Jak se obléct na stužkovací ples?

Vložit odpověď
SweetieCH

11.9.12 17:00

Zdravím pekelnice.
Moje mladší sestřička je letos v maturitním ročníku. Za měsíc ji čeká stužkovák :) začínáme si tedy lámat hlavu s tím, co by si měla obléci. Když jsem byla v maturtním ročníku já, s holkama jsme se domluvily a šli jsme všechny ve stejných barvách i stylu šatů. Její třída se ovšem nedohodla :D
Takže zpět: Je jí 18 let, měří 178 cm, má dlouhé hnědé vlasy, zelené oči, pihy. Velikost 34/36.

Vlastní akorát žluté, spíše letní šaty a pak jedny černo-smetanové s krajkou v délce nad kolena. Boty má všemožných i nemožných barev a stylů. Ještě řešíme kabelku/psaníčko.

Děkuji všem, kdo příjdou s nápadem, můžeme si dovolit nakoupit do dvou tisíc.

Najdete v encyklopedii: Jak vybrat šaty na ples

 

U nás byl stužkovák hrozná kalba, takže hlavně boty co jdou sundat v opilosti :D

panvi +3785/-462

11.9.12 17:39

 

Opravdu záleží na konkrétní situaci - jak je vidět, stužkovák může mít mnoho podob:-). Ale pokud to přece jen bude trošku formálnější, navrhuju koupit malé černé. Ty se sestřičce v šatníku rozhodně neztratí. A k nim nějaké zajímavé psaníčko výraznější barvy - tyrkyová, fuchsiová, chrpově modrá, klidně i vícebarevné.

Maracujaa +355/-40

11.9.12 17:48

 

u nás byl stužkovák pojat tak nějak… pařbáááá! všichni jsme byli oblečení neformálně, jako do nějakého lepšího klubu či baru. žádné formální oblečení, žádná velká večerní, natož se ladit. ale u nás se tomu opravdu řík stužkovací večírek, je to v nějakém zajednaném salonku v restauraci, proběhne večeře a pak už se prostě mluví, popíjí, baví se :-) takže já měla černé kalhoty, kozačky na mírném podpatku a pokud vím, tak černé tričko alá halenka a orientální naušnice. byla jsem jedna z mála bez džínů

mikita.miki +27512/-3769

11.9.12 17:06

 

Co je stužkovák? U nás nic takového nebylo. U nás bylo pasování na mazáky, což rozhodně nebyla společenská událost:)

LadyPapajka +8547/-3576

11.9.12 17:38

 

A spolužačky sestra nemá? nebo s nima nemluví a nemůže se jich zeptat? Tohle je totiž individualní škola od školy. U nás to byla normální hospodská kalba. Jinde se to pojímá slavnostněji.

llolla +20399/-3436

11.9.12 18:21

 

Jestli je to stužkovák v tom „moravském“ pojetí, tedy jako maturitní ples, tak jedině dlouhé šaty. Pokud je tím myšlen stužkovací večírek, tak je to spíš na ní- kalhoty, top, sukně, i nějaké šaty, spíš neformálněji.

alex_foster +369/-93

11.9.12 19:20

 

Jestli stužkovák = maturitní ples v sále, rozhodně večerní šaty s dlouhou sukní (po kotníky nebo na zem). Tančí se v tom hůř, ale na takovou událost se to hodí a není-li vaše sestra vášnivá vymetačka plesů, nebude mít pravděpodobně už nikdy možnost obléct si opravdu princeznovské šaty, takže doporučuji toho využít :) Šaty se dají půjčit v půjčovně, ale záleží jak je která půjčovna zásobená, v menších městech to nebývá nic moc. Také se dají koupit na internetu velmi levně, je zde ale riziko že nebudou sedět a bude třeba je upravit. (Nebo se samozřejmě dají ušít, ale zabere to hodně času, i když materiál vyjde jen asi na pět stovek). Kabelka malá cvakací na dlouhém řetízku nebo psaníčko. Rukavičky povoleny, opět u nebude moc příležitostí.

Liška S. +56/-25

11.9.12 17:52

 

My měly černé kalhoty a halenky… U ségry měly holky plesové šaty.. Záleží na domluvě

katka8-0 +37/-9

11.9.12 22:20

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek