Puffin

Ikonka uživatele Puffin
Registrován od: 01.03.14, naposledy on-line včera v 16:50
Počet příspěvků v diskusích: 144 Hradec Králové
Hodnocení uživatele: 1508 137
 
Puffin
144 příspěvků 07.06.19 21:44

Vidím kolem sebe různé rodičovské přístupy, naštěstí zřídka tak extrémní, jako ty, o kterých píšete. Pořád si ale myslím, že i škodlivý přístup velmi často není “padoušský” - ve smyslu, že by rodič chtěl dítěti ublížit. Spíš jde o nešťastné přesmyknutí pro lidský druh užitečných mechanismů - toho, že se rodič nějak intuitivně rozhlédne kolem sebe, zhodnotí, co jeho potomek potřebuje mít ve své výbavě, aby se v budoucnu dobře rozmnožil (byl úspěšný, zajištěný, získal dobrého partnera, s ním měl dost potomků, o které se velmi dobře postará atd.) a pak za tím svou výchovou jde hlava nehlava.

Diskusní téma - Stížnost na cokoliv
Puffin
144 příspěvků 29.05.19 18:14

@Eyela Dost dobré peklo. Zaujal mě ten kontrast dětské tváře, sexy póz a dlouhých nehtů. Jak kdyby se malá holčička přelila do těla dospělé ženy.

Diskusní téma - Pekelné celebrity
Puffin
144 příspěvků 27.05.19 20:39

@KlaudieS To není sexy. To je… prostě prsa.

Diskusní téma - Pekelné celebrity
Puffin
144 příspěvků 26.05.19 20:29

@barvinok Úpravy se vyplatily, vypadá to, že sedí akorát.
Můj výtvor je mnohem obyčejnější. Dnes jsem došila šaty, u kterých jsem nedávno prosila o radu ohledně výstřihu, nakonec jsem ho řešila klasickou podsádkou. (Díky za rady!) Barva je tmavá zelená, asi něco jako malachitová, či kachní modř, můj foťák ji mění na modrou.

Diskusní téma - Burda - domácí šití
Puffin
144 příspěvků 13.05.19 20:25

@bao-baba Tohle vyvolává představu spousty různých scénářů… “Hele, Alíku, tvůj nový bráška!”
A to je ten nejlepší, pak mě napadá ještě několik nechutných a několik hororových. Asi si jdu pustit Večerníček a vypláchnout oči.

Diskusní téma - Pekelné celebrity
Puffin
144 příspěvků 01.05.19 21:03

Burdovské návody, uch. Prosím, pochopila jsem dobře, jak zkombinovat dva šikmé proužky (“a” šíře 4 cm, “b” šíře 5 cm) do jednoho výstřihu?
Přijde mi jednak divné ustřihnout švové přídavky a pak mi je divné, jak to vypadá na nákresu šatů - že by výsledkem mělo být něco jako dva stejně široké proužky vedle sebe.

Diskusní téma - Burda - domácí šití
Puffin
144 příspěvků 23.04.19 20:00

@Jordaan Děkuji. Hmmm, křídla :-) Já prozatím ušila jednu verzi těch burdovských bez křídel (dostala jsem výrazně vzorovanou látku, tak z toho je jednoduchý vršek a ta sukně se záhyby). A teď čekám na novou Burdu, abych se rozhodla, jaké budou další šaty.
Ty Vaše bych chtěla vidět na Vás a v pohybu, takhle vypadají skutečně trochu pytlovité. Ale věřím, že mohou být velmi příjemné a na těle hezké.

Diskusní téma - Burda - domácí šití
Puffin
144 příspěvků 22.04.19 17:02

@Jordaan Nemohly by tu ještě chvilku být fotky? Prosím…

Já při víkendovém spravování cosi provedla staré Veritasce a ona přestala šít. Pokusila jsem se něco kolem spodní niti rozdělat v domnění, že je tam kus namotané nitě. Po deseti šroubcích a třech kovových dílech jsem si řekla, že to radši vrátím zpátky, dokud ještě vím jak. Takže zase jednou za pánem v modrém plášti do servisu.

Diskusní téma - Burda - domácí šití
Puffin
144 příspěvků 17.04.19 18:57

@benyka Nos na zhodnocení investice :-)

Diskusní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
Puffin
144 příspěvků 17.04.19 18:55

@giuliettka Asi tím ta matka něco důležitého získává. Procházku po červeném koberci… Opravdu bych si nepřála matku, která by mě takhle s chutí… fotografovala.

Diskusní téma - Pekelné celebrity
Puffin
144 příspěvků 02.04.19 19:14

@Kryptozoo Nosila jsem děti pořád v šátku, byla jsem zvyklá na zátěž. Potom jsme na dovolenou půjčili i krosnu (Salewa) pro čerstvého tříleťáka - nebyla jsem schopná nést ho déle než půl hodiny. V šátku na zádech klidně dvě hodiny v kuse. Proto doporučuji zvážit ergonomická nosítka typu Manduca, použití je podobně snadné jako krosna, ale dítě máte těsně na svých zádech, takže je pocitově mnohem lehčí a unesitelnější. Na druhou stranu pokud je vedro, více se oba potíte a je dobré mít funkční trika.

Diskusní téma - Co jste vždycky chtěli vědět a báli jste se zeptat
Puffin
144 příspěvků 01.04.19 17:31

Stěžuju si sama na sebe - právě jsem zjistila, že jsem v posledním týdnu spletla třetí věc, co se časového plánování týká. A přitom mi logistika přišla vždycky jako zábavná hra, která mi jde. No, asi už nejde… (A s letním časem to nemá nic společného, na ten se vymlouvat nemohu.)

Diskusní téma - Stížnost na cokoliv
Puffin
144 příspěvků 27.03.19 19:14

Šaty pro slečnu z látky z Peru.

Diskusní téma - Burda - domácí šití
Puffin
144 příspěvků 21.02.19 17:54

@giuliettka A které je prosím to krátké? To vyšší (levé), nebo to druhé? Nevidím to tam. Látka se celkově chovala trochu jako potvora, ale zase díky tomu nic neodpouští a všechno je na ní vidět, což bylo pro daný účel ideální. Začínám shánět nějakou na finální šaty, moc se mi líbí ta originální z Burdy, ale na podobnou jsem zatím nenarazila. A aspoň malá pružnost by nebyla od věci.

@MP blanka Jo, Jo, právě toho, že to celé rozhodím, se trochu bojím. Ale na druhou stranu - právě ta nejistota dělá ze šití zábavnou adrenalinovou činnost :-) Díky za rady!

Diskusní téma - Burda - domácí šití
Puffin
144 příspěvků 20.02.19 17:54

@MP blanka @UzZase Díky. Ten díl látky kolem ramen je součástí střihu, proto jsem to celé musela nejdřív sešít, abych se v tom vůbec vyznala. Tím pádem ale nemůžu na tomhle už dělat úpravy, vznikly šaty na letní pletí záhonků :-) Nezdá se mi, že bych nijak neřešila délku PD, vnímám, jak to celé divně pne a šaty jsou mnohem pŕíjemnější, když se trochu nahrbím. Tak váhám.

Diskusní téma - Burda - domácí šití
Puffin
144 příspěvků 20.02.19 16:36

Hezké odpoledne, došila jsem zkušební model, přichází čas na úpravy střihu. Mám k tomu nějaké nápady a dotazy, tak prosím o jakékoliv komentáře, doplnění a tak. Špičky prsních záševků mi vycházely příliš nahoře, při šití jsem záševky jen provizorně trochu zahnula směrem dolů. Proto na fotce vycházejí jakž takž, ale se střihem stejně musím hnout. Vzhledem k nakrabacení na zádech a naopak pnutí vepředu chci prodloužit přední díly v horní části a o totéž zase zkrátit zadní díly. To by mělo současně prsní záševky posunout dolů, takže bych pak s nimi už hýbat snad nemusela. Současně až na fotkách vidím rozdíl mezi rameny, levé je o kus výš. Mám s tím udělat to, co radí Burda kniha, tj. zkrátit polovinu předního a zadního dílu na pravé straně diagonálním zahnutím? Nebo mám dělat něco jiného?
A pak ještě co s nakrabacením látky v pase vzadu u zipu? Bude stačit změna materiálu za něco pevnějšího, nebo mám něco dělat se střihem?

Diskusní téma - Burda - domácí šití
Puffin
144 příspěvků 06.02.19 15:22

@Jordaan Děkuju, dáváte mi odvahu se do toho pustit:-) Až se ztratím v realizaci, budu zde volat o pomoc.

Diskusní téma - Burda - domácí šití
Puffin
144 příspěvků 05.02.19 22:06

@Jordaan Ehm, důvodem je to, že mám prsa narostlá asi o kousek níž, než je běžné, délku do pasu neprodlužuji, ani nezvětšuju objem (obvod).

Diskusní téma - Burda - domácí šití
Puffin
144 příspěvků 05.02.19 19:21

@Jordaan Díky. Asi mi nic jiného nezbyde, aspoň bez rizika zničení látky odhalím, jak se to vůbec šije, protože návod je pro mě jako obvykle dost záhadný.

Diskusní téma - Burda - domácí šití
Puffin
144 příspěvků 04.02.19 21:12

Dobrý večer, prosím o radu. Chtěla bych si ušít šaty z obrázku. Je to střih z Burdy, 6/2018. Jenže jediná úprava, kterou oproti burdovským střihům musím na těle dělat, je posunutí vrcholu prsních záševků o několik cm dolů. Jenže tady mě nějak nenapadá, jak to konstrukčně udělat. Nenasměřujete mě někdo prosím?

Diskusní téma - Burda - domácí šití

Zobrazit všechny příspěvky uživatele Puffin »

Napsat uživateli Puffin zprávu   Přidat uživatele Puffin do přátel

Poslední článek:
Jak vypadá módní deziluze

Autor: Kamila

Spousta lidí by vraždila za práci u předních značek haute couture.... Celý článek