Ako prekresliť strih?

Vložit odpověď
nya

23.3.15 16:12

Mám látku, na ktorej nie je vidieť miznúca fixa na prekresľovanie strihov. Na fotkách je nakreslená rovná čiara rovnobežne s položenou fixou asi 3cm pod ňou. Na modro-zelenej látke vpravo je miestami trochu viditeľná a som schopná s takým náznakom pracovať, ale na tmavej nevidím nič.

Mohli by ste mi prosím poradiť, ako na látku prekresliť strih?

Klasickú obdĺžnikovú, krajčírsku kriedu používam nerada a ocenila by som alternatívu.

Z látok majú byť zimné color-blockové šaty, ktoré bude treba presne zosadzovať.

Najdete v encyklopedii: Černá barva

 

Ani na zelenou, ani na černou látku nelze použít rádélko a kopírovací papír - látky mají strukturu- chlup, také to tam nebude vidět, navíc rádlem můžete látku poškodit - vytáhne vám vlákno, už se mi to stalo.
Co takhle kličkování ? Já ho používám pořád, je to nejpřesnější a nejtrvanlivější metoda, křída se mi za chvíli vypráší a nevidím nic.

nya: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Aramisska +558/-47

25.3.15 07:38

 

Kopírovací papír a krejčovské kolečko, nebo pořídit bílou krejčovskou fixu, výše zmíněné mýdlo, nebo sublimační křídu. Tužky s krejčovskou křídou se mi neosvědčily, nebo mi vůbec nebarví.
Poslední dobou, pokud mám střih již se švovými přídavky, tak našpendlím střih na látku a rovnou obstřihnu nůžkami a značky na sesazování udělám nití

Moir +24743/-3980

24.3.15 08:18

 

Dobrý den, mně se osvědčil Burda-kopírovací papír (prodávají se 4 barevné varianty - bílá, žlutá, červená a modrá) a k němu ozubené kolečko ( například http://www.dumlatek.cz/…radelko.html ). Střih se přenášel velmi přesně, nebyl problém značení pak odstranit.

nya: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Azarewa +256/-20

23.3.15 18:03

 

Kopírovací kolečko je asi dokonalé, ale nemám ho vyzkoušené. Osobně používám křídovou tužku (Burda nebo jiná značka) v barvě bílé a modré, někdy taky obyčejnou měkkou tužku, pokud je na látce vidět (vypere se).

dagur +4363/-848

23.3.15 21:27

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek