Jakou látku na svatební šaty ve stylu 50. let?

Vložit odpověď
anqa

22.6.12 13:55

Nechávám si sit svatební šaty ala 50. léta. Podobne jako na obrazku, jen nechci čisté bílé - bud s drobným vzorkem studených odstínu nebo do zelena či světle modra. Připadne světlé s barevnými doplňky. Každopádně ale vůbec nerozumím přes veškeré Adiny snahy látkám a chtěla bych vybrat fakt kvalitni, co bude dobře vypadat.. Spodničku budu mít originální vintage. Poradíte po jakých látkách se dívat?

Najdete v encyklopedii: Retro šaty 50. léta

 

Ahoj, šaty na obrázku jsou dvouvrstvé, nebo aspoň sukně určitě. Jestli to tak chceš, tak na spodní vrstvu vyber nějakou tužší látku (aby to hezky drželo tvar) - jestli chceš hedvábí, tak šantung, taft, dupion (hodně oblíbený, i díky celkem příznivé ceně), možná dyšes. Jestli nechceš hedvábí, tak klidně bavlněné plátno, satén, nějaký gabardén, nebo některou látku na svatební šaty - prodávají se různé tafty a matné satény z polyesteru, acetátu atd. Průsvitná vrstva na sukni by byla asi nejlepší organzová (mluvím opět o hedvábné organze, ta umělá je příšerně lesklá), ale hezký by byl i jemný tyl.
Kdybys byla náhodou z Brna, napiš mi mail a můžeme se jít po něčem podívat.

Ada Pekelná +21080/-7955

24.6.12 19:11

 

Nejde mi založit samostatné téma, tak snad se uživatelka nebude zlobit, když přidám svůj dotaz..ale sem se moje hodí též :)
Chtěla bych poradit kde sehnat stejnou látku a jakou vlastně na tyto šaty co sem přiložila v obrázku. Přesně tyhle šaty nemůžu nikde najít, tak mě napadá jen je nechat ušít - neví někdo, kde by se daly nechat v Brně KVALITNĚ ušít? Když s tímto obrázkem přijdu ke švadleně, musím už mít i látku?

JD06564 +102/-122

25.7.12 08:07

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek