Jsou vhodné tyto šperky k šatům na ples?

Vložit odpověď
MP Bedrunka

22.2.13 09:24

Kamarádka si u mě vybírá šperky ke svým plesovým šatům - tyto jsou empírového střihu, světlounce bleděmodré barvy, podobné, jako ty na obrázku - jen z lehčí matné více řasené látky, bez toho pásu pod prsy. Moc se jí zalíbila sada z modrého hrubého rokajlu v černém drátu - ale mě se to zdá na ples nevhodné. Šperky jí sluší, ale mě to nepřijde jako vhodný šperk na ples. Doporučovala jsem jí na krk „třepení“ nebo očka, které jí můžu vyrobit i v nerezu v dané barvě.
Také uvažovala o dozdobení pásu pod prsy páskem oček jako na náhrdelníku - nevypadá to špatně, jen mi to pořád přijde na ples moc „hrubé“
Děkuji za Vaše odpovědi a postřehy.

Najdete v encyklopedii: Modrá barva

 

osobně naprosto nejsem zastánce SADY.
líbí se mi pravidlo, že pokud si někdy bere větší náhrdelník, pak maximální velikost naušnic jsou minipecky. a pokud si bere výrazné naušnice, tak už na krk nic. z tohoto pohledu se mi nelíbí ani jedna zmíněná varianta.
sada tohoto typu působí, že místo vyniknutí osoby ve šperku zanikne osoba v sadě.

navíc, jsou-li šaty modré a šperky modré a nedejbože slečna/paní bude mít modré oči, vznikne nezajímavá celomodrá kombinace.

šperky sice nejsou můj styl, ale jsou dobře zpracované a k letním šatům by mohly být hezké. na ples bych si ale nevzala ani jedny, připadají mi málo večerní. „hrubost“ šperku na ples mi nevadí, ale musí to být večerní hrubý šperk, třeba masivní nákrčník posázený kamínky. jakmile je tam drát, na ples se mi nehodí.

Jiná Realita +246239/-57511

22.2.13 10:15

 

Šaty jsou takové „antické“ a z toho, co jste sem dala, se mi k tomu hodí tyto 

ajuna +1896/-266

22.2.13 10:00

 

Šperky se mi moc líbí, ale máte pravdu, na ples se nehodí ani jedna varianta (možná ty kroucené spirálky) Chělo by to něco jemnějšího. Korálky super, jen ten drátek mi přijde hodně masivní na večer.

Vendelýn +1589/-465

22.2.13 09:50

 

Šperky se mi líbí, mám ráda nápadné doplňky, ale na ples bych si nevzala ani jeden kus. Dokážu si je představit tak na nějakou letní zahradní slavnost. Tím, že jsou ketlované a ten drát je tam hodně vidět, působí těžce a taky nejsou dostatečně společenské a plesové. K rozevlátým lehkým plesovým šatům bych dala spíše něco jemnějšího na krk a delšího výraznějšího na uši. Klidně z korálků, ale spíše šitý šperk.

Evikk +619/-88

22.2.13 17:50

 

Takové šaty vyžadují něco úplně jiného - kvalitní bižuterii (když už ne šperky z drahého kovu) stylově vycházející z empíru nebo starého Řecka (to první bude snáz k sehnání). Hlavně žádné dráty a korálky!

Betty J. +32767/-3909

22.2.13 11:40

 

šperky vypadají dobře a kavlitně udělané, ale na večer a k popisovanému stylu šatů se mi vhodné nezdají…Možná ještě tak ty spirálkové, ale tz ostatní jsou spíš doplňkem k letním šatům.

Barbyl +33379/-12889

22.2.13 12:59

 

K modrým šatům bych modré šperky nedávala, ty vaše se hodí víc k letním šatům než na ples. Doporučila bych štrasové náušnice a náramek, krk nechat volný

liskarysava +4063/-419

22.2.13 13:09

 

šperky jsou moc hezké, ale určitě ne na ples. když tak nad tím přemýšlím, tak vlastně nevím, kam/k čemu bych si je já osobně vzala. svojí výrazností by mi neseděly na denní nošení, kombinací korálky-kov bych vyloučila plesy a divadla, na párty mi to taky moc nesedí. nevím, no (nebo mne aktuálně nic nenapadá). dozdobení pásu, pokud bude vkusné, tak proč ne, ale nechala bych to jen korálky a v tom případě jen náušnice/jen náhrdelník. =)

+/-

22.2.13 11:52

 

Bylo by vždycky lepší dát fotku skutečných šatů.
Abych byla upřímná, nehodí se ani jedny šperky,protože, nezlobte se, ten drát kterým je to pospojované je prostě hrozný. Takové železářství.
Mě se líbí tento styl - nemusí to být samozřejmě čtverec, může to být jiný tvar či více najednou. Mohou to být samozřejmě i jiné barvy.

anahir +1879/-211

22.2.13 11:25

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek