Lynx

Registrován od: 14.05.12, naposledy on-line 26.12.16 23:25
Počet příspěvků v diskuzích: 100 Praha
Hodnocení uživatele: 1184 153
 

Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

9.12.16 13:14

Cliche Shoes. Koupila jsem si tam několikery boty, sněhule, bikerky a dvoje společenské. Jsou vyloženě zaměření na větší velikosti. Mají eshop i kamennou prodejnu v Praze. Zobrazit komentář »

"Skvosty" v obchodech: Slunce seno je zpátky

12.7.16 16:34

Taky se mi dost často stává, že když už mi něco připadá nositelné, tak na to sáhnu a v hrůze uskakuju. Zobrazit komentář »

"Skvosty" v obchodech: Slunce seno je zpátky

12.7.16 12:41

Náhodou jsem narazila na obchod Kik a koupila tam lepší trika, než v HM a Zaře a podobně. Vzhledm k tomu, že už tu byl zmiňován Lidl, tak začíná být pozoruhodné, že tyhle obchody mají lepší bavlněné zboží, než ony řetězce, které jsou považovány za vyšší střední třídu. Což už dávno nejsou. Zobrazit komentář »

Basic šatník je zlo

11.6.16 20:24

Moje kolegyně, asi pětačtyřicet, dosud džíny, bílá halenka, džíny, černý rolák atd (tedy v podstatě ony basics)se asi před půl rokem rozhodla rozvinout svou ženskost. Bohužel pro ni i pro nás má nulový smysl pro proporce. Takže jsme náhle ohromováni zlatými kruhy v uších, květovanými šaty s volány, minišaty, gigantickými výstřihy, prostřihy a podobně. S dojetím vzpomínáme na její nudné armády bílých halenek a tmavých roláků. Předesílám, že oplývá tím, čemu se říká slovanská postava. Zobrazit komentář »

Basic šatník je zlo

11.6.16 20:03

Pravda, nepovažuju se teda za fotografa, fotím akorát pro sebe. Nicméně mám psa, s nímž chodím na cvičák a myšlenka, že bych šla do Národního v tom stejném, v čem jsem byla na zabahněném cvičáku, mne dosud nenapadla. Ale pokud soudím podle mnohých návštěvníků a návštěvnic divadla, začínám být v menšině. Ale moje povrchnost ke mně patří, je to stejně povrchní, jako mytí vlasů, každodenní sprcha neobtěžování zápachem. Jen nevím, jestli pán to bahno z té vesty vždycky vymne? Nebo ji povrchně pere? Zobrazit komentář »

Páteční momentky 6

26.3.16 20:00

O tom, že ku volánkům třeba křehké bytosti asi netřeba mluvit, ale já v těch osmdesátkách byla na střední a měla jsem s tímhle šaty do tanečních a na prodlouženou, mimo jiné. Měřím metr osmdesát a jsem docela ramenatá. Tehdy se to prostě nosilo, tak to měla na nějakém kusu oblešení skoro každá. A ano, bylo to v Burdě zcela jistě. Osmdesátky takové prostě byly. Ale ať byly jakékoliv, do halenek bez rukávů jsme si všívaly poutka, aby nám nekoukala podprsenka. Zobrazit komentář »

Buran by (ne)plesal: Společenské šaty podle nové etikety

18.1.16 17:24

Před dvaceti lety sice, ale dělala jsem zkoušku z protokolu. Bohužel musím kontatovat, že Ladislav Špaček mne poměrně často rozesměje. Zobrazit komentář »

Jarmily na nohy: v čem (ne)chodit do fitka?

8.1.16 14:08

Chodím už pár let do moderního fitka/wellness. Chodí tam lidé různých věkových kategorií a tělesných proporcí, ale keždému je vcelku jedno, co má kdo na sobě a jak vypadá. Při letmém očním průletu ale musím konstatovat, že tam na sobě nikdo nic podobného, jako je prezentováno v článku, nemá. Asi chodím do divnýho fitka. Leden ovšem vynechávám. Zobrazit komentář »

Státní vyznamenání letos bez flísky!

4.11.15 10:45

Takjá v prvé řadě jsem příznivec české státnosti, pokud si chlapci a dívky ze Svobodného fóra myslí něco jiného, pak je to jejich věc, já zase pro změnu znám pozadí Svobodného fóra. Shazovat tímto způsobem vyznamenání pro kluka, který položil život za kamarádku je jednoduché, zvlášť když jsem viděla toho skutečně dojatého otce. Jinak si o tom myslete, co chcete, je mi to vcelku jedno. Zobrazit komentář »

Státní vyznamenání letos bez flísky!

1.11.15 19:16

Donatellu jsem viděla na vlastní oči, protože jsem tam pracovně byla. Bohužel, ona i chodí jako dost stará paní, takže tím to celé velmi vyniklo. Letos se holá záda dostavila v hojném počtu, některá byla i velmi hluboko holá. I flitrovaté pidiróby byly. Hodně levné krajky, dost kostýmů z kvalitních látek špatného střihu (plnoštíhlé dámy v kostýmech typu krabice) Bohužel, etiketa a její výuka zoufale chybí, módní cit na nule.Ale až na jednu ženu kolem třicítky, která se dostavila v triku s nápisem a jedny úpletové minišaty s legínami a uggy a asi troje letní šaty (jsou přece dlouhé) to bylo docela dobré. Zobrazit komentář »

Státní vyznamenání letos bez flísky!

1.11.15 19:09

Přesně ten přístup ošaškárně je důvod, proč nechodíme oblékaní, jak bychom měli, chováme se v divadle jako burani v kozačkách a večerní šaty už ani nemáme, protože je nemáme kam nosit, abychom nevypadali mezi bagantačama divně. Protože všichni tak nějak proletářsky naznali, že i udílení státních vyznamenání a státní recepce je šaškárna. Tak to gratuluji. Moje matka pamatuje doby, kdy se chodilo do divadla v montérkách, protože tak přece chodí dělnická třída. Zobrazit komentář »

Těžký život pracující fifleny: Dress code

16.10.15 21:42

Tak nevím, sice se psaním textů živím skoro třicet let, ale že dokazu sve myslenky do textu prevest tak, aby byl trefny, pochopitelny a vypointovan bych o sobě netvrdila. Vyplodila jsem nepochybně řadu blábolů. Podívala jsem se nicméně na blog paní Romany o parfémech a ten je psán hezky, lehkým perem a přitom se spoustou informací. Tenhle text se prostě nevyvedl. Má těžký zadek, ale to se prostě stane. Škoda, že MP nepřebere raději některé její parfémové texty. Ale ono se to obrousí. Asi to chce kratší věty a hlavně bez těch mezititulků. Ty působí trochu divně. Zobrazit komentář »

VIDEO: Padá modelka, něco si přej!

17.9.15 15:09

Patrně to tepání bylo v době, kdy to nepatřilo MaFra. Nu, zvykejme si. Zobrazit komentář »

VIDEO: Trend "no poo". Vydržely byste bez šamponu?

10.9.15 21:53

Protože Módní peklo a IDnes/Playtvak mají jednoho majitele, jímž je vydavatelství MaFra. Patrně jde o křížové promo obsahů. Zobrazit komentář »

VIDEO: Trend "no poo". Vydržely byste bez šamponu?

10.9.15 21:46

Křížové promo produktů MaFra? Zobrazit komentář »

Letní podprsenky a šifonový hadříček

11.7.15 00:32

Tiaru. Korunu nosí na zahájení parlamentu. Zobrazit komentář »

Letní podprsenky a šifonový hadříček

9.7.15 13:38

Sukni k polosárí nosím v létě taky. Pokud totiž si k ní vezmu hladkou černou letní halenku/tričko, boty na mírném podpatku a standardní tašku, normální šperky či bižuterii, nevypadá to nijak etno. Mám od nich i žlutou zavinovací sukni a ta vypadá úplně normálně. Je potřeba vybírat, například sukně k polosárí je hladká temně šedá, jen má dole ten lesklý pruh. Zobrazit komentář »

Letní podprsenky a šifonový hadříček

9.7.15 13:30

Paní Červená je také žena se železnou kázní. Ono holt nic není zadarmo. Zobrazit komentář »

Letní podprsenky a šifonový hadříček

9.7.15 11:02

Já myslím, že už to má tak pod kůží, že jí to ani nepřijde. Ale na druhé straně, někdy přemýšlím, jaká ve skutečnosti je. Její zdvořilost a něco, co bych nazvala elegantní odtažitostí je sice fascinující, ale člověka to někdy nutí přemýšlet, jestli je za tím nějaký život. Určitě je, ale je dokonale ukryt pod slupkou etikety. Mimochodem, zapomněla jsem na Soňu Červenou :). Zobrazit komentář »

Letní podprsenky a šifonový hadříček

8.7.15 17:00

No jo, ale dědula, o němž je řeč, nechodí po ulici. Chodí k rybníku. A ostatně, podobných postav v rozepnutých košilích vídám dost a dost. Zobrazit komentář »

Letní podprsenky a šifonový hadříček

8.7.15 16:27

Paní HaškovouCoolidge občas sem tam pracovně potkávám. Má dar vypadat úhledně za každých okolností. Když jsme my, smrtelníci, olepení vedrem, zmáčení deštěm, ona pořád vypadá jako čerstvě utržený list salátu. Nevím, jak to dělá, ale myslím, že kdyby se zřítil dům, tak my všichni vylezeme špinaví a potrhaní, pouze paní Hašková vyjde netknuta, maximálně si opráší sukni. Mimochodem, podobně mne fascinuje Meda Mládková, doufám, že za 45 let budu alespoň vzdáleně podobná. Zobrazit komentář »

Letní podprsenky a šifonový hadříček

7.7.15 20:26

Je mi padesát a mám cop do pasu, ale jsem schopna si přiznat, že mám špek a tak do úpletu nebo obtaženého trička asi nepůjdu. Všimla jsem si, že ženy od mého věku výše nosí téměř uniformní capri kalhoty a k tomu něco, obvykle ne příliš lichotící tričko. Capri kalhoty mám taky, nosím je na zahradě. Kam se poděly letní šaty, letní pyžama... Zobrazit komentář »

Letní podprsenky a šifonový hadříček

7.7.15 20:00

Tak jakkoliv mám růsné výhrady, které sem nepatří hlava státu je na dovolené a je přioděna v plavkách, vhodných pro pána jeho věku. Nevšimla jsem si, že by v plavkách předával státní vyznamenání, čili tato poznámka je mimo a je trochu legrační. To, co mi obecně vadí, je nedostatek sebekritiky (špeky v úpletu) a pocitu vnitřní důstojnosti. Viděla jsem dnes dvě odredované a ocopánkované matky s malými dětmi, oblečené do malinko etno ne moc dlouhých šatů a batohů a vypadaly skvěle. Evidentně všichni jeli na výlet, ale způsob, jakým mluvily s dětmi, držení těla, byly opravdu krásné a noblesní. A pak nastoupím to tramvaje a tam nastajlovaná hrouda. Ony ty příručky etikety a cepování prostě chybí. Zobrazit komentář »

Labutí jezero

1.6.14 23:19

Sorela není kolem roku 65. Sorela skončila v roce 1955. Tohle vychází z bruselského stylu. Sorela vypadá jinak, stačí se podívat například na Ostravu Porubu. I v Brně jsou sorelové domy, jen stačí trocha pozornosti. Ale Janáčkovo divadlo k nim nepatří. A mimochodem, takto postavených domů ze šedesátých let je ve světě hodně a všechny jsou dost podobné, takže tohle o hnusném kulturáku je prostě jen takový folklór. Takové budovy jsou ve Frankfurtu, v New Yorku, v Paříži... A ne, nejsem z Brna. Jen nemám ráda blazeovaně odsuzující řeči bez znalosti. Zobrazit komentář »

Labutí jezero

1.6.14 23:11

No vždyť jo, klasický šedesátky. Vzdušné, prosklené. Ujišťuji Vás, že ve světě je podobných domů spousta a nikdo nemá dojem, že je to kulturák. Jen tedy nevím, jak to teď vypadá před operou, ale nepředpokládám, že by v té nádrži byla voda, pokud tam tedy ještě je. Minule jsem si toho nevšimla. Byla tma a šla jsem z boku do tramvaje. Což je škoda, jako díte si pamatuji tu fontánu tryskající a bývalo to úžasné. Zobrazit komentář »

Labutí jezero

29.5.14 21:20

No, podle vzorce, že zabývat se oblékáním je známka povrchnosti, by většina vědkyň a intelektuáln pracujících žen měla vypadat jako ožrané hlávky zelí. Znám takových žen celkem dost a většinou jsou velmi půvabné a co na sebe řeší, ovšem nemusí, pravda, dumat nad tím, aby to bylo seksi a in. Ale vědí co jim sluší a oblékají se rády. Myslím, že zajímající se o módu se rovná povrchní je póza. Zobrazit komentář »

Labutí jezero

29.5.14 21:14

Janáčkovo divadlo nyní tedy asi Národní znám docela dobře, ono je moderní a krásné, šedesátá léta. Je vzdušné, prosklené, s nádherným hledištěm. Mramor, zrcadla... Já chápu že na některých fotkách to může vypadat jako kulturák, ale není a já se tam vždycky těším. Není to takovéto polstrované Národní nebo Stavovské nebo opera. A večerní šaty by tam určitě vypadaly krásně. Zobrazit komentář »

Labutí jezero

29.5.14 21:08

Já jsem to nepochopila tak, že poleví v dresscode. Já to pochopila tak, že už mají nacvičeno, takže chodí vhodně oblečení, aniž by nad tím nějak přemýšleli a nečiší z nich táto, to jsme se vyšvihli. Chodím do společnosti docela často a nějak to neřeším, přijdu domů a za dvacet minut vyrážím dál, protože vím, co si beru na sebe, jaké boty, co potřebuju do kabelky... Nedávno jsem byla pozvaná na jednu velmi nóbl společenskou akci a musím říct, že to byl neuvěřitelný mix. Já šla ve velké večerní hladké dlouhé večerní šaty. Některé ženy vypadaly, jako že právě dotančily své číslo někde v baru. Některé měly dlouhé letní šaty. Asi pětina pochopila dresscode. A ještě k těm velkým večerním. Byly tam i mladé dívky, u nichž bylo jasné, že se umí pohybovat ve společnosti i ve velkých večerních. Byly krásné a sebejisté. No a pak tam byly ženy, které se neustále oprašovaly a cítily se nejisté zcela zjevně, ač vhodně oblečeny. Ono to není vždycky jen o tom oblečení, je to i o společenské obratnosti, odhození nejistoty a spoustě dalších věcí. Zobrazit komentář »

Labutí jezero

29.5.14 20:29

No já nevím, ale ač z Prahy a s Národním i jiným divadlem na tramvajové trase, mobil sebou taky nosím. Jednak jedu obvykle večer po představení taxíkem, takže si ho nějak zavolat musím a za druhé obvykle po představení obvykle volám svému muži, pokud se s kamarádkou rozhodnu jít ještě někam na dvojku. Nic podivného v tom nevidím a do psaníčka se mi mobil vejde. Vypnutý. A také mám práci, při níž se občas stane, že mám sice volný večer, ale vím, že plus minus musím být na příjmu, takže se o pauze odeberu do ústraní a nenápadně zkontroluju displej. Nemá holt každý práci od devíti do pěti... Zobrazit komentář »

Labutí jezero

29.5.14 20:18

Léky a foťák? :D :D Zobrazit komentář »

Labutí jezero

28.5.14 14:32

Ad divadelní boty mám jedny semišové baleríny (mají asi centimetrový podpatek) se štrasovou sponou. Nosím je do divadla k širokým večerním palazzo kalhotám. jsou dobře udělané, takže na rozdíl od předchůdců mi netrhají ty spony lem. Ono to není o podpatcích ale o stylu. Zobrazit komentář »

Labutí jezero

28.5.14 14:18

Kde sa dá najít, jak chodit oblékaná do divadla? Stačí nahlédnout do nějaké dobré příručky etikety. Ovšem já musím snobsky přiznat, že mne to naučila matka. Předpokládám, že tohle jsou fotky z Janáčkova divadla v Brně. Ale mohu vás ujistit, že v Praze je to mix těch, co se opravdu do divadla umí obléci a pravidelně je navštěvují, turistů, kteří jdou v čemkoliv (možná by byla fajn drobná osvěta cestovek) a lidí, jimž to naprosto nedochází, viz cyklistická trička. V poslední době na baletech potkávám hodně holčiček v takových těch baletních sukničkách alias tutu. Vypadá to roztomile. Zobrazit komentář »

Labutí jezero

28.5.14 14:12

Na tom je nespolečenské úplně všechno Zobrazit komentář »

Jako pro princeznu

18.12.13 23:10

Arabský vkus je nepopiratelně jiný, avšak těchto parametrů obvykle nedosahuje, byť je občas poněkud pouťový (tedy pro nás, střední Evropanky). Zobrazit komentář »

Jako pro princeznu

18.12.13 23:09

Tohle tady se jmenuje Módní peklo, víte? Pozitivní radostné a slunné až sluníčkové články budete muset hledat jinde. Zobrazit komentář »

Co bych si ráda koupila a nemám kde

18.12.13 15:57

Tam všude jsem byla. Nejsou to elegantní dobře střižené pláště v pěkném materiálu. Už jsem si ho koupila. V Německu. Zobrazit komentář »

Co bych si ráda koupila a nemám kde

16.12.13 09:01

Já hledám kabát. Ne s kapucí, prostě klasický černý dlouhý a hezky vypracovaný kabát, který můžu vzít i na večerní šaty. Zkuste takový najít s metrem osmdesát. Asi si ho nakonec nechám ušít. Marné volání. Zobrazit komentář »

Jak nosit dámský baret

8.10.13 12:47

Ty vášně kvůli článku, protože jej napsal někdo, koho nemáme rády. Kvok. Tak to nečtěte. Autorka vám něco udělala? Nebo ji nenávidíte jem tak z principu? To je jak v první obecný. Dětinské šikanování. V prvé řadě je to svědectví o vás, milé nenávistnice, nikoliv o Channah. Zobrazit komentář »

Full of Beauty 2:1

3.10.13 13:42

Nosím brýle. Občas kontaktní čočky ale výjimečně a málo, bohužel mi jeden z mých očních lékařů ukázal, co s očima dělají i ty nejlepší. Pobouření nad brýlemi nejen nechápu, ale připadá mi to naprosto mimo. Lidé, kteří špatně vidí by měli nejlépe tajit, že špatně vidí? Takže pokud někdo nosí brýle, nepostupuje v soutěži krásy, neměl by veřejně vystupovat a vůbec by někdě měl být internovaný. Co mi to jen připomíná? Zobrazit komentář »

Palazzo kalhoty S/S 2014

19.9.13 17:56

Měřím metr osmdesát a mám šestačtyřicítku. Nosím je. Na léto jsou skvělé, lepší, než sukně. Zobrazit komentář »

Napsat uživateli Lynx zprávu   Přidat uživatele Lynx do přátel

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek