pozdni_ctyricitka

Score: 0 Registrován od: 29.08.13, naposledy on-line 24.4.18 19:45
Počet příspěvků v diskuzích: 157 Praha
Hodnocení uživatele: 1003 342
 

Blogerka Lu: Chci ženám zvednout sebevědomí

24.4.18 19:31

Blogerku Lu jsem neznala, ale dobře, že jsem ji poznala. Článek je povrchní. Zabloudila jsem sem po dlouhé době, lehká pozitivní změna je patrná. Ale i tak mi se stýská po Adě. Zobrazit komentář »

Kostýmy a retro: Nečekané trendy z týdne módy

12.9.17 07:59

Jo, a ten model s kapucí je fakt hustej /jak pravila dcera/. Zobrazit komentář »

Kostýmy a retro: Nečekané trendy z týdne módy

12.9.17 07:55

Musím přiznat, že letos bych si pár modelů i vybrala. Ten s ostře žlutou šerpou v pase (jenom nevím, zda by na jiné modelce nevypadal bledě). Od Zuzany Kubíčkové model v dolní řadě nalevo s tenkým červeným páskem. Ale nejvíc by se mi asi líbil ten model s odkrytými zády od téže autorky, který má odcházející modelka na prostřední fotce (opět v dolní řadě). Zobrazit komentář »

Best of česká žena

4.9.17 19:40

Problém s očima nebo upřímností? Myslím, že ve Vašem případě, Andreo, je pravda trochu jiná. Opravdu si myslíte, že k Vám na ulici, v kanceláři či kdekoli jinde přistoupí módy znalá žena a sdělí Vám, že Váš outfit je lacině vypadající slátaninou? I kdyby si to dotyčná dáma k blond atraktivní příslušnici téhož pohlaví dovolila, co myslíte, že by si ta druhá pomyslela či snad rovnou řekla. Vulgarity vynechte, to byla rétorická otázka. Opravdu si myslíte, že jakýkoli heterosexuální muž bez ohledu na věk, sociální, rasovou či náboženskou příslušnost by řekl mladé, dlouhovlasé, štíhlé, upravené blondýnce, že je příšerně oblečená? Zobrazit komentář »

Plavky 2017: Holé boky, zakryté krky a pleteniny po babičce

15.7.17 19:51

@benyka Také jsem se pobavila. Navrhuji autorům použít jakékoli fotografie žen s barelem dehtu na hlavě. To spolehlivě odpoutá pozornost od čehokoli jiného a jistě dobře poslouží jako ilustrační fotografie k článku pro tzv. zralé ženy. Zobrazit komentář »

Saténová palba v normalizačním salonu

4.2.17 17:33

@Andrea MP Dělat z toho bizár bych Vám opravdu neradila. Na tom článku se mi nejvíc líbilo právě to, že na fotkách to vypadá, jako že Vám ty šaty docela padnou. Ukazujete tím totiž, že tyto modely jsou ošklivé samy v sobě (o tom není sporu) a dobře nebudou vypadat ani na někom kdo má hezkou figuru. Zobrazit komentář »

Móda podle Baby Slovákové: S novou kabelkou už krásnější nebudu

26.12.16 16:56

Tak to jste (po dlouhé době) trefili článek. Skvělé, řekla bych offové téma na které jsem čekala dlouho. Výborně a realisticky podané. Babě Slovákové držím palce. Jenom si říkám kde se na středním Slovensku vzala ta výborná čeština. Zobrazit komentář »

DIY: Jak vyrobit kožený náramek

17.11.16 19:30

@may.frayn Mluvíte mi z duše. Čte se to dobře a je to o něčem. Zobrazit komentář »

Spacáky a medvědí kožíšky, kabátové hity 2016/2017

8.11.16 22:04

Šmarjá, zase redakce ve starém stylu? To už se Vám všichni pravidelní přispěvatelé s Adou na čele rozutíkali? Nebo jste se v redakci otřepali po tom, co jsme Vám pochválili rozhovor s @esmee? @NočníMotýl Výblitek je moc výstižné slovo. Zobrazit komentář »

Díky Peklu jsem si začala užívat pohledy neznámých lidí

1.11.16 19:35

To je moc pěkný příspěvek od redakce (vidíte, že to umíte, když chcete). Vás, @Esmee mám moc ráda. Však vy víte... Upřímně řečeno hlavně proto, že se jste se vždy stylem odlišovala od toho, co nám bylo (a je) podáváno jako inspirace (nyní raději galerie). Musím přiznat, že jsem se Vaším stylem opravdu inspirovala a v šatech z ala 50. léta honím vodu. Z jedné jedné strany jsem ráda, že jste si našla svojí parketu. Z druhé je mi moc líto, že si od Vás ty nádherné šaty patrně nekoupím, protože takové šaty musí něco stát. Doufám, že Vás pořád budeme vídat v galerii. A mohla byste sama napsat nějaký ten článek. Zobrazit komentář »

Podzimní útok pletacích jehel z Fleru

27.10.16 19:41

Jedna věc mne docela pobavila: ten svetr na hezkým mužským se mi zdá hezký. Tak jsem si zopakovala základy marketingu a ono to fakt funguje. Zobrazit komentář »

Boty do sychravého počasí: hadí vzory, krajky a špičaté polobotky

19.10.16 09:38

Třeba si to říct zcela jasně: tento článek je pouze důkazem toho, že s tímto blogem to jde od desítí k pěti. A nebo spíš od pěti k nule. Nejdřív příkaz vést soudružskou diskusi (zrušení červených ramínek v galerii) a teď tohle... Pokládám si otázku za koho nás mají? Zobrazit komentář »

Zač je toho eko: čím si nás získává férová móda?

16.10.16 18:56

U takových článků se bojím jedné věci. Aby nás i v módě nedostihla taková ta politická korektnost typu. Mám na mysli, že sice bude vypadat blbě, ale protože to bude bio nebo fair trade, tak si to nikdo nedovolí říct. Zobrazit komentář »

Výstava Retro v Národním muzeu 1.

16.9.16 21:56

@MP pohodarka Víte, já nejsem znalkyně věcí od paní Fejkové. Šaty od ní se mi líbí, ale většinou je vídám jen na fotkách a nikdy z blízka. Navíc, ta té výstave je fakt tma. A splést si Fejkovou třeba s Podolskou, to není pro naši současnici žádná hanba. Zajímavé je, že z hlediska provedení například dvoje safari šaty v kolekci ze 70. a 80. let se moc neliší (jedno socialistické provedení a druhé současné HM). Tak se mi alespoň zdálo v těch egyptských temnotách:) span classsmallPříspěvek upraven 16.09.16 v 21:57/span Zobrazit komentář »

Výstava Retro v Národním muzeu 1.

15.9.16 09:13

Část týkající se šatů a doplňků mne prostě nadchla. Souhlasím s tím, že tato část byla nevelká a trochu zmatená a špatně osvětlená. Je pravda, že občas nebylo z popisku jasné, které šaty jsou které. Moc se mi líbilo, že u některých bylo uvedeno, kdo byly jejich majitelky (škoda, že autoři výstavy nepřipojili dobové fotografie těch dam, nejlépe ve vystavených modelech). Nejvíc jsem ocenila sestavení dobových modelů a těch současných (i když odlišit to v tom osvětlení byla téměř detektivní práce). Výstava mi také dala odpověď na otázku, proč běžná móda mi od sedmdesátých a osmdesátých let připadá nijaká (chvílemi dokonce ošklivá). Téměř násilím jsem na výstavu dotáhla také dvanáctiletou dceru. Pak měla problém odejít. Sestavila si všechny modely šatů na figuríně a pak dvě hodiny seděla u Merkura. Zobrazit komentář »

Sedm fashion dokumentů, které musíte vidět

5.9.16 20:43

Téma dobré, uřčitě se na některé filmy podívám. Na stylistické úpravě byste fakt mohli zapracovat (ale kdo jsi bez viny..., že?). Zobrazit komentář »

Ikony stylu: Carmen Dell'Orefice & Joyce Carpati

12.8.16 14:06

Fakt pěkný a povzbudivý článek. Ačkoli si myslím, že na to jak stárneme mají hlavně vliv geny. Ale abychom neměli pocit, že umění krásně stárnout je vlastní pouze dámám v zahraničí. Stačí si zajít na nádvoří Sovových mlýnů (Muzeum Kampa) a podívat se na paní Medu, která tam v teplé dni sedává před restaurací. Zobrazit komentář »

Ikony stylu: Iris Apfelová

1.8.16 21:50

Fantastický článek. Osobně považuji eklektický styl za mistrovství designu. Splácat dohromady absolutně nesourodé věci, aby to vypadalo dobře, je opravdové umění. Co se dámy samotné týče, to bych hájila názor, že být ikonou stylu není jen otázka stylu, ale hlavně genů. Hezky (ve smyslu esteticky) stárnout je především dar od pánaboha a ne každému je dán. Ale rozhodně souhlasím s názorem Iris Apfel, že starší lidé nejsou cílovou skupinou módního průmyslu. I s tím, že to je škoda. Zobrazit komentář »

Minuta pitvání

25.7.16 21:43

@stricc @Brunhilde Děkuju za propitvání na přání:) Jestli vám dáma přijde normál, tak to těší. Díky. Bohužel na té fotce opravdu nejsem já. Zobrazit komentář »

Minuta pitvání

25.7.16 17:11

@stricc Ach má milá, těch co se cítí ve svých outfitech skvěle máme plné páteční momentky, že? Já mám v sobě asi víc kritického cítění než by bylo zdrávo a protože o tom vím, obracím se na širší pekelnou veřejnost s dotazem, co si myslí o tom děvčeti v květovaných šatech. Kdybych se řídila vaši radou a nikoho se na nic nezeptala, budu já husa nadosmrti chodit v černém basicu a všichni si budou myslet, že jsem už vdova. Zobrazit komentář »

Minuta pitvání

24.7.16 20:04

No ano, pitváme u nás v pekle také, většinou v galerii. To jest, když se někdo připraví, nafotí a pro inspiraci uvede svůj outfit. Pak se samozřejmě na něj vrhnou všichni a, eventuálně, hnidopichují až chlupy lítají. Zastavit nějakou paní či slečnu Na Přikopech, poprosit o fotku a pak její oblečení ztrhat na blogu považuji za hrubě nefér. Vpravě v pekelné galerii také byly případy fotek takzvaně z ulice ale v poslední době nějak vyšly z módy nebo se nikdo už nechce nechat vyfotit. Čemuž se osobně nedivím. Co se dámy s krátkými květovanými šaty (takzvaně nevhodnými pro její věk, muahahaaaa) týče, to mám dotaz. Mám velmi podobnou postavu a také mám, pokud si obléknu podobné šaty, nejasný pocit, že to vypadá nedobře (pokud abstrahujeme, tedy v mém případě, od věku:). Ale nedokážu přesně definovat co. Prosím o názor. span classsmallPříspěvek upraven 24.07.16 v 20:06/span Zobrazit komentář »

Jak se (ne)oblékat jako turista

23.7.16 10:52

@viktorka_od splavu Myslím, že toto buzertaška není. Pánové mají bohužel dvě volby: buď si všechno co mají narvat do kapes kalhot nebo si pořídit něco takového jako na obrázku a vyvracet dotazy ohledně buzertašky. Hluboce s nimi soucítím. Zobrazit komentář »

Jak se (ne)oblékat jako turista

21.7.16 18:11

@Ada Pekelná To jste si s tím komentářem o čtečce pěkně naběhla. Teď, po dvou dnech o publikace článku, pekelnice už neřeší, co si vzít na sebe, ale co číst. V každém případě je to nejkomentovanější článek od časů Vašeho příspěvku o starých mladých z loňského listopadu. Je vidět, že tentokrát redakce klepla hřebíček na hlavičku:) Zobrazit komentář »

Skvosty z couture přehlídek

17.7.16 15:15

@Ada Pekelná Dovolím si trvat na tom, že komentování modelek na tento blog patří. Tomu se říká zpětná vazba: jak adresáti vnímají model. Většina z nás vnímá model jako celek a tedy včetně toho, co návrhář vyjadřuje tím, jakou modelku vybral. Myslím, že nemáte pravdu, když říkáte, že s tím nic neuděláme. Jen se podívejte na svůj příspěvek a porovnejte ho s přechozími lety. Bezpohlavních vychrtlých modelek bývalo mnohem víc. Nemám iluze, že kreativci značky Schiaparelli sledují tento blog (ačkoli si to nepochybně ten blog i Vy osobně zasloužíte). Ale když si tady pěkně nahlas řekneme, že některé z nás nejsou schopné obdivovat model na šeredné modelce, děláme v podstatě stejnou službu jako když se vysmíváme dámám a pánům v pekelných pátečních momentkách. Zobrazit komentář »

Plavky 2016: Proč se snad letos radši koupat nahá

12.7.16 22:20

@toffee13 Co myslíte tím vkusem o 10 let míň? Vkus se vyvíjí a před deseti lety jsem otázku oblékání tolik neřešila (k mojí škodě samozřejmě). Zobrazit komentář »

"Skvosty" v obchodech: Slunce seno je zpátky

12.7.16 21:54

@ještěřička Ne, nejste tady rozhodně jediná. Ale i rozevláté a oversized věci by měly padnout a vypadat slušivě. Nemluvě o tom, že by měly mít přiměřenou kvalitu. Jinak je to mrhání zdroji (mí ekonomové mi jistě rozumí:). Zobrazit komentář »

"Skvosty" v obchodech: Slunce seno je zpátky

11.7.16 21:41

Tol co Andrea ve svém skvělém článku vyfotila, mi nápadně připomíná tu spoušť, která je do řetězcových obchodů přivezená u příležitosti letního výprodeje. Ze dne na den se totiž v obchodech ocitne neuvěřitelná síla různých zmačkaných hadrů nejneuvěřitelnějších tvarů a barev a všude se objeví nápis výprodej. Některé tzv. modely vypadají jako když tohle výprodejové kolečko absolvují už nejméně pošesté. A přitom nejde o slevené věci, které tam visely ješte v polovině června. Také jste si toho všimly? Dělá to hlavně Zara, HM a Reserved. Zobrazit komentář »

Plavky 2016: Proč se snad letos radši koupat nahá

9.7.16 16:07

Tak mám první setkání s bondage plavkama za sebou a musím poctivě říct, že dáma byla štíhlá. Takže můj přepoklad, že tento styl bude přitahovat dámy prostorově výraznější se nepotvrdil. Ale první vrabec v hrsti jaro nedělá, že? Navíc je to zkušenost ze zahraničí. Jak to vypadá na naších luzích a hájích? Zobrazit komentář »

Páteční momentky 11

9.7.16 15:59

@Lezu Jo jo, já taky. Ale jenom na Letné. Na Vinohradech to bylo trochu lepší. Zobrazit komentář »

Páteční momentky 11

8.7.16 17:07

Nejsou ty štětinaté boty nějaká rukodělná práce z Fleru? Jak to ta paní dělá, že se ty chlupy zasunou do poutka na palec? Zobrazit komentář »

Sexy nevěst(k)a?

22.6.16 21:02

@harim Tak to není nic antropologicky zajímavého. Již tehdy to spíš byl (pan farář promine) historický relikt a klerikální pitomost dohromady. Při tom množství kněží jaké v Polsku je to promile, ale i tak, čistě statisticky vzato, vychází z toho pár takových. Navíc dnes, v trvající hospodářské krizi, by si to pan farář rozmyslel (finanční dary za svatební obřady jsou jedním z nejdůležitějších příjmů farnosti). A takové věci se rychle roznesou, zvlášť na malém městě. Já jsem si to spojila nějak s tím čepením a přišlo mi, že by to mohla být komunitní reakce. Zobrazit komentář »

Plavky 2016: Proč se snad letos radši koupat nahá

22.6.16 20:29

Tak tentokrát od redakce docela fajn článek. Nadpis téměř jako od Ady a bez chyb. Šňůrky jsou fakt sadomaso. Nedočkavě čekám na pekelné fotky z pláží a koupališť. Jak znám život, tuhle novinku si určitě oblíbí ty prostorově výraznější z nás. Retro trend mě (jako osobu v plavkách prostorově poměrně výraznou) vysloveně potěšil. Zobrazit komentář »

Ada v žabkách aneb pochod hanby

21.6.16 15:17

@Bettz Já myslím, že žádný lynč by neprobíhal. Spíš bledá závist. Takovej mejdan... Tak schválně, kdo první umístí fotku tohoto typu v galerii (dříve: inspirace). V poslední době tam není moc šrumec. Zobrazit komentář »

Sexy nevěst(k)a?

21.6.16 14:54

@harim Fakt jste viděla odebrání závoje? Zabývám se kulturní antropologií a moc by mne zajímalo, před kolika lety to bylo (vojevodství ev. město či vesnice). Kdo to odebral (někdo z rodiny, přihlížející) a ve kterém momentu (ne snad již v kostele?)? Omlouvám se (i ostatním pekelnicím), že se tak ptám, ale pro kulturního natropologa totéž jako pro ochránce přírody chytit v Jeseníkách vlka do fotopasti. Prostě rarita. @barvinok Fakt nemůžete věřit všemu, co se v Čechách a na Slovensku píše o Polsku v novinách. Fakt je, že potraty ze sociálních důvodů tam nejsou oficiálně povolené. Ale v praxi se to ponechává vlastnímu svědomí (if any) a většinová (tj. ve věcech víry spíš formalistická) společnost užívá biblické 'kdo jsi bez viny...' Takže se to fakt moc neřeší. A panenství už tuplem. Zobrazit komentář »

Sexy nevěst(k)a?

15.6.16 16:14

@may.frayn To by ten kostel potom museli znovu vysvětit:) A redakce se ptá na hranici nevkusu a tradice. Vidím, že tento blog začíná mít nejen estetické, ale i (ne)mravní ambice. No to je pecka. Zobrazit komentář »

Basic šatník je zlo

9.6.16 16:26

@blackdakini Má drahá, tak jste mi vysvětlila proč všechny moje studentky vypadají úplně stejně. Do třiceti a bez názoru na módu jsou všechny a štíhlé skoro všechny. Podotýkám, že nežiju v Česku. Nedávno jsem přednášela v Praze a tam těch unitypů bylo mnohem míň. Ale zato bylo období státnic a viděla jsem několik slečen evidentně overdressed. I klobouky byly. U nás jsou státnice bejzikové, bílá halenka tmavá sukně. Jak ve škole. Zobrazit komentář »

Blogy, hrob inspirace

1.6.16 21:09

Ado, v jednom ze svých příspěvků jsem Vás prosila o článek o tom jak se něco stane módním trendem. A hle, je tu. Moc děkuji. Jsem ráda, že na tomhle blogu funguje zpětná reakce od čtenářů k tvůrcům. A z příspěvků soudím, že tohle téma je zajímavé i pro ostatní pekelnice. Přinejmenším proto, abychom věděly do které skupiny patříme. Za sebe mohu říct, že mě majoritní trendy nějak neberou. Asi proto, že je vidím všude kolem. Ale takové retro ve stylu například @Esmee Zobrazit komentář »

Prostějovská zlatá jehla - 2. díl

21.5.16 17:47

Ado, a porota pro všechny kategorie byla tatáž? Zdá se mi totiž, že vítězná kolekce Časoprostor v kategorii Galaxie se nápadně podobá vítězné kolekci Lines z kategorie Strany a hrany (o ní jsi psala v 1. části). S tím rozdílem, že ta individuální je černá a ta skupinová je bílá. Obě kolekce jsou minimalistické, jednobarevné a stylově čisté. Nebo autorka individuální kolekce studuje v Prostějově? Zobrazit komentář »

To jsem zase rozfrcala peněz...

21.5.16 16:56

Ado, vítejte zpátky. Už jsem se fakt lekla, že na Vás dopadly, jak píšete v momentkách č. 7, sezónní deprese, ADHD a autistické rysy, prostě všechno co má takový normální moderní člověk. Zobrazit komentář »

Páteční momentky 7

21.5.16 16:22

@Anutella mluvíte mi z duše. Mám stejnou diagnózu. Zkoušela jste značku Heavenly Feet? Koupila jsem si nedávno od nich tyto boty (viz obrázek), asi po desáté slevě (cena ok. 500 Kč), ale jsou fakt pohodlné a dobře vypadají. Vyměnitelnou stélku přirozeně nemají, ale vnitřek je kožený (vnějšek bohužel ne, jsou to lakovky). Mají jedinou vadu: v Čechách jsem tuhle značku neviděla v kamenném obchodu. Ale jinak nemají chybu. Zobrazit komentář »

Napsat uživateli pozdni_ctyricitka zprávu   Přidat uživatele pozdni_ctyricitka do přátel

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek