Hodí se tyto šaty ke zkouškám ?

Vložit odpověď
Gingatko

14.1.13 15:03

Zdravím,
koupila jsem si tyto červené šaty - viz. obrázek. Původně jsem si říkala že bych je mohla nosit ke zkouškám na VŠ ale nyní si nejsem jistá. Konkrétně jsem myslela kombinaci černého saka s nabíranými rukávy, tělových silonek a černých lodiček. Je to vhodné ? Měřím cca. 168 cm, štíhlá postava, 22 let, středně dlouhé hnědé vlasy - šaty mi jsou po kolena, tak si nemyslím, že je problém v délce. Případně jaká kombinace by byla vhodnější. Děkuji

Najdete v encyklopedii: Červená barva

 

Jak už bylo řečeno, klidně je noste, ale hodně přemýšlejte o tom ke komu. My třeba měli docentku, která razila teorii, že upravená a „vyfiknutá“ dívka neměla dost snahy se učit, takže k ní jsme všichni chodili v odstínech hnědé a černé, ideálně několik dní nemyté vlasy stažené co culíku, kruhy pod očima byly vždy plus. Na druhou stranu jsme měli také mladou atraktivní doktorku, která vždy pěkné oblečení pochválila a zajímala se odkud je.

Dahllie +31556/-3982

14.1.13 16:43

 

Červená barva dráždí. Takže zvažte, jaký chcete vzbudit u zkoušejícího dojem.
Můj cíl byl na zkouškách nikdy nedráždit, chodila jsem v tmavém kostýmu s bílou halenkou, téměř nenalíčená, a chovala jsem se nenápadně.
Je to vaše volba.

eva64 +1624/-1315

14.1.13 15:09

 

Záleží to čistě na zkoušejících, já osobně žádné špatné zkušenosti ohledně oblečení u zkoušky nemám, nikdy jsem se nesetkala s tím, že by to někdo řešil, ale znám lidi, kteří s tím problémy měli. Takže prostě zvažte ke komu si to vezmete ;-)

Lisa. Ginmi +1326/-173

14.1.13 15:55

 

Chtěla jsem napsat: potěšilo by mě, kdyby mi takhle někdo přišel ke zkoušce! Po komentáři corrigan to ale asi upravím: šaty noste, ale dobře promyslete, ke komu. Je pravda, že i já si dokážu představit pár kolegů, pro které byste byla moc výrazná…

Martishka +903/-68

14.1.13 16:33

 

Určite áno! Skúškové obdobie je predsa na to ako stvorené (ak nechodíte často do divadla, alebo nepracujete). Ja sa vždy pekne oblečiem na skúšky, radšej nech si vás zapamätajú že ste prišli ako dáma, nie že ste prišli v jeansoch :)

MirkazBratislavy +232/-174

14.1.13 15:52

 

přesně jak říkají ostatní, vždycky záleží ke komu na zkoušku a hlavně na jaké fakultě. Zkouškové oblečení slečen na sdružených uměnovědách se markantně liší od zkouškových outfitů třeba mediček. Moje spolužačka to měla spočítané dopředu, když šla na zkoušku z feministické literatury (k přívrženkyni tohotu hnutí) v moc hezkých šatech, nalíčená a upravená, bohužel :) mně by se to líbilo, vysokoškolák by se měl umět prezentovat hezky i navenek

anjeliik +321/-37

14.1.13 17:48

 

Se sakem a silonkama ok,jen nevim,zda ta cervena nebude moc provokovat,jak uz bylo zmineno. Docela me zaujalo, ze nekdo chodi na zk v gladach a dzinach…takovi u nas nedostali moznost ani otevrit pusu;). Vse zalezi na konkretni VS…

Ceresa +4894/-1543

14.1.13 18:35

 

Ne, prosím vás, nehodí. Dělám na VŠ a věřte mi, jestli chcete, aby si vás pamatovali, tak si je vemte, ale já bych to nedělali, protože pamatovat si vás budou bohužel i ti, kteří vám to pak dají sežrat, protože vám to bude slušet. :-)

corrigan +16866/-9380

14.1.13 15:14

 

S mnohými nesouhlasím - přijde mi trapné jít na zk v čemkoliv, co připomíná večerní oděv nebo koktejlky (tedy šaty, vysokánské podpatky, nadělané účesy, výrazné „slavnostní“ líčení apod.), červená se taky nehodí. Ideální je jít samozřejmě slušně, čistě a nenápadně, ale tak nějak „pracovně“ (košile, halenka, kalhoty, sukně, sako, tlumenější barvy, decentní líčení) - budete působit profesionálnějí, než když se vyšňoříte jak do divadla nebo rovnou na promoci.

klubo +10437/-4085

14.1.13 23:38

 

Už tu před nějakou dobou podobná otázka byla, tak jen zopakuju podobnou odpověď: podle mě by šly, ale ideál je někde jinde. Hlavně mi přijde, že se dost nehodí ta krajka. Jsou to hezké společenské šaty, ale ne „business“, což je podle mě ke zkoušce patřičné. Nejdůležitější ze všeho ale je, abyste se sama cítila dobře, měla po ruce řešení pro případ zimy i přetopené místnosti a mohla se soustředit na výkon a ne na outfit.

prettywoman +539/-158

15.1.13 03:05

 

Myslím si, že si je můžete bez obav vzít. Já tedy nosím šaty ke zkouškám běžně - černé krajkové, královsky modré (jsou hodně podobné těm na obrázku), pudrové, růžové, černé s bílými lemy, vzorované… popřípadě sukni - královsky modrou, černou + halenku. Vždy se snažím obléct hezky a nápaditě. Nosím různé výrazné šperky a ozdoby vlasů - květiny, spony, střídám účesy a nemám problém s výraznější rtěnkou… osobně jsem se nikdy nesetkala s tím, že bych pohoršovala, spíše naopak :-) Jinak u nás spousta lidí chodí ke zkoušce v běžném oblečení - džíny, triko, glády, tenisky, mikina (ale i zkoušející zkouší v běžném oblečení)… elegantněji je oblečených méně lidí :-) Proto si myslím, že za tak hezké, společenské šaty budete mít jedině plus :-) Možná jsem naivka, ale nevěřím, že by za hezké oblečení někdo z učitelů potom dával studentovi „něco sežrat“… vždyť jich zkouší tolik, že si snad ani studenty nepamatují :-)))

Minion +1166/-265

14.1.13 16:08

 

Já se bohužel obávám, že většině je buď celkem jedno, v čem přijdete, nebo naopak, ale v negativním smyslu… Na naší fakultě (PrF MU) jsou prý i takoví, kteří Vás za provokativní oblečení rovnou vyhodí (těžko říct, jaká mají kritéria), nebo třeba docentku, která vyhazuje skoro všechny ženy… K takovým bych se opravdu snažila vypadat spíše nenápadně a ne nadstandartně upraveně. Pokud ale o někom víte, že nic takového nedělá, do toho. Šaty jsou moc pěkné. Jen bych si cíleně na zkoušky koupila asi černé nebo šedé, ačkoliv šaty v těchto barvách běžně nenosím.

misial +16386/-5052

14.1.13 16:56

 

zkouškové oblečení se liší na každé fakultě: to, co je na fildě nebo uměleckých školách norma (od glád a batiky po extravagantní modely), by třeba na právech neprošlo, to je první věc ke zvážení. další je pak zkoušející. myslím ale, že navrhovaná kombinace bude bez problémů i na školách vyžadujících formálnější zkouškové oblečení.

bf +9/-13

14.1.13 19:38

 

Já se nikdy s problémem nesetkala, mé spolužačky nosily dokonce i šaty bez ramínek. U kozervativnějších vyučujících by možná bylo dobré pořídit nějaké bolerko, alespoň s krátkým rukávem a schovat ramena. Délka mi připadá v pořádku. Je to „slušný“ oděv podtrhující důležitost okamžiku? Je. Nevidím problém. V globálu se takové šaty na zkoušky hodí. Nejsou nijak vulgární. Na rýpala se dá narazit ovšem všude, tak si rozmyslete, kdo by vás mohl chtít škodolibě potopit, protože jste moc výrazná nebo moc upravená. I tací jsou, bohužel, byť jsem osobně měla to štěstí, že mi vzhled u zkoušky nikdy nikdo sežrat nedal.

aailyyn +8057/-1745

14.1.13 17:55

 

protož sama zkouším na VŠ, ty šaty se mi líbí, rozhodně bych byla hodnou examinátorkou, ale uznávám, že některé mé kolegyně by mohly dráždit.Vzpomínám na doby, kdy náš pan profesor se po studentkác h zálibně díval a všinla jsem si, že na hezkou holku byl hodnější a také ve srovnání s kluky si odnášela lepší hodnocení.

profesorka +1060/-447

12.2.13 07:59

 

Připojuji se k názoru, že byste tyto šaty měla zvážit, pokud bych šla ke zkouškám, volila bych neutrální barvu, nebo třeba zelenou. Na některé lidi červená působí jak rudý hard na býka a to jak na muže, tak na ženy. Nechte si je raději v šatníku někam, kde nebudete chtít ohromovat vědomostmi ale krásou :-)

Matka Vlčice +10982/-6152

14.1.13 18:44

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek