opal_k

Ikonka uživatele opal_k
Registrován od: 08.08.13, naposledy on-line 19.6.19 10:11
Počet příspěvků v diskuzích: 131 Praha
Hodnocení uživatele: 1354 131
 
opal_k
131 příspěvků 1.10.18 16:44
@giuliettka píše:
Ale uzavrel a nevolá sa Kofroň. Učil v Prešove na Gréckokatolíckej teologickej fakulte Prešovskej univerzity. Teraz je dakde v Místku.
edit P. doc. ThDr. PaedDr. Andrej Slodička, PhD.
… nebude tady něco ztraceno v překladu? římskokatolická vs. řecko (grécko) katolická??
Diskuzní téma - Váš názor na celibát
opal_k
131 příspěvků 24.9.18 19:38

Já s vámi v hodnocení takových řidičů samozřejmě naprosto souhlasím (navíc to tedy byly první příklady, co mě napadly, našly by se i vhodnější). To ale neznamená, že v praxi z aut vylezou a nebudou na ulici. Co vám pomůže, že jste byla v právu, když ta hromada plechu vyhraje? Trvám si prostě na tom, že chodec - řidič lépe předvídá chování aut kolem sebe.

Diskuzní téma - Řidičský průkaz v pozdějším věku
opal_k
131 příspěvků 24.9.18 17:45

Já tedy se závanem starých časů souhlasím. Umět nastartovat, rozjet a udržet v chodu auto a bezpečně ho dopravit aspoň do blízkého bodu B mi připadá jako docela základní dovednost. Nemusíte jezdit autem a můžete dosyta používat MHD, ale nikdy nevíte, co vás potká. Manžel si zvrkne nohu. Kámoška zvrací. Dítě má horečku - budete volat taxík na chalupu, shánět souseda, nebo vysvětlovat záchrance, že to není tak zlý, ale ať radši přijedou…
Kromě toho to z vás udělá lepšího chodce. Pochopíte, že není ideální vejít na přechod když vás má řidič proti sluníčku. Že na zledovatělé cestě možná nemá auto úplně pod kontrolou, a ti chodci kolem mu to neulehčují… a tak dále…

Diskuzní téma - Řidičský průkaz v pozdějším věku
opal_k
131 příspěvků 12.9.17 10:03

@Atlacoya …se nedivím, že se bojíte zeptat!  ;-)

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
opal_k
131 příspěvků 11.9.17 10:54

Děkuji za punčoškové příspěvky.

Zhasla bych, ale nemůžu najít vypínač.

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
opal_k
131 příspěvků 6.9.17 12:02

@catherinne a @BarcaAri mě přivedly na otázku, kterou jsem už dlouho chtěla položit - jak to máte s „cost per wear“, tedy cenou za jedno nošení u punčocháčů? Stejně jako @BarcaAri se mi často udělá díra na palci, ale je i spousta jiných „nehod“. Zkoušela jsem i různé „ladder resist“ (M&S) nebo Absolute Resist (Bellinda), ale stejně se časem trhnou a cost per wear je stejný nebo vyšší, než když si punčocháče za 40,– vezmu jednou. A to ty palce občas stihnu zašít…
Co považujete za přijatelnou cenu?

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
opal_k
131 příspěvků 6.9.17 11:54

@catherinne Já je dávám do pracích pytlíků, a na nějaký šetrný program…

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
opal_k
131 příspěvků 6.9.17 10:02

@CandyKendall Z brýlových vychytávek, obzvlášť pokud řídíte, doporučuji reflexní vrstvu. Eliminuje odlesky světla na brýlích, je to fakt velký rozdíl (jako celoživotní brejlovec mám srovnání).
A jestli můžu ještě subjektivní radu - bude to sice napoprvé trochu delší, ale nespokojte se s dojmem „to by šlo“, dopracujte se až k „to je ono!“ a nenechte se ukecat, pokud se v brýlích Vy sama necítíte dobře (někdy je to cvičení v asertivitě). Paní prodavačka to nosit nebude, že…

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
opal_k
131 příspěvků 6.9.17 09:54

@catherinne
No ale když máte víc druhů v pračce, tak se to poplete, ne?
Já jsem vymyslela systém, že se na zadní vnitřní lem lihovkou napíše, čí jsou (4 ženské v baráku), co je to za druh (nepárací, tenké…) a pak se dají připisovat čárky, v jakém jsou stavu (jako třeba 2 čárky = jen do vyšších bot). Výhodou je, že se pozná i to, kde je vzadu, což někdy není úplně jasné. No a nevýhodou je, že se to dodržuje tak u 30% punčocháčů…;-)

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
opal_k
131 příspěvků 30.8.17 13:49

Já myslím, že není tak hrozný nešvar takto data sbírat, ale spíš kvalita dotazníku - tohoto i jiných. Zde uzavřené otázky nepokrývají všechny (důležité) možnosti odpovědí, nebo se navržené odpovědi překrývají, nebo 1 možnost spojuje 2 jevy z nichž jeden se mne týká a druhý ne - tak co vyplnit?, chybí základní segmentace podle objemů nákupu - častý vs. příležitostný nakupující… Zkuste dotazník příště otestovat na osobě, která je jiná než vy (věkem, vztahem ke kosmetice), možná vám část chyb vyleze hned, než to někam pustíte.

Diskuzní téma - Dotazník k BP - Dermacol
opal_k
131 příspěvků 28.8.17 13:29

No, to je ono. Slovo „průřez“ mě nenapadlo, já tam mám takovou větrací mřížku…

Stejně je to ale hodně o tom, jak kdo má ty kosti a obliny uspořádané…

Edit: to je odpověď pro CZdanda!

Diskuzní téma - Vše o cyklistice
opal_k
131 příspěvků 23.8.17 13:34

@Jako6 Nevyfotíte nám ho?

Já vám to docela věřím, sama jsem léta hledala slušné sedlo, trpěla jsem fakt jak zvíře, i když mi v cykloprodejně různě měřili pozadí a sedací kosti, stejně jsem se po prvních pár kilometrech už skoro nemohla posadit, a to si nemyslím, že jsem nějak moc měkká. No a jednoho dne řekl pán v jiném servisu: jak vás tak poslouchám, dám vám to, co má moje maminka. A od té doby je to mnohem lepší, už mám taky jiné kolo, ale sedlo stejné.
Každopádně je fakt, že teď v srpnu je člověk (konkrétně jeho zadek) mnohem otrlejší než v dubnu…
Doporučuji prohlubeň ve střední části sedla.

Diskuzní téma - Vše o cyklistice
opal_k
131 příspěvků 29.3.17 12:17

Oxfordky mne napadly jako první. Je jich spousta typů, zejména ty lakové jsou dost formální na to, aby nahradily lodičky. Další varianta jsou lodičky v šuplíku v kanceláři, to se hodí v každém případě.
A osobní, nevyžádaná rada: trochu se odvažte, aspoň v maličkosti, ať to není taková nuda…

Diskuzní téma - Čím nahradit lodičky?
opal_k
131 příspěvků 27.3.17 15:20

Ať už to má jakýkoli účel, třeba klidně komerční, z takového dotazníku nemůže vzejít absolutně žádný poznatek. Jelikož se (mimo jiné) sestavováním dotazníků živím, troufám si tvrdit, že tady je špatně úplně všechno. Včetně gramatiky (Bydlíte mimo Prahy? Zřejmě mimo úplně všechny Prahy, nebo jak?).

Diskuzní téma - Dotazník na obeznámenost s hummusem.
opal_k
131 příspěvků 8.2.17 16:33

@Katyush @amyss: Myslím to teď obecně, ne ke konkrétnímu příkladu - člověk ale přece nemůže čekat, že se ten druhý vůbec nezmění - obzvlášť, pokud ten vztah vnímá jako „celoživotní“. A pokud někdo začne chodit s holkou ve sportovním, která pak pracuje někde v kanceláři a změní styl proto, že se chce prostředí přizpůsobit, tak se to asi dá pochopit, ne?

Ostatně i zmíněná Amazonka od Samsona mi, když jsem jí naposledy slyšela, trochu připadala, že se třeba on nechce přizpůsobit tomu, že ona už si nechce mýt hlavu vodou ohřátou v ešusu…

Diskuzní téma - Změna stylu: holka do nepohody vs. dámička!
opal_k
131 příspěvků 8.2.17 11:28
@dagino píše:
Viem, že hovorím iným jazykom, lebo som muž, ale skúsim. Medzi tými „ležérne“ oblečenými ženami sú aj také, ktoré mi za prejav pomoci dokážu vynadať ( žeby feministky? ), no a potom je človek opatrnejší či ponúknuť pomoc a či „podržať dvere“.

PROSÍM, nenechte se odradit :-)

Diskuzní téma - Změna stylu: holka do nepohody vs. dámička!
opal_k
131 příspěvků 7.2.17 13:14
@Katyush píše:
Snad jen k tomu podržení dveří bych mohla: pokud by mi je chlap nepodržel jen proto, že nejsem ve svůdných šatičkách, ale mikine, tak je to vůl. Vlastně pardon, bude to pro mě ne chlap, ale „duchovní dítě“ a to nehledě na věk. Větší dítě než ten, co jen preferuje sportovní outfit:-) A btw, já mikiny nosím docela ráda:) Asi bych je měla nosit častěji, alespoň si ty chlapi otestuji.

Já se trochu vrátím k věci, jo? Tohle fakt existuje, i když spíš o level výše než jsou dveře. Jednou jsem přijela s autem k pumpě, na sobě sukni a „rozumné lodičky“, ale vše pro „běžný provoz“. Současně se mnou přijela paní na vysokých podpatcích s dlouhými nehty… no a hádejte, komu šli natankovat a komu ne. A dneska ráno jsem cestou na jednání zajela s autem do myčky, šaty a kožíšek, a ten chlap byl asi tak o 200% galantnější, než jindy.
To jsou jen dva příklady, co mne hned napadly, ale elegantnější oblečení ve spoustě případů skutečně vyvolává více gentlemanské chování.

Diskuzní téma - Změna stylu: holka do nepohody vs. dámička!
opal_k
131 příspěvků 27.1.17 09:45
@lesnížínka píše:
Zvolila bych něco vkusného…

Hrajete si s ohněm! ;-)

Diskuzní téma - Šaty versus figura
opal_k
131 příspěvků 19.9.16 14:39

Omlouvám se, pokud to sem již někdo dával, ale nepřebernou studnicí návodů na oblečení, doplňky, hračky i dekorace, zadarmo i placené, pletené, háčkované…s výborným systémem procházení podle parametrů je ravelry.com. Je to anglicky, ale stojí za to se terminologii naučit, otevře to dost nových obzorů..

Diskuzní téma - Vše o pletení a háčkování
opal_k
131 příspěvků 19.11.15 09:43

@Pinot Noir Když lidi něco umí, je to (skoro) vždycky radost pozorovat…

Diskuzní téma - Co vidite z okna

Zobrazit všechny příspěvky uživatele opal_k »

Napsat uživateli opal_k zprávu   Přidat uživatele opal_k do přátel

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek