Lachenauerin

Ikonka uživatele Lachenauerin
Score: 0 Registrován od: 28.05.11, naposledy on-line 25.2.16 20:57
Počet příspěvků v diskuzích: 544 Praha
Hodnocení uživatele: 8271 876
 
Lachenauerin
544 příspěvků 25.2.16 11:23

Díky všem, už si to všechno sepisuju a budu shánět a zkoušet.

Diskuzní téma - Kosmetika
Lachenauerin
544 příspěvků 25.2.16 00:19

@Frantiska Děkuji, med jsem zkoušela, dokonce takový ten „zaručeně domácí“ (od nějaké tetičky, která se prý „v těchto věcech velmi vyzná“), ale málem jsem zemřela… okamžitě jsem si musela opláchnout ústa, byl totiž velmi cukernatý, byly v něm krystalky… prostě to na mě působilo jako smirkový papír. Hrozná bolest. Ale je celkem možné, že ten „můj“ med nebyl ten pravý, uvažuji, že zkusím nějaký jiný.
@Mylady2 Děkuji, zkusím, kouknu, do DM chodím tak dvakrát týdně, když tak se zeptám prodavaček, už mě znají, jsem tam poslední roky pečená vařená, jsou ochotné, tak snad uspěji.
Díky vám všem! A kdyby ještě někoho něco napadlo, budu děkovat dále, až „do aleluja“.

Diskuzní téma - Kosmetika
Lachenauerin
544 příspěvků 24.2.16 23:32

To se tak opravdu jmenuje? „Zásadité tablety“? OK, zkusím, do DM chodím, snad budou vědět, o co kráčí. Díky za radu!

Diskuzní téma - Kosmetika
Lachenauerin
544 příspěvků 24.2.16 23:06

Prosím vás, co děláte s popraskanými rty? Táhne se mi to už asi měsíc, a to v hodně „velkém stylu“ (každé ráno stroupky na rtech, jsou to vlastně až takové „škvarky“, naposledy jsem něco takového měla, když jsem se jako malá holka u moře ládovala citrony a sežehlo mě sluníčko; ale to už je tak 30 let). Zamýšlela jsem se i nad stravováním, zda mi něco nechybí (i když si myslím, že obecně se stravuji celkem dobře, hodně ryb, zeleniny…), začala brát béčko a pít mléko (ono tak trošku „hladí“ a zmírňuje příznaky), trochu to pomáhá, ale zázraky se nekonají. Mažu si rty sádlem, vždy mě na chviličku zklidní, ale dlouhodobý účinek zase veškerý žádný. Předesílám: běžné pomády ani jelení lůj mi nepomáhají, nikdy mi nepomáhaly, spíše naopak, vysušují mne (celkově mám spíše sušší pleť).
Mám problém cokoli sníst, všechno, co má nějakou pevnější strukturu (nebo je to slané či kořeněné) mě na těch rtech velice bolí… kterýmžto pádem hubnu, ale to pro mě není žádná výhra, protože celoživotně vážím kolem 50 až 52 kg a při každém kilogramu pod 50 vypadám, jako bych měla do dvou hodin umřít.
Budu opravdu vděčná za každou radu.

Diskuzní téma - Kosmetika
Lachenauerin
544 příspěvků 18.2.16 11:33

Uf, mám radost, ani nevíte jakou, že jsem právě našla důležitý úřední dokument, k jehož hledání jsem se přemlouvala několik dnů a bylo mi z toho všeho špatně, neboť jsem se domnívala, že kvůli němu budu muset převrtat všechny své „úřední krabice“. A našla jsem ho během jediné minuty, byl přesně tam, kde být měl (a já se obávala, že tam ve skutečnosti není).

Diskuzní téma - Vlákno jen tak pro radost
Lachenauerin
544 příspěvků 19.1.16 17:28

@vlm Děkuji. Jsem toho názoru, že mít dítě není žádná nemoc, žádný mimořádný stav. Mít dítě je běžná věc (stejně jako dítě nemít), děti se běžně vyskytují na veřejnosti, stejně jako se na veřejnosti běžně vyskytují např. senioři.
Nemusíme se všichni zbláznit kvůli seniorům, malým dětem, kvůli nikomu.
Dítě někde fňukne, senior s nemocnými kyčlemi hekne, člověk s rýmou kýchne. Na und?
Nejsem militantní matka, ale pokud někomu vadí, že dítě v tramvaji brečí (a já jsem tak „neschopná“, že ho okamžitě neumím utišit), tak ať se odstěhuje někam mimo lidskou civilizaci.
Jako jo, mně dětské „hulákání“ také není příjemné, ale vždy si řeknu „klid; přece ti nejde o život…“

Diskuzní téma - Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..
Lachenauerin
544 příspěvků 19.1.16 16:49

Vidím (zase už jednou), že jsem nezodpovědná a bezohledná matka. Když bylo moje dítě malé, šla jsem s ním kamkoli, kam jsem potřebovala/chtěla jít já. Do obchodu pro potraviny nebo pro nábytek, do restaurace nebo k lékaři, k zadavateli práce nebo do MHD. V kojení na veřejnosti jsem se nevyžívala, ale dvakrát či třikrát nebylo zbytí, tak jsem si řekla „všichni si trhněte nohou, moje dítě kvůli vaší útlocitnosti hlady nezemře“. Jo, hlídání jsem neměla, žádné. A jíst (a tím pádem i nakupovat) jsme museli.

Diskuzní téma - Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..
Lachenauerin
544 příspěvků 17.1.16 22:07

K těm opakovaným snům: Nemám sice opakovaně úplně stejný sen, ale vracejí se mi, a to už drahné roky, určité motivy.
Např. už asi 20 nebo 25 let musím znovu chodit do školky, případně maturovat z matiky, bloudit nebo utíkat před „nepřáteli“ v určitém komplexu budov, jejž znám opravdu jen ze snů a pomalu bych ho už mohla i nakreslit (i když mi, i v těch okamžicích snění, velmi vzdáleně připomíná někdejší realitu).
A jeden za všechny: Velmi často se mi snívá, že čekám ve frontě někde v cukrárně (pokaždé ovšem v jiné a v jiném dějovém kontextu), kde mají mimořádně krásné zákusky (přitom jinak na sladké vůbec nejsem, spíš na slané, ale ty zákusky jsou tak půvabné, jak asi mohou být vážně jen ve snu, že se prostě nemohu udržet); a než na mě přijde řada, než si stihnu objednat (nebo třeba i objednám, ale už neochutnám), tak se v tom snu pokaždé „něco“ stane, příp. se probudím. A to už mám taky min nějakých 20 let, možná déle, několikrát ročně. A už bych tedy fakt ráda ochutnala.

Diskuzní téma - Co se vám zdálo?
Lachenauerin
544 příspěvků 17.1.16 16:10

Pche, mě v noci na včerejšek škrtil švagr (kvůli tomu, že jsem při odchodu z návštěvy v jeho bytě nemohla najít boty a tašku). Nejdřív tedy bouchal hlavou o stěnu s tím, že on to čekal, že se mnou „zase“ budou problémy, pak mě škrtil, pak mu hlava zmizela (najděte si, pokud je libo, „manekýny“ od Giorgia de Chirica, tak přesně vypadal), pak mu zase hlava „naskočila“, vilně mě vzal za ruku a řekl: „Víš, co ti teď dávám?“
„Ne,“ hlesla jsem já.
„Mor,“ uchechtl se on.
A já ječela, čímž jsem probudila manžela.
Jinak mám se švagrem velmi dobré vztahy. No, v tom snu toho bylo víc zajímavého, až archetypického, ale nechci to rozepisovat do bůhvíjakých podrobností.

Diskuzní téma - Co se vám zdálo?
Lachenauerin
544 příspěvků 17.1.16 15:20
@janulik03 Jsem zdrcena spolu s Vámi. I když na druhé straně mohu souhlasit s tím, co napsala
@Lenka22 píše:
@janulik03 Je to příšerné, o tom žádná…na druhou stranu mi to připomnělo knížku Terezy Boučkové Rok kohouta - o jejích adoptivních dětech.

Ono to asi není tak jednoduché. Ale fakt je, že paní Boučková (Rok kohouta jsem četla) se mohla pro své adoptované syny přetrhnout, ale nebylo jí to nic platné; a její pocity zoufalství a bezvýchodnosti chápu. Nicméně – ona své rodičovské povinnosti naprosto splnila (kluky „nevrátila“) a to, že to jaksi „nevyšlo“, není její vina.
U vlastních dětí se toto může stát také (a „chyba“ může být jak na straně rodičů, tak i na straně dětí, anebo také nemusí být nikde, je to jen neporozumění mezi lidmi).
Jde mi o to, že paní Boučková se klukům snažila dát to nejlepší, min. do jejich plnoletosti. Pokud to k ničemu nevedlo, úplně chápu její frustraci; a osoby, které proti ní kvůli té knize „vyjely“ jako proti člověku předsudečnému a bezcitnému, by se podle mého názoru měly stydět (nesnáším svatouškovství). Ona popsala své reálné prožitky, navíc po literární stránce velmi zdařile, a nikdo nemá právo peskovat jiné za to, co tito jiní cítí.

Diskuzní téma - Přiznání MP
Lachenauerin
544 příspěvků 17.1.16 13:37

Ad zde zmíněné mluvení s plnou pusou (z něhož se obecně mi dělá zle):
Já si, prosím pěkně, fakt STĚŽUJI na to, že se tato „móda“ uplatňuje i ve filmech a seriálech. Občas si ze „studijních důvodů“ pouštím starší i novější české/československé seriály a nemůžu si nevšimnout, že postavy u večeře/při svačině zásadně hovoří bezprostředně poté, co si strčí sousto do úst. Že se toto děje „v reálu“, mi vadí, ale co už s tím… ale když se tak děje v TV a filmové tvorbě, mě vytáčí k nepříčetnosti.
Pochybuji, že by tak herci činili „jen tak“, obávám se, že jsou k tomu nabádáni scénáristy/režiséry… a nemůžu se zbavit dojmu, že je to tak proto, aby se „více přiblížili lidu obecnému“. A že se tak CÍLENĚ vytváří v divácích dojem ve stylu hele, Mařeno, Macháčková hraje ředitelku školy, a taky mluví s plnou hubou, tak vidíš, je to normálka.

Diskuzní téma - Stížnost na cokoliv
Lachenauerin
544 příspěvků 13.1.16 16:26

@vias Váš příspěvek považuji za velmi moudrý a vnímavý, v mnoha částech, v mnoha ohledech.

Diskuzní téma - Konzervativní rodiče
Lachenauerin
544 příspěvků 11.1.16 00:11

@anoname Myslím, že @Giulietta i @stricc mají do velké míry pravdu.
Ale osobně jsem možná maličko „soucitnější“.
Nechci tu plakat nad svým „smutným osudem“, ale fakt je, že od mých cca 14 až 15 let, v podstatě od nástupu na gympl, mi naši nekoupili VŮBEC ŽÁDNÉ oblečení (s výjimkou spodního prádla). Nebyli tak šíleně chudí, činili tak „z principu“.
Přívýdělek byl tenkrát (těsně před pádem socíku) pro nezletilé lidi velký problém.
Naučila jsem se psát na stroji, přepisovala diplomky, každé léto min. měsíc strávila na brigádách. A naučila se i šít (na šlapací singrovce; už i proto, že v obchodech pro mladé lidi nebylo opravdu skoro nic).
Ale naši, zejména táta, měli stále řeči, že se „moc parádím“ (ale třeba i k tomu, jaké si – za své vlastní peníze – kupuji knihy: Verlaine? Kafka? Vždyť z toho akorát zblbneš…) A ty řeči měli i o něco pozdějí, když jsem vydělávala dvakrát tolik, co oni dva dohromady…
A já byla úplně blbá, schovávala před tátou (bylo mi asi tak 22 let) nové oblečení, protože on hezké věci, jakožto hrozný levičák (jímž v jádru zůstal i přesto, že mu, a i mámě, po sovětské invazi z 68. roku soudruzi nechutně zavařili) naprosto nenáviděl.
Jinak řečeno: Já měla peníze, já makala jako barevná, já podporovala rodiče, neboť sami moc peněz neměli. Ale když jsem si za své peníze koupila něco pro radost, byl oheň na střeše.
Co poradit? Nechte to plavat. Matku asi nezměníte. Zajistěte si „své peníze“, ale počítejte s tím, že i tak možná budete muset čelit rodičovským řečím.

Diskuzní téma - Konzervativní rodiče
Lachenauerin
544 příspěvků 7.1.16 22:17
@Jiná Realita píše:
Prosím někoho, kdo nosí v zimě podpatek, aby mi vysvětlil, jak dokáže např. seběhnout zledovatělý kopeček, schody nebo dojít ve sněhu do půl lýtek kilometr na vlak. vážně, to není ironie.přijde mi, že naprostá většina bot se dělá pro městské dámy, které znají sníh jen ze sjezdovek…

Jsem asi „městská panička“ (a pozor, tento pojem mě neuráží), ale mám stejnou starost. On i ten pražský Smíchov (a i další čtvrti) je samé kopečky (konkrétně myslím takové ty krpály, co vedou z vyšších ulic na Plzeňskou), a i když samotný sníh takové potíže nečiní, problém je námraza, speciálně taková ta pod sněhem, co není vidět. Pro mě není problém samotný podpatek (klasický, tlustší, o výšce cca 4 až 7 cm, žádné jehly), nýbrž hladkost podrážky. Možná jsem osoba zaostalá, ale nechápu, jak může někdo příčetný vyrábět zimní boty, jejichž podrážka nemá žádné vroubkování, nic „protiskluzového“.
Přiznávám, že co jsem sebou před 5 lety švihla na ledovce, cca 50 metrů od domu, ale jinou cestou bych se na tramvaj nedostala (radnice Prahy 5, vřelé díky za nápis, že chodník se v zimě neudržuje, ale co já s tím, mám sedět celou zimu doma?), tak chodím při námraze v pohorkách nebo „outdoorových“ botách a na eleganci kašlu (jo, předloni jsem zakoupila fialové kozačky na podpatku, s drsnou podrážkou, a doufám, že mi ještě vydrží, neb od té doby jsem na nic podobného nenatrefila). A to nemluvím o tom, že kdyby kolem nešla jedna hodná paní, která mi pomohla vstát, div se při tom sama nezabila, ležím tam asi dodnes. Ne, o další zážitek s naraženou kostrčí, kvůli níž si nemohu 2 týdny bezbolestně sednout, už zkrátka nestojím.
Dodám ještě, že ačkoli celkově nejsem moc rozhazovačná, tak na botách opravdu nešetřím, nohy mám jen jedny, že; takže za pohodlné, bezpečné zimní boty jsem ochotná dát i hodně přes 5 tisíc, ale i v této kategorii mám při svých požadavcích „smolíka“.

Diskuzní téma - Kde sehnat opravdu teplé zimní boty?
Lachenauerin
544 příspěvků 6.1.16 19:07

@Pirek Ano.
A s dovolením trochu doplním (i když pochybuji, že je to jen česká záležitost). Kdysi jsem si několik dílů tohoto pořadu v nějakém záchvatu masochismu pustila a rostla jsem do stropu z přístupu ve stylu: „No, ta rajská polévka/houbová omáčka/olejová bábovka… je sice dobrá, ale JÁ ji dělám jinak, a proto dávám nižší bodové hodnocení.“ Tahle rigidita, speciálně urputné lpění na tzv. rodinných receptech („MY dáváme do bramborového salátu ocet, už naše prabába ho tam dávala, a tudíž bramborový salát bez octa je prostě špatně…“), to je vážně děs.

Diskuzní téma - Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..
Lachenauerin
544 příspěvků 20.10.15 21:43

Přihlašuji se asi po 150 letech, ale co už… Velice prosím o každou dobrou radu v následující věci: Jedna z našich blízkých rodinných přítelkyň si kvůli těžké nemoci musela ostříhat vlasy dohola. Ovšem potřebuje chodit ven i v nynějším sychravém počasí, a protože špatně snáší chlad, vyzkoušela již různé pokrývky hlavy. Jenže bohužel zjistila, že jí všechny doposud vyzkoušené čepice, šátky či šály velmi dráždí pokožku. Nevíte prosím někdo, které materiály by měla preferovat, aby se toto nedělo? Čistou vlnu? Bavlnu? Hedvábí? (Musí to být teplé; o paruce však neuvažuje.) Případně které obchody, kde by jí personál uměl seriózně poradit, by měla navštívit? Podotýkám, že jde o starší dámu se sníženou pohyblivostí (vozíčkářka), a proto má při shánění přece jen omezený „akční radius“ (takže v ideálním případě by ten obchod měl být v druhém nebo třetím pražském obvodu). Předem mockrát děkuji za každý tip.

Diskuzní téma - Citlivá kůže, alergie
Lachenauerin
544 příspěvků 13.1.14 15:10

Jsou věci, na které musíte mít talent. Podle mě k nim patří i nákupy v sekáčích. A na ty já talent nemám. Prokazatelně – snažila jsem se, ale smůla.
Jo, stává se mi, že obdivně vyjeknu něco jako bože, ty máš ale krásný tričko/sukni/šaty… a dovím se, že je to ze sekáče. Ale když tam vejdu já, vidím prostě hromadu nevábných, zašlých hadrů.
Druhá věc je, že nemám (a přiznávám, nechci si udělat) čas na to, abych se hodiny a hodiny hrabala v oděvní suti s tím, že v ní možná najdu poklad. Holt tam zůstane pro jiné. Můžu si za to sama, to uznávám.
A konečně třetí věc je – a za to fakt nemůžu, že mám odjakživa, už od útlého dětství, ráda věci vonící novotou; oblečení, nábytek, knížky, domy… prostě všechno. Ano, o něco tím zřejmě přicházím, ale zkrátka asi nemůžu mít všechno.

Diskuzní téma - Baví vás sekáče?
Lachenauerin
544 příspěvků 5.1.14 22:30

@baltik
Přímo neporadím, ale zkuste se zeptat v tomhle anglickém řeznictví: http://www.robertson.cz/page/show/shops?…. Osobní zkušenost nemám (což je ale dáno jen mou vleklou lenorou), ale pořád mě tam někdo posílá. Existuje už hezkých pár let.

@DanielaS
S bílky nevím, ale neušlehat šlehačku, to je hned. Nemluvím o přešlehání, za to si člověk může sám, prostě chvilka nepozornosti. Ale některé značky smetany ke šlehání jsou v tomhle ohledu dost rizikové. Kupodivu to ani nekoreluje s cenou, šlehačka značky Tesco, která stojí asi 12 korun (a kterou jsem poprvé koupila s krajním podezřením, ale holt zrovna jinou neměli), se ušlehá jedna báseň, zatímco jiné, dražší, jsou nic moc – nepřešleháte je, ale jednoduše je neušleháte, zkrátka „nevyběhnou“. Před časem jsem četla výsledky nějakého spotřebitelského testu, podle nichž se na některých smetanách sice píše o 33 procentech tuku, ale měření ukázalo, že mají s bídou dvacet procent; to pak můžete šlehat, div to s vámi nešlehne, a je vám to k ničemu.

Příspěvek upraven 05.01.14 v 22:57

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
Lachenauerin
544 příspěvků 3.1.14 17:02

Bože, hrůza, skandál, zkrátka neslýchanost! Věřili byste tomu? Britská premiérka chtěla vypadat upraveně – považte – dokonce i při vypjatých mezinárodních konferencích (kam „normální ženská“ samozřejmě přijde s květovaným šátkem na hlavě…). Viz např. http://www.reflex.cz/…kumenty.html

Diskuzní téma - Pokec
Lachenauerin
544 příspěvků 20.6.13 16:37

Já mám dost mizerný odhad. Všimla jsem si, že čím větší je věkový rozdíl mezi mnou a tím druhým, tím spíš se spletu – a někdy hodně. Párkrát mi spadla čelist upřímným údivem, když se z domnělé padesátnice vyklubala paní kolem sedmdesátky. Ale stává se mi to i naopak, padesátníkovi tipuju kolikrát hodně přes šedesátku. A tak někdy od své třicítky absolutně nedokážu odhadnout, jestli je někomu 14, nebo spíš 24.

Diskuzní téma - Etiketa v bežnom živote

Zobrazit všechny příspěvky uživatele Lachenauerin »

Napsat uživateli Lachenauerin zprávu   Přidat uživatele Lachenauerin do přátel

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek