Jak obarvit světlešedé semišové boty na černo?

Vložit odpověď
MP Linda

12.9.13 15:58

Mám hrozně příjemné boty, nizoučké oxfordky od Bati. Nadchl mne střih a pohodlnost. Ale ta barva - k ničemu se mi kloudně nehodí, ta modrošedá světlá. Chtěla bych je obarvit na černo.

Máte někdo zkušenost, jak a čím to udělat? A taky se bojím, zda nebudou ve vlhku pouštět barvu?

Děkuju.

Najdete v encyklopedii: Šedá barva

 

Krém na boty bych určitě neriskovala. Výsledek si nějak neumím představit. Na barvení kůží existují speciální barvy - např. http://www.terno-shop.cz/…l-id698.html
Nebo bych se zkusila poradit s nějakým obuvníkem.

goldfischlein +373/-38

12.9.13 18:34

 

existují přímo barvy na semiš, co stojí pár korun. Doporučuji konzultovat se strejdou goglem
https://www.google.cz/?…

Ladie +2065/-353

12.9.13 19:06

 

Načernit semišky krémem a pak postříkat impregnací je, s prominutím, prasárna, jako když vyšije. Kdybyste to tak udělala, pak se vydejte k nejbližšímu kontejneru, tam se rozlučte s bývalými pěknými šedomodrými botami a vhoďte je dovnitř. Nechte je tak, jak jsou, jistě najdete nějaké oblečení, ke kterému se budou hodit.

Tojsemcelájá +6423/-2572

13.9.13 11:31

 

Tady bych se sama do experimentování nepouštěla, tím spíš, že boty jsou semišové. Poradila bych se s obuvníkem, pokud jste z Prahy, doporučuji opravnu obuvi v Krakovské ulici, kde v nabíce služeb mají i „Přebarvení bot, kabelek na jakoukoliv jinou barvu“.
Domácí přebarvení nedoporučuji, alespoň já nemám dobré zkušenosti. Koupila jsem barvu NEOPAQUE, přebarvila šedé lodičky na černou. Barva se mi po třetím nošení začala z bot sloupávat a varhánkovatět. Možná chyba v postupu, zkrátka boty jsem nakonec vyhodila.
Na Vaše místě bych boty nechala tak jak jsou a zkusila vymyslet vhodné kombinace. Inspirujte se na lookbooku, zkuste polyvore (který osobně využívám ne kvůli kombinacím konkrétních kousků co se tvaru týče, ale pro lepší představu kombinací barev a celkového dojmu).

Harmonika +3141/-470

13.9.13 12:21

 

Česká firma Cheds vyrábí barvu na kůži a semiš v různých odstínech. Používám je na dobarvování špiček a odřených částí a boty mám stále jako nové. Na přebarvení ale určitě spotřebujete více než jednu lahvičku. :-)) Pokud se z jakéhokoliv důvodu obáváte domo-robo výsledku, doporučuji svěřit boty firmě LederTex. Nedám na ně dopustit.

Martishka +903/-68

13.9.13 12:49

 

Dá se to obarvit, ale bude to poznat, bude to vypadat blbě a boty se vám časem přestanou vzhledově líbit. Nedělejte to, nebarvěte je, Raději si k nim sežente sukni v příjemných barvách a normálně je noste. Časem si zvyknete na jejich barvu a naučíte se je kombinovat.

solei +592/-550

13.9.13 09:52

 

Já bych zkusila normální černý krém na boty. S houbičkou jestli víte co myslím. A až to zaschne tak pak to posprejovat impregnací.

+/-

12.9.13 16:30

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek