Majka22

Score: 0 Registrován od: 25.04.12, naposledy on-line 23.2.20 20:34
Počet příspěvků v diskuzích: 333 Morava
Hodnocení uživatele: 4349 2019
 
Majka22
333 příspěvků 23.2.20 20:36

Co říkáte na novou německou Miss? Volí ji pouze ženy a soutěžící mohou mít od 18 do 39 let.

https://www.super.cz/…lavkach.html

Diskuzní téma - Pekelné celebrity
Majka22
333 příspěvků 5.5.18 19:22

Upřímně tuhle šedovlasou módu nechápu, pokud tedy není zdravotní důvod. Jestliže žena nemá opravdu nádherný a souměrný obličej (což bývá tak kolem 20. roku věku, možná do třiceti), pak šedé vlasy zpravidla věk přidají. Konečně šedé vlasy jsou známkou stárnutí. Ale momentálně je to především nová módní vlna, která k nám přichází jako obvykle se zpožděním. Moje starší sousedka (60+) roky vypadala fantasticky, rozhodně ne na svůj věk, vlasy obarvené na blond. Změna nastala, jakmile přešla na šedou, stala se z ní přes noc babička. Samozřejmě jí to všichni chválí. Nehezké věci se do očí neříkají ani v ČR, pokud tedy nejste mužský člen naší rodiny :) Čistě můj názor, tento nový trend se mi nelíbí.

Diskuzní téma - Návrat k šedinám
Majka22
333 příspěvků 11.2.18 23:46

Přiznám se, že o podobných úpravách jsem přestala uvažovat poté, co jsem si „ověřila v praxi“, že na tvrzení Eaglemana a dalších vědců ohledně plastik něco bude. Totiž že člověk vytuněný má problém se čtením neverbální komunikace a naopak. A je to tak, jedna kolegyně má dost problémů tohoto typu, někdy až vyloženě ostré konflikty, přitom není zlá, ale okolí si mnohé vykládá úplně jinak, než jak to ona míní a musí všechno vysvětlovat „půl roku“ včetně omluv, jde právě o to neverbální vyznění, je zkrátka divné, nedokážete to přesně popsat, snad nejlíp slovem nečitelnost. Dokonce je to snad jediná osoba, u které absolutně neodhadnu, jestli mluví vážně, nebo je to vtipná ironie a vůbec je neskutečně nečitelná. Sice vypadá mladistvě, velmi velmi dobře, věřila jsem dlouho, že jsou to zázračné geny, ale žádné geny, přiznala po delší spolupráci, že je to pravidelný botox a spol. Takže zatím vybírám čitelnost sebe i druhých (pokud nejsme schopni užívat vlastní mimiku, máme problém s jejím vyhodnocením i u druhých), tedy pár vrásek v ksichtě mi zůstává :) A obličej si raději namaluju :)

Diskuzní téma - Botox a další zvrhlosti ve jménu "krásy"
Majka22
333 příspěvků 7.2.18 22:57
@lorens píše:
Když ztloustnu budu vypadat jako na obrázku. Budu mít velká prsa, břicho, boky, tlusté paže i nohy a tak i umřu, protože mmně absolutně chybí disciplína a vůle.

Tedy nevím, kdo to je, ale ta paní na fotce se mi moc líbí včetně fantastické postavy. Z mého pohledu prakticky ideál ženství a krásy. Jestli z dnešního pohledu to má být tloušťka, tak je smutný onen patologický vliv gay návrhářů a podobných. Naopak missky o dva příspěvky níž se mi nelíbí ani za mák, unylé a nezajímavé kostry, při ostříhání a odlíčení by to mohli být šikovní hošani, toť můj názor. Vůbec současné miss a spol. - absolutně nechápu, co je na nich zajímavého nebo krásného, nedej bože ženského.

Diskuzní téma - Pekelné celebrity
Majka22
333 příspěvků 12.10.17 08:11

Kadeřník/kadeřnice musí tuto paní opravdu nesnášet (je to Šlechtová, nepoznala jsem ji, opět) Právem by to snad patřilo i do českého pekla. Nebo že by to byla paruka? Ale pokud není nemocná, tak se ptám proč? Vlasy má v čím dál strašidelnější a neslušivější podobě, přitom by to mohla být hezká ženská, nebýt těch vlasů…

Diskuzní téma - Pekelné celebrity
Majka22
333 příspěvků 29.9.17 19:36

@catherinne
Seriály jsou zpravidla předtočené hodně dopředu, na fotkách výš a ve zdrojovém článku má změněný výraz, spíš bych to tipla na nepodařené omlazování. Šla jsem tu s tím, že se musím zeptat, jestli Morávkovou zdejší návštěvnice poznají, jak vidím, nejsem sama, kdo ji nepoznává. Omlazená sice je, ale je to úplně jiná osoba :o Třeba si bude na dalším focení podobnější, pokud to je photoshop :)

Diskuzní téma - Pekelné celebrity
Majka22
333 příspěvků 29.8.17 23:12

U muzeí a zajímavostí dlouhé, klikaté, chaotické fronty.
Kouzelníkův únik z reality (mmch. dosti zábavný :)
Johansson Lars Vasa

Pokračování str. 60, poslední věta

Diskuzní téma - Hra: věta v rozečtené knize
Majka22
333 příspěvků 12.7.17 12:53

Vlastní zkušenost - jde to bez potíží, mám opakovanou zkušenost, jenom odbarvení na platinu nebo hodně světlou blond bych nezkoušela, to by zřejmě zezelenalo nebo dělalo jiné neplechy. Naprosto bezpečné je ztmavení, ale já jsem i hennu lehce prosvětlovala teplejší nebo neutrální barvou (jednou i po týdnu od henny, paradoxně tehdy jsem měla nejhezčí barvu za život) Sestřenice pravidelně střídá hennu a chem. barvy v odrostech, henna jí nepřekryje šediny, pauzu dělá minimální, vlasy má nádherné. Ale chce to pramínkový test, každé vlasy jsou jiné a zareagují jinak. Nejlíp se mi po henně osvědčily barvy polopřírodní jako Naturtint anebo profesionální. U obyčejných z drogerie bych měla obavu, co přesně si dávám na hlavu. Podotýkám, že barvím mnoho let, takže vím, co si na svých vlasech mohu dovolit. Asi po 10 letech barvení jen čistě hennou bych byla opatrná, ale tam asi ani žádná barva nepomůže, takové vlasy už půjde zřejmě pouze ztmavit.

Diskuzní téma - Můžu si přebarvit vlasy barvené Hennou chemickou barvou?
Majka22
333 příspěvků 3.7.17 00:05
@MichaMach píše:
@xSx Je to obojí studené, rozdíl jen v tmavosti a trochu kontrastu. Angelina Jolie a Katie Holmes jsou namátkou takové dva případy nevyhraněného vzhledu, které některé typoložky hází do zimních typů a některé do letních.

Já bych se spíš přikláněla u Angeliny k podzimu (i když asi víc k tmavému, jediné, v čem vypadá vážně hrozně, je studená blond, jinak jí sluší relativně skoro vše) jako tady:
http://www.truth-is-beauty.com/…-soft-autumn

Holt barevná typologie je spíš umění, nic exaktního, tedy výsledky nikdy nebudou jednoznačné.

Diskuzní téma - Barevná typologie
Majka22
333 příspěvků 28.6.17 18:37

Takovú opicu byste mně strkali? A. Kutinová, Gabra a Málinka, 5. díl

Pokračování strana 28, předposlední odstavec

Diskuzní téma - Hra: věta v rozečtené knize
Majka22
333 příspěvků 7.5.17 19:04

Kdo jste viděli seriál The Fall s Andersonovou v hlavní roli:
http://www.edna.cz/the-fall/
Mohli byste prosím doporučit obdobnou knihu? Mimo Nesba a The Killing. Děkuju.

Diskuzní téma - Doporučte knihu!
Majka22
333 příspěvků 30.4.17 00:06

Ne, nebyli černoši, a proto se k nim bez bázně vydal, aby jim pověděl všechno, co ho postihlo. (Šahrazádiny noci, Vladimír Hulpach)

Pokračování str. 110, první odstavec

Diskuzní téma - Hra: věta v rozečtené knize
Majka22
333 příspěvků 11.4.17 19:32

V knize str. 8 není, tedy cituji z 8. strany textu, která ale není stranou 8, odstavec druhý:
„Musíme ho odnést na pohovku,“ řekl Mátoha. Vůbec se mi do toho nechtělo. Nechtělo se mi ani se ho dotknout.
Olga Tokarczuková, Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých

Pokračování str. 200, libovolná pasáž.

Diskuzní téma - Hra: věta v rozečtené knize
Majka22
333 příspěvků 24.3.17 00:58

Sice už místy velmi zastaralý článek, ale řada odkazů a inspirace, navíc nikdo nedokáže predikovat důsledky moderních technologií za pár let. Hlavně by člověk neměl zapomínat, že medicína je dnes už také byznys, navíc české zdravotnictví je v rozkladu, ale veřejnost nechce slyšet, jaký tu vládne reálně model, pár zapálených nadšenců na tom bohužel nic nemění. Zrak je pro většinu lidí zásadní, takže je opravdu nejrozumnější zvažovat pečlivě a dlouho, nevratné poškození zraku nic a nikdo nevynahradí. Je třeba spoléhat více na sebe, samostudovat a zvažovat, podstoupit řádná vyšetření, radši do nich investovat více, než se pak zbytek života trápit. Prodejce, byť je to v tomto případě lékař, vám nebude své produkty a služby příliš hanět, seznámí s těmi nejnutnějšími riziky, a to ještě v růžovém balení.
http://laser.pise.cz/…aci-oci.html

Diskuzní téma - Laserová operace očí
Majka22
333 příspěvků 24.3.17 00:29

Osobně bych operaci očí dobrovolně nepodstoupila, rizika jsou z mého pohledu převažující, navíc v rodině mám několik nepříjemných případů, ti šťastnější se alespoň vrátili k brýlím. Zpackané zákroky se příliš nemedializují, takže lidé nabývají dojmu, že o nic nejde. Pár srozumitelně podaných informací např. zde: http://www.optikmuller.cz/…vych-operaci

Diskuzní téma - Laserová operace očí
Majka22
333 příspěvků 7.3.17 22:01

"Fransi, prodáme tvůj cukr, a tím ať to skončí - " Miniaturista, Jessie Burtonová

Pokračování strana 100, poslední věta.

Diskuzní téma - Hra: věta v rozečtené knize
Majka22
333 příspěvků 22.2.17 21:33
@Zebra33 píše:
@ionicera - tuhle jsem nevedela, co si mam pujcit v knihovne, a uplne jsem premyslela, ze ten stary seznam povinne cetby nekde vyhrabu a inspiruju se:). Nedavno jsem poprve cetla treba Pani Bovaryovou, ktera me na stredni moc nelakala, protoze ve shrnuti stalo neco ve smyslu, ze je to o pani, ktera se na vesnici nudi. Mozna by se mi to tehdy ani nelibilo, ale jak je clovek starsi a ma vic zivotnich zkusenosti (v tomto pripade se vztahy s muzi), tak v te knizce vidi i jine aspekty nez jen to, ze se ta zenska na vsi nudi. Mozna by stalo za to sahnout na zkousku i po jine knize, ktera mi tehdy v tech 16 prisla nudna a nezajimava :)

Já se přiznám, že když jsem viděla seznam povinné literatury na dnešním gymnáziu, opotila jsem se. A rozhodně dneska bych to už vůbec nečetla, protože čas je mi víc drahý, ale také spoustu těch titulů znám a dvakrát mne neokouzlily (ten seznam se upravuje snad jednou za sto let:) Přitom dnes existuje tolik pěkných knížek i pro mladší generace. Jsem názoru, že u mladých by se měla dát přednost „zabávnému“ prvku, zařadit čtivější a čitelnější tituly, vůbec aby četli cokoli, to je základ. Časem se pak mohou vypracovat i k něčemu náročnějšímu. Ale soudobá nabídka by odradila i mě, která byla schopna číst i jídelní lístky. Asi začínat dnes na Ecovi, strašit s Jiráskem apod., tak to nečtu taky.
V mém okolí skoro žádní mladí nečtou, ani VŠ, ti snad jsou na tom nejhůř, beletrii nečetli mnozí nikdy žádnou a do školy se učí jen ze studijních materiálů, pokud se tedy ještě vůbec učí, ale žádné knížky. Naopak čtenáři jsou spíš terčem posměchu, že si obsah nestahují z internetu (např. jedna mladá příbuzná kvůli tomu byla prakticky terčem šikany, že je divná, protože čte povinnou literaturu, což je dnes anomálie)

Diskuzní téma - Nejnudnější knihy světa
Majka22
333 příspěvků 22.2.17 21:08
@Malvin píše:
@Majka22 Fantasy mam ráda, je to moh odpočinková literatura. Bavi mne pronikat do pravidel jinych svetu. Ale Tolkien si mne taky nezískal. Na obsahu knih mi záleží a pokud mají ještě dobrou stylizaci, tak tim lépe. Můžete mi napsat, jaká kniha je dobre napsaná, ale má blby obsah. Zadna mne nenapadá.

Možná jsem se vyjádřila nesrozumitelně. Pokud je geniální příběh stylizován neobratně (řada moderních knih z tzv. young adult), zkrátka mne neosloví a nedočtu je, spíše odložím velmi brzy a vracet se k nim už určitě nebudu. A že takových knih dnes je. Naopak příběh, který sám o sobě neoslní, ale jazykově je dokonale propracovaný, číst budu navzdory ději. Skutečně dobrý autor musí podle mne dokázat dokonale pracovat s jazykem, pak už nepotřebuje ani úderný či fantaskní příběh, vždyť řada krásných děl je v podstatě obsahově banálních, ale sílu jim dodává práce se slovy (např. Waltariho povídka inspirovaná článkem z novin nebo některé Saroyanovy povídky, např. Léto na bílém koni minimálně jednu takovou obsahuje - o otisknutí dětských dlaní do betonu) Samozřejmě někdy se vyřádí a dílo zničí i mizerný překladatel. Např. Brownovu Šifru jsem viděla ve dvou různých překladech, jeden výborný, který jsem přečetla, druhý naprosto tristní, zjednodušený. Vznikly tak dle mého názoru dvě zcela rozdílné knihy. Dostat se mi do ruky jako první novější překlad, ihned titul zavrhnu jako brak braků. Samozřejmě ani tak to není žádná klasická literatura, ale zkrátka rozdíl tu byl. Ne že bych nečetla nic komerčního, třeba Písečného muže. Ale to je podle mne vyloženě literatura psaná na efekt a pro peníze, scénářovitá, trefující se do vkusu dnešního čtenáře, který preferuje spíš údernost a jednoduchost, aby nám to hezky odsýpalo a nemuselo se moc přemýšlet (nad tímto se ani přemýšlet nesmí, jinak se se to nedá číst :) Rozhodně to není nic, k čemu bych se někdy vracela. Ale stylisticky propracované tituly (klidně sci-fi, mám na mysli hlavně starší autory) ráda otevřu znovu.

Diskuzní téma - Nejnudnější knihy světa
Majka22
333 příspěvků 20.2.17 13:31

Netuším, zda příspěvek vložit do celebrit, nebo zde, ale když už je tu zmíněna ta Zuzana, tak ta změna možná zafungovala :)
Sexy mozek už prý není v kurzu, musím se podělit, co mi bylo přeposláno:
http://www.ahaonline.cz/…li-komu.html
https://www.super.cz/…la-zena.html

Diskuzní téma - Vztahové vlákno
Majka22
333 příspěvků 19.2.17 00:11

Řekla jsem jí, že život je příliš krátký na to, abychom ho prožili jako nešťastní.
(Kouzelný náramek, Viola Shipmanová)

Navrhuji pokračovat na straně 83, poslední odstavec.

Diskuzní téma - Hra: věta v rozečtené knize

Zobrazit všechny příspěvky uživatele Majka22 »

Napsat uživateli Majka22 zprávu   Přidat uživatele Majka22 do přátel

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek