marmota-b

Ikonka uživatele marmota-b
Score: 0 Registrován od: 23.11.11, naposledy on-line 21.5.19 01:40
Počet příspěvků v diskuzích: 532 Český Brod
Hodnocení uživatele: 1672 474
 
20.8.15 16:02

Berete v potaz, že je to každodenní outfit do školy i do práce? Tohle není vyloženě osobně na vás, ale občas ve mně komentáře tohoto typu vzbuzují dojem, že buď teda je člověk dáma a pak vůbec ale vůbec nic nedělá a může si dovolit chodit po městě s kabelkou, do které se nevejde ani peněženka, nebo pokud dělá, může na ženské oblékání rovnou zapomenout. Proto já osobně naopak ráda vidím něco takového mezi, jako je tohle. P. S. Jinak ale děkuju za termín Alma. Třeba se bude někdy hodit. span classsmallPříspěvek upraven 20.08.15 v 16:26/span Zobrazit komentář »

18.6.15 09:26

Jinými slovy, líbí se vám styl saka, se kterým si nositelka zatím nevěděla rady... máte nějaké rady, jak ho nosit? Já mám sama tendence taky spíš k tomu opačnému stylu, tak by mě to docela zajímalo. :) Zobrazit komentář »

8.4.15 17:11

Po téhle zkušenosti jsem se zařekla, že už nikdy nenechám svou sestru kecat mi do klobouku když si ho posunu víc do čela, ten dojem je okamžitě úplně jiný. Zobrazit komentář »

2.10.14 16:29

Kabelka letos nebyla, bylo to praktické oblečení na nákup a podobné akce, takže spíš obyčejná látková nákupní taška... Příští rok možná i s kabelkou, prostou menší přes rameno, klasický pevný obdélníkový tvar. :) Zobrazit komentář »

11.3.13 14:26

Mně přijde, že to byl úmysl... po přehlídkových molech poslední dobou chodí spousta příliš velkého oblečení. Ne že by to byl zrovna můj styl, ale zrovna tady na té slečně se mi to teda líbí mnohem víc než na těch přehlídkách! Zobrazit komentář »

9.3.13 14:39

Když se na něj tak dívám, zdá se mi, že má pas kabátu výš, než pas reálný asi proto, že pán bude dost vysoký a štíhlý, takže kabát, který na něm neplandal, měl pas moc vysoko, protože byl šitý na menší postavu... což pak působí, jako že kalhoty má zase nízko. Myslím. V reálu jsem ho samozřejmě neviděla. Zobrazit komentář »

7.2.13 11:18

To jo. Jen ji mám nějak zafixovanou jako historickou záležitost a nesecvaklo mi, že se to dá s úspěchem použít i dnes. :D Zobrazit komentář »

7.2.13 08:30

Po spatření jsem udělala jé, a na tom jé trvám. :) Pompadůrka vážně super, ukládám do paměti jako inspiraci... Zobrazit komentář »

10.12.12 10:36

V tom případě se prostě neshodneme na stylu, a asi ani na životním stylu. Přesto děkuju. Zobrazit komentář »

22.10.12 14:13

To by mě zajímalo, co vlastně myslíte tím slovem blogerka. Protože já taky mám blog (vlastně dva), ale mám dojem, že byste mě jako blogerku neoznačila??? Co by dělalo majitele (provozovatele? pisatele?) blogu méně inspirativním než někoho, kdo blog nemá? A proč by mělo? Zobrazit komentář »

20.10.12 20:23

Legrace je, že mně to okamžitě připomnělo Amy z Doctora Who! :) Zobrazit komentář »

15.10.12 11:12

Jsem zjevně skrznaskrz prosáklá blogem Advanced Style: líbí, moc. Ať to třeba není můj styl, ať je to přehnané, aťsi to třeba není tip ťop: paní se bavila, já se taky bavím. Zobrazit komentář »

14.10.12 11:06

Jó, takový suvenýr bych taky hned brala, ale ty peníze nejsou. :D Ať dobře slouží, a pořváváním se nenechte zviklat! Zobrazit komentář »

14.10.12 00:00

Protože slečen, které chodí po ulici ve vlastnoručně šitých a vyšívaných šatech folklorního rázu je ve vlastech českých pomálu. Proto. Zobrazit komentář »

26.9.12 12:48

Taky souhlasím, že užší pásek by nefungoval. Podle mě by se jím jen zvýšil ten pytlovitý dojem, který tu někteří kritizují, zatímco širší pásek to hezky stáhne a udrží. Problém je snad jen ta velká spona. Zobrazit komentář »

26.9.12 12:44

Zrovna tohle je styl, kde záševky být nemusí. Na těch folklorních košilkách podle mě taky nejsou. Zobrazit komentář »

26.9.12 12:41

Estonský kroj?! Kde jste k němu přišla?! Chci vidět! :) (Učila jsem se estonsky, ráda bych v tom pokračovala.) Já slečně fandím všema deseti. V Lotyšsku jsem viděla slečnu, která velmi odvážně nakombinovala lehounké moderní letní šatičky (a moderní účes s dlouhou ofinou) s doplňky z národního kroje včetně krpců a vlněných ponožek. Snad jela na nějakou víkendovou akci měla spacák a bylo to zjevně silně praktické, ale stejně jsem si říkala, jak to vypadá super a jaká je škoda, že u nás si nikdo na nic takového netroufne. A vida, troufne! Zobrazit komentář »

26.9.12 12:31

Omlouvám se předem, tohle bude dost detailní rozbor šatů a možná trochu... ne zrovna intimní, ale prostě budu mluvit o částech těla. :) Jako člověk, který (aspoň trochu) šije a tvoří a upravuje střihy, si myslím, že problém bude v partii prsou šaty vypadají střižené na někoho s menší velikostí košíčku. U konfekce běžný problém, prý se to všechno šije na béčka, která, jak známo, většina žen nemá... Všimněte si, že na živůtku sice celkem sedí velikost (tedy není to moc malé ani velké), ale nesedí švy ten oblouk, který bývá na špičce prsou, sedí výš. Jak říkám, u konfekce běžný problém, s tím se nic moc nenadělá. A pak ta šála ještě zvyšuje ten dojem širokosti, větší výstřih by to možná spravil. Jinak paráda! span classsmallPříspěvek upraven 26.09.12 v 12:33/span Zobrazit komentář »

24.8.12 08:54

Nějakou dobu to trvalo, než jsem se začla odvažovat... ale s překvapením jsem zjistila, že si na mě ani nikdo neukazuje. Aspoň ne viditelně. :) Zobrazit komentář »

24.8.12 02:29

To mám ještě co dohánět já jich mám pět. :D Zobrazit komentář »

23.8.12 17:26

Nu, proti gustu žádný dišputát. Já jen, že záleží na spoustě okolností, a i když se modrá mnohdy užívá uniformně (i doslova), dá se s ní hrát jako s jakoukoli jinou barvou. Zobrazit komentář »

23.8.12 17:14

Ne nutně vše! Asi bych volila ty korále. Zobrazit komentář »

23.8.12 17:12

Hm, kalhoty do zvonu právě jste mi hodila inspiraci, ke kterému dalšímu kousku z mého šatníku ten kabátek můžu nosit. :D Původně je k němu sukně stejné barvy, tu jsem taky dostala (dohromady to ale nosit nehodlám, je to moc ostře modré najednou!), tak mi ta módněhistorická asociace nějak nesecvakla. Klobouk do čela zarputile nosím a sestra (která fotila) mi ho zarputile pořád strká víc dozadu. ;) Tak hezky budu zarputile nosit dál! Máte pravdu zvedá to hlavu a nutí mě to chodit rovně, cheche. Zobrazit komentář »

23.8.12 14:31

Pro mě má to T dvě výhody: je to stylové, a boty mnohem líp drží na noze. Na delší chození rozhodně lepší. Na zvláštní příležitosti, na druhou stranu, by možná bylo dobré mít další variantu. Zobrazit komentář »

23.8.12 14:29

Díky. Je příjemné vědět, že někdo to vidí jako já ale je taky poučné vědět, že někdo ne. Zobrazit komentář »

23.8.12 14:25

Já to beru. Leží za tím moje snaha poukázat na něco obecného, co se mi jeví taky mírně pekelné. A sice tohleto kritizování s nadsázkou, které se ale třeba i nevědomě naváží do nějaké skupiny lidí, přičemž většinou se mi zdá, že kritizujíci takovou kritikou dokazuje, že o těch lidech vlastně nic neví... Taky to nebylo osobní na vás proto jsem vám taky hned napoprvé nenapsala tenhle sáhodlouhý příspěvek, jen jsem si trochu dloubla, taky trochu v nadsázce. Totiž v tomhle konkrétním případě je mi ta skupina lidí (můžete říct paradoxně) něčím blízká, takže jsem to už nevydržela... U člověka, který jde do kostela ke zpovědi, se myslím zcela právem může říct, že je jedno, co má na sobě. Ne proto, že by snad bylo z obecně lidského hlediska jedno, jak o sebe dbá, ale proto, že v takové situaci v ideálním případě dbá o jinou část člověka než zrovna tu, co je na první pohled vidět (a z mého pohledu mnohem podstatnější, i když zpověď je pro mě cizí). Takže srovnávat bych to nesrovnávala. Kritizovat moje šaty můžete, ale duchovní život jiných s tím nemá co dělat. Kdybyste byla řekla jenom stará panna, obraz by taky byl a neurazilo by to snad nikoho, leda mě, a to je moje věc. :) (A ještě v tom asi hrálo roli to, že svatba byla v kostele a byla na ní spusta lidí, co ani nejsou křesťani. Tak mě nějak podvědomě dostal ten obraz, že do kostela se chodí ke zpovědi.) Omlouvám se za tenhle kanón na vrabce. Schytala jste něco, co mě žere už dlouho, takže znovu: není to osobní. Jen jsem se taky potřebovala vysvětlit. Zobrazit komentář »

22.8.12 11:08

Špičaté nejsou. Jen užší. Já že špičaté si představuju jako to, co se tak kolem dokola kritizuje tady na Pekle... Modrou barvu vemte na milost, modrých je spousta a každému nějaká sluší. :) Zobrazit komentář »

22.8.12 10:11

Stránka se mi nezobrazila; jinak inspiraci hledám hlavně na šicích blozích. :) P. S. Asi vám vypadlo I Chictopia span classsmallPříspěvek upraven 22.08.12 v 10:14/span Zobrazit komentář »

22.8.12 10:09

Však já taky nechtěla, jen jsem se snažila přijít na to, proč ostatní kritizují. :) Díky, že jste se ozvala. Zobrazit komentář »

22.8.12 09:21

Děkuju i za kabátek, ve skříni pookřál. :D No, vážně: díky za tipy. Klobouk, pravda, černý na svatbu asi není ideální... kdybych měla vhodný v jiné barvě, vzala bych. Takhle jsem neoodolala a vzala tenhle... Zobrazit komentář »

22.8.12 09:18

Díky. Zobrazit komentář »

22.8.12 09:15

Když nesedíte, šířka sukně působí líp... no, ono taky hodnotit podle fotky není vždycky stoprocentní. A s červenou se to rozhodně zvedlo! Zvlášť na vás, tenhle odstín (na botách, pásek moc nevidím) vám myslím velice sluší. Zobrazit komentář »

21.8.12 23:05

Tak přece jen! :) Zobrazit komentář »

21.8.12 22:36

Boty se mi líbí moc! A puntíkaté šaty taky, i když mi trochu připadá, že těmhle by slušela trochu širší nebo naopak užší sukně (s tím nic nenaděláte), a ruší mě ta prádlově vyhlížející kraječka dole, moc mi to nejde k tomu celkovému spíš hladce elegantnímu stylu. Nebo je to spodnička? Rozhodně barevně vám to děsně sekne, vypadáte jako nějaká filmová hvězda! :) Zobrazit komentář »

21.8.12 22:27

Škoda, že není z šatů víc vidět (malá fotka); zdá se mi to jenom, nebo jsou opravdu trochu inspirované 20. léty (snížený pas)? Trochu mě na nich pravda ruší ten přerušený vzor... A vypadá to, že maminka mírně ladí s dcerou: tak akorát, aby to nebylo přehnané, ale aby to mělo svůj styl. Zobrazit komentář »

21.8.12 22:12

Přijde mi, že starší ji ani tak nedělají ty vlasy (a vůbec, jak víme, jestli naopak nevypadá mladší, než je?), i když se mi taky zdá, že by to trochu chtělo ubrat ofiny, jen mírně. Spíš to tvrdé černé líčení kolem očí... celkově je to takové jemné, takže mi ta černá nesedí. Možná hlavně ta kombinace černého líčení u očí těsně vedle jemně blond vlasů; na té straně, kde má vidět obočí, to nepůsobí špatně. :) Jej, to to rozpitvávám, úplně cizí osobu! Omlouvám se na dálku. Boty a kabelka mi taky úplně nesedí (hlavně to, že kabelka vypadá z nějaké jiné skupiny barev, která se se zbytkem poněkud tluče) a Sonin návrh by se mi určitě líbil víc. Ale ohrnuté rukávy se mi líbí moc: dodává to další odstín modré a tím to celé tak hezky barevně odstupňovává. To na tom právě beru, pro sebe, jako tu inspiraci. :) Zobrazit komentář »

21.8.12 21:59

Kabelka z menší fotky působila tmavomodře a to se mi líbilo víc... Proti balerínám jako stylu nic nenamítám, já taky ráda nosím boty bez podpatku (ráda chodím pěšky) a na vás rozhodně vypadají líp než na mně; spíš se mi zdá, že tyhle konkrétní vám na noze úplně nesedí? No, možná se mi to jen zdá. Jinak souhlasím, že vy si tenhle volný styl můžete dovolit, tak co kritizovat; na vás to nevypadá vůbec špatně. Kabát se mi dost líbí; a vím taky, že na mně by vůbec tak dobře nevypadal. span classsmallPříspěvek upraven 21.08.12 v 21:59/span Zobrazit komentář »

21.8.12 21:46

To pak jo. To souhlasím. Zobrazit komentář »

21.8.12 21:31

Nešlo mi o bledost, tou si hlavu nelámu, šlo mi o to, že ten den byla docela kosa. :) Jinak to s tím lemem sukně mi prosím vás nedává smysl. Lem v pase? Zobrazit komentář »

Napsat uživateli marmota-b zprávu   Přidat uživatele marmota-b do přátel

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek