market555

Registrován od: 12.11.16, naposledy on-line 20.4.19 20:05
Počet příspěvků v diskusích: 22 Praha
Hodnocení uživatele: 160 573
 
market555
22 příspěvků 5.12.16 21:38
@KoraKora píše:
@market555A čemu tím prospejete?

Asi ničemu, ale pokusím se přesvědčit některé lidi, že hájit obézní lidi je špatné, nepřijatelné a vede to k degeneraci lidí, kdy se obezita stává standardem.

Diskusní téma - Tlustí teenageři - Je tohle normální?
market555
22 příspěvků 5.12.16 20:10
@Anka F. píše:
@Oveeec A možná se zakladatelka ani nesměje, protože přihlášená byla naposledy 28.11., tak si myslím, že diskusi nijak intenzivně nesleduje a problém obezity u mládeže ji až tolik netrápí… :-)

To si jen myslíte, že to tu nesleduju. Jsem skutečná a ano, založila jsem si profil zde hlavně proto, abych mohla založit tohle téma, nikam jinam jsem ani nepsala.
Jinak k tomu článku, co tu někdo postnul. Ano, je škoda mladého života, který byl ztracen tímto hloupým způsobem. Samozřejmě tohle neschvaluju, ale myslím si, že k tomu nemuselo dojít, že slečna nemusela být obézní, kdyby se jejím problému s váhou rodiče dostatečně věnovali a řešili ho. Kde není příčina, není důsledek.

Diskusní téma - Tlustí teenageři - Je tohle normální?
market555
22 příspěvků 28.11.16 20:43
@vlm píše:
@market555 Nepsala jste nepadnoucí šaty, ale že na nich praskaly…Normální postava nejsou vždy jen přesýpací hodiny.tak dobře jak teda byla tlustá ta první, kterou to začalo…co je monstrozní obezita podle vás, napsat že měla nohu jak dvě vaše ruce, taky o ničem nevypovídá

No jak už jsem napsala v tom prvním přípěvku, postava hruška asi tak 120kg, bylo jim tak 16-17.
Nějak takhle vypadala:
http://67.media.tumblr.com/…7o3_1280.jpg

Diskusní téma - Tlustí teenageři - Je tohle normální?
market555
22 příspěvků 28.11.16 15:25
@vlm píše:
jak podle vás vypadá,,vyložená obezita,,? to by mě fakt zajímalo, že by v jedné skupině holek byly holky hubené a tlusté..nic mezi tím?? A opravdu měly všechny malé šaty?Příspěvek upraven 28.11.16 v 15:12

Ale jako, jo byly tam i některé s postavou řekněme normální, přesýpací hodiny. Ale asi 4 opravdu vyloženě obézní, asi tak jako ta o které jsem psala v úvodu. Obzvášť jedna, která měla ruku asi jako já obě nohy, brr. A nepadnoucí šaty měly podle mě všechny - zvláště když to byly takové ty přilnavé k tělu, ale otázka je, jestli jim při téhle váze vůbec něco padne.

Diskusní téma - Tlustí teenageři - Je tohle normální?
market555
22 příspěvků 28.11.16 14:42
@pidlooka píše:
@market555 Ti, kteří vás v diskuzi kritizovali tak nečinili proto, že by schvalovali obezitu mládeže, ale protože jste se vůči té dívce v MHD zachovala neomaleně, hrubě a slušný člověk takto s cizím ani blízkým člověkem nejedná.

Ano byla jsem hrubá, ale kdo jiný jí to má říct. Rodina se bude tvářit, že je všechno v pořádku, protože ji oni koneckonců i vychovali a přátelé zase nic neřeknou ze slušnosti. Třeba ji ta moje poznámka donutí se nad sebou a svou postavou zamyslet a něco dělat.

Diskusní téma - Tlustí teenageři - Je tohle normální?
market555
22 příspěvků 28.11.16 14:27
@Oldyn píše:
Absolvovala jsem jako rodič bílou prodlouženou, sto párů mladých lidí, vel. 44 a výš měly dvě dívky, chlapci jak lusk, žádná mega obezita se nekonala. Konec hlášení.

Já jsem teď nedávno taky na jedněch tanečních byla, a dopadlo to teda o dost hůř. Chlapci při těle tak 3, ale holky buďto úplně hubené, nebo vyložená obezita. Když jsem je některé viděla, tak jsem si říkala, jestli ty šaty na nich neprasknou. No a když se pokoušely tančit, škoda mluvit. To i má 80 letá babička tancuje lépe. A ihned poté si šly samozřejmě k baru pro zákusek, aby ty kalorie doplnily. Smutné.

Diskusní téma - Tlustí teenageři - Je tohle normální?
market555
22 příspěvků 28.11.16 14:23
@Jindrason píše:
Tak ještě, aby nebyla děcka dneska vyžraná :) Sedí do u PC, čekuje youtubery a žerou jídla plná tuků, cukrů a dalších „hnojů“. Tak jak to asi může dopadnout. Pokud tedy nejde o onemocnění, třeba štítná žláza může nepříjemně zamávat s váhou, tak je to opravdu hrůza dneska.

To je to, na co se tu snažím celou dobu upozornit. Katastrofický fyzický stav dnešní mládeže. Ale podle skoro všech tady je to normální a já jsem hysterická megera, která si dovolila mít poznámku k obézní holce.

Diskusní téma - Tlustí teenageři - Je tohle normální?
market555
22 příspěvků 22.11.16 18:26
@Amigdala píše:
@market555 je podle mě hrozně zakomplexovaná osoba, že je hloupější poznáme z písemného projevu a podle mě bude strašně ošklivá, abych to shrnula, jediné co nebude je obézní a myslí si, že čím víc bude špačkovat, tím míň budou lidi vnímat jak je šeredná, ještě bych dodala, že je to určitě nevkusně vyhastrošená socka :-)

Aha, tak mne tedy poučte. O co je můj písemný projev horší, než třeba ten váš. Nebo jak se dá z písemného projevu poznat inteligence.
Nikdy jste mne neviděla, ale víte, že jsem šeredná a socka.
Jestli tak soudíte z toho, že jezdím tramvají, pak vězte, že se mi ranním Pražským provozem autem opravdu nechce.
Ano, nemám rádá obézní osoby, protože mám za to, že obezita je známka slabé vůle. Slabé vůle něco změnit, třeba to jak vypadám. Ale vám asi nevadí situace, kdy nadnárodní korporace typu KFC, McDonalds rýžují miliony za to, že krmí naše děti jedy, a ty z nich potom vypadají tak, jak jsem tu popsala, Vám příjde v pořádku, že se v hodinách tělocviku na školách neustále snižují nároky na žáky a mnoho z nich neudělá nejen výmyk na hrazdě, ale ani blbý kotoul. Že se ze sportu stává parketa bohatých, kteří si mohou dovolit dávat své děti na sportovní kroužky a ti chudí mají smůlu, protože jejich dítě si nemůže dovolit platit tisícikorunové částky za soustředění a další věci.
Nebude trvat dlouho a za sport budou prohlášeny i on-line hry, koneckonců v Číně už mají eSport oficiálně uznaný. Tohle je začátek konce, a vinu za tento stav budou mít osoby jako vy, kteří dělají z obezity něco, co je vlastně úplně normální.

Diskusní téma - Tlustí teenageři - Je tohle normální?
market555
22 příspěvků 21.11.16 22:28
@RenataRen píše:
@market555 Asi to co dělám vždycky, řeknu hodně nahlas S dovolením a přídám určitý fyzický tlak. Ale jak to tak čtu, asi jste nebyla doopravdy zavalená, že by jste nemohla dýchat? Spíš vám bylo trochu nepříjemně? No vážená, tak to někdy v hromadné dopravě chodí.
Je fajn, že jste upřímná. Tak mi dovolte upřímně vám říct, že jste kráva křížená s čivavou, dle vaší velikosti. Kráva podle mozku a čivava s takovým tím ječivým, uštěkaným hláskem. Doufám, že se někdy nestihnete protlačit k východu a nějaká ta 170 cm vysoká, 120 kg vážící slečna vám vlepí upřímnou facku.

A jéje, opět se potvrdilo, že potrefená husa se vždy ozve. To je ale šok co, když si někdo dovolí říci něco od srdce. Vůbec bych se nedivila, kdybyste těch 120kg měla taky. A máte pravdu, dýchat jsem mohla a nepříjmně mi fakt bylo, ale i za tu holku. Říkala jsem si, jak někdo může takhle vypadat a nestydět se za to. Bohužel přesně díky osobám vám podobným, které z obezity dělají něco pozitivního, se takové situace stávají. A upřímnou facku byste si měla vlepit spíše vy, když podporujete obezitu u mladých lidí.

Diskusní téma - Tlustí teenageři - Je tohle normální?
market555
22 příspěvků 18.11.16 19:36
@Giuli píše:
Jo, jo máte pravdu, je to zvrátená doba. Kopať do niekoho a opovrhovať ním, len preto, že nepasuje do tabuľky a toho čo považujeme za správne.
Ale už chápem Arabov, prečo nami pohrdajú, lebo oni majú iný názor a ten jediný je správny. My robíme to isté, len náboženstvo sme nahradili výzorom, mladosťou, štíhlosťou. Eutanáziu by to chcelo a vyhubiť všetko čo nevyhovuje normám!

Chtělo by to zavést daně na nezdravé potraviny a pro obézní vyšší zdravotní pojištění. A samozřejmě začít už od píky, tj. zakázat podávat nezdravé potraviny dětem, pro každé dítě peněžní podpora státu na sporotovní kroužky.
A to přirovnání není moc trefné, znám mnoho arabů a žádný mnou nepohrdal. Takto mluví jen někdo, kdo chce záměrně šířit dezinformace nebo je naprosto neznalý.

Diskusní téma - Tlustí teenageři - Je tohle normální?
market555
22 příspěvků 18.11.16 17:48
@andiem píše:
@chioo, ja som si vždy zmrzlinu vyberala podľa okolitých vplyvov. :) A vlastne robím to tak doteraz. Keď je moc teplo, citrónová alebo iná ovocná - vodová zmrzlina je ideál, smotanová by mi vôbec „nejela“. Naopak pri miernejšom počasí, ak je chuť, smotanová zmrzlina mňam. :) Myslím si, že to tak má celkom dosť ľudí, až na nejaké výnimky ktoré nemajú radi niektorú skupinu.

Len som mala potrebu podeliť sa ešte o iný spôspob volenia zmrzliny. :D

Čo sa týka nadváhy až obezity, je to veľmi komplexná téma, na ktorú by som nedokázala zhrnúť svoj názor do jedného príspevku. V zásade ale nikoho nesúdim, naozaj verím tomu, že kto nezažil, nepochopí. Tým ale nehovorím, že si mnoho ľudí nemôže za rizikový zdravotný stav samo. Môže, ale bohužiaľ prejedanie sa alebo naopak nedostatočná strava je väčšinou spojená s psychickými záležitosťami a je často veľmi ťažké sa z toho vymaniť. Mám rešpekt pred výchovou detí v tomto smere. Ak rad budem mať deti, mám zo svojho detstva perfektný základ ako to nerobiť. Pocit, že som tlustá je jedna z mojich prvých spomienok v živote a prevádzala ma celým dospievaním. Podotýkam, že som bola vždy štíhla.

Souhlsím, že jde o často i o psychický problém, jenže ten je třeba vyřešit, né ho podporovat a živit. Nejde mi třeba do hlavy, proč se pořádájí nejrůznější soutěže a miss pro plussize dámy. Na takovýchto soutěžích se často účastnice navzájem podpoří, stylem já jsem tlustá, ale tamta ještě víc, tak to je ok. A místo toho, aby zhubly, tak se z nich tvoří různé pseudocelebrity a píšou o nich na idnesu - třeba tohle
http://ona.idnes.cz/…lecnost.aspx?…
Já si přestavuju, že plus size je tak 10kg navrch, ale ne tohle. A pak to vyústí k tomu, že třeba už i ty tlusté teenagerky o kterých jsem tu psala vidí něco takového a řeknou si: „Proč já bych hubla, budu modelkou“.
Zvrácená doba.

Diskusní téma - Tlustí teenageři - Je tohle normální?
market555
22 příspěvků 15.11.16 18:03
@Qara píše:
@chioo vy to s tou výchovou a vzory vidíte trošičku naivně ;-)

Synovec (14), je od mala veden ke sportu, zdravé stravě a celkově ke zdravému životnímu stylu (ale žádná askeze). Když mu bylo asi 12, začal přibírat. Navíc v takových spíš pro ženy typických partiích (prsa, břicho, zadek) pátrali po příčině a zjistili, že klouček tráví volné chvíle s kámošema v mekáči a kfc, a že chlapci pijí denně redbully, CocaColu a sežerou kvanta čoko tyčinek. Co s ním? Domlouvají mu už 2 roky, je veden ke zdravé stravě a má správné vzory v rodině. Mají ho trestat, bloknout přístup k penězům a dělat z toho zakázané ovoce? Trochu naděje se zdá být ve faktu, že si začíná ty špeky uvědomovat a vadí mu.

IMHO váš postřeh z cukrárny nevypovídá o ničem, babičky neovlivní stravovací návyky vnoučat i kdyby jim tu cukrárnu v ten den koupily celou. Ani rodiče, když to není denně. Já taky dopřeju dítěti raději smetanovou pistáciovou, než sorbet z vody a cukru, doma mu pak servíruju stravu vyváženou. Takže bych na základě vašeho dvouletého pozorování nedělala žádné závěry.

Ale souhlasím s vámi v tom, že špatný životní styl nejde nutně ruku v ruce s chudobou. Synovec i jeho kamarádi nejsou dotčeni nedostatkem čehokoliv, naopak.

Tím elaborátem chci pouze říct, že nic není černobílé.

Já bych udělala skutečně to co jste napsala, tj. zaříznout přístup k penězům, a přihlásit na nějaký sport, popřípadě bych s ním chodila cvičit i sama, když by nechtěl někam, kde to nezná. Čím dřív se toho zbaví, tím lépe pro něj. A souhlas, obézní jsou často i ze příjmově slušných rodin, těch z chudých je spíše minimum, aspoň v mém okolí.

Diskusní téma - Tlustí teenageři - Je tohle normální?
market555
22 příspěvků 15.11.16 18:00
@Giuli píše:
Ja mám pocit, že ste tu bola pred „prevratom“ pod iným nickom a to dosť známym. Že ste tá istá čo písala aj o tej predavačke v obchode. Že ste písala dosť a v podobnom duchu, ale zaboha si nemožem spomenúť pod akým nickom ste prispievala. :-D

Nikdy jsem zde pod žádným jiným nickem nevystupovala. A tady se odehrávají převraty? Na fóru o módě?

Diskusní téma - Tlustí teenageři - Je tohle normální?
market555
22 příspěvků 15.11.16 17:58
@Pimon píše:
Tak vidíš a co když market už toho měla dost, kritičko

To teda měla, nebylo to totiž poprvé, co mi někdo něco podobného udělal.
Dneska jsem tu holku, o které jsem to psala potkala znovu, ale jen stála na zastávce. A hádejte co držela v ruce. Tašku s jídlem z McDonaldu, takovou tu velkou, papírovou. Takže zde to opravdu štítná žláza nebyla.

Diskusní téma - Tlustí teenageři - Je tohle normální?
market555
22 příspěvků 14.11.16 18:29
@Gorilka píše:
Hmm, řekla ta obézní holčina aspoň „Promiňte“ nebo „S dovolením“?Na hrubý pytel, hrubá záplata.

Ne, neřekla nic, jen se prostě na mě namáčkla. Můj názor nezměnily ani ty kritizující příspěvky zde, řekla jsem jí, co si o ní myslím, a nelituji toho.

Diskusní téma - Tlustí teenageři - Je tohle normální?
market555
22 příspěvků 14.11.16 18:26
Díky za
@chioo píše:
No…zajímavé je, že tolik z vás rozhořčí (ano, poněkud neomalená) reakce zakladatelky diskuze, kdežto rozmáhající se nadváha až obezita u mladých holek vás nechá v klidu. Přitom moje zkušenosti jsou podobné, ačkoli já to nikdy nikomu takhle nevmetla…ale myslím si o tom v podstatě totéž. Minulý týden jsem třeba byla na koncertě, nejvíce tam bylo lidí tak 20-30 a když jsem to tak pozorovala, tak tam bylo fakt dost kyprých „rozkydlých“ holek. Neříkám morbidně obézních, ale zas poměr hubené-štíhlé:oplácané-tlusté byl tak 50:50. Přitom když jsem byla před 15lety na střední, tak z 20holek byla 1 tlustá a 1 macatá, ostatní byly štíhlé. Skupiny mladých „hrošic“ s kelímkama z mekáče potkávám denně…takže se též přikláním k názoru, že plošná epidemie problémů se štítnou žlázou českou mládež fakt nepostihla. A když je vidím v těch upnutých kalhotách s a průsvitných topech, tak se mi taky dost navaluje - co mají nosit? Tak za prvé něco, co jim není malé. Za druhé něco, co jde k jejich postavě. Pokud se jim nelíbí oblečení, které sedne k jejich postavě, tak ať s tou postavou něco dělají - ano, není to jednoduché, ale kdy jindy by to mělo být možné když ne v době, kdy jsou mladé, nemají metabolizmus zpomalený věkem, hormony (těhotenství, přechod) a mají spoustu času a prakticky žádné povinnosti.
Jen pro rýpalky: je mi 32, při 170cm vážím 64kg v 6. měsíci těhotenství, přičemž všechny moje „předkyně“ (prostě mamka, babičky, prababičky, tetičky…) mají nadváhu nebo jsou obézní, takže to fakt neříkám z pozice toho šťastného hubeného procenta žen, které to mají v genech a jsou jako laňky, aniž by se jakkoli omezovaly ;-)

Díky, konečně nějaký rozumný příspěvek, v podstatě jste vystihla to, co jsem se zde snažila říci. A to že obézních lidí ve věku do 20 let neustále přibývá, a tím, že je budeme stále omlouvat a říkat si: „Bůh ví čím si prošli, oni to zhubnou“, se vážně nic nevyřeší. Krásný příklad tohohle přístupu je dcera sousedů od mých rodičů. Je jí 15, je jedináček, její rodiče jsou už ve věku 50+, takže asi už jí sourozenec nepřibude. Takže jí rozmazlují, do školy i ze školy samozřejmě vozí autem, ačkoli je vzádlena 5min. No a výsledek toho je nasnadě. Holčina má při zhruba 1,5 ani ne tutově přes 80kg, skoro by člověk řekl, že je širší než delší. Jediná věc, kdy ji vidím chodit je, když si jde ke brance pro pizzu nebo různé jiné „zdravé“ věci. Když jsem se jejích rodičů zeptala, proč jí někdy nenechají jít pěšky, tak to odmítli, že to má strašně daleko a určitě by se jí něco stalo. No zajímavé, že já i všichni sourozenci jsem tam chodili pěšky do školy roky a nic se nám nestalo.

Diskusní téma - Tlustí teenageři - Je tohle normální?
market555
22 příspěvků 13.11.16 16:08
@vlm píše:
@market555 tak sakra měla výrazné boky nebo byla tlustá přes dvě sedačky :-),když na sebe dostala červené slimky..tak zlý to s ní nebylo

Napíšu to natvrdo. Byla tlustá přes dvě sedačky, a když né přes dvě, tak aspoň 1,5 určitě. Její stehno bylo širší, než obě moje. Červený slimky opravdu měla, ale bůh ví, co to byla za velikost, každopádně to na sobě měla totálně narvané. Jednou jsem viděla prodávat dokonce i slimky 4×l, takže nic není nemožné.

Diskusní téma - Tlustí teenageři - Je tohle normální?
market555
22 příspěvků 13.11.16 16:02
@MP blanka píše:
Odhliadnúc od povahy každej jednej z nás a toho, ako reagujeme v rôznych situáciách, mňa už tiež veľa ráz napadlo, že množstvo mladých obéznych ľudí sa zväčšuje snáď geometrickým radom, a že to v poriadku isto nie je. Ešte som nikomu kvôli tomu nevynadala, súhlasím, že je to ich vec, ale som rada, že v rodine nikoho takého našťastie nemám. Nemyslím si ale, ako písala @EmilyG., že by v jej /a v mojej, na veľký vekový rozdiel medzi nami to nevidím / mladosti bolo obéznych ľudí viac. Staršie ženy bývali silnejšie, to až tak takmer pravidelne, veľa mladých dievčat bolo možno nie tak štíhlych, ako to vídame teraz, ale tlsté boli výnimka. Čo si ja pamätám, tak ak sme mali na škole jednu skutočne obéznu Pavlu, a tá si chudák užila posmeškov a odstrkovania dosť. Ak v tých „ našich “ časoch bol niekto silný, vnímal to on ako handicap, a ostatní to poväčšine odusdzovali, na rozdiel od súčasnosti. Možno je to tým, že obéznych ľudí je viac, a už tak nevytrčajú z davu. Pomaly sa to už berie ako norma, ako niečo obvyklé a pre postižených to nie je problém ani estetický, ani zdravotný. Ale pre spoločnosť by to problém mal byť, a osveta, verejná mienka by mala smerovať k tomu, aby si to ľudia uvedomili. Populácia starne, a mladí sú čoraz obéznejší, z čoho časom vyplynú pre nich a pre spoločnosť problémy.
Tak ako ktorýkoľvek iný námet na založenie nového vlákna, aj tento má opodstatnenie.

Myslím si, že být obézní by se nikdy nemělo stát normou, protože pak nastane to, co se už mnohdy děje. Není kdo by nastoupil k policii, do armády protože neprojodu fyzickými testy. Na škole si vyřídí omluvenku z tělocviku, protože proč by se proboha namáhaly, že jo.
A počet obézních dětí a dospívajících se skutečně zvyšuje, sama mohu uvést příklad. Od nás v ročníku byly při těle snad dvě holky, a jedna úspěšně zhubla a druhá naopak po dětech ještě přibrala, ale pořád to je dejme tomu nadváha 20kg, takže nic úplně extrémního. Zatímco dnes když jsem viděla fotky spolužáků mé sestřenky, které je 16, tak jich tam je snad 5 vyloženě obézních, a další 4 nadváha.
Hlavně mě šokovalo, když mi kamarádka učitelka vylíčila, jak má polovina třídy omluvenku z tv, a druhá je věčně nemocná. Naše společnost jde skutečně špatným směrem, a je chyba rodičů, že s tímhle něco nedělají. Jednou na to doplatí.

Diskusní téma - Tlustí teenageři - Je tohle normální?
market555
22 příspěvků 13.11.16 15:39
@Oveeec píše:
@market555 Sama jste kreatura, i když jste „drobné postavy“. Jednak mě fascinuje, jak neomylně poznáte štítnou žlázu, a jednak to, že by si tlustá holka nemohla vzít červený kalhoty. Si to představte, stojí holka u stojanu s oblečením, chce něco červenýho, ale pak si řekne, že vlastně nesmí, protože je tlustá, že radši černou, pak si toho nikdo nevšimne. Tak určitě. No ale hlavně že jste si vylila srdíčko.

Neměla bych ani tak problém s tou barvou, ale spíše s tím, že měla tak o 2 čísla menší velikost, než by byla pohodlná a než by ji (můj názor) slušela. Prostě styl narvu se do toho, i kdyby mi měl ten knoflík od pasu třeba cestou uletět. No a to, že se slim jeans nehodí k někomu, kdo má zkutečně výrazné boky, snad není třeba diskuze.

Diskusní téma - Tlustí teenageři - Je tohle normální?
market555
22 příspěvků 13.11.16 15:34
@azavina píše:
Ač pochybuji, že příběh je pravdivý, na rozhýbání diskuze docela zajímavý námět, o což podle mě autorce vlastně šlo.

Za nereálného předpokladu, že je příběh založen na skutečné události, bych Vás ale nazvala neomalenou. Upozornit na jisté nepohodlí a ohradit se, se zkrátka dá i slušně, bez ohledu na to, jak člověk vypadá. Chápu Vás, ale chápu i ji, a kdyby na mě někdo takto vylítl a ještě před celý autobusem, asi mě to dlouho mrzí (Samozřejmě slečna taky mohla být splachovací a jen si něco pomyslet o podrážděné megeře v přechodu, ale Vaše reakce se mi zkrátka nezdá úplně adekvátní vzhledem k Vašemu věku. No tak jste si vylila zlost na mladé holce, která ani nedosáhla plnoletosti. To jste jí to nandala. Jistě, není dítě, ale, že by byla už plně formovaná osobnost se podle mě říct nedá. Věkem buď dostane rozum a něco se svou životosprávou (kterou formovali i její rodiče) s léty udělá, nebo nadále bude připomínat Blob od Kaplického a časem se jí to ošklivě promítne na zdraví. To už není naše věc. Ohradit se a vymezit si osobní prostor, ano, ale ne takto.

Jo a ještě k tomu rozhořčeně založíte diskuzi:D, to je vlastně už celkem komické. Vážně je Vám 30?

Můžete pochybovat, ale toto se opravdu stalo. Jen to teda bylo v pátek ne v sobotu, uvažuju už rychleji než píšu.
Ano, máte pravdu v tom, že jsem zkutečně od přírody poněkud neomalená, možná by to někteří nazvali i drzostí. Ráda říkám věci jak mi příjdou na jazyk a upřímně, i když to může působit nevhodně. Však už jsem kvůli této vlastnoti měla dost problémů, třeba i v práci. Napsala jsem to doslovně, jak se to stalo, samozřejmě jsem to mohla i napsat poněkuď mírněji.
V to, že věkem dostane rozum a něco se svou postavou udělá, můžeme doufat, ale předpokládala jsem, že v 17 už člověk má určitý rozum a nenapadne jej někomu omezovat jeho osobní prostor tímto způsobem.
Jinak důvod byl spíše rozpoutat diskuzi o tomoto problému.

Diskusní téma - Tlustí teenageři - Je tohle normální?

Zobrazit všechny příspěvky uživatele market555 »

Napsat uživateli market555 zprávu   Přidat uživatele market555 do přátel

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek