Světýlko.t

Ikonka uživatele Světýlko.t
Score: 0 Registrován od: 07.05.12, naposledy on-line 1.5.18 14:09
Počet příspěvků v diskuzích: 80 Praha
Hodnocení uživatele: 347 36
 
Světýlko.t
80 příspěvků 23.11.12 16:04

@levandula Tu odpověď na otázku proč nespíš v tangách si musím zapamatovat. Výborný!

Diskuzní téma - Co nemá rád partner ve vašem šatníku?
Světýlko.t
80 příspěvků 14.9.12 18:52

Spousta věcí už tady bylo řečeno. Když se dneska na ty devadesátkový hadry podívám, tak si říkám, jak jsem to mohla nosit. Takže nemám pocit, že by to člověk dneska mohl nosit aniž by nevypadal jako, že to vyhrabal na půdě. Já bych charakterizovala 90. léta několika slovy: mrkváče vysoko do pasu a všeobecně i sukně do pasu (v mém případě příšerné fialové džíny), které ke konci vystřídali bokové zvonové kalhoty. Prakticky všechno džínové od vestiček po kabáty. Některé naprosto ujeté účesy hlavně hozené na jednu stranu, které jsem naštěstí nenosila, protože mamka měla smysl pro symetrii, ale za to jsem hodně nosila čelenky do vlasů. Ke konci 90. už se naopak upouštělo od volných dlouhých trik a musel být hlavně vidět pupík. No a nezapomenu na soboty trávené u Esa s Terezou Pergnerovou, Kelly Family, pak taky na hroznou mánii Lunetic. Samozřejmě každá mladá slečna musela mít ty nezbytné přílohy z Bravíčka.

Diskuzní téma - Styl 90. let
Světýlko.t
80 příspěvků 14.9.12 12:17

Já teda slintám i u těch šatů, které měla Kate na sobě během návštěvy.

Diskuzní téma - Batika jinak
Světýlko.t
80 příspěvků 13.9.12 16:57

@kisvakond Ve vyšších třídách nenosí většinou punčochy ani latinářky ani standarťačky. Holky často používají samoopalováky nebo jednorázová hnědidla, případně jsou ze solárka. Silonky, ale v pohybu určitě neomezují, ale ve vyšších třídách je často nenosí ano standarťačky, protože jejich šaty mají často hodně spodniček a je v nich prostě vedro. V nižších třídách jsou silonky občas vidět, protože holky se ještě většinou nehnědí.

Diskuzní téma - Dámské boty do tanečních
Světýlko.t
80 příspěvků 8.9.12 10:49

Já bych taky rozhodně doporučila taneční obuv. Levnější taneční boty můžeš sehnat tady http://kozdra.cz/. Občas tam mají i nějaké akce, takže když budeš mít štěstí, třeba chytneš i nějakou slevu. Já si nedokážu totiž představit, že i na obyčejném plese bych měla tanocvat v normálních botech. Vím, že hodně lidí tady doporučuje uzavřenou špičku aby tě to příliš nebolelo když ti někdo dupne na nohu (ale pak budeš mít ty špičky horzně okopané). Já bych, ale přeci jen doporučila boty s otevřenou špičkou. Bude se ti mnohem lépe tancovat latina, a aby si měla nohu zpevněnou, tak ještě doporučuji pásek přes nárt. Pokud se rozhodneš pro taneční obuv, tak ji nenos ven na normální nošení, vždycky si je přezuj až v budově, protože jinak si je zničíš.
Edit: Silonky do tanečních rozhodně patří, i nám to tam kladli na srdce. Pokud se rozhodneš pro boty s otevřenou špičkou, tak se dají pořídit od Bellindy punčocháče bez zesílené špičky. Ale jestli ti můžu doporučit, ze začátku to do tanečních nemá vůbec smysl řešit. Punčocháče bez zesilené špičky jsou relativně dražší a já jsem ze začátku odcházela z tanečních vždy s děravými, protože mě někdo pošlapal. Takže si klidně pořiď třeba patery levnější punčocháče byť ze zesílenou špičkou. A punčocháče bez zesílené špičky si vem na prodlouženou nebo až budete v tanečních šikovnější.

Diskuzní téma - Dámské boty do tanečních
Světýlko.t
80 příspěvků 28.8.12 17:21

Z CCC mám jedny lodičky značky Clara Barson. Hrozně se mi líbily a neočekávala jsem od nich za ty peníze velkou kvalitu, ale tak na jednu sezónu jsem s nima počítala. Nenapadlo mě ale, že po 4 měsících NEintenzivního nošení jim budu muset nechat spravit podpatky.

Diskuzní téma - Obuv CCC - ano nebo ne?
Světýlko.t
80 příspěvků 28.8.12 16:46

@Viktorie H. No, to je zapeklitá otázka. Na jednu stranu si člověk říká, že v centru by mohli mít monhem větší výběr, ale realita je taková, že jak tam chodí hodně lidí, tak jsou ty věci spíš probrané. Speciálně HnM na Václaváku a Na Příkopech mi přijde, že jsou strašně rozhrabaný a spousta věcí je tam i „zničených“. Možná bych zkusila Palladium, které je taky hodně blízko centru, ale přijde mi relativně velké a pak možná Chodov a Zličín.

Diskuzní téma - Co si myslíte o H&M
Světýlko.t
80 příspěvků 28.8.12 12:04

@Alhambra Ale s tím mrazákem to funguje. Nezkoušela jsem to teda na pryskyřici, ale už jsem si párkrát sedla do žvýkačky. Takže oblečení dám na několik hodin zamrazit a pak se hezky žvýkačka odrolí, případné zbytky už se pak vyperou v pračce.

Diskuzní téma - Údržba oděvů - žehlení, praní
Světýlko.t
80 příspěvků 22.8.12 15:16

Ahoj, tak já nakupuji všude možně. Vlastním jak tanga, nohavičkové i bavlněná kaťátka. Takže shrnuto, někdy chci vypadat pěkně sexy v krajce, někdy chci mít zadek v teple a speciálně při sportu mi šňurka v zadku docela vadí. Nemůžu si dovolit kupovat luxusní prádlo, takže většinou skončím v obchodech typu CnA, FnF a podobně. Poslední dobou mám s nakupováním prádla trochu problém. Pokud si chci pořídit krajková tanga, tak mi vadí ten hrozný polyesterový materiál, který v těchto obchodech většinou mají. Pokud chci normální kalhotky, tak ve většině případů vypadají jako bombarďáky. Před pár týdny jsem, ale objevil slevy v Tezenisu. Tanga tam byli nakombinované krajka+elasten+bavlna, jsou příjemné a vypadají i hezky. Sehnala jsem i bavlněné kalhotky, které konečně nevypadaly jako bombarďáky, ale krásně elegantně. Co se týče podprsenek, tak ty mám také z obchodů výše uvedených, mám jak krajkové, tak hladké tělové apod. Mám 2 podprsenky z HnM a jsem z nich nešťastná. Sice mi dobře padnou, ale po nějaké době se stalo, že mi hrozně začalay vylézat okraje podprsenky zpod té krajky a pod každým tričkem, je ten lem prostě vidět. Podotýkám, že tohle se mi u žádné jiné podprsenky nestalo ani po 3 letech natož po necelém roce. Ještě uvažuji o koupi sportovní podprsenky. Máte nějaké doporučení jak by měla vypadat a případě se kterými značkami máte dobrou zkušenost.

Diskuzní téma - Prostě spodní prádlo
Světýlko.t
80 příspěvků 22.8.12 09:05

Já jsem přesně ten typ člověka, který často váhá mezi hnědou černou. Jsem podzimní typ a mám pocit, že hnědá mi možná sluší snad i více než černá. Ale spoustu věcí třeba do divadla, či do lepší společnosti mám černé a navíc tu barvu mám i ráda. Teď v létě nosím hodně oblečení v krémových a přírodních barvách, sandálky mám také hnědé kožené, a až letos v létě v červenci jsem si k tomu pořidilo hnědo-krémovou kabelku, měla jsem dříve jen černou, ale přišlo mi, že to není úplně ono. Naopak na zimu mám, zase černý kabát a k tomu i černou kabelku. Když jsem sháněla kozačky, měla jsem na ně velmi specifické požadavky a podařilo se mi je sehnat jen v hnědé. Takže zima černý kabát-hnědé kozačky. S touhle kombinací se ale chystám taky brzy zatočit, a pokud se mi podaří sehnat rozumné kozačky v černé, možná nějaké vínové tak je určitě koupím.
Na střední škole jsem kombinaci hnědou-černou nosila velmi často. Neměla jsem totiž moc prostředky na to abych mohla všechno oblečení a doplňky na sobě sladit bud v do černé nebo hnědé s přírodních kombinací. V zásadě ani teď proti této kombinaci nic nemám, ale vyyžaduje opravdu pečlivé ladění co se týče odstínu. Sama si nejsem jistá, že to v tomhle případě dokážu vždy odhadnout, takže tuto kombinaci moc často nenosím.

Diskuzní téma - Kombinování černé s hnědou
Světýlko.t
80 příspěvků 18.8.12 23:20
@JarkaJar píše:
@Světýlko.t
Já bych Emily Gilmorovou za dámu nepokládala. Zevnějškem ano, ale ne povahou, protože pro ni bylo typické, že se snažila manipulovat druhými, hlavně svou dcerou. Řekla bych, že byla dost sobecká. Mně spíš připadá jako dáma Lorelai, protože byla podle mého názoru mnohem lidštější, i když nebo protože se dokázala spravedlivě rozčílit.

Tady je na tom zase krásně vidět to jak kdo vníma slovo „dáma“. Nechci se pustit do OT témat a přejít k seriálu, ale nedá mi to abych to neobjasnila. Je to pravda, Emily byla sobecká, snažila se aby její rodina měla vždy to nejlepší bez ohledu na to, po čem rodina toužila. Samozřejmě chci zdůraznit, že jsem vždy měla ráda Lorelai, i to jak se chová a co dělá a vlstně jsem i postoj vůči její matce chápala. Ale i Emily měla v seriálu několik světlých okamžiků. V určitém slova smyslu se dá i o Lorelai říci, že byla dáma. Když však srovnám Emily a Lorelai a měla bych říci jen o jendé z nich, že je to dáma, vybrala bych Emily. Když si odmyslím to, že Emily byla sobecká apod., byla prakticky za jakékoliv situaci upravená, chovala se vybraně apod. Lorelai se samozřejmě také uměla dobře obléci, ale nemůžu říct o nějaké ženě, že je dáma, když se po většinu svého života stravuje v bistru, nechá si dovážet čínu nebo pizzu a její mluva je občas taková, no ja se lidově říká, jak jí zobák narostl. Ještě jednou podotýkám, že Lorelai je úžasná osbnost, skvělá matka i žena a Emily vypadá prvoplánovitě jako potvora. V označení „dáma“ to však u mě vyhrála Emily.

Diskuzní téma - Byla/je vaše matka dáma?
Světýlko.t
80 příspěvků 18.8.12 15:02

Teď když nad tím přemýšlím, tak když se řekne slovo „dáma“, představím si vždy Emily Gilmorovou z Gilmorových děvčat (tím nechci říct, že bych jí jako osobnost milovala nebo souhlasila se vším co dělala) Představím si ženu kultivovanou, inteligentní, kulturně znalou, znalou etikety. Ženu, která pečovala vždy o sebe i o manžela, byla schopna naplánovat jakoukoliv slavnosti či večírek.

Diskuzní téma - Byla/je vaše matka dáma?
Světýlko.t
80 příspěvků 18.8.12 12:31

Nevím jestli svoji maminku mohu nazvat vyloženě dámou, ale s čistým svědomím mohu říct, že o sebe pečuje. Vždycky nosila sukně a boty na podpatku, v kalhotech nebo džínech chodila snad jen do přírody. V poslední době, občas sáhne i po hezkých kalhotech. Líčí se od střední školy (malování si musela před vlastní maminkou schovávat, protože ta jí ho vyhazovala). Když mi bylo 7 let, narodili se mladší sourozenci - dvojčata, pro domácnost to byla velmi zátěžová situace jak finančně, tak časově. Byli jsme rádi, že má co do úst a aby mamka přemýšlela nad tím, že potřebuje nové boty, to možná přemýšlela, ale prostě na to nebylo. Po mateřské si našla novou práci a opět začala chodit v kostýmcích a praviidelně ke kadeřnici. Když jsem byla v pubertě hodně oblečení jsme si navzájem půjčovali a radily si vzájemně. Maminka stále pečuje o svou postavu - odnaučila se jíst sladké (za to ji velmi obdivuji), nekouří a nemá ráda pivo :)V poslední době má bohužel spoustu starostí v práci, snaží se chodit stále upravená, ne vždy to ale vyjde a prodlevy mezi návštěvou kadeřníka jsou delší a občas mívám pocit, že její styl oblečení trochu sklouzává „ke staropanenské usedlé paní“, má asi na to věk. Naše rodina nikdy nepatřila do vyšších kruhů, přesto mi však mamka snad vštípila do paměti zásady slušného chování a zbytke jsem se musela hold naučit sama :)

Diskuzní téma - Byla/je vaše matka dáma?
Světýlko.t
80 příspěvků 17.8.12 11:27

@majam Žehlit u fotbalu by bylo pro mě za trest. Když už dělám tak nezáživnou činnost, tak ještš k tomu takovýhle nezáživný program…to by mě zabilo. Už bych si snad raději vlezla do pokoje kde neběží televize a zapla rádio.

Diskuzní téma - Žehlit či ne?
Světýlko.t
80 příspěvků 11.8.12 17:36

Tak já také patřím k té skupině lidí, co ještě žehlí. Nežehlím jen ručníky, utěrky povlečení, spodní prádlo a případně věci s větším přídavkem umělého materiálu (kterých teda moc nemám). A přiznám se žehlení mě moc nebaví, ale dělám to prostě ze zvyku. Nás bylo doma 6 a kromě výše zmíněných věcí se žehlilo vše. Někdy to sice trvalo pěkně dlouho než se vše vyžehlilo, ale později to dopadalo tak, že jsem si svoje věci žehlila sama (abych je měla rychleji) a když byl čas, tak i mladším sourozencům. Co absolutně nesnáším je žehlení košil, přítel je nosí každý den do práce a vlastní i nějaké civilní. Rukávník sice doma mám, ale nějak jsem se ho nenaučila používat, takže žehlím bez něj.

Diskuzní téma - Žehlit či ne?
Světýlko.t
80 příspěvků 10.8.12 19:25

@Paní Továrníková Tak ty knoflíky mě pobavily…:D Má to nějaký zvláštní důvod?

Diskuzní téma - Co nemá rád partner ve vašem šatníku?
Světýlko.t
80 příspěvků 10.8.12 16:29

Můj přítel nemá ráda trička, šaty a tuniky se zvýšeným pasem pod prsy. Řiká mi, že vypadám jak těhotná. Pak úplně odsuzuje kombinaci modrá a zelená, marně se mu snažím vysvětlit, že záleží na vhodném odstínu. Všeobecně se mu moc nelíbí oblečení, které potlačuje ženskou postavu. Ale i já jeho občas musím usměrnit. Jeho styl se mi v zásadě líbí, ale někdy je schopen si v létě vzít si ponožky do sandálů a ještě je pořádně vyšponovat do půly lýtek. Když už ty ponožky fakt musím mít, tak se mi poslední dobou daří mu vnutit ty kotníčkové. A co se mu fakt nelíbí (což mě u chlapa překvapuje), když už je na oblečení vidět nějaká známka opotřebení (myslím oblečení na veřejnost, že má děravý tepláky na doma, to je mu úplně jedno).

Diskuzní téma - Co nemá rád partner ve vašem šatníku?
Světýlko.t
80 příspěvků 9.8.12 14:43

Ad typické rozdělení na modrou a růžovou. Tohle osobně absolutně nesnáším. Možná nejsem zcela objektivní, protože růžovou nemám všeobecně ráda, na druhou stranu modrou miluju. Děti nemám, takže oblečení pro děti tak často nenakupuju. Ale pamatuji se, že jsem jela za kamarádem, kterému se narodila před před 6 týdny holčička, sehnat pro takhle malou holčičku nerůžové tričko byl náročný úkol. Nakonec jsem sehnala hnědé tričko s bílým pejskem, ale podle popisu jsem zjistila, že je to vršek od pyžama. Vůbec mi to nepřišlo, tak jsem to vzala raději, než nějakou růžovou věc, kterých mají plné skříně od všech známých.

Diskuzní téma - Proč oblékat děti jako dospělé?
Světýlko.t
80 příspěvků 8.8.12 22:25

Je pravda, že nenosit topy se špagetovými ramínky může být nejjednodušší cesta, ale né každému sluší silná ramínka. Já mám například relativně úzká záda a nepoměrně k tomu širší boky. Když si vezmu tričko s širokými ramínky, tak se tenhle nepoměr několikanásobně zvětší a to tedy není zrovna žádoucí efekt.

Diskuzní téma - Ramínka podprsenky
Světýlko.t
80 příspěvků 3.8.12 18:14

@c.svetlana Ano jsem smířená s tím, že vlasy se mi po dětech prostě změní. Říká se sice, že příroda ví co dělá, můj přítel tohle pravidlo razí a když namítám ztmavnutí po těhotenství, tak tvrdí, že to k výrazu ženy prostě patří. Ale moje maminka se teď barví a myslím si, že kdyby si nechala barvu tmavohnědou až černou, která jí po 4 dětech na hlavě vznikla, že jí to nebude vůbec slušet. Má velmi světlou pleť a ta tmavá barva jí dělá zbytečně „tvrdý“ obličej.

Diskuzní téma - Přirozená barva vlasů

Zobrazit všechny příspěvky uživatele Světýlko.t »

Napsat uživateli Světýlko.t zprávu   Přidat uživatele Světýlko.t do přátel

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek