínách výrobci děsně vydělávají a proto jim nemáme důvěřovat.)

Jasně, že na vakcínách výrobci vydělávají. Ale kdo myslíte, že vyrábí léky, kterými jsou léčení lidé v nemocnicích? Vakcína proti Covidu stála něco kolem 15,50 € na dávku, den na JIP na plicní ventilaci stojí cca 800 € na den. Mimotělní oběh je, myslím, ještě dražší. Pokud je pro někoho výhodné léčit lidi v nemocnicích, tak pro farmaceutické koncerny. Protože léky, které tam tečou lidem do žil, fakt nepocházejí od malých lokálních firmiček a nestojí drobné.
Očkování je levné pro všechny, zatímco plné nemocnice nás všechny stojí ve výsledku miliardy.

A jasně, že zdravotnictví potřebuje reformu a víc peněz a je to problém, který covid jen zdůraznil. Ale já nějak nevidím důvod, proč by náš zdravotnický systém měl být konstantně dimenzovaný na zvládání takových šílených pandemií. A už vůbec ne v případě, že na nemoc, která je zahlcuje, se lze efektivně očkovat. V článku, který sdílela se @giuliettka, mluví slovenský student studující v Dánsku o tom, že tohle se tam prostě vůbec neděje. Protože jsou proočkovaní. Věřím, že mají i celkově zdravotnictví v lepším stavu a hraje to roli, ale jejich počty hospitalizovaných jsou úplně někde jinde. Fakt to není složitá matematika.

Diskuzní téma - Stížnost na cokoliv
Judy24
1412 příspěvků 3.12.21 16:55

@bao-baba Že je nesmysl očkovaným odpouštět testy a karanténu, v tom souhlasím.

Ale jakkoli nemáte ani jako očkovaná jistotu, že vás nemoc nesemele, tak je to dramaticky méně pravděpodobné a je to to nejlepší, co můžete pro snížení té pravděpodobnosti aktuálně udělat. Když se k tomu ještě budete chovat zodpovědně (a nechodit třeba na velké hromadné akce, když jsou čísla nahoře), tak v podstatě děláte, co můžete.

Ona celá ta problematika je z velké části o pravděpodobnosti. Ano - i očkovaní nemoc přenáší, ale dramaticky méně než neočkovaní. Ano - i očkovaní mohou skončit v nemocnici, ale opět - statisticky je to riziko výrazně nižší. Ano - i po očkování můžete mít zdravotní následky, ale statisticky je to riziko opět mnohonásobně nižší, než že je budete mít po prodělání nemoci.

Pokud ty pravděpodobnosti šíření a špatného průběhu sníží (téměř) celá společnost tím, že se proočkuje, tak na tom v důsledku všichni vydělají, protože se ty pozitivní pravděpodobnosti nasčítají. A naopak, což žijeme teď.

Diskuzní téma - Stížnost na cokoliv
Judy24
1412 příspěvků 3.12.21 16:43

@Paris1789 To jste udělala dobře.
Mě ostatně celá tahle situace a debata taky dotlačila k tomu se konečně naočkovat proti klíšťové encefalitidě, což jsem dlouhé roky odkládala. A teď je na řadě tetanus (po třetí dávce covidu) a spalničky bych si ráda nechala zkontrolovat, že proti nim ještě mám protilátky.

Diskuzní téma - Stížnost na cokoliv
Judy24
1412 příspěvků 3.12.21 16:16

@bao-baba Já s vámi v tomhle nesouhlasím, no (a vážně to nemyslím nějak zle, jsem prostě asi na tohle více citlivá a méně tolerantní). Já myslím, že i mladí a nerizikoví lidé nemohou mít nikdy jistotu, že zrovna nebudou mít smůlu a nesemele je to (vím, že je to statisticky málo pravděpodobné, ale není to zanedbatelné). Ostatně když jsou teda mladí a nemoc je pro ně méně nebezpečná, tak by dle stejné logiky měli i lépe snášet očkování a méně se ho bát.
A vnímám tam velkou otázku společenské odpovědnosti. Očkovaní lidé tu nemoc podstatně méně roznáší, což má pak v důsledku velké dopady na to, jak vypadají nemocnice a naše životy i v případě, že ti očkovaní samotní by ty nemocnice nezaplnili, protože jsou mladí/zdraví/v kondici.
Mám obecně dost problém s tím, že „je to každého věc“. Podle mě není. Každého věc je očkování na tetanus nebo klíšťovou encefalitidu. Ne na respirační onemocnění, které nás už dva roky celospolečensky brzdí/paralyzuje.

Diskuzní téma - Stížnost na cokoliv
Judy24
1412 příspěvků 3.12.21 15:53

@agirt Pro mě je antivaxer někdo, kdo se odmítá naočkovat.
Argument s protilátkami uznávám, tomu rozumím a myslím, že by na to měla vzniknout metodika a neměla bych pak problém s tím, že by takoví lidé měli stejné výhody jako očkovaní. A samozřejmě mají někteří pádné zdravotní důvody a u těch je to samozřejmě také pochopitelné, ale takových lidí je velmi velmi málo.

Ale pokud pak ty protilátky pod určitou míru klesnou, tak se mají takoví lidé jít naočkovat. Upřímně je mi jinak celkem jedno, proč se někdo nejde očkovat (jako jestli věří konspiračním teoriím, nechce se mu, atd.) nebo jak moc o tom mluví (byť čím víc, tím víc mi takový člověk leze na nervy). Všechny takové bych osobně já shodně nazvala antivaxery.

Jsem silně přesvědčená o tom, že by se nám jako společnosti žilo teď o dost lépe, kdyby byla větší část lidí naočkovaných. Proočkované země tak ostatně žijí. A tak jak tu už někdo jiný zmiňoval - mě teda k smrti děsí, že bude mít někdo z mých blízkých teď třeba autonehodu, dovezou ho do nemocnice a tam bude muset zdravotnický personál říct - ok, tohohle člověka ze silnice zachráníme, ale teda támhletoho musíme holt odpojit. A tuhle situaci vidím jako jednoznačný dopad nedostatečně proočkované populace.

Nic to samozřejmě nemění na tom, že jsou očkovaní lidé, kteří jsou zároveň pitomci a chovají se nezodpovědně. Já byla včera na PCR testu, protože jdu zítra na oběd se třemi (naočkovanými) pedagogy. Pozitivní očkovaní, kteří chodí ven, jsou blbci. Ale očkování je i tak pro mě významným krokem v rámci odpovědného jednání.

Diskuzní téma - Stížnost na cokoliv
Judy24
1412 příspěvků 2.12.21 14:31

@Anička dušička Zaprvé mají vakcíny testování dávno ukončené a třeba Pfizer (kterým je očkovaná většina lidí) má to úplně finální schválení od srpna a zadruhé za ni stát (minimálně ten český) normálně ručí a můžete se na něm dožadovat kompenzací, pokud vám způsobí očkování prokazatelnou újmu.

Před rokem jsem opatrnost chápala, teď už mi přijde, že máme dostatek dat o tom, že je očkování dramaticky méně rizikové než prodělání nemoci.

Diskuzní téma - Stížnost na cokoliv
Judy24
1412 příspěvků 2.12.21 10:35
@Ophelie píše:
Prý už mnohokrát dostaly nabídku, aby očkování za peníze zfalšovaly.

Tohle už v mém antivax okolí také jednou padlo a tak mě to zaskočilo, že jsem vůbec nedokázala zareagovat. Tak to teď nosím v sobě, abych byla příště připravená a dokázala jednoznačně říct, že tohle už v životě slyšet nechci, a že pokud se pro to dotyčný rozhodne a dovede to k cíli, tak ať mi to laskavě vůbec neříká.

Diskuzní téma - Stížnost na cokoliv
Judy24
1412 příspěvků 1.12.21 22:30

@giuliettka Tak jsem si pustila pár rozhovorů a něco hodila do Googlu a v podstatě o tom víc mluvila jen v rozhovoru s Oprah Winfrey, který pak jen všichni citují. A v něm říká, že začala cvičit, protože zjistila, že jí to pomáhá s úzkostmi a byl to pro ni způsob, jak si vyčistit hlavu a užít si čas sama se sebou. Někde taky říká, že občas chodila cvičit i třikrát denně (to nezní, jakože to šlo samo), ale prostě tvrdí, že nechodila cvičit, aby zhubla. Že cvičila, protože to psychicky potřebovala a hubnutí byl jen důsledek, že by hubnout nechtěla, to jsem z toho taky nepochopila. Zdůrazňuje v tom rozhovoru s OW, že byla body positive předtím a je dál, že to s tím nesouvisí, což je za mě přesně logika tohohle uvažování (jakkoli je body positivity kontroverzní otázka a diskutabilní, co to přesně je, takhle to vnímám já).
Ve většině rozhovorů ale vážně mluví o své hudbě a svém albu (a případně osobním životě, který se v tom albu odráží), o váze mluví dost minimálně.

Takže jsem se mýlila. : ) Vy jste byla pravdě blíž. Jen ještě jedno doplnění - ona nezhubla zas tak rychle, skoro dva roky se neukázala na veřejnosti a v té době to všechno postupně shodila, to není žádné superrychlé hubnutí.

Diskuzní téma - Pekelné celebrity

Zobrazit všechny příspěvky uživatele Judy24 »

Napsat uživateli Judy24 zprávu   Přidat uživatele Judy24 do přátel

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek