Čištění (zřejmě) mastné skvrny na hedvábné kravatě

Jiná Realita

14.06.13 22:20

prosím o radu.

bratr si vyrobil flek na úplně nové kravatě ze 100% hedvábí. myslím, že je mastný (výsledek promočního oběda :( ).
máte nějaké šetrné tipy na pokus o domácí čištění? četla jsem, že je lépe zkusit čistit doma, a čistírnu až jako poslední pokus, protože je moc „drsná“.
kravata je růžová s bílými puntíky, bratrovi fakt hodně sluší a podobnou jsme nikde neviděla, ráda bych ji zachránila.


Reklama

 

Já už jsem z hedvábí dostala různé neidentifikovatelné i identifikované skvrny (rtěnka, víno… Taky na mě jednou v práci vybuchl kávovar, to byl asi největší flek v mém životě :D ) a pomohla mi úplně obyčejná věc - žlučové mýdlo. Pořádně namočit ve studené vodě kravatu, mýdlo a nanést na flek, nechat chvíli působit a usušit. Jen pozor, žlučové mýdlo občas ,,smyje" i barvu, takže doporučuji vyzkoušet nejdřív na nějakém místě, kde to nepůjde vidět. Zatím mi to opravdu na všechny hedvábné materiály pomohlo, aniž by jim to způsobilo nějakou újmu.

La_Crime +14428/-3787

14.06.13 22:33

 

Souhlasím se žlučovým mýdlem - na mastné je nejlepší a je šetrné. Nechat chvilku působit a pak šetrně omýt. V DM prodávají pod jejich značkou tekuté, používám ho často a ještě se mi nestalo, že by odbarvilo oděv.

Atrofie +6219/-1526

15.06.13 00:44

 

Souhlas se žlučovým mýdlem. I když první pokus bych nejspíš učinila mýdlem tekutým, a to hned začerstva. ;)

Chany +14745/-1532

15.06.13 13:32

 

Sama bych asi také čistila žlučovým mýdlem, ale může se stát, že vám po vyschnutí zůstane od vody na kravatě flek a budete jí tak muset nakonec namočit celou. A žehlení hedvábné kravaty je už vyšší dívčí. Obzvláště v případě, že její vypodložení je nekvalitní. A to bohužel před tím, než to bude mokré, nepoznáte.

Shrnuto podtrženo: je-li to menší flíček někde u kraje, zkuste to žlučovým mýdlem (stačí i obyčejné tuhé z DM za 20 CZK, to tekuté už je jen nadstavba). Je-li to skvrna velikosti mexického dolaru přímo uprostřed, odnesla bych to asi spíš do odzkoušené čistírny.

Martishka +901/-68

17.06.13 10:11

 

moje zkušenosti říkají pravý opak - nešmrdlat čisté kravatové hedvábí ničím po domácku a rovnou se obrátit na čistírnu; mají zkušenosti i profi prostředky…

bluetea +114/-24

14.06.13 22:25

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Rihanně se opět podařilo vzbudit rozruch

Tímhle kostýmem z Crop Over Festivalu s tyrkysovými vlasy, obřími... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
Sepraná tílka, leginy a další hrůzy, které v létě nenosit

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Proč mám tak ráda léto? Protože se do ulic dostanou konečně i... Celý článek


Reklama