Jak opravit roztržený výstřih?

Draki

11.08.14 20:45

Dobrý den,
omlouvám se, jestli teď budu znít strašně blbě, ale vůbec se nevyznám v šití a podobně. Po praní jsem zjistila, že se mi ve výstřihu na letních šatech objevila tato díra. Je to v místě, kde je látka přehnutá, takže není skrz, je jakoby roztřepený okraj. Bohužel je to hodně vidět a ještě na místě dvoubarevné voskové batiky. Jak se dá taková věc opravit? „Obyčejnou díru“ zvládnu, ale do tohoto se bez rady nepustím. Nechci šatům svými neumělými vpichy ublížit ještě víc. Jsem opravdu šicí antitalent. :)
Předem díky za rady.
P.S.: Kdyby to bylo nějak užitečné, materiál je 100% viskóza.


Reklama

 

Na tomto místě bude jakékoliv zašití vidět, já bych to zkusila olemovat šikmým proužkem látky v barvě kruhů, roztřepení by se schovalo pod ten šikmý proužek. Ale pozor, aby to vypadalo nositelně, musí to být provedeno velmi pečlivě. Nebo zkusit na okraj přišít hrubší krajku/nějakou portu v barvě kruhů. Pokud se nejedná o šaty ze sekáče za pár korun, svěřte opravu raději šikovné švadleně.

Draki: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Bugatti +50088/-5454

11.08.14 21:20

 

Souhlasím s Buqatti,tuhle díru nijak neviditelně nezašijete. Já bych šaty např. černě ve výstřihu olemovala. Ale pokud neumíte šít,tak to raději svěřte švadleně. Olemování výstřihu, jako první pokus šití, by určitě nedopadl dobře. Tak ať se vám zadaří :-D

Draki: Odpověď mi pomohla, děkuji!

eriam +6928/-546

12.08.14 07:42

 

Obraťe se na švadlenu, to bude chtít zručnou práci, možná olemovat, možná rozpárat a výstřih o tu díru prohloubit a sesadit znovu…nic po začátečníka. Uvažte, jestli ty šaty za tu anabázi stojí.

dost_bot +24026/-3758

16.08.14 14:32

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Metalické odlesky vládnou letošnímu létu

Metalické kabelky jsou zvlášť pro léto vždy velmi aktuální. Jednak... Celý článek


Reklama

Poslední článek:
5 typů kravatových uzlů

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Můžete mít sebekrásnější kravatu, ale pokud místo uzlu vážete... Celý článek


Reklama