nedulka

Score: 0 Registrován od: 18.12.12, naposledy on-line 15.10.17 17:51
Počet příspěvků v diskuzích: 35 Praha
Hodnocení uživatele: 320 191
 

Vysoká cena levné módy

20.7.14 18:37

@suik...myslím, že zrovinka zkrátit příliš dlouhé rukávy u saka není až tak jednoduché. Tím vás nijak nepodceňuju, jistě jste šikovná a dopadne to dobře. Zobrazit komentář »

Ševcovská historie

24.6.14 21:35

To jsem se jen tak zasnila, nechala unést...bohužel máte pravdu. Tohle měly naše předchůdkyně komfortnější. Kdysi jsem likvidovala po babičce boty, které jí šil děda, a byly báječné, třeba lahvově zelené z měkounkého semiše, černé s knoflíčky a jiné, to samé klobouky...kdepak asi dnes všechny jsou? Omlouvám se za tu trochu nostalgie. Zobrazit komentář »

Ševcovská historie

23.6.14 21:17

Co jsem špatně přečetla či pochopila, můžete mi, prosím, napovědět? Ať čtu jak chci, vnímám váš příspěvek pořád stejně...nebo to pustíme po vodě? Prostě mně se ta fortelnost šitých bot moc líbí, a docela bych přivítala, kdyby to byly dostupné služby, hlavně tedy cenově. Umíte si představit nechat si ušít botičky, co budou k danému oblečení sedět, budou pohodlné (protože na míru) a měkoučké, výšku podpatku, tvar boty, materiál a barvu si určíte...pohodlné (a třeba elegantní) na denní nošení, společenské, zimní...aaaach. No, máme všeho dostatek, to je pravda, ale taky je pravda, že lidi bývali skromnější a věcí si vážili (třeba proto, že byly kvalitní). Některé obory umějí proti dobám dávno minulým skoro zázraky, ale zrovna konfekce a výroba bot to asi není. Možná se ale fakt míjíme :), tedy my dvě Zobrazit komentář »

Ševcovská historie

23.6.14 07:44

Kisvakond, proč dáváte do souvislosti znalost řemesel našimi předky a (globální)oteplování? Lední medvědi by možná vyhynuli a moskyti na Moravě by se objevili, i kdybychom zůstali na úrovni doby kamenné...nemáme srovnání, co by, kdyby. Obdivuju úroveň řemesel, která uměli naši předci, však taky museli mít několik zkoušek, po vyučení, tovaryšskou, případně mistrovskou. Na kvalitu dohlížely cechy, a být přijat do cechu, to už bylo pravděpodobně něco! To byly doby, kdy mělo to řemeslo opravdu zlaté dno. V lecčems bych neměnila, samozřejmě, ale třeba ševci, krejčí či švadleny s poctivou zakázkovou prací, a i jiná řemesla, prováděná s fortelem a poctivě, z kvalitního materiálu, by se hodila i dnes, ne? Máme plné kanceláře lidí, ale málokdo umí opravdu poctivě ušít sako. Mně by se to líbilo obráceně, vám ne? Zobrazit komentář »

A postili jste se?

26.12.12 07:32

No já nevím...všimla jste si například, jak jsou někdy oblečení turisti v Praze, například? Také mají většinou pohodlné boty na celodenní procházky, batůžky a podobně, elegance jde poněkud stranou. Nevyvozuju z toho hned oděvní kulturu národa, natož abych to řešila někde v kavárně. Mně připadá Adin štědrovečerní příspěvek vtipný, zasmála jsem v tom dni plném koled, jmelí a blýskavých stromečků. Standard Pekla, ne? Zobrazit komentář »

A postili jste se?

25.12.12 10:20

Autorka nikde slovo prasátko nepoužila, všimla jste si...ba ani ostatní, krom těch, kdo se pohoršují. Nedá se svítit, peklo je peklo. Zobrazit komentář »

Napsat uživateli nedulka zprávu   Přidat uživatele nedulka do přátel

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek