Co na sebe na církevní pohřeb?

Vložit odpověď
Draki

15.1.14 20:06

Ahoj,
co na sebe na církevní pohřeb? Na pohřbu jsem byla jednou, na civilním a ještě v bílém na výslovné přání zemřelého. Zesnula blízká příbuzná z partnerovy strany rodiny, takže nebudu v první řadě, ale přesto bych obřad nerada nějak urážela. Nemám nic černého, takže si chci během týdne zajít něco koupit. Chtěla bych tudíž něco, co budu moct použít, ale unosím to i později. Nemám vůbec představu, zda jít v kalhotech či šatech, případně jak dlouhé šaty… Již dlouho přemýšlím, že si koupím nějaké reprezentativní kratší šaty na oficiální události (blíží se promoce). Myslíte, že by šly použít nějaké na obě příležitosti, že bych to vzala „jedním vrzem“?

Také nemám žádný černý kabát. Nevíte, jestli se dá takovéto oblečení někde půjčit, nejlépe v Brně?

Omlouvám se, za nevybavenost šatníku, prosím, berte mě s rezervou, jsem tu, abych sbírala zkušenosti. :) Děkuji za odpovědi.

Najdete v encyklopedii: Černá barva

 

Nemusíte jít nutně v černém, stačí jakákoliv tmavší tlumená barva. Tmavší šedá, tmavěmodrá, temně fialová, temně zelená. Můžete to doplnit černou šálou, rukavicemi, případně kloboukem/baretem, pokud jste zvyklá nosit. Šaty by neměly být kratší než těsně nad kolena. Ani černé punčochy nejsou nutností, jestliže nepatříte k nejblížšímu příbuzenstvu.
Určitě se dají vybrat šaty, které se budou hodit k oběma příležitostem; v tom případě vybírejte co nejjednodušší a dolaďte k různým příležitostem vhodnými doplňky.

Draki: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Bugatti +50744/-5476

15.1.14 20:15

 

Hlavní zkušeností je to, že v kostele je zima. Já byla na církevním pohřbu v dubnu a měla jsem zimní kabát a toužila po rukavicích. Poptejte se po známých, jestli třeba nějaká kamarádka nemá černý kabát na půjčení. Pokud si budete brát šaty, tak rozhodně ne žádné mini.

Dahllie +31570/-3983

15.1.14 20:15

 

V zimě doporučuji kalhoty a do kostela, kde se netopí, termoprádlo (spodky, nejlépe vlněné). Tmavé nebo černé kalhoty určitě máte. Tmavý kabát a pod něj třeba sako nebo hezký svetřík, asi po pohřbu půjdete někam do restaurace, takže musíte být vhodně oblečená i pod kabátem.

dagur +4358/-848

15.1.14 21:11

 

Něco teplého, klidně kalhoty a nebála bych se vzít i něco pod ně (legíny/punčochy), pokud šaty či sukni, tak ne příliš krátké, spíš černé. Rozhodně ne barevné punčochy. I ve „vytápěných“ kostelech je chladno, takže je lepší mít víc vrstev. Určitě kabát - i kdyby jste si ho měla od nějaké kamarádky půjčit (bundy a lesklé buřtokabáty mi moc vhodné nepřijdou)

Mimochodem placená reklama u této diskuze je černý humor na entou. Jedno „Hledáte krematorium?“ a druhé „Pohřební služba Žďár n. S.“

MP Vladenka +9533/-3345

16.1.14 09:42

 

Hlavne se oblečte teple. Byla jsem na pohřbu před Vánocemi, brala jsem si na sebe cerne vše, ale není to podmínka, stačí jedna věc, Ikdyž šaty/tricko+sukně se hodi - , boty ( vůbec si nemusíte brat lodičky, kozacky jsou naprosto ok), takový lehký svetřík do restaurace a pak jeste jeden tlustý svetr, aby mi nebyla zima. Neostychejte si vzít víc vrstev - pod kabátem de to schová a pak si to jednoduše svlecete. Je lepší mít víc vrstev než jednu tlustou. To jen kdyby to bylo ve vážně hodne studenem kostele. Dobre to zvládněte, chapu, ze chcete byt vhodné oblecena, ale nakonec barva rukavic a čepice a vlastně všeho zanikne v samotném pohřbu…

miramis +11258/-1019

15.1.14 23:47

 

Souhlasím s ostatními, hlavně se teple obléci, počítat s tím, že církevní pohřeb trvá tak hodinu v kostele a další půlhodinu trvá obřad na hřbitově. Barva rukavic a čepice je vhodnější spíš tlumená, ale radši cokoliv než nic.

Zuza279 +193/-61

16.1.14 08:25

 

Podle mě stačí tmavé oblečení, podle počasí nosím kalhoty nebo sukni, měla jsem i sukni černou s bílým vzorem, nijak to nekřičelo, taky jsem měla šedé kalhoty třeba. Chce to tlumené barvy, ne krátkou sukni nebo moc výstřih. Řekla bych, že je lepší nenápadně, může vám to slušet, ale není to o vás. Tak asi tak. V

VeronikK +10235/-2361

17.1.14 12:40

 

Oblečte se jednoduše. Tmavé kalhoty, vršek můžete v nějakých barvách, ale ne v jásavých či pastelových. tmavá zelená, bordo, temná modrá…já jsem měla na cirkevním pohřbu temně modrý rolák a černé sako, černé kalhoty a vypůjčila jsem si tmavě šedý kabát.
A byla mi pěkná zima. Hlavně ty lavice jsou neskutečně studené, takže si vemte fakt něco teplého, nebo něco, co si můžete nenápadně strčit pod zadek (třebas složenou šálku, kterou snadno vyndáte a strčíte do kabelky) jinak to můžete odskákat pěkným zánětem.
Teplé boty jsou nezbytné.
Oblečení spíše vrstvěte, protože pak až půjdete na smuteční kar (předpokládám že půjdete na kar do restaurace), bude si zase muset v restauraci odložit, protože vám po jídle bude teplo.

Draki: Odpověď mi pomohla, děkuji!

anahir +1879/-211

17.1.14 22:33

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek