Jaké šaty na ples pro patnáctiletou?

Vložit odpověď
misa.kostkova

12.12.12 19:19

Potřebovala bych poradit, jaké šaty jsou vhodné na ples. Je mi 15 a taneční máme až příští rok, jenže jsem dostala pozvání na ples a nevím, co na sebe. Jsem 160 cm vysoká a plnější postavy (samozřejmě ne žádná velryba, pouze nemám přímo modelkovské míry). Mám hnědé vlasy. Barvu šatů si představuji asi černou nebo červenou. Budu ráda za všechny odpovědi, popřípadě také fotky jako ukázku.

Najdete v encyklopedii: Jak vybrat šaty na ples

 

Záleží na tom, co je to za ples, jestli maturák v horní dolní nebo „něco reprezentativnějšího“

Ale šaty si vyber prosím aspoň po kolena (nevim, kde se vzala ta móda chodit na plesy v něčem, z čeho leze zadek? O_O )

Za mě tyto:

Sionel +1252/-495

12.12.12 20:53

 

souhlasím s tím co je uvedeno výše (vyjma Barr.b a LadyPapajka) a připojuji další typy šatů, které se dají sehnat za rozumný peníz - obchod Dianthe http://www.dianthe.cz/…aty-1607.jpg

marks&spencer http://ecx.images-amazon.com/…85_SH35_.jpg nebo http://ecx.images-amazon.com/…85_SH35_.jpg

z nabídky Halens pak třeba http://halens.scene7.com/…008060383521$product-magnify-medium$

a nevybírejte si černé nebo úplně tmavé, jste mladá tak se toho nebojte

ajuna +1896/-266

13.12.12 08:48

 

Rovněž se přikláním k tomu, co píše Sionel. Ať už je to „vesnický“ ples, maturák či něco více reprezentativního, zvolte takové šaty, které budete moci využít i k dalším příležitostem. NE pro: krátké šaty, šaty na tělo, velké výstřihy, podivné krajkovo-lesklé šaty viz LadyPapajka…Nejlépe něco, co budete moci mít i později do tanečních, třeba ku příležitosti věnečku (nebo jak se tomu říká :)) Hlavně se nesnažte udělat ze sebe starou-mladou, je Vám 15, takže bych se nebála ani barev - nejsem tedy pro Vámi navrhovanou černou (na tu jsme moc mladá) nebo červenou (mohla by Vám zbytečně přidat roky nebo i působit vugárně). Co třeba modrá nebo naopak „pudrová“, když jste tmavovláska? A určitě bych volila šaty se silnějšími ramínky, určitě NE korzet či něco podobného, pokud jste plnější postavy, nevypadalo by to hezky…a chce to zkoušet a zkoušet, takže poproste někoho, ať s Vámi obejde obchody a poradí - hlavně to chce někoho, kdo se nebude upejpat říci Vám, že to či ono není to pravé ořechové :))

Belle +1227/-178

12.12.12 22:21

 

Doporučuju taky něco, jako píše Sionel. Délka ke kolenům ( +- pár cenťáků, podle toho, co vám nejméně zkracuje nohy), vyhnula bych se bezramínkovým šatům- nejen kvůli postavě, ale i kvůli tancování. Dlouhé šaty nejsou nutností, pokud jde o něčí maturák, nebo podobnou méně formální záležitost. (Pokud si nejste jistá, zkuste najít fotky z předešlých ročníků). Hlavně nic s obtaženou sukní končící těsně pod zadkem.
A nějaké rozchozené boty- jít dopoledne shánět lodičky a pak v nich chtít protančit noc není dobrý nápad=)
( http://www.ladyvlondon.com/…_A159CM.aspx - obrázek)

llolla +20399/-3436

12.12.12 21:25

 

Souhlasím s DanielouS, mladá dívka má vypadat jako mladá dívka. Na černé úzké šaty má nejmíň 15 let čas. Jednoduché šaty s vlající sukní jsou to pravé.
Před novou otázkou doporučuji přečíst starší články, ples se tu probíral již několikrát!

Linie +19645/-3301

12.12.12 23:15

 

Mě je 16 a měřím něco přes 160 cm. V tanečních jsem měla na závěrečný věneček dlouhé šaty až na zem + podpatky cca 7-8cm a všichni řikali, že v tech dlouhých vypadám vyšší než v krátkých se stejnými botami. Ale pokud to nebude něco vyloženě reprezentativního (nebo tvůj maturák, což v 15 letech neni), tak stačí šaty po (pod) kolena. Nebrala bych si nic bez ramínek. A taky nic z toho co píšou Lady.Papajka a Barr.b, ale to je můj osobní názor. Ty od lady.Papajky se mi nelíbí a ani nebudou lichotivé (a praktické, nemají ramínka) a ty od Barr.b se na ples nehodí a taky nebudou lichotivé.

Audrey.Piper +5705/-1594

12.12.12 22:28

 

Souhlasím, že by se mi líbily áčkové šaty nad kolena (pod kolena slečnu nehezky useknou a v patnácti nevím, jestli je navíc úplně zvyklá nosit vysoké podpatky, lepší nižší, než aby se na nich nejistě kymácela), ono je celkem těžký si v patnácti vybírat šaty, který ještě unosíte. Na malé černé má ještě čas (teď myslím tu barvu, nikoli styl šatů, červená mi taky připadá vulgární). Nehledě na to, že pravděpodobně bude slečna ještě i měnit proporce, ve svém věku možná i poroste, zženští… Áčkové šaty jsou roztomile dívčí, třeba ve světle růžové nebo takové té pudrovotělové barvě. V patnácti jí taky pravděpodobně stylově nebude vyhovovat to, co třeba za pět let, aby ty šaty měla ještě, až začne obrážet plesy víc. Asi bych to tím pádem ještě úplně ještě neřešila, malé černé prozatím zatratila a nebála se té héamkové inspirace, co tu je, ty růžové jsou třeba roztomilé, nejsou ani přehnaně odhalující, aby musela být slečna nesvá z toho, že jí všude všechno kouká, prsa hrozí vypadnout z dekoltu. Na ryze formální šaty je dost času až tak ve věku po maturitě, teď bych se toho nebála, že háemkové šaty budou málo slavnostní a tak. (Pokud neodfláknete účes a nedorazíte v páskových sandálích, tak slavnostní budete.)

aailyyn +8059/-1745

16.12.12 23:27

 

Souhlasím se prakticky se všemi návrhy, co tu padly s výjimkou předcházejících dvou příspěvků před mým.

Add LadyPapajka - nemůžu si pomoci, ale variace na tyto šaty (obr. 1) vidím již několikátým rokem u vietnamců a kromě horšího zpracování vypadají strasně ,,levně'' (a to nemluvím o tom, že je je může mít spousta jiných dívek). Obr 2.a obr. 3 bych brala jako zoufalou nouzovku pro případ krize.

Add Barr.b - šaty na obrázkou mi připadají lehce děvkovské a zavánějící nekvalitní výrobou z Číny.

Btw…co třeba tyto?

http://media.coast-stores.com/…24665770.jpg

http://www.beflirtydresses.com/…om-dress.jpg

http://www.cheapbridesmaiddressesuk.com/…-dresses.jpg

Selene +11/-2

18.12.12 20:29

 

áčková sukně v pase je lichotivá, rozhodně. Pod kolena bejt nemusí, ale s mírou… Rozumím tomu co všichni říkají o světlosti barev, ale já jsem tedy v praxi jako patnáctiletá chtěla hlavně bejt neviditelná.
AD ta krajková vsadka, co posílá barr.b (jenom ta krajka - prostě jen vybrala zlou fotku), to taky neni špatnej nápad. vzpomínám si, jak jsem poprvé na plese byla strašně nesvá z tolika odhalenýho masa, ramena, záda… tohle bych bejvala ocenila, třeba nad loket.

Ofinovitá Áňa +1036/-346

16.12.12 18:02

 

Určitě záleží na vašich finančních možnostech. Ideální je sehnat šaty, kter využijete i později a né jen jednou, pro tuto konkrétní příležitost. Jelikož jste menší postavy, vyhla bych se asi dlouhým šatům, které z vás udělají trpaslíka. Líbilo by se mi něco takového - délka ke kolenům, volnější sukně, aby se vám dobře tančilo.

SweetieCH +1838/-794

12.12.12 20:51

 

Mně se třeba hodně líbí něco takového - ne přesně jako tyhle, ale jednoduché hladké černé s průhlednými dlouhými rukávy a rameny http://www.google.cz/url?source=imglanding&ct=img&q=http://ua.all.biz/img/ua/catalog/1445754.jpeg&sa=X&ei=EtDIUOfPL5DSsga_6YGgCg&ved=0CAkQ8wc4bw&usg=AFQjCNFVG2rvZiFth9-trFe9Qhnxs5lO0A

Barr.b +1152/-561

12.12.12 19:45

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek