Kabát versus Batoh

Vložit odpověď
Tionula

28.11.12 17:13

Zdravím.
Mám „klášný lůžový kabátek“, v překladu starorůžový kabát s délkou na kolena, a potřebuji k němu buď:
a) Sehnat tašku, která dokáže unést víc¨, než 7 kg
b) Udělat něco s rameny batohu aby se kabát nepoškodil
c) Něco jiného - aktovka do ruky, …
Zavazadlo budu mít do školy a tedy v něm musím tasit těch nezdravých 7 kg, což je hmotnost učebnic, půllitru pití a svačiny, menší zátěž si nemohu dovolit.
Máte nějaký nápad, doporučení, …?

Najdete v encyklopedii: Šaty do práce

 

Co nějakou z větších verzí kožených brašen firmy „Cambridge satchel company“? :) Poměrně velký výběr barev i velikostí…Jejich webovky satchel company
http://www.snowangels.com/sketchbook/wp-content/uploads/2011/03/CSC-montage.jpg
[* http://1.bp.blogspot.com/…-satchel.png

Mahtiel +4188/-1071

28.11.12 18:27

 

Mám naprosto stejný problém. Pro mě je tedy lepší přetrpět batoh (krásné má česká značka Playbag - mají také kožené a cenově dostupné) než bolest zad a nehezké naklonění postavy. Zdraví má přece jen přednost. :)

Helena8 +224/-82

28.11.12 19:08

 

Jen bych doplnila Mathiel, že největší, 15 palcová taška od Cambridge Satchel co. má nejvyšší doporučenou zátěž 2, 5kg… Tahat 7 kilo v ruce mi nepřijde jako ideální, pokud byste to nosila delší dobu. Variantu čehokoliv přes rameno bych zavrhla. Prostě bych spolkla hrdost a pořídila si batoh- záda budete mít v pohodě a určitě se dají sehnat i relativně vzhledově příčetné.

llolla +20398/-3435

28.11.12 21:24

 

Taky záleží, jak daleko se s tou taškou taháte. Jestli jen pár set metrů na autobus a z autobusu, tak bych hlasovala pro nějakou hezkou aktovku apod., třeba jako navrhuje Mahtiel. Jestli chodíte delší vzdálenost pěšky, tak by u mě na základě vlastní zkušenosti zvítězil batoh, jakkoli je nemám ráda (jinam než na turistiku). Kroutit se pod pěknou taškou by vám stejně neslušelo… A ještě malý všetečný tip: nevím, co za pití s sebou nosíte, ale ve škole snad teče pitná voda, ne? Stačí nosit prázdnou láhev (případně s trochou sirupu nebo citronové šťávy) a hned trochu zátěže ušetříte.

prettywoman +539/-158

28.11.12 19:29

 

a co tasku na koleckach?:D:D:D

razorblade +33049/-14046

30.11.12 15:32

 

já vím, že módní peklo kombinaci kabát-batoh miluje asi tolik jako nesmrtelné kombo džíny-kecky-mikina, ale pokud chodíte DO ŠKOLY, ten batoh k tomu bohužel zkrátka patří. nosit učebnice v tašce na jedno rameno je na nic - 1. si zničíte tu tašku a 2. a to je mnohem důležitější - si odděláte záda. 7 kilo už je v kabelce sakra cítit. občas nosím na rameni pracovní notebook, který má odhadem do 5 kil + kabelku a večer jsem pokaždé jak přeražená tyčí.
takže bych se přimlouvala za nějaký střízlivý „business“ batoh, ne moc členěný a s popruhy nastavenými na správnou délku. protože kabát+batoh je půl pekla, kabát + batoh visící dotyčné kdesi pod bedry - to je to pravé celistvé peklíčko :)
vizuálně by mě ke kabátu neuráželo něco takovéhleho:
http://www.alza.cz/…-d336383.htm

a strejda Google mi říká, že podobné téma už poletělo i tady (se spoustou odkazů a tipů):
https://www.modnipeklo.cz/…oh-do-skoly/

vrtule_vrtule +274/-48

29.11.12 18:26

 

V podstatě řeším stejný problém. Pořídila jsem si Cambridge tašku v domnění, že se mi tam věci do školy vlezou, ale bohužel, narvala bych tam tak půlku dne (a musela bych být ještě bez pití a pouzdra, nehledě na to, že s sebou tahám ještě kalkulačku, pouzdro na brýle apod).Do ničeho jiného než batohu to prostě nevleze. A ona se ta taška za chvilku taky pronese, kamarádka nosila tašku přes rameno do školy asi dva měsíce, a záda ji z toho začaly bolet tak, že si urychleně pořídila batoh :) Takže být tebou, zatím přežiju batoh a na tu pravou eleganci si počkám až na výšku, tak to mám v plánu i já ;)

TheJane +83/-44

30.11.12 22:14

 

Příčetný městský batoh. Variantou je i batoh na notebook, vypadají hezky, ale jak jsou na tom s místem, to nevím. Vysokoškoláci dejme tomu, opravdu většině stačí malý ntb, ten tolik místa nezabere, ale středoškolačka se neobejde bez hromady učebnic, sešitů, dál svačina, pití (půl litru je ještě skromná dávka, osobně jsem rezignovala na tahání litr a půl lahve), kalkulačka, pravítka, tužky, propisky atd… Fakt z toho nic lepšího nevymyslíte, sedm kilo se pronese řádně, zkřivit si záda nestojí za to. Nezbývá, dokud někdo nevymyslí jiný systém, než vzít za vděk batohem.

aailyyn +8057/-1745

3.12.12 14:08

Pro vložení odpovědi se prosím zaregistrujte nebo přihlaste.

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek