LudmilaCecílie

Score: 0 Registrován od: 30.05.12, naposledy on-line 1.7.16 20:04
Počet příspěvků v diskuzích: 138 Havlíčkův Brod
Hodnocení uživatele: 893 234
 
LudmilaCecílie
138 příspěvků 15.1.13 15:35

@Nixe Lulu píše:
Myslím, že si netrouf do žádny holky city investovat, protože tušil, že bude odmítnut a tak mu to zato nestálo. A abych si ho neidealizovala, ano, asi mu šlo hlavně o sex, protože stejně většinou těch holek opovrhoval…

Diskuzní téma - Nejnudnější knihy světa
LudmilaCecílie
138 příspěvků 14.1.13 14:48
reakce na pixiedixie
@DanielaS píše:
Petr a Lucie ma snad sedesat stran, to jsem dala za odpoledne. pravda, neutkvelo. Danny je hroznej, ale zas se nad nim clovek muze citit pekne povznesene. A kdyz si vezmete, ze v Prima sezone je mu tak sedmnact…

Já zase Dannyho Smiřickýho miluju! Je to děsnej intoš, a někde trochu trotl, ale je hrozně roztomilej, kdyby ty svoje kousky vybalil na mně, tak bych mu neodolala, to jsem si jistá :D V některejch povídkách je trochu rozvleklej protože radši přemejšlí nad životem a smrtí, než se rozhodne, zda má dát pusu holce, nebo ne, ale to není v těch známějších knihách. Jinak jako starší verze (40+) v Příběhu inženýra lidských duší se vybarvil na super zábavnýho chlápka a konečně mu to u těch ženskejch začalo vycházet, což jsem mu z hloubi duše přála. Chápu, že asi nemusí bejt každýmu sympatickej, ale každopádně je to skvěle napsaná a charakterizovaná postava

Diskuzní téma - Nejnudnější knihy světa
LudmilaCecílie
138 příspěvků 7.1.13 22:29
@Fretkodlak píše:Se Zaklínačem mám ryze osobní problém, myslím, že za to může především jeho svět, který mě nikdy za srdce nechytil a pak možná způsob, jakým je napsaný.
Určitě mu dám ještě šanci, (zase) za nějaký čas. Je tu možnost, že jsem pro tuto knihu prostě ještě nedozrála a jednou se budu divit, jak poutavé čtení to je. ;)

Omlouvám se, nenapadlo mě, že by někdo tak pokročilý ve fantasy, že četl Silmarillion by mohl mít nerad Zaklínače, který je podle mě mnohem jednodušší na přelouskání… ale to co říkáte, je rozhodně pravda, nemusí všichni mít rádi všechno z jednoho žánru..

Co se týče Zaklínače, rozhodně mu ještě šanci dejte. Myslím, že třeba na začátku pátého dílu, kam jste se tuším nedočetla, jak jste říkala, je naprosto geniální vypravěčská situace. Nebo je to na začátku čtvrtého? Asi spíš IV… Tam Ciri vypráví svůj příběh a je tam několik časových rovin, ale myslím, že spisovatelsky je to mistrně zvládnuté. Jenom to vyžaduje čtenářovu pozornost. Ale takhle část mě rozhodně moc bavila.

Diskuzní téma - Nejnudnější knihy světa
LudmilaCecílie
138 příspěvků 7.1.13 14:36
@LadyPapajka píše:
Jen málokterou knihu nedočtu do konce.

Zločin a trest, přestože zbytek ruské tvorby me vysloveně bavil, tohle mi přišlo příšerný. Hlavne to, že on dojde odněkud někam a pak nad tím 5 stránek přemýšlí. Ale četla jsem to dávno, možná k tomu ješte časem dospěju.

To jak popisujete Zločin a trest, že nekdo někam jde a pak 5 stránek přemýšlí mi děsně připomíná některé povídky od Škvoreckého (nevzpomínám si na jména, jsou poměrně málo známé), kde, než se Danny rozhodne jestli má nebo nemá sáhnout svojí slečně na prsa, se taky 2 stránky filozofuje o smyslu života a jestli by náhodou nebylo lepší rovnou umřít :D. Ale aby to nevedlo k mylným názorům, Škvorecký je podle mě nejlepší český autor 2. pol. 2O. století - četla jsem od něho snad všechno.

Diskuzní téma - Nejnudnější knihy světa
LudmilaCecílie
138 příspěvků 7.1.13 13:57

System error
Daleká cesta za domovem je boží knížka… Miluju jí… pak byly napsány i pokračování, některý příběhy z něj byly i dost drsný. A taky je to skvěle originální - koho by to napadlo, psát příběh o králících.

Diskuzní téma - Nejnudnější knihy světa
LudmilaCecílie
138 příspěvků 6.1.13 22:58

Fretkodlak
to je fakt zvláštní, že někdo má rád silmarilion nemá rád zaklínače… protože je to obojí fantasy a zaklínač je ještě ke všemu hrozně ze života a takovej barevnej a vypravěčsky dokonalej… Já teda miluju obojí!

Diskuzní téma - Nejnudnější knihy světa
LudmilaCecílie
138 příspěvků 3.12.12 21:55

Asi bych vážně nečekala, že v našem kulturním kontextu narazím na člověka, který si myslí, že růženec je druh účesu… a když už bych si to musela vygůglit, tak bych se o tom nezmiňovala…
Edit: viz seznam.mih

Diskuzní téma - Popularita růžence u teenagerů

Zobrazit všechny příspěvky uživatele LudmilaCecílie »

Napsat uživateli LudmilaCecílie zprávu   Přidat uživatele LudmilaCecílie do přátel

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek