Je červená barva doplňků nevhodná na svatbu?

Vložit odpověď
BenBea

25.5.15 09:06

Ráda bych věděla, nakolik je nevhodné vzít si na svatbu (jdu jako host) vlastně cokoliv červeného. Mám mentolové i tmavě modré šaty, ještě jsem se nerozhodla, které si vezmu, ale líbilo by se mi k nim vzít buď červené psaníčko a modré boty (mentolové k tmavě modrým šatům nebo modré k mentolovým), popř. to obrátit a vzít si červené boty a podle toho odpovídající psaníčko. ještě si rozhoduji variantu béžových bot a kabelky a červeného klobouku. jenže přítel mi na to povídá, že prý červené boty jsou příliš agresivní, že si představí lehkou děvu a kabelka defacto totéž. Na druhou stranu, když jsem si to oblékla na sebe, byl nadšený. Tak teď vůbec nevím. Je společenské faux pas vzít si na svatbu červené lodičky ke střízlivým šatům?

Najdete v encyklopedii: Červená barva

 

Na svatbu bys neměla mít černou, bílou (resp. barvu šatů nevěsty). Červené boty a psaníčko jsou úplně v pohodě :-)

BenBea: Odpověď mi pomohla, děkuji!

Eila +1651/-381

25.5.15 10:20

 

Já si taky myslím, že červená není nic proti ničemu, sluší-li vám a cítíte-li se dobře. Důležité je na svatbě nezastínit nevěstu, ale takhle si vás s nevěstou určitě nikdo nesplete. Nejdete do školy na zkoušku/na pracovní pohovor, abyste musela být oblečena maximálně seriózně. Chystáte-li se na svatbu, určitě tuhle kombinaci unesete. Záleží, jak moc budete dbát na to, jestli se svému protějšku líbíte a nakolik dáte na svůj vlastní pocit. Někteří pánové prostě nemají rádi výrazné kombinace, nápadné šperky nebo doplňky či odvážné líčení.

aailyyn +8059/-1745

25.5.15 12:13

 

Červenou mít rozhodně můžete. Co se týče přítelových rad, sama vidíte, že v tomhle ohledu asi nebude nejlepší rádce. Většina mužů bohužel není. A i když chápu, že některým ženám velmi záleží na tom, aby se jejich odívání líbilo i příteli/manželovi, měly by se řídit především tím, v čem se cítí dobře ony. Samozřejmě by to oblečení mělo být vhodné k dané příležitosti, o tom žádná. Ale mělo by barevně i střihově a stylově sednout vám, protože vy ho budete mít na sobě. Takže pokud se cítíte na červenou, tak si ji vezměte :)

andiedvorakova +8745/-1219

25.5.15 11:56

 

I já se přidávám k ostatním poradkyním a souhlasím, s červenými /modrými doplňky budete mít šmrnc, toho bych se vůbec nebála ani na svatbu, už v předešlých příspěvcích k oděvům na svatbu jsem vypíchla, s jakými hrůzami se na těchto akcích dá setkat napříč všemi generacemi a společenskými třídami. U mně vítězí originalita a šarm a to v šatech s nápaditými doplňky budete mít vždy. A ano mužů se neptejte, doplňky a detaily je až tak nezajímají, berou nás jako celek, buď se jim líbíme nebo ne, ale proč nejsou schopni identifikovat:-)

Carla Bruni +550/-168

25.5.15 16:09

 

Pokud Váš přítel tvrdí, že červené boty či kabelka jsou symbolem lehkých děv, tak je mi vás obou líto (každého však jiným způsobem). Zamyslel bych se nad tím, že se mu líbíte v červených botách, ale zároveň jsou to pro něj symbolem prostitutek.
Klidně bych, na Vašem místě, do té červené šel, a zrovna na vzdor Vašemu příteli. Jaké si to uděláte, takové to budete ve vztahu mít.

Jirkátor +16464/-4174

26.5.15 12:40

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek