SilvaSakasi

Score: 0 Registrován od: 11.01.21, naposledy on-line 27.3.21 23:30
Počet příspěvků v diskuzích: 2
Hodnocení uživatele: 0 0
 
SilvaSakasi
2 příspěvky 1.3.21 17:01
Overlock - pomůžete s rozhodováním?

Dobrý den, vybírám si svůj první overlock. Uvažovala jsem o Brother: 2104D, M343D a 3034D; Merrylock MK480, MK4030 a MK4035. Z ještě širšího výběru jsem vyřadila všechny overlocky bez volného ramene.
Máte někdo zkušenosti s některým z vypsaných strojů? O Brotherech se toho nechá najít docela dost v diskuzích, ale hodnocení Merrylock jsem našla jen na Heurece. Podle jednoho prodejce se 2104D a M343D liší pouze vzhledem. Merrylock MK4035 jsem zařadila kvůli automatickému napětí nití, ale našla jsem, že dolaďují ručně, protože automatické napětí dělá příliš volné stehy a cenový rozdíl s/bez (MK4030) je 2.000 Kč (hádám, že to tedy zbytečné), navíc je i rozdíl v příkonu motoru: MK4030 - 120W/MK4035 - 90W (nevím, nakolik je tento parametr vypovídající, ale logicky vyšší číslo = silnější stroj?), U Merrylock MK480 mě zaujalo, že je asi taky stejný jako MK4030.
Ke strojům Brother se zase přikláním podle diskuzí, použití klasických jehel, protože Brother (mám už od nich šicí stroj). Více se od této značky přikláním k 3034D (když si k těm levnějším dvěma přikoupím přihrádku na odřezky a patky, jsem prakticky na stejné ceně).
Máte někdo zkušenosti s některým z těchto strojů? Případně jestli mi můžete nějak poradit - třeba i vypsáním negativ, protože co je na kterém stroji dobré, je vypsáno v každém e-shopu a mě zajímají i mínusy.
Ještě doplním, že hodlám šít hlavně úplet, teplákovinu, svetrovinu (ano, vím, že tupí nože, ale miluju kardigany) a do toho i riflovinu (i když ne v hojné míře, přeci na ni dojde), šiju pro sebe a rodinu, finanční strop je 11.000 Kč.
Děkuji všem.

Diskuzní téma - Overlock - pomůžete s rozhodováním?
SilvaSakasi
2 příspěvky 11.1.21 18:03
Rada - Jak upravit raglánový rukáv?

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu zkušenějších.
Jsem začátečník, podle koupeného střihu jsem si ušila triko s raglánovým rukávem a vždy u tohoto typu rukávu mám stejný problém (u klasického se mi to zatím nestalo, ale nemám příliš odšito) - průkrčník mi vzadu odstává. Zkusila jsem horní část zadního švu trochu zabrat, zašpendlit (podle internetu je na vině sklon mých ramen) a myslím, že to dost pomohlo. Teď bych si změnu chtěla zanést do střihu.
Změnu jsem na fotce vyznačila červenou čárou. Chci se zeptat, jestli je to tak správně a zda stačí upravit jen rukáv, nebo mám to co zaberu rozdělit na polovinu a jednu polovinu ubrat na rukávu a druhou na části zad?
Nejdřív jsem si myslela, že je chybně střih - trochu mě to táhlo (bylo těsné) v ramenním kloubu, ale i když jsem dělala střih od jiného autora a rameno bylo OK, problém s průkrčníkem se taky objevil (i když ne tak markantní).
Děkuji vám za rady.

Diskuzní téma - Rada - Jak upravit raglánový rukáv?

Zobrazit všechny příspěvky uživatele SilvaSakasi »

Napsat uživateli SilvaSakasi zprávu   Přidat uživatele SilvaSakasi do přátel

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek