Co ohlídat při šití na zakázku?

Vložit odpověď
MP T.

5.5.16 15:08

Milé zkušené pekelnice, poraďte mi:
ráda bych si objednala tyto šaty z fleru:
http://www.fler.cz/…vane-7298180 Švadlena mi nicméně na požádání neposkytla žádné bližší údaje ani detailní fotky, prý šije jen na zakázku a žádné ukázky nemá. Zkoušet prý není potřeba, ušije dle zadaných měr. Nemám se zakázkovým šitím žádné zkušenosti, a ráda bych se vás tedy zeptala:

  • zda je takovýto postup obvyklý
  • co všechno bych měla před objednávkou ohlídat, abych nekoupila zajíce v pytli
  • jaké parametry (materiál, počet vrstev, ???)by podle Vás šaty měly mít, aby stály za investici 8 000 a dlouho vydržely

Díky!

Najdete v encyklopedii: Romantické šaty

 

Podľa letmého googlenia obrázkov to nie je fotka pani krajčírky z Fleru, ale rumunských Chotronette (https://www.chotronette.com/ ). To samo osebe je dosť veľká drzosť, a ja by som si už kvôli tomu šaty nekúpila. Ale ako vidieť, pani to robí pomerne často, aj jej ostatné fotky v galérii sú priamo z prehliadkových mól.
Ak Vám nedokáže dodať detailné fotky - aj keď nie konkrétnych šiat, tak aspoň podobných, hlavne čo sa týka spracovanie, švov, zakončení (jedná sa predsa o pomerne zložité šaty), nie je to profesionálne zaobchádzanie.

Ja som viackrát objednávala z Fleru šaty na zákazku, a vždy som bola buď osobne na skúšku, alebo mi boli šaty zaslané s tým, že ich môžem vrátiť na ľubovoľný počet úprav.

Ak Vám pani šaty ušije a budú sa značne líšiť od originálu, myslím, že by ste ich mali možnosť vrátiť, ale tak ktovie, či Vám to bude stáť za žiaľ a naťahovanie s predajkyňou.

Za mňa - nekupovať.

MP T.: Odpověď mi pomohla, děkuji!

barvinok +11799/-1382

5.5.16 15:25

 

Paní na Fleru mádvě prodané věci, a to ještě šperky. Přičemžhodnocení má jen jedno ( od nakupující) a to neutrální, takže by jsem to viděla jako velký risk, objednávat si toto bez zkoušky. Paní nemá ani uvedené neboDIČ, v podstatě mě to utvrzuje, že je to překupník. A dala by jsem od ní ruce pryč. Dojdi si k nějaké reálné :o)) švadleně třeba i s obrázkem šatů a ta ti určitě poradí.

MP T.: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Amelila +43/-1

5.5.16 17:19

 

Já ještě dodám, že doporučuji dotyčnou nahlásit, protože ty fotky zcela jistě nemůže používat. Na Fleru se smí prodávat jen vlastní výrobky…

MP T.: Odpověď mi pomohla, děkuji!

shanimplavkynahrocha +88248/-18592

6.5.16 09:25

 

Dobrý den,
být Vámi, tak si najdu švadlenu, která si na Vás udělá čas, prodiskutuje s Vámi jak střih, tak materiál, změří si Vás sama. Nechala jsme si na míru šít jen jednoduché pozdrové šaty, ale bez zkoušky se to neobešlo. Přístup téhle švadlenky se mi prostě nezdá vhodný.

MP T.: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Zuza279 +193/-61

5.5.16 15:31

 

měla sem šité šaty „na míru“ od švadleny na Ukrajině s tím, že zde mi jiná paní vzala míry, které byly potřeba.
mělo to však několik „ale“ - viděla sem několikatery šaty, které tam měla na zkoušku daná paní co brala míry a šaty zde fotila a prodávala, ušité od té dané švadleny, mohla porovnat používaný materiál i provedení a šaty měly šněrovací živůtek (korzetového typu), takže případné „nesrovnalosti“ se daly upravit stažením dle potřeby. navíc sem měla možnost šaty odmítnout při vyzvednutí (osobním), kdyby neseděly nebo se mi nelíbily jak byly zpracovány.
do koupě něčeho takového bych nešla. každý prodej „kopie“ nějakých šatů je ošemetný jak co se materiálu, tak zpracování týče a navíc i poslání v nějakém balíku nedělá šatům zrovna dobře.

whitehorse +896/-82

11.5.16 09:54

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek