Nanynka_02

Score: 0 Registrován od: 16.04.12, naposledy on-line 5.9.18 00:00
Počet příspěvků v diskuzích: 450 Praha
Hodnocení uživatele: 5836 2354
 
Nanynka_02
450 příspěvků 8.10.16 02:02

Tak jsem po dlouhe dobe zašla na MP… a koukám, co se to tu děje. Abych pridala trochu kontroverzní nazor - pokud jde o propíraná červená ramínka, jsou mi uplne fuk. Zacala jsem Peklo cist v dobe, kdy na nem ramínka nefungovala zadna, ani diskuse, jenom komentare pod clanky… a tehdy se mi libilo nejvic. Byly na nem totiz chytré a vtipné Adiny clanky psane brilantní češtinou a u nich chytre a vtipné komentáře od zajímavých lidi. Vsechny pozdější úpravy vcetne zavedeni obrázkových profilu mi přišly jako detinsteni a podbizeni se masovému vkusu… coz mi ovsem nebránilo tady trávit spoustu casu a prokrastinovat. ;-) Zlom přišel s prodejem serveru, kdy se z nej pres vsechna ujištění zacala ztrácet Ada a postupne pribyvalo Andrey a jejich prisernych textu. Zkoušela jsem to v komentářích trochu resit, ale marne. Pred nekolika mesici jsem zjistila, ze sem vlastne nemam duvod chodit, ze me to tu nebaví. Dnešek mi to jenom potvrdil, tohle uz neni server pro me. Presto preji Ade hodne stesti… a profil si mazat nebudu, tohle demonstrativní prasknutí dveřmi „aby jako vsichni pochopili, ze fakt odcházím“, mi prijde vyloženě legrační.

Diskuzní téma - DOTAZY, NÁPADY A PŘIPOMÍNKY PRO ADMINA, verze 2.0
Nanynka_02
450 příspěvků 11.7.16 22:16
@viktorias píše:
@Nanynka02 to ako vážne? zapudiť dornskú princeznú? matku jeho detí? zaujímavá myšlienka. škoda ďalších slov.

Me by prave ta „dalsi slova“ velmi zajimala. A mimochodem, proc ten pohrdavy ton?

Z hodin dejepisu kazdy Cech vi, ze kral Premysl Otakar I. mel za manzelku Adlétu, princeznu z mocneho nemeckeho rodu, mel s ni nekolik deti vcetne korunniho prince - a klidne se rozvedl a poridil si noveho naslednika s novou zenou (a taky svatou Anezku Ceskou, ta byla prave dcerou z druheho manzelstvi).

Podobne anglicky kral Jindrich VIII. zatocil se svoji zenou Katerinou, ktera mu rovnez dala deti a byla z mocnejsiho rodu nez on (byla spanelskou princeznou, dcerou Isabely Kastilske a Ferdinanda Aragonskeho). Proto mel s rozvodem u papeze problemy a musel si zalozit vlastni cirkev. Ale kdyz se chce…

Diskuzní téma - Game of Thrones
Nanynka_02
450 příspěvků 11.7.16 10:07

Na seriál koukám jenom občas, takže bych se ráda zeptala „zkušenějších“ na vysvětlení - proč si Rhaegar Lyannu normálně oficiálně nevzal?

Rhaegar byl přece dědic trůnu. Lyanna dívka z vysokého rodu. Sice byla původně zasnoubená s někým jiným - ale zasnoubení se často rušila, pokud se naskytla výhodnější partie. Pokud na ni dostal chuť - a ono to mimochodem docela vypadá, že ji dostala i ona na něho - proč se s ní prostě neoženil? Nevidím důvod, proč by mu ji Starkové nedali.

Původní manželku mohl zapudit, pokud překážela. Dát ji zabít, nebo pokud byl charakter, poslat ji do kláštera nebo se rozvést (viz Přemysl Otakar I). Rozhodně by to bylo rozumnější než někoho unášet a poštvat proti sobě do té doby loajální šlechtu.

Diskuzní téma - Game of Thrones
Nanynka_02
450 příspěvků 6.1.16 01:23
@dost_bot píše:
@SagaN Jsem celoživotní zapřisáhlý nekuřák…a jsem naprosto proti zákazu. To se opravdu všem stýská po každodenní péči velkého otce/státu, který jediný ví, co je pro lidi dobré?! Nejvíc mě ovšem děsí to nárokování, pocit, že „mám právo na…“ na cokoliv, to není o cigaretách.

To je oblíbená demagogie, tvrdit, že zákaz kouření je antiliberalni. A nejlépe spjaty s komunismem a totalitou. Ve skutečnosti se právě za komunismu hulilo úplně nepříčetně a jedinec a jeho práva nikoho nezajimal.

I dnes je kouření v Evropě nejvíc populární právě v postkomunistických zemích - Rusko, Ukrajina, Balkán. Naopak zákazy kouření se prosadily v zemích s demokratickou a liberální tradicí - Velká Británie, Nizozemsko, Belgie, ve většině kantonů Švýcarsko. Protože kouření, to je ve skutečnosti omezování jiných osob jen a jen kvůli své osobní neřesti.

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
Nanynka_02
450 příspěvků 4.1.16 00:51

@sulcinka Klid, já to chci doma jenom experimentálně ověřit. :-)

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
Nanynka_02
450 příspěvků 3.1.16 22:52

Tak já nejsem neandertalec. :-) Neukazuju nozem na spolustolovniky ani si nestrkam vidličku se soustem do úst, když mluvim. Ale myslim, že při mluvení třeba jsem schopná krájet maso. Musím si to zítra ověřit. (Akorát že syn toho moc ještě nenamluvi - mami tady ňam / blé je zatím jeho nejdelší projev u stolu. A manžel je někdy ještě horší. ;-) A mlet pusou pořád sama je trochu únavné.

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
Nanynka_02
450 příspěvků 3.1.16 22:39

@sulcinka v těch italských a francouzských komediích, na kterých moje generace vyrostla, se jimi myslím doslova šermuje. ;-)

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
Nanynka_02
450 příspěvků 3.1.16 22:11
@pavla.ku píše:
Pokud se týká jídla, všechny hospody/restaurace/ v okolí začaly jídlo po objednání rozvážet do domu. Tím pominul i ten jediný důvod proč bych do místní restaurace šla.

Od té doby, co jsem doma s dítětem, je pro mě každá návštěva restaurace svátek. Ne proto, že nemusím vařit, vařím každý den a ráda - ale protože je to prostě vytržení z domácího stereotypu. Objednání jídla domů ten efekt nemá.

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
Nanynka_02
450 příspěvků 3.1.16 22:02

Tak ještě pořád brouzdám po anglických stránkách o tom, jak se dáma chová při jídle - a je to opravdu zajímavé. Že se v dobré společnosti slánka nedává z ruky do ruky, ale vždycky se musí položit na stůl, to už jsem někde četla. Ale za tohle:

„It is inappropriate manners to keep your utensils (= příbor) in your hands, talk and move them as you speak. You will be surprised how often people do this without noticing. If someone asks you a question while you are still eating, after you swallow your food, place your utensils on the plate in the resting position, then start to talk, not before.“

jsem vděčná. Myslím, ze s příborem v ruce bohužel mluvim často.

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
Nanynka_02
450 příspěvků 3.1.16 21:27
@meejja píše:
@Nanynka02 reakce na váš příspěvek o tom, jak vám stát konečně zajistí právo jít do (soukromé) nekuřacké restaurace ve 20:16 [/citace
@meejja píše:
@Nanynka02 reakce na váš příspěvek o tom, jak vám stát konečně zajistí právo jít do (soukromé) nekuřacké restaurace ve 20:16

No a jaká je souvislost s dostupností jeslí? I v jeslích stát samozřejmě upravuje hygienické poměry. I ve školkach a dětských skupinách.

Možná je ta hygienická regulace taky neprimerený zásah do soukromého podnikání? Kazdý ať si zřídí skolku jakou chce, třeba na hnoji a s kouřícími ucitelkami - a ať se matky rozhodnou, jestli jim to vadí nebo ne. ;-)

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
Nanynka_02
450 příspěvků 3.1.16 21:06

@meejja Váš dotaz mi nedává smysl - co mají hygienické normy společného s tím, jestli seženete jesle?

Jinak, za komunismu se v ČSSR kouřilo právě úplně všude. V práci, na schůzích i v restauracích.

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
Nanynka_02
450 příspěvků 3.1.16 20:49

@078796 Hygienické normy jsou přesně ta oblast podnikání, do které stát mluvit může… a musí. Proto taky prošly zákazy kouření i ve státech, které lze těžko považovat za totalitní - UK, Irsko, Nizozemsko, Belgie atd.

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
Nanynka_02
450 příspěvků 3.1.16 20:43

Tak jsem zagooglovala v angličtině, a ejhle, otázka děkování nevrtá hlavou jen mě. Popravdě, trochu mě vyděsila ta červená ramínka, jako že se ptám na úplnou pitomost:

"Last night I was reading an article about proper etiquette at formal dinners, banquets, etc. The article mentioned that it was CONSIDERED RUDE TO THANK OR OTHERWISE ACKNOWLEDGE THE WAITERS during dinner because it interrupts the conversation at the table.

I hadn't heard that before. I was raised to say please and thank you to everyone, including to the waiter when he refills my water glass or brings my meal, so it's a habit for me. The article states the correct way to acknowlege the service is to thank the maitre d' or head caterer at the end of the meal.

Have I unintentionally been rude to my table mates all these years by thanking the waiters?"

Většina odpovědí je v tom smyslu, že tohle musí být pravidlo pro velmi, velmi formální události, jinak se děkovat může. Několik lidí se cítí podobně jako já, totiž že děkují až moc - zvlášť když je personál protivný.

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
Nanynka_02
450 příspěvků 3.1.16 20:16
@meejja píše:
Co se argumentů pro zákaz kouření týká - neexistuje právo jít do nekuřáckého podniku, existuje právo si vybrat a nebo si nekuřácký podnik otevřít.

A to je právě ten problém. Až stát kouřeni v restauracích zakáže, což je oprávněn udělat a v mnoha zemích to už udělal, tak právo jít do nekuřáckého (tj. normálního) podniku občanům vznikne. Už aby to bylo, protože spoléhat se na ohleduplnost kuřáků je úplně k ničemu.

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
Nanynka_02
450 příspěvků 3.1.16 18:50

@Dadoo ptáte se špatné osoby, já jsem děkovací typ. ;-)

Ale v nějakém románu jsem myslím četla, že pro správnou dámu je číšník neviditelný (vy to vlastně píšete taky, aha). Tak mě zajímá, jak to podle etikety opravdu je. V té se logika moc hledat nedá, je to věc konvencí.

Edit: asi bude nejlepší příklad. Představte si tuto situaci: jste na nějakém banketu v hotelu, sedíte u velkého kulatého stolu, máte na sobě krásně šaty a vyčesané vlasy. Úspěšně vedete small talk. Tiše přistoupí číšník a doleje Vám šampaňské. Obejde stůl a doleje i sousedům. Má mu každý zvlášť děkovat? Nebo spolu ti lidé mají konverzovat a nevyrusovat komunikací s personálem?

Mně se nepodařilo nikde najít odpověď.

Příspěvek upraven 03.01.16 v 20:02

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
Nanynka_02
450 příspěvků 3.1.16 17:29

@KoraKora já ale myslím děkování za každý jednotlivý úkon, přinesení polévky, přinesení hlavního chodu. Třeba dámy a panove v anglických seriálech a la Poirot nebo Downton obsluhujícímu personálu zásadně nedekuji. ;-) Berou servis jako samozřejmost.

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
Nanynka_02
450 příspěvků 3.1.16 17:23

@SagaN To jsou takové z paty vytažené argumenty, až je mi trapné na ně odpovídat. Žádné „výpary“ do okolí pivo ani jiný alkohol nedělá. Zatímco cigareta z podstaty věci ano, hoří v ní listy tabáku. Navíc se účinky kouření sčítají - když si pulka hostu dá po sklenicce vína, bude mít každý z ní v krvi nula nula jedna promile a abstinenti nic. Ale když si pulka hostů dá jedno cígo, každý v místnosti včetně nekuřáků bude silně pasivně kouřit.

Stát prodej cigaret nepodporuje, to se pletete. Pouze na něj uvaluje spotřební daň. To je diametrálně odlišná věc. Což mi připomíná taky jeden fascinující aspekt - že totiž kouří čím dál víc nizkoprijmove skupiny. Peněz mají málo, ale na kuřivo si je vždycky nějak najdou, i kdyby děti neměly mít nové boty. Takže ten kouř v hospodách je ke všemu placený ze sociálních dávek, tj. i z mých daní.

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
Nanynka_02
450 příspěvků 3.1.16 01:15

@SagaN vaše srovnání cigaret a alkoholu fakt kulhá. Ne každý, kdo má před sebou v restauraci sklenici piva, je opilec. Ale každý, kdo kouří, tím zasviňuje vzduch všem ostatním.

Teď na Silvestra jsme chtěli jít na pozdni oběd ven. Synovi ještě nejsou 3 roky, tak jsme vybrali restauraci s dětským koutkem, ať nikoho neobtěžujeme. Šli jsme do ní půl hodiny pěšky a když jsme dorazili, byla část s dětským koutkem uzavřena kvůli přípravě večerní akce. V celé zbývající části seděl JEDEN pár hostů, ovšem pán kouřil doutníky a zamořil úplně celý prostor. Popíjeli u toho víno (při čemž se tedy kouřit vubec nemá), ale to mi bylo úplně putna, nijak nás to neobtezovalo. Ovšem ten kouř… už se fakt těším, až to zakážou.

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
Nanynka_02
450 příspěvků 3.1.16 01:01

Mám dotaz - má se v restauraci obsluhující personálu děkovat anebo ne? Já to teda dělám, ale léta ve mně hlodá, jestli se mi za to nesmějí.

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
Nanynka_02
450 příspěvků 31.12.15 01:14

@Glum to mě taky ne. Sama ani nemám řidičák, vystačím si s pražskou MHD. Ale bavíme se o autech obecně, že? Ta smysl mají, dopravují lidi a náklad. Jaký „smysl“ mají podle Vás cigarety?

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat

Zobrazit všechny příspěvky uživatele Nanynka_02 »

Napsat uživateli Nanynka_02 zprávu   Přidat uživatele Nanynka_02 do přátel

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek