květušína

Ikonka uživatele květušína
Score: 0 Registrován od: 24.03.16, naposledy on-line včera v 22:46
Počet příspěvků v diskuzích: 560
Hodnocení uživatele: 5569 667
 
květušína
560 příspěvků 13.11.20 19:34

@xSx ten je moc hezký.
A zrovna dnes jsem myslela na to, že se musím napsat a zeptat se, co kdo tady zrovna nyní plete.
Já mám v merku Birkin sweater a pak nutně musím mít nějaký fair isle svetr od Marie Wallin
Ani na jeden ale zatím ještě nemám návod a přemýšlím, který si koupit. Nicméně nyní jsem přerušila pletení svého halenkosvetru a pletu dárky k vánocům ještě.

birkin sweater

Marie Wallin

Diskuzní téma - Vše o pletení a háčkování
květušína
560 příspěvků 5.11.20 21:36

Naše kočky zničily jedno křeslo, které si pletou se škrabadlem. Ale možná kdybych jim častěji stříhala drápky, tak nemuselo dopadnout tak zle. Sedačku jsme nicméně pořizovali raději s vyměnitelným a pratelným ( což je zrovna vidět) potahem.
Dopolední siesta u nás.

Diskuzní téma - Kočka nebo pes
květušína
560 příspěvků 25.10.20 11:22

@giuliettka no ale asi by ho neubylo, kdyby zastavil přímo před domem, ne?
Já dělám taky spoustu věcí, které prospívají mému dítěti a které by mohl/měl dělat jeho otec a nedělá, jelikož na to nemá kapacitu/schopnosti/chuť - vyberte si, co chcete.

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
květušína
560 příspěvků 25.10.20 09:54
@giuliettka píše:
Ja mám z toho nejak pocit, že on, ten biologický otec netúži vidieť šamstrov svojej bývalej. Ale možem sa mýliť. Ináč by to auto zaparkoval o kúsoček ďalej.

To je dost možné. Ale mělo by jít především o to dítě, že. To by si měl každý rodič v takové situaci uvědomit.

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
květušína
560 příspěvků 25.10.20 09:48

@giuliettka Já znám zprostředkovaně zase jiný smutný případ. Dcera od přítele (1. stupeň ZŠ) má spolužačku, která se neučí, nenosí domácí úkoly, nic neumí… Z vyprávění přítelovy dcery víme, že holka se prý denně toulá venku po sídlišti až do večerních hodin (po celý rok) nebo je do večera u kamarádky. Ale na konci minulého školního roku jsme se dozvěděli, že to dítě je do večera venku nebo u někoho proto, že doma je otčím, který je na ně zlý a ta holčička nechce jít domů a čeká venku na mámu, která se vrací z práce až večer cca kolem sedmé hodiny. Já jen doufám, že jejich třídní učitelka, která teď už taky ví, jak to je, udělá vše, co je v jejích silách, aby té holčičce alespoň trochu zlepšila život.

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
květušína
560 příspěvků 25.10.20 09:22

@benyka myslím, že srovnáváte nesrovnatelné.

Já si myslím, že mám s dětmi svého muže dobrý vztah, i když povaha staršího dítěte je velmi komplikovaná. Jeho děti jsou týden u nás a týden u své matky. Nedávno mě potěšila spontánně vyslovená upřímnost. Jen tak z legrace a hypoteticky jsme se doma bavil o situaci, kdy bych se se svým mužem rozešla, jak by se vše řešilo s domem atd. A starší dítě prohlásilo, že pak by bylo týden u mámy, týden u otce a týden u mě.

@giuliettka situace, kterou popisujete asi není moc radostná, ale myslím si, že ani ne neobvyklá. Ale nechci ty lidi soudit. Nicméně my to máme jinak. Já i muž jsme schopni se normálně slušně bavit se svými ex i s ex svých protějšků.

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
květušína
560 příspěvků 17.10.20 21:01

@xSx @Temperance já mám ráda i fair isle i copánkové vzory i krajkové i úplně jednoduché. Teď se mi líbí tenhle od mé oblíbené Kim Hargreaves

@xSx ten je taky hezký, akorát by mi vadily ty široké konce rukávů asi

Diskuzní téma - Vše o pletení a háčkování
květušína
560 příspěvků 16.10.20 10:11

@xSx ano, vypnutím se tomu dá trochu pomoct. Ale já vám rozumím, že se vám do toho nechce. Když jsem pletla dceři svetr, párala jsem celé sedlo s norským vzorem, protože ten svetr byl fakt celý malý. Byl to opruz už jen to párání. Ale kdysi jsme s kamarádkou měly heslo: Nevadí, že se páře, hlavně že se plete.
Edit: moc krásná zelená.

Diskuzní téma - Vše o pletení a háčkování
květušína
560 příspěvků 16.10.20 08:50

@xSx to mě mrzí. S výstřihem asi moc neuděláte, leda byste si jej trochu stáhla kloboukovou gumou. Ale není možné předělat alespoň ty rukávy? Nebo se vám zdají příliš úzké už nahoře?

Já teď budu párat tu započatou halenku/svetr výše. Mají v návodu nějak ulítlé velikosti a pro mou velikost by to byl úplný pytel. Pletu velikost S a stejně je to široké, takže to tak ještě o 5 ok zmenším. Navíc v klubíčku byly dva suky, což mě štve, ale doufám že další klubíčka budou už v pořádku.

@Temperance s tělovou podprsenkou problém není, jen mně vždycky vadí, když je i přes oblečení vidět ten „žlábek“. Uvidím, jak to bude vypadat. Když tak ten nátělník, no.
Stejně pořád řeším, s čím takové pletené bavlněné věci kombinovat. Potřebuji mít navrstvené oblečení, abych mohla podle potřeby odebírat nebo přidávat vrstvy. Ale ty bavlněné halenky jsou něco mezi svetrem a halenkou, takže svetr na ně, to se mi zdá už moc tlusté. Možná v kombinaci s nějakým sakem, ale ta vůbec nenosím. No a na druhou stranu pod tento typ halenky se dá obléct jen ten nátělník. Asi úplně ze všeho by mi vyhovovalo něco jako twinset. Musím se podívat pak po nějaké Drops Kid Silk, zda by z toho k tomu něco nešlo vymyslet.

Diskuzní téma - Vše o pletení a háčkování
květušína
560 příspěvků 15.10.20 10:51

@Temperance Jsou tam spouštěná oka, tak snad to nebude moc dírované, když tak ten jeden pás spouštěných ok v oblasti prsou vynechám.

@Sided nakupuji jinde a jsem moc spokojená s přístupem. Bez problémů mi na mou prosbu doplnili objednávku, reklamace příze taky proběhla hladce a rychle, takže já určitě zůstanu věrná svému prodejci.

Diskuzní téma - Vše o pletení a háčkování
květušína
560 příspěvků 14.10.20 09:24

@Temperance jsem zvědavá na to vaše Rondo. Já nyní budu plést oficiálně tuto halenku z Drops Belle. Už jsem ji začala a úplet vypadá moc hezky

a pro muže tajně asi tuto čepici z alpaky, která mi zbyla.

Diskuzní téma - Vše o pletení a háčkování
květušína
560 příspěvků 12.10.20 23:12

@Temperance hlásím, že Canyon Clay mám dopletený. Nějakou záhadu jsem na velikost L vypotřebovala pouze necelých 350 gramů. To jsem rovnou mohla udělat ten dlouhý rukáv. :D
Teď jdu vybírat, co budu plést dál. Nejdříve asi nějakou čepici pro muže, to bych mohla v klidu stihnout do vánoc i po tajmu. Ještě mě tedy čekají nějaká UFA: lem výstřihu u rozpletené šedivé halenky z Alpaky, a zkrácení rukávů u toho růžového svetru, ale to si nechám na víkend asi.

Diskuzní téma - Vše o pletení a háčkování
květušína
560 příspěvků 8.10.20 08:06

@Vinca_minor moje babička moc ráda sbírala houby, ale nejedla je. Jako děti za války měli se sourozenci hrozný hlad, tak si nasbírali houby, ale protože k nim neměli ani vajíčka, ani chleba, ani nic jiného, snědli jen ty samotné houby a bylo jim z nich hrozně špatně. Od té houby nejedla, ale chodila na ně moc ráda. Bydlela asi 30 metrů od lesa, takže to měla opravdu kousek a v lese byla téměř denně.

Diskuzní téma - Vlákno jen tak pro radost
květušína
560 příspěvků 6.10.20 11:50

@Jordaan taky se hlásím k těm, kterým tato barva nesluší, i když se mi moc líbí. Nicméně já hůř než v téhle, vypadám v béžové. Moc se mi líbí oblečení třeba safari styl v khaki barvě, ale nic takového nemám, protože v takové barvě vypadám jak nemocná.

Diskuzní téma - Co jste si dnes koupily?
květušína
560 příspěvků 6.10.20 11:01

@Porkpiehat my jsme byli v zimě v Tatrách a v lanovce jsme jeli s cizinci, jejichž jazyk jsem nebyla s to poznat. Vyloučila jsem angličtinu, němčinu, francouzštinu, italštinu, španělštinu, polštinu, ruštinu, i holandštinu. Nakonec jsem se osmělila a zeptala se to svou pozapomínanou angličtinou, odkud jsou. Byli to Estonci.

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
květušína
560 příspěvků 6.10.20 10:22

@Porkpiehat měla bych to spíš dát do co mě dnes potěšilo, ale to už by nebylo v návaznosti, tak to napíšu sem. Potěšilo mně, že jsem nápis na hrnku přečetla, jako by to bylo napsané jedním jazykem, ačkoliv moje maturita z angličtiny už byla před 28 lety (tolik?!) a vůbec ji (angličtinu) od té doby aktivně nepoužívám a francouzsky jsem se učila asi rok a půl z vlastního rozhodnutí pře 15 lety a francouzštinu jsem mimo jazykovou učebnu nepoužila téměř nikdy.

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
květušína
560 příspěvků 6.10.20 09:10

@Nkem nezlobte se, ale budu stejně upřímná jako vy. Váš klišovitý příspěvek je stejně nebezpečný a zraňující, jako prohlášení, že si týrané nebo znásilněné ženy za to vlastně můžou samy. Vy jste vůbec nepochopila podstatu problému, tady vůbec totiž nejde o to, jestli má @Brixie padesát kilo nebo sto, tady jde totiž úplně o něco jiného.

Jsem přímá svědkyně toho, jak vlastní rodiče dokáží parazitovat na svém dítěti a manipulovat ním. A jak to dospělé dítě s vlastí rodinou se snaží udělat vše, aby zažilo prchavý pocit, že rodičům na něm záleží, že je pro ně dost dobré. Musím říct, že je velmi těžké, se v takovém prostředí vymezit a vymanit se z toho bludného kruhu. A je to těžké právě proto, že to dítě v tom více či méně toxickém prostředí celou dobu vyrůstá a i přes to, jak mu rodiče psychicky ubližují, chová k nim city. A pokud nemá přímé srovnání jiného chování (například u prarodičů), nezná jiný vzor chování. Velmi tady záleží na osobnosti dítěte, jak s takovým startem do života naloží. Jak už jsem tu psala, můj muž se z takového prostředí dokázal vymanit tím, že odešel z domu a v dnešní době se s rodiči vůbec nestýká. Paradoxem je, že to je z jejich rozhodnutí kvůli jakési domnělé jimi vykonstruované křivdě. Sourozenec mého muže se pořád ve vztahu k rodičům plácá a bohužel má partnera stejnou pijavici, jako rodiče. Tuhle svou neutěšenou životní situaci a frustraci řeší alkoholem, protože se nedokáže potřebně vymezit, nedokáže přetrhat rodinné a citové vazby a zároveň ho ty vazby ničí a stahují ke dnu.

Dle vašich příspěvků soudím, že u vás, @Brixie, to nemá takové grády, ale princip zůstává pořád stejný. Větší či menší snaha manipulovat druhým a ovládat ho. Důvod může být jakýkoliv: strach (z čehokoliv), závist, pocit moci, snaha snížit druhého, abych já měl navrch a cítil se dobře, nízké sebevědomí, prostě cokoliv. To neznamená, že manipulující osobu musím nutně bez milosti odsoudit a přerušit s ní kontakt. Spíš se snažit nepřistupovat na její hru a tím se jí nenechat manipulovat

Příspěvek upraven 06.10.20 v 10:09

Diskuzní téma - Stížnost na cokoliv
květušína
560 příspěvků 5.10.20 17:18

@Temperance a jak vám Rondo jde? Já jsem po vypnutí toho růžového propínaciho svetru zjistila, že se nějak natáhly rukávy ačkoliv jsem se o to vůbec nesnažila a nevypadá to vůbec hezky, tak je asi znovu vypářu a přepletu. Dole jsou dost široké ( původně mi přišly úzké, tak jsem je přepletla) tak nevím, jestli to bude vypadat dobře, když je jenom zkrátím a nebo budu muset udělat celkově užší. Proto se mi do toho moc nechce. Ale to nevadí, hlavně že se plete. :)

Příspěvek upraven 05.10.20 v 19:18

Diskuzní téma - Vše o pletení a háčkování
květušína
560 příspěvků 5.10.20 09:30

@Temperance máte pravdu, i mně vychází CC větší. Nezávisle na vás jsem přidala v raglánu taky jedno oko navíc. Ale teď přemýšlím, že to nechám a v podpaží pro rukávy přidám jen 6 ok namísto 10 (pletu velikost L). Mám větší prsa, ale paže nemám silné a i tak se mi zdají rukávy dost široké.
Mám upleteno asi 5 cm od přidávání v podpaží, tak to párání nebude moc bolet.

Diskuzní téma - Vše o pletení a háčkování
květušína
560 příspěvků 4.10.20 12:17

@Temperance moc hezké to máte. A rychle pletete. Já už jsem přišla na tu chybu v přidávání Canyon Clay. Špatně jsem pochopila jednu větu. Sranda je, že muž umí anglicky opravdu dobře, ale řekl, že vůbec nerozumí, co se tam píše. Asi proto, že by návodu stěží rozuměl i v češtině.

Diskuzní téma - Vše o pletení a háčkování

Zobrazit všechny příspěvky uživatele květušína »

Napsat uživateli květušína zprávu   Přidat uživatele květušína do přátel

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek