květušína

Ikonka uživatele květušína
Score: 0 Registrován od: 24.03.16, naposledy on-line dnes v 13:34
Počet příspěvků v diskuzích: 748
Hodnocení uživatele: 6996 748
 
květušína
748 příspěvků dnes v 11:58

@Oveeec nad délkou sukní jsem se v souvislosti s kroji několikrát zamýšlela. Přijde mi, že jak se kroje dědí z generace na generaci, ale výška lidí se zvětšuje, tak že původně ty sukně zakrývaly větší část nohou, než nyní.

Diskuzní téma - Vlákno jen tak pro radost
květušína
748 příspěvků dnes v 08:22

@Vinca_minor myslím na vás, ať je vám brzy lépe.

Diskuzní téma - Stížnost na cokoliv
květušína
748 příspěvků dnes v 08:22

@surrik mně bylo po druhé dávce taky dost zle, že na tu třetí asi půjdu trochu s obavami. Nebylo mi tedy tak zle, jak popisujete vy, ale měla jsem zimnici a pak asi teplotu (jak vysokou, to nevím, jelikož muž byl zrovna s dětmi na pár dní pryč a sbalila jsem mu s sebou i teploměr), bylo mi opravdu zle celou noc a druhý den jsem byla tak vyřízená, že jsem ho celý proležela. Ruka mě bolela taky hodně, ale to bylo asi to nejmenší. A říkala jsem si, že jestli při covidu je to takto třeba týden nebo 14 dnů, tak to musí být velmi vyčerpávající. Vedlejší účinky jsem nikam nehlásila, jelikož se vešly do všech popsaných.

Příspěvek upraven 03.12.21 v 11:00

Diskuzní téma - Stížnost na cokoliv
květušína
748 příspěvků dnes v 08:10

@Oveeec ta přezdobenost nám možná přijde už příliš v dnešní době, kdy kolem sebe máme spoustu věcí a vše barevné. Dříve nebylo tolik věcí a už vůbec ne tolik barevných věcí (oblečení, věci denní potřeby a pod.). A tohle je slavnostní verze ženského kroje. Ten bohatě zdobený věnec mohly nosit jen svobodné. Jen taková zajímavost vlčnovského kroje, který mám více verzí pro různé příležitosti. Jako jeden z mála krojů má dětský kroj. Většinou bývá totiž dětský kroj pouze zmenšenina dospělého kroje.

Diskuzní téma - Vlákno jen tak pro radost
květušína
748 příspěvků dnes v 07:57

@Ophelie No prostě vlčnovský kroj jde do světa. :D

Diskuzní téma - Vlákno jen tak pro radost
květušína
748 příspěvků včera v 11:05

@Gorilka ale tak ano, mnohokrát děkuji za poučení. Nicméně pokud bychom tedy tuto disciplínu měli brát doslova, tak by musela jít nahá, jelikož něco jako národní oděv neexistuje. Nebo co byste navrhovala vy? Výtvory vycházející z folklorních prvků už na mezinárodní soutěže miss jely a opravdu je není možné srovnávat s krojem, jelikož vypadaly spíše jako národní oděv pro prostitutky.

Diskuzní téma - Vlákno jen tak pro radost
květušína
748 příspěvků včera v 10:33

Ponechme stranou vlastní hodnotu soutěže miss. Potěšilo mě, že konečně někdo pochopil, že máme tak krásné kroje, že je možné je obléct jako národní oblečení (na rozdíl od odstrašujících národních kostýmů, které se právem objevovaly v pekelných diskusích, jistě si pamatujete).
Nádherný vlčnovský kroj

Diskuzní téma - Vlákno jen tak pro radost
květušína
748 příspěvků 1.12.21 10:18

@xSx je moc krásný.

Já jsem včera do pračky hodila omylem s jemným prádlem i můj svetřík z Drops Alpaca. Teplota i prací gel, to bylo v pořádku. Jen se asi tím mlácením s ostatním prádlem trochu zplstnatěl, takže už to není takový ten krásně tenoučký a lehoučký teplý svetřík/halenka, ale cosi hutně neforemného. Ještě uvidím, jak uschne, ale moc šancí tomu nedávám. Ach jo, tak ráda jsem jej nosila.

Diskuzní téma - Vše o pletení a háčkování
květušína
748 příspěvků 25.11.21 13:44

@xSx mám stejné zkušenosti v rodině.
A co vy? Cítíte se už dobře?

Diskuzní téma - Stížnost na cokoliv
květušína
748 příspěvků 25.11.21 09:24

Já jsem ještě nekoupila, zatím mám mikinu v košíku a přemýšlím, jestli ji nutně potřebuji. :D

Diskuzní téma - Co jste si dnes koupily?
květušína
748 příspěvků 25.11.21 09:23

@Ghost B.C. myslím si, že Harry Potter neznehodnotí žádnou domácí knihovnu. Taky jsem nečetla, ale dceři jsem kupovala ilustrovaná vydání, jak postupně vycházela, takže kdybych si to chtěla přečít, taky mám po ruce. :)

Diskuzní téma - Co jste si dnes koupily?
květušína
748 příspěvků 22.11.21 10:17

@Všechnoužtubylo souhlasím s Vámi, že ten výstřih je zrádný.
Nicméně souhlasím i s @giuliettka, že tento typ šatů se nosil tak před dvaceti lety. V půjčovnách ale zdárně přežívá. Na druhou stranu musím říct, že je to ještě asi to vkusnější, co půjčovny nabízí. Projela jsem jich několik v souvislosti s naší plánovanou svatbou a raději jsem pak nechala sobě i družičkám oblečení ušít.

Diskuzní téma - Šaty pro doprovod na maturitní ples
květušína
748 příspěvků 22.11.21 09:15

A co si třeba pořídit jednoduché šifónové šaty a doplnit je nějakým zajímavým šperkem nebo páskem? Můžete je použít pak i pro jiné příležitosti (divadlo či nějaké slavnostnější události)

@giuliettka ty šaty jsou opravdu krásné, ale obávám se, že něco takového je pro české půjčovny šatů příliš vkusné.

Tady ty šifonové šaty:

Diskuzní téma - Šaty pro doprovod na maturitní ples
květušína
748 příspěvků 19.11.21 12:29

@xSx přeji vám, abyste měla jen lehký průběh a soucítím s vámi.
Jinak my máme relativně brzy již tu svatbu, tak jsem zvědavá, jak se to nakonec uskuteční. Jen doufám, že já a muž to nechytneme v nejméně vhodný okamžik.

A taky si postěžuji: Pořád nemám v pořádku ten tenisový loket na pravé ruce. Denně cvičím, mám za sebou rehabilitace, elektroléčbu, infrazáření, laser a teď jsem začala chodit na tu rázovou vlnu. O tom, že bych mohla plést zatím ani neuvažuju. Skoro nic nemůžu dělat, cítím se naprosto nesamostatná, pořád musím kohosi žádat o pomoc, ani si nikam nemůžu zajet, jelikož i řízení auta mi to zhoršuje. Svaly na předloktí pravé ruky mám už určitě ochablé (vidím to na svraštělé kůži), jak se tu ruku snažím šetřit a zatím žádná výrazná změna. Tedy od úplného začátku ano, ale za poslední 4 měsíce už ne. V práci pracuji myší v levé ruce, jenže jak je ta levá ruka levá a neohrabaná a více ji namáhám, abych pravé ulevila a už cítím stejný problém i v ní. Na operaci to prý není. Fakt doufám, že mi ta rázová vlna pomůže, doktor mě ubezpečuje, že ano, tak aspoň to mě jednou za týden vytrhne z malomyslnosti.
Ale zase jsem toho letos spoustu přečetla, to zas jo.

Příspěvek upraven 19.11.21 v 12:33

Diskuzní téma - Stížnost na cokoliv
květušína
748 příspěvků 19.11.21 08:56

Nebýt té divné velké díry na rukávě, tak by to bylo snesitelné.

Diskuzní téma - Módní nebe
květušína
748 příspěvků 19.11.21 08:16

@giuliettka Já si zase vzpomínám, jak jsem byla oblečená na pohovor, kam jsem chtěla po škole nastoupit do práce: minisukně (těsně pod zadek nebyla, ale dost nad kolena ano), obepnutá zavinovací halenka sotva do pasu a výrazná červená rtěnka. Naštěstí v mé profesi se očekává dost kreativity, tak aspoň to nebylo fádní, ale byla jsem ukázkovým příkladem, jak se na pracovní pohovor neobléct. A přijali mě. :D

Diskuzní téma - Pekelné celebrity
květušína
748 příspěvků 19.11.21 08:01

@Oveeec naprosto vám rozumím. Je to takové až manipulativní a vzbuzující pocit viny.

Diskuzní téma - Stížnost na cokoliv
květušína
748 příspěvků 15.11.21 18:07

@giuliettka děkuji, jsem věděla, že se na vás mohu spolehnout. :slight_smile:
Ale ta černá sukně, co má Kim (je to Kim, že?) se mi líbí.

Matka nevěsty v županu, kámoška jako necudná vdova, nebyl to jen maškarní, kde Paris byla za nevěstu?

Diskuzní téma - Pekelné celebrity
květušína
748 příspěvků 15.11.21 10:00

@porjk jasně, použití županu chápu kvůli účesu, ale asi nejsem dost nóbl na to, abych pochopila, proč se v něm producírovat na veřejnosti. :D

Diskuzní téma - Pekelné celebrity
květušína
748 příspěvků 15.11.21 09:33
@giuliettka píše:
A Paris Hilton sa po prvýkrát vydala. :-D

Já jsem jen nepochopila fotku, kde je vyfocená matka nevěsty a vy o tom budete určitě vědět více, než já. :) Připadá mi to jako že to je jen nějaký župánek přehozený přes ty opravdové šaty (což tedy nechápu, proč se někde producíruje v župánku, ale tak třeba se nechtěla cestou ušpinit nebo co já ví co). Vypadá to, že přijela už v limuzíně a její muž (otec nevěsty) je už focený komplet oblečený (na další fotce) a asi přijeli spolu, tak jestli to jako jsou její šaty, ale to se mi nechce věřit, vyadá to jako kus hadru. A nebo jestli někam přijeli teprve v oblečení „na doma“ :D a teprve se budou převlékat. Jinak fakt nevím.

Diskuzní téma - Pekelné celebrity

Zobrazit všechny příspěvky uživatele květušína »

Napsat uživateli květušína zprávu   Přidat uživatele květušína do přátel

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek