MP lucille

Score: 0 Registrován od: 07.11.11
Počet příspěvků v diskuzích: 12 -
Hodnocení uživatele: 12 4
 
MP lucille
12 příspěvků 8.4.12 08:07

Přidám i svůj názor - vdávat bych se jednou chtěla, ale pouze v počtu nevěsta, ženich a dva svědci. V rodině mám rozvodů poměrně dost a obřad jako takový pro mě mnoho neznamená, svatbu vnímám jako formální akt, kdy dva začnou vystupovat jako pár i před úřady a podobně. Navíc bych nechtěla, aby se svatbou cokoliv v soužití dvou změnilo. Jen nevím, zda mi tato verze svatby projde u partnera, ten určitě bude chtít alespoň nejbližší rodinu. Pro mě už i to ale znamená jakési „divadlo“ pro ostatní, svatbu bych chtěla když, tak jako intimní okamžik pouze dvou lidí (+ dva nutní svědci:)).

Diskuzní téma - Proč se vůbec vdávat?
MP lucille
12 příspěvků 7.3.12 08:49

Zkušenost s čistírnou zatím také nemám, ale před časem jsem našla čistírnu u Skácelky, mám to tam relativně blízko, takže kabát po zimě poputuje nejspíše tam. Mají i internetové stránky (www.ceskavlastovka.cz/), kdyby měl někdo reference, byla bych ráda.

Diskuzní téma - čistírna v Brně
MP lucille
12 příspěvků 5.3.12 13:45

ušpinění by měla zmírnit vhodná impregnace ;)

Diskuzní téma - Jakou barvu trenčkotu
MP lucille
12 příspěvků 5.3.12 11:23

Minulý týden jsem obešla celou Olympii s tím, že si chci taky pořídit nějaký kabátek na jaro. Chtěla jsem délku tak do půl stehen a barvu světlejší, univerzálnější (světlou šedou, studenou béžovou apod.), abych k tomu mohla nosit tmavé kalhoty a nevypada tak příliš tmavě (jsem spíše kontrastní typ). Našla jsem nakonec jeden jediný v New Yorkeru, který mi nebyl velký a celkově docela i seděl. Barva byla tedy bílá, byl o něco kratší, ale lepší jsem nenašla, takže jsem ho vzala :) na netu jsem ho bohužel nenašla

Diskuzní téma - Jakou barvu trenčkotu
MP lucille
12 příspěvků 12.2.12 09:19

Kvetino, v Brne jsem byla u paní Radky Sobotkové, z typologie si odnesete barevnou paletku (nejen pro „váš typ“, ale prostě takové barvy, které vám dle paní Sobotkové sedí) a z korekce dostanete takový základní manuál (pro mě osobně není moc dostačující). Spokojená jsem celkem byla, zkušenosti si myslím, že paní má, jen je poradenství neuvěřitelně náročné na informace, spoléhala jsem hlavně na ten manuál, že v něm bude vše, ale měla jsem si informace spíše zapisovat sama. Manuál mi upřímně moc nepomáhá, ale zase musím říci, že mi sezení alespoň pomohly určit jakési mantinely. Doporučuji tedy poradenství rozčlenit na co nejkratší sezení. Stále se snažím hledat informace po internetu, jak a co kombinovat, detaily atd., ale více než nový šatník (na který nemám jako studentka moc peněz), řeším poslední semestr školy… Celkově bych shrnula paní Sobotkovou pozitivně, jen já bych potřebovala něco více praktického, názorný nákup, konkrétnější základy pro šatník, odkazy na „vhodné“ oblečení s ukázkou na fotkách v eshopech, časopisech a podobně. Snad jsem Vám trochu pomohla :)

Diskuzní téma - Nový šatník - jak začít? Co s čím kombinovat?
MP lucille
12 příspěvků 6.2.12 18:26

Nemáte prosím někdo tip na stránky, kde lze sledovat (příp. stáhnout) tento pořad od prvních dílů? děkuji

Diskuzní téma - What not to wear
MP lucille
12 příspěvků 5.2.12 10:32

Ann, jasně, byl to jen nápad, What not to wear začnu taky sledovat ;)

Diskuzní téma - Kdo poradí s oblékáním v Brne? Stylista? Kamarádka?
MP lucille
12 příspěvků 5.2.12 08:48

V Brně také studuji, posezení bych rovněž přivítala, pomalu začínám řešit přípravu na zaměstnání - šatník a upřímně si tolik rady nevím. Třeba by mohla uspořádat něco pekelná Ada? :) vzít malou skupinku, probrat jejich postavy, co by se k nim hodilo atd, případně projít pár obchodů..
Na What not to wear mrknu, je to jen v angličtině? nebo se dají i sehnat titulky (české/anglické)?

Diskuzní téma - Kdo poradí s oblékáním v Brne? Stylista? Kamarádka?
MP lucille
12 příspěvků 21.1.12 22:07

Chtěla bych se zeptat Brňaček, případně Brna znalých, kde je možno najít obchod Yves Tanguy. Ada na něj odkazovala v některém z článků. Google našel jednu prodejnu na ulici Křenová. Nejsou obchody ještě někde? Nebo víte o jiných prodejnách, které nabízejí jejich sortiment? A jaké máte zkušenosti s touto značkou? Sháním jarní kabátek, zkoušela jsem jeden z Orsaye, ale táhl mě v průramcích. Děkuji předem za rady.

Diskuzní téma - Yves Tanguy - Brno
MP lucille
12 příspěvků 18.11.11 10:14

Děkuji za příspěvky, právě o to mi šlo, jak poznat, zda například ten či onen odstín červené je spíše teplý nebo studený, nejlépe nějak nepocitově. Na radu se zlatou a stříbrnou se zkusím později podívat

Diskuzní téma - Teplé a studené barvy
MP lucille
12 příspěvků 16.11.11 12:02

Ano, ano, čím více žluté/modré, tím teplejší/studenější. Jen mě napadlo, zda toto stanovení je čistě subjektivní nebo zda je možné na to jít i nějak objektivně - podle složení barvy (např. ze vzorníků) - existuje nějaká hranice, do které lze říci, že je barva studená či teplá? Myšlenka se mi vloudila v souvislosti s recenzí knihy o barvách, žádný skrytý význam to nemá :)

Diskuzní téma - Teplé a studené barvy
MP lucille
12 příspěvků 15.11.11 22:17

Zdravím, zajímalo by mě, zda existuje nějaký fígl na rozpoznání studených a teplých barev. Jde je odlišit třeba i nějak „technicky“ - podle složení barev (poměru červené, modré a zelené/žluté)? děkuji za rady ;)

Diskuzní téma - Teplé a studené barvy

Zobrazit všechny příspěvky uživatele MP lucille »

Napsat uživateli MP lucille zprávu   Přidat uživatele MP lucille do přátel

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek