surabaya

Ikonka uživatele surabaya
Score: 0 Registrován od: 16.04.12, naposledy on-line 1.11.19 13:59
Počet příspěvků v diskuzích: 401 Dobruška
Hodnocení uživatele: 3558 1137
 
surabaya
401 příspěvků 26.9.17 09:48

@Copo21 Mě teď nedávno chytla kniha Kočičí host. Pokud je Vaše kolegyně přemýšlivý typ, nevadí jí příběhy smutnějšího rázu a má ráda zvířata (kočky), tak by se jí to mohlo líbit.

https://www.kosmas.cz/…kocici-host/

Diskuzní téma - Doporučte knihu!
surabaya
401 příspěvků 2.12.16 15:41

Myslím, že stojí za přečtení. Jak to vidí německý politolog syrského původu:

http://www.lidovky.cz/…vy-svet.aspx?…

Diskuzní téma - Migrace, migranti a související FaQ
surabaya
401 příspěvků 11.9.16 14:43
@Lola píše:
@surabaya Poradím vám vytáhnout do boje proti děvčatům, která se oblékáním stylizují do Harajuku gothic lolit. Přece si nenecháte rozvracet naši kulturu nějakými podezřelými japonskými vynálezy.

Já ale nemám problém s Harajuku gothic lolit. Pokud vím, invaze Japonců nám do Evropy zatím nehrozí :-), kdežto islám je čím dál větší problém. A to na všech rovinách. Ano, problémy alá burkini se můžou zdát marginální a zástupné. Ale je to furt jeden balíček všech problémů, které sem islám zanáší. Když se půjdu koupat a na celé pláži bude několik ojedinělých a ostrůvkovitých nositelek, budiž. Jenže, dnes už jsme bohužel „dál“. Jde i o to množství, poměr a princip. Jednou se povolí burkini, pak se zakáže vepřové, přidá se zákaz rozsvěcení vánočních stromků, nošení křížků na krku atd. atd. Poskládá se to. A burkini, burky, hidžáb atd. nejsou jen obyčejné „hadry“. Ty ženy tím dávají najevo, a to hodně viditelně, že jsou muslimky. Přijdete na pláž ve Francii, tam uvidíte záplavu burkin - budete si připadat jako v Evropě, jako „doma“? Já tedy ne. Evropa otevřela dveře prakticky nekonečnému množství muslimů. Dosud nebyla schopna to zarazit. Budou tedy burkini na evropských plážích přibývat a přibývat a přibývat…?

Diskuzní téma - Migrace, migranti a související FaQ
surabaya
401 příspěvků 6.9.16 11:48
@Lola píše:
@surabaya Ústupek čemu? Viděla jsem na své letošní tropické dovolené spoustu lidí, kteří se v moři koupali v tričku, protože měli spálená záda. Spálený křesťan se do vody může obléci a muslimka ne? A co tankini, když se nějaká dáma při těle necítí být dostatečně krásná na to, aby si vzala stringy nahoře bez? Taky ji vyslečeme? Já pokud si sundám brýle, nepoznám na dálku surfařku s kšiltovkou od ženy oblečené v burkinách, budeme vyslíkat i surfaře?

No, já nevím, ale myslím si, že je tady přece jenom jistý rozdíl. Trička, džíny, brýle, neopren, tankini, stringy, tenisky, kšiltovky… to přece jenom patří do naší kultury odíváni. Burkini jsou spojeny s kulturou islámskou. Při představě, že půjdu na pláž a kolem mě ženy v burkinách, asi se nebudu cítit zrovna jako doma. Poradíte mi tedy, abych se držela dál a sundala si brýle :-)?

http://blogs.spectator.co.uk/…burkini-ban/

Diskuzní téma - Migrace, migranti a související FaQ
surabaya
401 příspěvků 2.9.16 10:59

@Lola já jsem pro zákaz burkin; vidím v tom další ústupek. Rozlišovat koupání v moři a v bazénu - v bazénu je to zakázané, do moře si v tom klidně vlez - to mi přijde absurdní. Prostě je to určitý kulturní prvek či demonstrativní znak určité kultury (ano, na mě to působí demonstrativně), který nemá v našem kulturním prostředí co dělat. Chtějí tu být, tak ať se přizpůsobí, a to ve všem. Můj indický známý, který tu již několik let žije a pracuje, nechápe např. proč ho v pražských restauracích upozorňují, že nějaké jídlo obsahuje vepřové maso. „Jsem hinduista, vepřové jím“, říkal mi. „Proč se to tu děje? Ti, kdo sem jdou, musí přijmout zvyky, kulturu této země, se vším všudy. Já jsem to taky udělal. Nevycházejte muslimům vstříc. Přijdete o klid, který tu máte“.

Diskuzní téma - Migrace, migranti a související FaQ
surabaya
401 příspěvků 17.8.16 12:13
@SagaN píše:
@surabaya
Já jsem také osoba v letech a pamatuju si, že za mého mládí byla i tráva zelenější! :D

Ano, správně! Byla zelenější, delší a bylo jí víc, máte dobrý postřeh - a to proto, že bylo víc vody :-)

Diskuzní téma - Migrace, migranti a související FaQ
surabaya
401 příspěvků 17.8.16 12:01
@VandaRybna píše:
@mutziputzi Vždycky, když slyším ty nářky, jak nám dojde voda, tak si rvu vlasy. Voda opravdu nemizí, voda obíhá. Maximálně jí může být někde méně a tudíž je jí někde jinde více. Jediný problém je distribuce.

Já si zas rvu vlasy, když vidím, jak se ten problém obecně podceňuje :-) Ano, jistě voda obíhá… ale nezdá se Vám, že jí obíhá nějak méně? Jsem osoba již trochu v letech, a tak můžu srovnávat. V místních tocích mého dětství (ca 30 let nazpět) teklo podstatně víc vody než dnes. Pamatuju mnohem více vody na horách, desítky let jezdíme na chalupu, kde mnohé studánky a pramínky už nejsou a lesy jsou mnohem sušší. To je prostě fakt. Ano, je to otázka distribuce srážek, režimu dešťů, vsakování. Jenže, pokud ten srážkoodtokový režim nefunguje optimálně (v důsledku klimatických změn např.), můžeme se opravdu potýkat s vážným nedostatkem vody. Konkrétně naše republika je na srážkách přímo závislá. Máme jen to, co nám naprší. Závisíme i na bohaté, souvislé a pomalu odtávající sněhové pokrývce. A se sněhem je to taky rok od roku horší. Nechci malovat čerta na zeď. Jen si myslím, že bychom měli být opatrnější. Voda je život a je ve všem co nás obklopuje.

Diskuzní téma - Migrace, migranti a související FaQ
surabaya
401 příspěvků 17.8.16 11:35
@mutziputzi píše:
@surabaya A v jak to provedou, dovezou freonové lednice, nebudou třídit a auta budou mýt ve studánkách?

asi tak nějak, prostě totální nekázeň

Diskuzní téma - Migrace, migranti a související FaQ
surabaya
401 příspěvků 10.8.16 16:55
@SagaN píše:
@surabaya
Já jsem tedy zásadně proti imigraci, ale argument zhoršením klimatických podmínek mě ještě nenapadl :-)
:-) není to argument… spíš jeden z prvků množiny „ekologie“. Ovšem ekologie (životní prostředí, zdroje, klima atd.) už argument je. A myslím, že dost pádný.
Diskuzní téma - Migrace, migranti a související FaQ
surabaya
401 příspěvků 9.8.16 17:41
@mutziputzi píše:
I tak si za tím stojím.

A pak je tady ještě jedna věc, která mi brání pokládat dnešní dobu za „nejlepší možnou“. Člověk se na této planetě vždy s něčím potýkal a časy nikdy nebyly růžové. Dnes je tu ale jeden nový prvek, resp. dva. Jedním z nich je přelidnění, druhým víceméně bezstarostné drancování planety. Je dost reálné, že ten náš mejdan prostě již brzy dosáhne svého maxima. Evropa neví co chce, je bohatá a myslí si, že vše se dá měřit ekonomickými ukazateli. Že se to tady nějak nafoukne a náš happy binge pro všechny - Němce, Turky, muslimy, Afričany - pojede v pohodové atmosféře míru a bratrství dál. Za situace, kdy máme varovné signály klimatických změn, ubývání podzemních vod, ztráty biodiverzity, degradaci půdy ve velkém atd. se nebráníme milionům nově příchozích (vesměs z národů, kterým je ohled na životní prostředí vzdálen totálně)… „Kdo jde pořád doprava, octne se nalevo“, zpívá se v jedné písničce. Často mě napadá, že si tak dlouho budeme v Evropě snažit udržet mír a bezpečí, až se dostaneme na úplně opačný pól.

Diskuzní téma - Migrace, migranti a související FaQ
surabaya
401 příspěvků 9.8.16 12:36
@mutziputzi píše: …nebyla nikdy lepší a bezpečnější doba než ta ve které žijeme…

Každý to může vidět jinak. Já osobně nevím, co je pěkné na dnešních turbulentních časech, kdy se těžko hledá naděje příslovečného světla na konci tunelu… právě to bezpečí vidím jako zdánlivé a ve světle třetího světa, který se dal na pochod do Evropy, hodně nejisté. Mimochodem, teď zrovna čtu Svět včerejška od S. Zweiga, kde stojí, že zlatý věk jistoty panoval v rakouské monarchii před 1. světovou válkou. Přesně vymezená práva, povinnosti, zlatá rakouská koruna… „každý věděl, kolik vlastní, co mu náleží, co je dovoleno a co zakázáno.“ Dost pochybuju, že by Zweig tato slova přepsal poté, co by zažil dnešní chaotické časy.

Diskuzní téma - Migrace, migranti a související FaQ
surabaya
401 příspěvků 26.7.16 12:43

Tak že by se Němci konečně a opravdu probírali z toho opojného vítacího mejdanu?

https://www.novinky.cz/…rchliku.html

Diskuzní téma - Migrace, migranti a související FaQ
surabaya
401 příspěvků 23.6.16 16:24
@VandaRybna píše:
@Brunhilde Nevidím jediný důvod, proč by to dobré nemohlo zůstat a to špatné odejít. Součástí EHP může být Británie i bez členství v EU.

Edit: EU jako politický projekt podle mně selhal jak ideově, tak v komunikaci s občany. Nikdo ho nechápe, občané neznají své zástupce, kteří nejsou volení, motivace a ideové směřování unie je nekomunikováno občanům, zůstává záhadou, pokud občan zapátrá více, cože to vlastně unie hodlá do budoucna dělat, buď nezjistí nic, nebo nevěří vlastním očím (Euromed - trocha nostalgie ).

Já osobně si připadám jako pasažér v podpalubí obrovské lodi, která se líně plaví neznámým oceánem neznámo kam, nikdo nikdy neviděl kapitána, ani posádku. Do podpalubí sice pravidelně dorazí várka základních životních potřeb, ale kde se berou, kdo je rozděluje a budou-li i zítra nikdo neví. Proslýchá se, že když budem v podpalubí zlobit, tak nám sníží příděly.

Za mě bych se spokojila kdyby šlo o čistě ekonomickou unii a dejme tomu obrannou alianci.

Příspěvek upraven 23.06.16 v 11:00

Já to vnímám stejně. Řekla jste to v několika větách naprosto přesně.

Diskuzní téma - Migrace, migranti a související FaQ
surabaya
401 příspěvků 6.6.16 20:35
@Rezyna píše:
@continuity Ale jo, nicméně užpřed pěti lety jsem v Rakousku byla poučena, že málokterý Ali má zájem chápat výhody západ. civilizace…krom příjmu dávek. A říkal to člověk, co s nimi pracuje…
Tak nevím. Základní otázka je ta, jestli přicházejí se zájmem se integrovat.

Základní otázka je, zda přicházejí se zájmem se integrovat… souhlasím. Nadstavbová otázka je, kolik procent z nich chápe vůbec ten pojem „integrace“ a je schopno v krátkém čase změnit své návyky a přizpůsobit se. Už dávno jsem tady říkala, že s příchodem migrantů souvisí spousta otázek na mnoha úrovních. Oni žijí úplně jinak, v mnoha směrech stylem, který odpovídá středověku, se kterým jsme se dávno rozloučili a jsme mnohem dál. Problém je v tom, že v takové míře sem muslimové vůbec neměli být vpuštěni. Teď se budou velmi těžko hledat dobrá řešení pro všechny. Budeme ustupovat, chaos bude narůstat. Pokud se jasně neřekne, že prostě islám a jeho praktiky do Evropy nepatří, máme namířeno do společnosti, kde budou existovat nejméně dva právní systémy. Je to velký krok do těžkého neznáma a my se jen vezeme. Určující silou jsou migranti, stále přemýšlíme o jejich potřebách, abychom dosáhli stavu pestré, mírové a šťastné společnosti. Ale podle mě to nebude fungovat. Šťastná společnost je jen taková, která je konzistentní, respektuje své léty vydobyté kodexy a právo. A neustupuje, nedává prostor kultuře, která je antagonistická.

Diskuzní téma - Migrace, migranti a související FaQ
surabaya
401 příspěvků 5.4.16 11:12

V souvislosti s přijetím křesťanských uprchlíků se nám otevřela další rovina problému. S každým dalším aspektem se otevře další prostor pro analýzy a „nekonečné“ diskuse. Podle mě závěr je ten, že ten bordel kolem migrační krize už nikdo nedá dohromady. Ta naše snaha FURT někomu pomáhat a někoho zachraňovat se obrátí proti nám. Jasná pravidla, dodržování platné legislativy tady nebyly od samého počátku. Tu šanci zareagovat včas a něco konkrétního udělat pro naši ochranu a bezpečnost, nebo se o to alespoň pokusit, jsme podle mě promarnili. Migranti se budou valit dál a čím víc jich tu bude, tím menší a menší šance na vítězství pro nás. Ano, já osobně jsem pesimista. Bude to bolet.

http://www.parlamentnilisty.cz/…mecka-429326

Diskuzní téma - Migrace, migranti a související FaQ
surabaya
401 příspěvků 30.3.16 11:49

@MP scully souhlasím s Vámi, mně ty analýzy na téma kdo si má víc sypat popel na hlavu, kdo za to může, kdo nese větší podíl viny na tom či onom taky lezou na nervy. Situace je určitým způsobem daná v přítomnosti, my se neplodně patláme v tom co bylo, hledajíce viníky, místo abychom jednali. Kdo jedná, jsou muslimové, Afričané, kteří jdou instinktivně za lepším. A my budeme tak dlouho analyzovat a hrabat se v minulosti, až se pro nás přítomnost stane peklem. Dějiny jsou plné nespravedlnosti; na místě je bránit svoji kulturu a integritu.

Diskuzní téma - Migrace, migranti a související FaQ
surabaya
401 příspěvků 23.3.16 13:31
@RenaLange píše:
to je strašný názor.

To není strašný názor, to je úplně normální a přirozený názor.

Diskuzní téma - Migrace, migranti a související FaQ
surabaya
401 příspěvků 10.3.16 11:52

@Lola ano, jistě, jenže teď jde o to, co bude dál? Kdyby - chyby. Každý normální člověk musí vidět, musí mu být jasné, že je to špatně, že jsme vydáváni všanc cizí, antagonistické kultuře… naše (evropská) práce a výdobytky jsou muslimům předávány skoro jak na zlatém podnose. „Pojďte, milí migranti, vezměte si, co potřebujete, my si vás tu pěkně zaintegrujeme a budeme se v klidu a míru obohacovat“. Po všech summitech je to stále na úrovni „řeči se vedou a karavana jde dál“. Přitom je pět minut po dvanácté. A když vidíte, jak se k tomu staví náš pan premiér, nemůžete mít víru, že to zvládne ku prospěchu svého vlastního národa.

Diskuzní téma - Migrace, migranti a související FaQ
surabaya
401 příspěvků 10.3.16 11:32
@continuity píše:
Tak na Slovensku nam imigracni krize vynesla do parlamentu neonacky. za tusim Q3/2015 podle tech tabulek prijalo slovensko 40(!) zadosti o azyl. trufam si rict, ze jich bylo mene nez novinovych clanku na toto tema.ja vam vlastne to mlzeni politiku zacinam chapat. protoze toto zacina byt fakt prieser.

K tématu si můžete přečíst např. tohle. http://neviditelnypes.lidovky.cz/…hranici.aspx?…

Výsledky voleb je třeba chápat v prvé řadě jako reakci na určitou akci. Stejně jako Slovensko, ani my tu v žádném případě nemůžeme v pohodě koukat kolem sebe a počítat s tím, že nás se migrační krize netýká, když k nám nikdo nechce. Už teď Sobotka plánuje, jak sem bezpečně letecky dopraví přímo z Turecka 1800 Syřanů. To je jen začátek! Pořád ještě nikdo z hlavounů neřekl, že přijímání muslimů ve velkém je z principu špatně, musíme se mu bránit a chránit především sami sebe. Že naši politici se budou ze všech sil snažit bránit integritu národního státu.

Příspěvek upraven 10.03.16 v 11:39

Diskuzní téma - Migrace, migranti a související FaQ
surabaya
401 příspěvků 10.3.16 11:22

Tak tohle (viz link níže) opravdu svědčí o tom, kam nás ten příjem migrantů posune, nebo spíš civilizačně vrhne o několik století zpět. Piktogramy pro analfabety jsou fakt výživné. Migranti nevědí, že každá žena má jiná prsa!?! A naopak, jestli tohle je jeden ze základních kamenů integrace, tak pán Bůh (nebo už mám raději říkat Alláh???) s námi! Někdy bych ze samé beznaděje řvala jak pominutá. Co má člověk dělat, jak si zachovat duševní zdraví a mít víru v budoucnost, v to, že tady budeme žít normálně, v kulturních a společenských podmínkách, na kterých jsme léta, desetiletí, století pracovali? Myslím, že jdeme rovnou čarou do černé díry. Mám děti (dcery) a bojím se o ně velmi.

http://zpravy.idnes.cz/…ranicni.aspx?…

Příspěvek upraven 10.03.16 v 11:33

Diskuzní téma - Migrace, migranti a související FaQ

Zobrazit všechny příspěvky uživatele surabaya »

Napsat uživateli surabaya zprávu   Přidat uživatele surabaya do přátel

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek