Jak zašít tuto sukni?

Vložit odpověď
lidkamik

30.8.12 09:30

Zdravím,
celkem nedávno jsem si koupila tuhle sukni, ale bohužel už se mi ji povedlo doslova prošlápnout podpatkem, protože je dlouhá až úplně na zem.
Vyhazovat se mi ji ale nechce, mám ji hodně ráda, takže přemýšlím, jak by se dala zašít. Díra je úplně naspodu sukně, vyznačeno na obrázku. (Snad to půjde vidět alespoň trochu.)
Sukně je z tenkého třepivého materiálu (lístek říká 57% bavlna 43% viskóza), takže přímé zašití jako obvykle nepřipadá v úvahu. Navíc by to vypadalo hloupě. Mamka mi radila latu, ale to by dopadlo stejně jako to zašít.
Nakonec mě napadly dvě varianty: zahnout, tím pádem by sukně byla ne na zem, ale těsně nad kotníky nebo udělat záševek, takže by to vypadalo, že jsou tam 3 švy. Obrazně samozřejmě.
Co myslíte, že bude lepší? Nějaké jiné návrhy?

Najdete v encyklopedii: Oranžová barva

 

Zašít stejnou nití takovým tím stehem, jak se píchá střídave nahoru a dolů, neutahovat a pak rozžehlit. Pokud neseženete stejnou nit, zkuste zapátrat ve švu na rubu.
Co se olemování týče, není nutno jenom ustříhnou a zahnout. Možná by dopadla dobře paspulka buď ze stejného materiálu (ustřižený zbytek sukně těsně vedle horního okraje díry, pokud by se udělala širší, ztráty by nebyly tak velké jako při nornálním zahnutí) nebo ve stejné barvě, ale lesklá, jako jsou nitě z výšivky. Další možností by bylo sukni otřepit a zaentlovat.Pokud by se to udělalo hezky, tak by se to k tomu vyšívání hodilo.

wednessday +954/-182

30.8.12 11:31

 

Ještě mě napadá podlepit díru nažehlovacím vlizelínem, ale samozřejmě za předpokladu, že díru celou vyplníte vlákny z původního materiálu. Anebo sehnat nit ve stejné barvě a chybějící vlákna „došít“.

+/-

30.8.12 10:57

 

Co zajít za švadlenou? Občas dokážou udělat zázraky…alespoň na konzultaci bych k nějáké známé zašla

ajuna +1896/-266

30.8.12 10:43

 

Nešla by díra zespodu „podlepit“ průhlednou zažehlovací páskou, jaké se používají na zkracování kalhot? Několik drobných dírek na oblečení jsem si takto „slepila“.

Calis +304/-39

30.8.12 11:22

 

Sama jste vyjmenovala varianty, další mě nenapadá. Záleží na Vaší výšce. Nejméně nápadné samozřejmě bude, když se to zahne, ale s tím, že by mi byla sukně „krátká“ bych do toho nešla.

La_Crime +14447/-3797

30.8.12 09:37

 

Zažehlovačku ne, bude to vidět, neboť ten podžehlený úsek bude tuhý a trčivý.
Zkusila bych to ručně zaštupovat jemnými stehy nití ve správné barvě.
Když to bude vypadat blbě, ušít ten šev. Pokud to bude pořád vypadat divně, tak zkracovat.
Kontrolu jak to vypadá doporučuju z běžné pozorovací vzdálenosti, kdy si sukni někdo vezme na sebe a ty se na to budeš dívat .

zwedavka +11061/-2138

31.8.12 14:23

 

Pokud je to jen natržené a nechybí tam kus látky, tak podžehlit tenkým vliselínem (místo nažehlovací záplaty), tím se okraje díry slepí k sobě, a pak podle potřeby sešít v ruce. Opravovala jsem podobně širokou sukni z tenkého materiálu, rozdíl byl ale v tom, že byla tmavá a vliselín taky (červený se asi spíš nedělá) a navíc vzorovaná a relativně široká, takže se v ní ta díra ztratí. Zvažte si to sama.
A pokud to nestačí, tak co místo zkracování sukně ji něčím olemovat a tím díru schovat?

manitram +154/-16

2.9.12 23:03

 

Běžně v galanterii seženete nažehlovací záplaty (pruh látky, ne obrázky) v základních barvách. Zkusila bych červenou.

Tleilaxan +4062/-1856

30.8.12 15:00

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek