Semtex

Registrován od: 05.11.13, naposledy on-line dnes v 18:28
Počet příspěvků v diskusích: 35 Neratovice
Hodnocení uživatele: 423 136
 

REPORTÁŽ: Jak se šije oblečení (nejen) pro surfaře

12.05.19 08:04

@zwedavka :joy: span classsmallPříspěvek upraven 12.05.19 v 08:06/span Zobrazit komentář »

Češi a obleky: Proč plesová sezóna bolí

04.01.19 19:01

Úcta k obleku? Co? Proč? Není to pánbůh, ale pořád jen kus oděvu, spotřební věc. Montérky to jsou, ale spíše než plesové bych řekla, že kancelářské. Spíš než o neúctě k obleku by se dalo mluvit o vlastní pohodlnosti (proč bych nosil oblek, když se v něm nedají dělat pořádný dřepy ani nelze vzpažit), absenci základního smyslu pro kulturu a ignoraci společenských pravidel neboli etikety. Případně o neschopnosti vybrat si takový oblek, v němž se chlap bude cítit sebejistě a příjemně. Zobrazit komentář »

Moje módní předsevzetí

31.12.18 08:08

Nene... prosím... tohle ne... Zobrazit komentář »

Měkouši aneb Vánoční danajské dary

30.12.18 13:37

@Evženie jeeee to je zase problém. Myslím, že by se to v redakci mohlo ujmout a můžeme se těšit na další podnětný článek. Co pod něj? No co asi? Existují třeba trička nebo tenké uplé viskózové svetříky. Zobrazit komentář »

Měkouši aneb Vánoční danajské dary

23.12.18 19:48

Já bych byla náhodou moc ráda, kdyby mi někdo daroval takovýhle veselý barevný svetr :). span classsmallPříspěvek upraven 23.12.18 v 19:58/span Zobrazit komentář »

Jak fungují slevy (a obchody bohatnou)

22.12.18 11:03

Hmmm no tak jsme se zas nedověděli nic zajímavého, a o tom, jak fungují slevy, už vůbec ne. Maximálně tak autorka naťukla něco o maržích, ale je znát, že o tom stejně nic neví. Ono je to totiž všechno ještě kapánek složitější. Zobrazit komentář »

Maxi šála: Proč ji opravdu nosíme

17.12.18 20:40

@LenkaPraha01 přesně. Jenže tady krom hvězdné pěchoty už jaksi není nikdo další. A ještě by mě zajímalo, proč všichni autoři píší v ichformě. Nějak mi to tam vadí, a zejména když se jedná o obecnější článek, například o těch šálách... Jo, kdyby to byl blog osobnosti, která je něčím zajímavá, ráda bych si přečetla, co si myslí, ale to není tento případ. Zobrazit komentář »

Maxi šála: Proč ji opravdu nosíme

14.12.18 20:04

No ne! Adéle to nedalo a bádala usilovně, proč lidé v zimě nosí dlouhé teplé šály... snad se tím nechce někdo zahřívat?! A fakt že jo! To je ale překvapení! span classsmallPříspěvek upraven 14.12.18 v 20:06/span Zobrazit komentář »

Znamení zvěrokruhu v oblečení, sedí na vás?

11.12.18 19:36

@Paris1789 ale prosím Vás, vždyť po ní nikdo nechce, aby psala jako Eggebrecht nebo Kant apod. Nikdo po ní nechce nějaké rozsáhlé odborné stati s citacemi, nikdo po ní dokonce ani nechce “novinařinu”. Jediné, co tady někteří očekáváme, jsou úplně obyčejné články, které mají alespoň nějakou výpovědní hodnotu a které se jednoduše dají číst. A přirovnání k rovnačce oblečení je perfektní! Přesně to by totiž stačilo, kdyby zvládla takový ten úplně základní level napsat článek, který má hlavu a patu. Stejně jako rovnačka má zvládnout složit úhledně trička a seřadit je podle velikostí do komínků. Vám přijde v pořádku, že nadpis je “znamení zvěrokruhu v oblečení,...”, pak první podnadpis “není červená jako červená”, pak rak, pak býk, pak Merkur a Venuse nebo tak něco (a na konci odstavce kozoroh), pak bláboly, který jsem už ani nečetla, a na konci se jako pointu dozvíme, že Monika je střelec? WTF? Kde jsou ostatní znamení? Proč je rakbýkkozoroh? Takhle to vůbec nejde za sebou. A tak dále a tak dále. Osnova je učivo ZŠ a my ji museli psát povinně před každý náš výtvor! Strašně moc mě to tehdy obtěžovalo, ale k něčemu je takový dril dobrý... člověk se aspoň naučí myslet na nějakou posloupnost, že ten výtvor má mít nějakou strukturu, něčím začínat a něčím končit. span classsmallPříspěvek upraven 11.12.18 v 19:41/span Zobrazit komentář »

Znamení zvěrokruhu v oblečení, sedí na vás?

07.12.18 20:04

Mě už ani nebaví sem něco psát... článek mluví sám za sebe. Přijde mi, jakoby se tady soutěžilo, kdo vypotí větší blábol. Adéla zatím u mě vedla, ale jak vidím, Monika se teď vyznamenala a suverénně ji překonala. Prosím pěkně nemůžete sehnat autorku, která udrží myšlenku a zároveň ukončila úspěšně ZŠ? Aby se to dalo aspoň trochu číst... Zobrazit komentář »

Dámské body: Sexy top, nebo nepřítel?

27.11.18 15:52

Adélo, já zase někdy mívám problém s kalhotkami. Když je při natahování držím spíše za zadní část, tak se mi nandaj vzadu moc vysoko a vepředu moc nízko... a tak si je musím pak popotáhnout i vepředu, aby seděly, jak mají. Ženy, nedělejte stejnou chybu jako já a natahujte si je raději za boční švy. A když jdu na takový záchod, kam si nemůžu sednout, tak je musím mít spuštěný jen nad kolena a né hezky až dolů, bolej mě pak z toho stehna, a ještě musím pořád špulit zadek, abych si je nepočurala i s kalhotami... a to je teprve prekérka. Nejlepší na kalhotkách je ale KPZ, kapsička poslední záchrany. Tam si můžete schovat i stovku pro strýčka příhodu. span classsmallPříspěvek upraven 27.11.18 v 16:10/span Zobrazit komentář »

Polyesterová čistka aneb Genocida mého oblečení

13.10.18 12:47

@Paris1789 asi nás to přivádí k zamyšlení nad jinými tématy:D Já tedy konstruktivní budu a poskytnu autorce velmi cennou radu naprosto zdarma (člověk musí občas věnovat něco na pomoc potřebným). Přečtěte si oddíl “Proč se tolik používá polyester?” a spočítejte, kolikrát se tam vyskytne sloveso “je”. Já jsem se dobrala čísla 10 a jedenkrát ještě varianta “jsou”. A teď si zjistěte počet vět nebo souvětí v tom oddílu a obě čísla porovnejte... Ono totiž existuje takové tajné pravidlo, že by se slovesa a obecně slova v textu měla opakovat co nejméně, pokud k tomu není důvod (dá se toho potom využít v jiných případech, například chceteli na něco upozornit). To bychom měli bod číslo jedna, takový základ, já jsem to učila děti ve třetí třídě ZŠ (už umí napočítat do 20 a zároveň vědí, co je to sloveso, věta a souvětí). span classsmallPříspěvek upraven 13.10.18 v 13:33/span Zobrazit komentář »

Polyesterová čistka aneb Genocida mého oblečení

12.10.18 16:08

Kamilo... přiznejte si, že psaní není tak úplně Vaše parketa a vzdejte to včas. Raději se věnujte něčemu, na co máte přirozený talent. Obávám se však, že Vám to Vaše strmě stoupající sebevědomí příliš neusnadní, a tak se patrně dále budete snažit chytat ryby na louce a následně nás oblažovat výsledky této smysluplné práce. span classsmallPříspěvek upraven 12.10.18 v 16:34/span Zobrazit komentář »

Můj kontroverzní šatník, který zeje prázdnotou

26.09.18 20:53

A co je na tom kontroverzního? Čekala jsem čtení ve stylu “v obchodech zásadně neplatim” nebo “tajně svlékám nebožtíky” apod. Ale ze toho mate málo a moc nenakupujete... to bych řekla, ze dela kazdej druhej... a kontroverzní to fakt není. span classsmallPříspěvek upraven 26.09.18 v 20:54/span Zobrazit komentář »

Dobročinné secondhandy: Dobrý skutek, nebo past?

22.09.18 11:59

@Paris1789 podle mne tam chodí prodávat i lidi, co mají třebas secondhandy... tak možná proto toho je tolik. A ohledně sekacu... kdyby tam ty věci byly opravdu laciné, tak bych tam možná i chodila, ale zaplatit za obnoseny oděv cenu, za kterou se dá koupit nová věc třeba v Lidlu? Kdo by to delal, ze... Zobrazit komentář »

Sexy meditace? Proč chodíme na jógu v upnutém oblečení

16.06.18 12:09

Co třeba funkčnost? Rozdíly jsou v detailech, ale ty detaily dělají strašně moc... když máte na cvičení kvalitní funkční triko, neřešíte nepříjemný pocit, ze na sobě máte připlacly hnusny mokrý hadr, jako když se zapotite v bavlnenem triku. Když je bezesve, nemáte pak na kůži obtisknute svy. Taky obtahlé oblečení na člověku dobre drží, takže vás nikde netáhne, neshrnuje se, nepretaci se. Je to o nějakém pocitu, ze mate určitý komfort. Asi jako kdybyste se divila, proč si lidé kupuji drahá auta, když v bazaru můžou výhodně pořídit Favorita za 10000,, proč investují desítky tisíc do pece o chrup, když přeci můžou nechat zuby přirozeně vypadat a od 45 nosit klasickou zubní náhradu. Nebo proč rodiny bydlí v domech, když by jim mohl stačit i pokoj v bytě u rodičů. A tolik by přitom všichni ušetřili. Tak moc nechápu, co je nepochopitelneho na tom, ze si někdo nakoupí nějaké lepší oblečení na sport a proč by mělo byt třeba se nad tím pozastavovat. Zobrazit komentář »

Chlupaté parky a vystrčené zadky. Které trendy z loňska se udrží?

23.01.17 22:14

Nemam moc ve zvyku kritizovat, ale tentokrat musim souhlasit s ostatnimi, ze se to neda cist. Bohuzel i v psanem projevu lze vycitit neprirozenost, stejne jako v mezilidskem kontaktu vetsinou poznate, kdyz si druhy hraje na neco, co neni. Michaelo, ne kazdy umi psat prirozene vtipne a odlehcene clanky, evidentne vcetne Vas. Na tom neni nic spatneho, ja bych si radsi precetla normalni text, ktery by ale daval nejaky smysl. Myslim, ze kdybyste napsala neco jak Vam zobak narostl, urcite by to dopadlo lip. Tenhle clanek je ve sve snaze zaujmout a pobavit tak krecovity, az je to trapne. span classsmallPříspěvek upraven 23.01.17 v 22:19/span Zobrazit komentář »

Napsat uživateli Semtex zprávu   Přidat uživatele Semtex do přátel

Poslední článek:
Jak vypadá módní deziluze

Autor: Kamila

Spousta lidí by vraždila za práci u předních značek haute couture.... Celý článek