Jak zachránit batoh

Vložit odpověď
Huhn

24.12.12 22:05

Dobrý den,

dostala jsem k Vánocům batoh na NTB s velkým potiskem na přední části. Potisk se mi nelíbil, zkoušela jsem ho tedy odstarnit smirglpapírem a žiletkou. Potisk však drží a poškodila jsem látku. Napadlo mě tedy, že bych si na tento velký rovný přední díl nechala našít jiný díl látky ze silnějšího materiálu, podobného jako má batoh. Asi by bylo potřeba se nad tím zamyslet. Myslíte, že je to možné? Nebo bude batoh prostě už jen hnusný? Případně, můžete mi doporučit nějakou švadlenu v Praze?

Vřelé díky!

Najdete v encyklopedii: Šaty do práce

 

Hm, překreslit přední díl na krejčovský papír (přesah tak 1cm), koupit ve výprodeji metr něčeho příčetného za padesát Kč/bm, okraje ohnout (aby se látka netřepila) a přišpendlit na batoh a pak přišít šicím strojem bude patrně ještě o něco rychlejší, než shánění švadleny nebo opravny kabelek/úpravny oděvů.
(Já bych sice k takové operaci musel připočíst paušál půl hodiny na bitvu s nítěmi a za každou započatou hodinu jedno vyměňování zlomené jehly, ale stále věřím, že je možno ten peklostroj ovládnout.)
Já jsem něco podobného udělal se svým batohem na střední škole. Tehdy tedy v ruce, takže ty stehy vypadaly příšerně, ale ono se to v tom punku snad nějak ztratilo. :-)
Smrt ohyzdným nápisům!

chekotay +4662/-961

24.12.12 22:25

 

Možná, že to všichni zamítnete. Já jsem v poslední době takto dávala do pořádku dceřiny a zeťovy džíny, a nevypadá to nejhůř, mladí jsou spokojeni.
V textilní galanterii se za cca 35, -Kč dají koupit tzv. zažehlovací záplaty v různých barvách i odstínech, např. i džínová, khaki, no prostě různé. Tato záplata se přiloží dle návodu na podklad a 15-20 vteřin pomalu zažehluje - a je hotovo. Jako nové. Určeno je to na záplatování hlavně z lícové strany. Když však pořádně srovnáte podklad a záplatu zažehlíte ze strany rubové, skoro tím zcelíte velký „trhanec“ nebo „skobu“ , a z vnější strany není skoro nic vidět.
Mladí nad tím kroutili hlavou, že to vidí poprvé. Tak to dávám „do placu“.

eva64 +1624/-1315

26.12.12 15:45

 

Myslim, ze svadlena snad ani nebude potreba a bez siciho stroje se take dobre obejdete. Nevim tedy, jak ten konkretni batoh vypada, ale je mozne, ze by to do stroje stejne slo blbe nacpat. Doporucuji zakoupit nebo vystrachat kus vhodne latky (muzete to zrecyklovat z nejakeho stareho obleceni) a ten predni dil jim potahnout. S trochou trpelivosti se to da hezky usit i v ruce. Ja jsem si rucne potahla treba penezenku a jsem s vysledkem vylozene spokojena. Pokud na siti opravdu nemate bunky, muzete poprosit nekoho sikovnejsiho z pratel nebo rodiny. Nemela by to byt zadna narocna operace ;-)

PythonRegius +2248/-621

28.12.12 13:40

 

Chtělo by to foto, ale vyměnit přední díl bude asi opravdu nejschůdnější.

adelaide k. +3763/-849

27.12.12 11:58

 

Doporučuji toto
http://kreativni.prostor.cz/…spreji-250ml

opravuji tím skoro vše, kam se špatně dostanu šicím strojem, zatím vydželo i perfektně i po vyprání.

oriskova +365/-72

28.12.12 10:00

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek