pidlooka

Score: 0 Registrován od: 30.09.16, naposledy on-line 5.12.16 15:35
Počet příspěvků v diskuzích: 17 Kroměříž
Hodnocení uživatele: 456 30
 
pidlooka
17 příspěvků 28.11.16 16:07
@market555 píše:
Ano byla jsem hrubá, ale kdo jiný jí to má říct. Rodina se bude tvářit, že je všechno v pořádku, protože ji oni koneckonců i vychovali a přátelé zase nic neřeknou ze slušnosti. Třeba ji ta moje poznámka donutí se nad sebou a svou postavou zamyslet a něco dělat.

Kdo jiný jí to má říct? No zcela jistě ne úplně cizí žena v MHD, které do její váhy, postavy a zdravotního stavu vůbec nic není. Jako cestující se samozřejmě můžete ozvat v případě, že vás vedle sedící osoba nějak obtěžuje, ale i to jde udělat slušně a věcně.

Diskuzní téma - Tlustí teenageři - Je tohle normální?
pidlooka
17 příspěvků 28.11.16 14:33

@Giuli Připravila bych nějaké vegetariánské karbanátky či placičky (zelenina, obiloviny, luštěniny) nebo ty smažené celerové plátky v trojobalu, ty jsou opravdu moc dobré a s bramborovým salátem půjdou dobře zkombinovat. Houby mi k tradičnímu bramborovému salátu s majonézou tolik neladí.

Diskuzní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
pidlooka
17 příspěvků 28.11.16 14:27

@market555 Ti, kteří vás v diskuzi kritizovali tak nečinili proto, že by schvalovali obezitu mládeže, ale protože jste se vůči té dívce v MHD zachovala neomaleně, hrubě a slušný člověk takto s cizím ani blízkým člověkem nejedná.

Diskuzní téma - Tlustí teenageři - Je tohle normální?
pidlooka
17 příspěvků 28.11.16 09:53

@Giuli Koneckonců i ta matematika by šla učit mnohem zajímavěji a promyšleněji. Smyslem matematiky není jen tupé dosazování dle vzorečků, ale především rozvoj logického myšlení, schopnosti si něco odvodit. (Pomíjím samozřejmě nutnost umět sčítat, odčítat, násobit a dělit, pracovat se zlomky a procenty a podobné základní úkony, bez toho se v matematice skutečně ani největší kreativec neobejde.)

Díky Hejného metodě už má řada škol slušně našlápnuto učit matematiku lépe a zábavněji. Rodiče se k té metodě staví často skepticky, ale podle zkušeností v okolí do ní děti proniknou velmi snadno a pak jsou schopny řady operací, které se podle běžných osnov klasické výuky matematiky probírají až ve vyšších ročnících.

Metoda samozřejmě není samospásná a vždy záleží na osobnosti učitele. Zároveň nijak neodsuzuji tu klasickou větev výuky matematiky, ale líbí se mi, že vyučující hledají i jiné způsoby práce.

Diskuzní téma - Tlustí teenageři - Je tohle normální?
pidlooka
17 příspěvků 26.11.16 18:37

@Giuli Já nevím, jestli si úplně rozumíme a také si nejsem jistá, jak přesně vypadá náplň hodin TV na základní škole dnes. Ale za mých let se pořád dokola hrála vybíjená nebo volejbal a občas zčistajasna učitelka na začátku hodiny oznámila, že dnes se běží dvanáctiminutovka, skáče do výšky nebo dělá výmyk na hrazdě. Zcela bez přípravy, vytrvalostní běh jsme nijak netrénovali, do výšky se skákalo vždy přesně jednou za rok rovnou na známku. To podle mého názoru zcela postrádá smysl a chápu, že spoustu dětí to může od školního tělocviku odrazovat.

Naopak tělesná výchova zaměřená na všestranný rozvoj pohybových schopností dětí bez stresování známkováním jednotlivých výkonů by myslím dětem jen prospěla.

Diskuzní téma - Tlustí teenageři - Je tohle normální?
pidlooka
17 příspěvků 26.11.16 18:22

@Giuli Dítě osvobozené z hodin tělesné výchovy nemusí být a obvykle v první řadě není lenoch, kterému se nechce cvičit. Úplné i částečné uvolnění z hodin tělocviku schvaluje ředitel školy na základě lékařského posudku, pro úplné uvolnění už musí být ty důvody dostatečně vážné.

Myslím, že potíže je především v tom, že pro děti v rámci výuky neexistuje alternativa běžného tělocviku. Rehabilitační cvičení zaměřená na nápravu konkrétních problémů by byla jistě užitečná, školy ale nemají kapacity prostorové ani personální, aby takovou výuku mohly zajistit. Tak děti musí sedět na lavičce a sledovat cvičící spolužáky. Věřím, že řada z nich by dala přednost alternativní náplni hodin TV před tři čtvrtě hodinovým posedáváním a nudě.

Diskuzní téma - Tlustí teenageři - Je tohle normální?
pidlooka
17 příspěvků 14.11.16 20:16

@Giuli Tak pořád je to středověký hrad, ne zámek se spoustou ložnic, salonků a honosným tanečním sálem :)

Diskuzní téma - Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..
pidlooka
17 příspěvků 14.11.16 19:04

@Giuli Váš příspěvek postrádá logiku. Pokud si myslíte, že Karlštejn za výlet nestojí, spíše by měl vstupné snížit, aby přitáhl více návštěvníků.

Co konkrétně vás zklamalo, jestli se můžu zeptat? Byla jste v Kapli sv. Kříže? Mně se to místo zdálo naprosto velkolepé. Nádherná výzdoba, unikátní deskové obrazy, celá ta kompozice.

Mile legrační se mi zdá karlštejnské panorama, celý ten hrad vypadá jak dětská vystřihovánka posazená do kýčovitě krásné krajiny. Mně se tedy Karlštejn moc líbí.

Diskuzní téma - Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..
pidlooka
17 příspěvků 14.11.16 18:43

@emef Když vezmu v potaz, že kolem dvou set korun stojí obvykle vstupenka do multikina nebo nějakého aquaparku, tak se mi zdá vůbec pěkné, že ty davy stojí o výlet na Karlštejn. Ano, to místo je takzvaně profláklé, ale patří k významným památkám českých dějin a považuji za prospěšné, že tam míří zástupy návštěvníků českých i zahraničních.

Navštívit s dětmi představení v Národním divadle nebo si projít expozici Národního muzea také není žádná nároková věc, na níž by měl mít každý občan právo. Přesto ale patří k nějakému kulturními základu, který se snažíme dětem předat. Kdyby bylo vstupné dvojnásobné, řada rodin by si výlet už musela dobře rozmyslet.

Diskuzní téma - Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..
pidlooka
17 příspěvků 14.11.16 18:25

@Paris1789 Tím myslíte, že byste zdražila vstupné, ať se všechny ty rodiny s dětmi, školní výpravy a výlety seniorů jedou bavit jinam? To snad ne, že ne? Plné vstupné pro dospělou osobu stojí momentálně 170 Kč, a to je jen základní okruh bez Kaple sv. Kříže, s ní takřka dvojnásobek. Podle mého se nejedná o úplně nezanedbatelnou částku.

Diskuzní téma - Pravé české peklo, oblečení, hudba, interiér, všechno..
pidlooka
17 příspěvků 31.10.16 22:56

@krajta Kdysi u nás nebylo zvykem, aby obchody vlastnili soukromníci. Státní podniky nechť mají regulovanou provozní a pracovní dobu státem. Do toho, kdy si chce otevřít Billa by státu nemuselo nic být. Kdo je pohoršený nákupy v neděli, může klidně zůstat v lese.

Diskuzní téma - Stížnost na cokoliv
pidlooka
17 příspěvků 31.10.16 22:17

@krajta Někdo si nedovolí jít do obchodu v regulérní otevírací době, jiný by si zase nedovolil neodpovědět zákazníkovi na otázku. Každý jsme jiný a je těžké se smířit s tím, když se všichni nechovají stejně jako já. Ale takový okamžik nikdy nenastane, vždy budou ve vašem okolí lidé, kteří vás budou něčím obtěžovat. Je dobré se nad to povznést, ovšem pokud je těch lidí nějak najednou příliš, tak potom nehledat chybu jen v ostatních.

Diskuzní téma - Arogantní a namyšlení zákaznící
pidlooka
17 příspěvků 31.10.16 21:38

@Pinot Noir Kdybyste chtěla to pravé československé retro, tak doporučuju Sbazar, Aukro nebo další internetové bazary. Dají se tam najít opravdové skvosty, změť ozdob rozličných tvarů a barev. V absolutní nesourodosti tkví jejich hlavní kouzlo.

Diskuzní téma - Co jste si dnes koupily?
pidlooka
17 příspěvků 30.10.16 22:32
@KoraKora píše:
@pidlooka Skoro jste mě s tou ubohou paní z vesnice, která se dostane do města čtyřikrát do roka, dojala.

Ubohé byly ty děti, protože jim krkavčí matka nedopřeje hamburger z McDonaldu častěji než jednou za pár měsíců.

Diskuzní téma - Stížnost na cokoliv
pidlooka
17 příspěvků 30.10.16 21:44

Zajímalo by mě, co si o mně ostatní spolunakupující myslí, když před nějakými svátky taky tlačím nacpaný vozík. Nemáme v plánu celé Vánoce sedět a jen se nacpávat, ale jednoduše očekávám návštěvy, vařím pro větší počet lidí než obvykle a taky dělám mnohem větší nákup, abych nemusela během dovolené nikam do obchodů.

Hodnotit, jak kdo tráví víkendy a jestli je vhodné strávit v obchodním centru celou sobotu se mi zdá hloupé. Lidé z města často utíkají o víkendu do přírody, lidé z menších městeček nebo vesnic naopak využívají šanci nakoupit najednou více věcí v obchodech, kam obvykle nemají přístup kdykoliv během odpoledne. Jinak se na celodenní návštěvu OC bude dívat žena z Prahy, která pracuje v centru, po práci si může prohlédnout výlohy a když si ty pěkné kozačky nevyzkouší dnes, vrátí se pro ně zítra. Pro jinou paní z vesnice je sobota v obchodním centru možností, jak nakoupit kozačky a kabát nejen sobě, ale obléknout na zimu také děti, pořídit nějakou kosmetiku, kterou nemají v Tetě, zajít si na kávu, kterou jí uvaří někdo jiný nebo koupit dětem ten proklínaný hamburger a CocaColu, protože dalšího čtvrt roku se zase do jiného McDonaldu nepodívají.

Diskuzní téma - Stížnost na cokoliv
pidlooka
17 příspěvků 21.10.16 10:21

@Pinot Noir Také bych ráda znala zdroj dobrých mandarinek. Dostali jsme pytlík výborných a druhou síťku mdlých bez chuti jsem koupila já. Bohužel jsem je sesypala na jednu hromadu a teď je to sázka do loterie, kterou zrovna kdo doma nahmátne. Zatím jsme docela solidární a dělíme se o ty dobré i hnusné, aby z toho nikdo nevyšel špatně :)

Diskuzní téma - Vlákno jen tak pro radost
pidlooka
17 příspěvků 16.10.16 19:25

@Tanule Líbí se mi, jak o dětech a mateřství píšete láskyplně a klidně pište dále. Péče o novorozené děťátko je úplně samovolný proces, přesto laktační poradkyně mohou být velmi nápomocné. Zpočátku je těžké rozlišit, proč miminko pláče, jestli je dostatečně syté, kojení může být bolestivé a je škoda ho kvůli prvotním nezdarům vzdávat. A kdyby sestřičky v porodnici nebo laktační poradkyně pomohly byť jedné mamince z deseti, tak to stojí za to a jejich práce je užitečná.

Diskuzní téma - Těhotenství, děti, výchova

Zobrazit všechny příspěvky uživatele pidlooka »

Napsat uživateli pidlooka zprávu   Přidat uživatele pidlooka do přátel

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek