marmota-b

Ikonka uživatele marmota-b
Score: 0 Registrován od: 23.11.11, naposledy on-line 21.5.19 01:40
Počet příspěvků v diskuzích: 532 Český Brod
Hodnocení uživatele: 1672 474
 
marmota-b
532 příspěvků 20.5.19 19:56

Další vývoj po letech: tak přece jen Marks & Spencer. Keňský. Zjistila jsem, že africký čaj byla ta zásadní ingredience, díky které mi Yorkshirský čaj tak chutná…
A potom sypaný Darjeeling.

Diskuzní téma - Káva nebo čaj?
marmota-b
532 příspěvků 20.5.19 19:49

@Fatabuna Vyskytla jsem se až teď a jen tak na skok, ale tohle jsem si ráda přečetla!

Diskuzní téma - Lidové kroje
marmota-b
532 příspěvků 25.5.16 05:24

@defilenaiguille Přesně tak! No prosím, ani jsem nevěděla, že je francouzská verze. (Franštinu neovládám, tak se ke mě takové informace nedostanou.)

Diskuzní téma - The Great British Sewing Bee - báječná televizní soutěž
marmota-b
532 příspěvků 21.5.16 13:39

@matapeprna Ale to je u britské tvorby normální, a upřímně řečeno, v tomhle případě mě třeba zastoupení mužů těší. Za prvé šijících mužů není zase tolik, což je škoda, tak je to i osvěta, za druhé jsou beztak taky šikovní, za třetí se mi líbí, že k tomu často přistupují nekonvenčními způsoby, na což se dobře kouká a někdy je to i poučné (v obou směrech: i co dělat, i co nedělat :D). Totéž třeba v případě Chinello, která není zvyklá používat střihy.
Nevím, jak tady kdo sledujete mezinárodní internetové šicí dění, ale z vlastní zkušenosti vím, že anglickojazyčná šicí „komunita“ je báječné přátelské, otevřené, lidské a povzbuzující místo, tudíž se mi nesmírně líbí, že to GBSB krásně postihuje, přestože je to televizní soutěž.

Diskuzní téma - The Great British Sewing Bee - báječná televizní soutěž
marmota-b
532 příspěvků 23.4.16 18:42

Ono to tam bývalo, ale pomizelo to…

Diskuzní téma - The Great British Sewing Bee - báječná televizní soutěž
marmota-b
532 příspěvků 15.4.16 14:45

@Lamicka Zajímavá myšlenka, a netuším! Yorkshirský má, podle toho, jak se prezentuje, zřejmě stálé dodavatele; ale co jiné firmy, to fakt nevím. Možná to taky má vliv na to, kolik je v tom kdovíčeho - když má nějaký pěstitel stálého odběratele, ví, že vždycky hned prodá, a pokud nemá, musí to víc ošetřovat, protože se může stát, že to zůstane někde nějaký čas ležet? Jak říkám, netuším, ale je to zajímavé. :-)

Diskuzní téma - Káva nebo čaj?
marmota-b
532 příspěvků 15.4.16 11:18

Mně Marks & Spencer taky nechutnal; dostala jsem nějaký sypaný od kamarádky, a jak jsem si pamatovala z dětství ten Yorkshirský, myslela jsem, že tmavý anglický bude to pravé, ale nebylo…
Ahmad mi přijde, že se od dob, kdy jsem ho tady doporučovala, trochu zhoršil. Býval balený na Srí Lance, teď (už jsem ho teda dlouho nekupovala) tam bývají ty Emiráty. Už taky, když náhodou nemám ten Yorkshirský, sahám spíš po Liptonu.

Diskuzní téma - Káva nebo čaj?
marmota-b
532 příspěvků 14.4.16 19:30

@stricc Ten pánský styl v Life on Mars mě zase tak úplně nevzal (myslím, že mě to hlavně deptalo barevně, já jsem na to docela citlivá), ale líbí se mi ten typ účesu, co tam má Annie. Škoda, že je to s těmi sedmdesátkami tak pevně spojené - ale mamka něco podobného, takový trochu delší krátký sestřih nosila dlouho, kroutilo se jí to tak samo a slušelo jí to ke tvaru obličeje, který já mám dost podobný.

Diskuzní téma - 60. a 70. léta
marmota-b
532 příspěvků 14.4.16 16:43

@Potrefenáhusa Já bergamot na běžné denodenní pití nerada (po čase mi to prostě nějak začne lézt krkem), takže mně to naopak velice vyhovuje.
Vnímám to, že je to normální kvalitní anglický čaj. Kvalitám nějakých (zvlášť asijských) sypaných se to blížit nebude, ale v rámci „obyč pytlíkových“ jsem zatím nic lepšího neměla. Je to samozřejmě subjektivní, ale…

Jo, a taky jsem díky němu přišla na to, že nekvalitní čaj-seno nejspíš vzniká přesušením (což možná všichni kromě mě dávno věděli). Měli jsme jednu otevřenou krabici na místě, které začalo být v zimních měsících vlhčí než před tím, a tak to, co v krabici zbývalo, samozřejmě trochu navlhlo a navinulo (čaj už je jinde). Zkusila jsem, co to udělá, když to trochu vysuším, a udělalo to seno.

Diskuzní téma - Káva nebo čaj?
marmota-b
532 příspěvků 14.4.16 13:12

@Černá Nina P. S. po letech: Ono se tomu říká Estuary English, jakože podle Temže.

Diskuzní téma - The Great British Sewing Bee - báječná televizní soutěž
marmota-b
532 příspěvků 14.4.16 13:10

Obávám se, že nikde.

Diskuzní téma - The Great British Sewing Bee - báječná televizní soutěž
marmota-b
532 příspěvků 12.6.15 20:50

@bertulka Nás taky, ale nakonec jsme koupili ten obyčejný, protože předtím jsme ho měli taky. :-)

Diskuzní téma - Káva nebo čaj?
marmota-b
532 příspěvků 12.6.15 20:47

V internetovém obchodě by pomohlo možná vědět gramáž, hmotnost na rozměr (teď si nemůžu vybavit, jak se to uvádí - g/m2?) - nevím přesně, co by bylo nejlepší na podobné sako, máte někdo představu? Každopádně některé internetové obchody to uvádějí, což je vždycky lepší, protože si člověk udělá lepší představu, kde se ta látka asi pohybuje tloušťkou.
To složení je polyester a elastan, takže klidně hledejte v polyesterech, pokud vám polyester nevadí… U saka, zvlášť když si ho budete šít přímo na svoje rozměry, je podle mě ten elastan celkem zbytečný (zvlášť když v podšívce beztak není!). V přírodním provedení by to asi bylo hedvábí, ale to by mohla být drahá legrace a musela byste se smířit s tím, že by se to vždycky trochu mačkalo. Možná i nějaká viskóza?
Přiznám, že sama jsem s takovou látkou taky ještě nepracovala a z toho obrázku moc nepoznám, jak to vlastně vypadá, ale zdá se mi to prostě jako látka s trochu zrnitější strukturou. Takže ne keprovou vazbu nebo satén…
Doufám, že to aspoň trochu pomohlo - já kupuju skoro zásadně osobně, tak s internetovým nakupováním látek nemám moc zkušenosti…

Diskuzní téma - Kvalitní látky potřebuji poradit
marmota-b
532 příspěvků 6.6.15 19:41

Tak jak jsem tu před dávnými a dávnými časy zmiňovala Yorkshire Tea - dá se objednat přes internet, i do ČR.
http://www.bettys.co.uk/…orkshire-tea
Táta na přelomu roku objednal hned čtyři velké krabice, protože si propočetl, že v tom množství to i s poštovným nevyjde o moc dráž než snažit se kupovat podobně kvalitní čaj tady u nás. Pochopitelně, pro člověka, který to nemá ozkoušené, by to asi byla docela nákladná sranda, ale my už dávno věděli, že lepší anglický černý čaj jsme u nás za ta léta pořád nesehnali…
Jelikož Yorkshire Tea dodává i princi Waleskému, ta záruka kvality je rozhodně lepší než u prakticky čehokoli jiného. :)

Diskuzní téma - Káva nebo čaj?
marmota-b
532 příspěvků 21.12.14 16:50

@Fatabuna Tak jsem vydolovala fotku před mnoha a mnoha lety oskenovanou z té knížky - jiné informace nemám, ale aspoň něco? Možná, jestli vás to opravdu zajímá, by věděli v Národopisném muzeu - když jsem psala s velmi konkrétním dotazem do Uměleckoprůmyslového muzea a byla zdvořilá, odpověď jsem dostala, takže podle mě za pokus by to stálo. Rozmyslet si, co potřebujete vědět konkrétně (ne jenom „jak to vypadá“, ale třeba jaký materiál na co apod.), a na to se pak zeptat. :-)

Diskuzní téma - Lidové kroje
marmota-b
532 příspěvků 13.12.14 12:01
@marketaa píše:
V Praze je super krám s látkama naproti Alze. Nevím ulici, ale najdeš :-)

Jateční. Kvalita látek ve Flex-Texu se myslím zlepšila (a podle toho i stouply ceny), ale pořád je to tam takové namíchané, u některých je potřeba si dávat pozor, třeba úplety tam jsou některé dost tahavé nebo mají látky kazy (i když na to většinou upozorňují).

Diskuzní téma - Látka na kolovou sukni
marmota-b
532 příspěvků 10.12.14 11:13

No to si právě nepamatuju, jen vím, že je v té knížce. :/

Diskuzní téma - Lidové kroje
marmota-b
532 příspěvků 23.11.14 11:37
@Fatabuna píše:
Kroje miluju a chtěla bych pocházet z oblasti, kde mají tradici. Ale jelikož jsem rodilá Pražačka, byl by můj „kroj“ nejspíš něco ve stylu Hříšných lidí města pražského.

Ruzyňský?
Někdo se tady na něj před časem ptal a já nezvládla zareagovat, protože mi blbnul internet. Jeden je rozhodně zobrazený v té knížce Lidové kroje z edice Dějiny odívání od Lidových novin.

Diskuzní téma - Lidové kroje
marmota-b
532 příspěvků 13.11.14 10:29

Portrét princezny Amalie Augusty Bavorské, královny saské z roku 1823. Což tak nějak perfektně vystihuje můj vztah k „módě“. Dávám přednost „oblečení“, na dobovosti nezáleží, na stylu jo… (Dovysvětlení: I ona vypadá, že byla na svou dobu trochu pozadu za módou, podobné poměrně jednoduché šaty z indických látek už byly tou dobou asi trochu passé, protože už se jich z té doby moc nenajde. Ale zjevně se jí to stylově líbilo, když se v tom nechala i portrétovat.)

Diskuzní téma - Kdo je vaší největší módní inspirací?
marmota-b
532 příspěvků 9.11.14 13:19

Tak jsem napsala příspěvek a něco se popsulo… No ale hlavní myšlenka byla ta, že i indiánské „kroje“, které se vidí dneska, jsou barevnější a zdobnější než to, co mají třeba v Náprstkově muzeu. Takže ten přesun od praktického ke zdobnému a reprezentativnímu funguje obecně.
Přišla jsem k tomu srovnáváním toho předhánění se v počtu spodnic s potlači na severozápadním pobřeží Severní Ameriky - to byla oblast, kde se mnohem víc hrálo na majetek, lovili lososy a je tam mírné podnebí a obrovské stromy vhodné na stavbu domů, tak na tom byli většinou dost dobře. A potlač byl zvyk, kdy jedna rodina / vesnice pozvala jinou a hostila a obdarovávala je. Viděla jsem nějaké video ze současnosti, kde to vyznělo, jako že bohatší sponzorují chudší. Ale četla jsem, že jeden čas se to natolik zvrtlo na předhánění se, kdo má víc, že snad občas ty věci i ničili. Prostě taky případ, kdy tradice ztratí původní funkci (akorát teda v takovém případě natolik extrémní, že to musel být jednorázový výkyv a ne vývoj).

Diskuzní téma - Lidové kroje

Zobrazit všechny příspěvky uživatele marmota-b »

Napsat uživateli marmota-b zprávu   Přidat uživatele marmota-b do přátel

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek