Jak přebarvit korále

Vložit odpověď
tereza.ondr

6.2.13 09:41

Na maturitní ples si chci vzít modré šaty (jako doprovod, samozřejmě), které jsou až ke krku a k nim výrazný korálkový náhrdelník. Jenže vzadu za krkem jsou korálky dřevěné a to kazí celkový dojem. Ráda bych je obarvila buď na stříbrno nebo na modro. Nevíte jak? Uvažovala jsem nad nějakým sprejem z papírnictví, ale bojím se, že to bude lepit a dělat šmouhy. Pro ilustraci ještě přikládám i fotku šatů. Díky za odpovědi :)

Najdete v encyklopedii: Jak vybrat šaty na ples

 

Já bych si koupila jiné korálky a zadní část bych navlékla znovu. Pokud nemáte zkušenosti s výrobou/předěláváním šperků, tak si myslím, že vám poradí v korálkárně/výtvarných potřebách.
Na navlékání doporučuji ale rybářský vlasec, nikoli aranžérský. Ten aranžerský už jsem několikrát přetrhla, rybářské jsou pevnější.

+/-

6.2.13 11:58

 

dřevěné korále můžete přebarvit i lakem na nehty. vyzkoušeno. dvě vrstvy dokonale kryjí a barva drží.

vrtule_vrtule +274/-48

6.2.13 15:51

 

Barvy Lumiere a Neopaque, mají i metalické odstíny. Jedna lahvička stojí cca 80 Kč, vydrží navěky a barva drží. A nebo prostě tu zadní část vyměnit za jiné korálky, které koupíte ve specializovaném obchodě a navléknete, pokud se tím celé korále nerozpadnou.

Sailorette +24924/-2763

6.2.13 09:44

 

Kdybych se bála rozpadu náhrdelníku, tak při navlékání jiných korálků bych ty hnědé rozsřihla uprostřed, sundala korálky, pokud chcete zachovat délku - na oba konce nitě/vlasce pevně navázala cca 10 cm pokračování, navlékla korálky s větším otvorem (aby zkrz ně prošly nastavovací uzlíky) a opět zavázala.
Menší skleněné:
http://www.koralky.cz/…6-0-277.html
Větší dřevěné:
http://www.koralky.cz/…lky-123.html

Pro přebarvování se asi dá použít libovolná barva na dřevo - určitě vám poradí ve výtvarných potřebách. Nebo třeba Balakryl.

spaci +378/-139

6.2.13 14:51

 

Pokud byste si troufla na předělávku náhrdelníku, a bylo-li by to technicky možné (z fotky moc nepoznám, jak je to navlečené), doporučovala bych možná, za účelem stylu, nepoužívat korálky, ale tu zadní část nahradit stříbrným řetízem - ve specializovaných korálkárnách je mívají. Máte-li tedy přístup k takové korálkárně.
Při případném přebarvování si udělejte nějaké udělátko, aby korálky byly ve vzduchu a schnuly ze všech stran, a budete-li mít dobrou barvu (v tom se moc nevyznám, tak neporadím), neměl by být problém.

marmota-b +1672/-474

6.2.13 22:11

 

Modré šaty z fotografie se mi zdají na ples moc krátké. Doporučila bych koupi /půjčení od kamarádky/ vhodnějších šatů a k nim pořídit odpovídající bižuterii.
Pokud trváte na těchto šatech, koupit ve výtvarných potřebách korálky a navléknout. Není to až tak složité.

Linie +19644/-3300

6.2.13 10:00

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek